Kanada red – Česko 3:2 (kon.) | Kanada white – Česko 1:2 (kon.)
Kanada red
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Česko
Sobota 11.11.2017, 02:00 • North Peace Arena, Fort St. John • World U17 Hockey Challenge • Semifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemný zbytek noci. (04:20:28)

Češi dnes vzdorovali svému kanadskému soupeři statečně, ale na vítězství a postup do finále to nakonec bohužel nestačilo. Byli to přitom právě Češi, kteří šli jako první do vedení už v osmé minutě. Na gól Najmana ale celkem rychle zareagoval Lafreniere. Ve druhé třetině šla do vedení zase Kanada, ale na gól Wonga odpověděl Pytlík. Ve třetí třetině mělo Česko více šancí, ale všechno pokazilo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Kanada se prosadila z přesilovky díky nešťastnému vlastnímu gólu Homoly. Kanada red si tak zahraje finále.

59:45
    Jenže Kanada dostala puk do středního pásma a tohle už nevypadá dobře.

59:24
    Češi už to zkoušení bez brankáře v šesti hráčích v útočném pásmu.
    58:30 PARENT - 3:2

58:30
    Kanada red právě vstřelila branku!
    Tak to je velká smůla. XAVIER PARENT nahodil puk před branku a od brusle Homoly se puk odrazil do sítě. Na vyrovnání zbývá už jen minuta a půl. Asistence: Justin Barron, Xavier Simoneau

57:53
    Kanada je v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostala.

56:52
    Vyloučení v týmu Česko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Peterek.

56:14
    Češi jsou poprvé ve třetí třetině svíráni konstantním kanadským tlakem.

55:30
    Střela Christophera Ortize od modré byla sražena mimo českou bránu.

55:10
    Pytlík dostal puk na osu hřiště, ale byl dobře bráněn a k zakončení se nedostal.

54:15
    Náznak přečíslení dva na jednoho se nakonec Čechům nepodařilo zakončit.

53:19
    Adamu Nejmanovi se střela z pravé strany moc nepovedla, o velký kus minula kanadskou branku.

52:49
    Cavallin má ve třetí třetině zatím více práce než jeho protějšek Pařík. Znovu dokázal chytit střelu, která na něj letěla z levé strany.

51:39
    Jaromír Pytlík prokličkoval mezi čtyřmi soupeři a dostal se ke střele bekhendem z levé strany. Cavallin ale s jeho zakončením neměl větší problémy.

51:13
    Pařík si prostor u své pravé tyče pohlídal a ukryl po svém zákroku kotouč pod svou lapačku.

50:28
    Martin Lang střílel hned po přejezdu modré čáry z pravého kruhu Cavallin se znovu nenechal zaskočit.

50:04
    Kanaďané už se radovali z branky, ale kotouč skončil v bráně poté, co hráči Kanady bránili nedovoleným způsobem Paříkovi v zákroku.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 16. Lafreniere (Holloway, Coe), 29. Wong (Suzuki, Lafrenière), 59. Parent (Barron, Simoneau) – 8. Najman (Rašín), 38. Pytlík (Peterek, Kubíček)

Kanada red: Cavallin (Da Silva) – Barron, Brand, Rhinehart, Kammerer, Merisier-Ortiz, van de Leest – Cozens, Simoneau, Krebs – Coe, Washkurak, Lafreniere – Wong, Suzuki, Parent – Russel, Holloway, Tracey
    Česko: Pařík (Malík) –Has, Mlčík, Kubíček, Kučeřík, Rašín, Homola, Poizl – Koffer, Přikryl, Lang – Toman, Najman, Teplý – Pšenička, Vitouch, Barinka – Pytlík, Peterek, Morong