Technika Brno – Poruba 1:2 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Přerov – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 0:3 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 1:3 (kon.) | Vsetín – Třinec 3:4 (kon.)
Warrior Brno – HK MD Šumperk 1:8 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Havířov – Zlín 5:0 (kon.)
Jihlava – Letňany 0:0 (odl.) | Mountfield HK – Vítkovice 4:5 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 2:6 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Třemošná – K. Vary 3:2 (po pr.)
konec
Bílí Tygři Liberec
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 06.01.2018, 12:30 • Svijanská aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina A
Partner:
   
  To už je ode mne pro dnešek vše. Z Liberce se s vámi loučím. Přeji příjemně strávenou sobotu a někdy příště opět na počtenou! (17:07:02)
   
  Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se stává tým HC Plzeň 1929! Západočeši měli v prvních dvou třetinách výraznou převahu a mohli vést podstatně více, než "jen" 3:0. Ve třetí části Tygři svůj výkon viditelně pozvedli a hned po 26 sekundách snížili zásluhou Kollerta. Na víc už se ovšem nezmohli. Dnes kralovali brankáři, oba předvedli řadu skvělých zákroků.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:48
  Puk se dostal na modrou čáru ke Kovářovi, ten ale promáchl. Žádný gól už s největší pravděpodobností nepadne, puk je totiž v neutrální zóně.
   
  59:27
  Tygři se nevzdávají a zkusili to ještě bez brankáře. Po tečovaném zakončení, jenž skončilo v ochranné síti, se však Čajan musí do branky vrátit.
   
  58:31
  Poslední minutu plzeňští hokejisté nedovolili svým soupeřům, sáhnout si na puk. Zdá se, že je o jejich výhře rozhodnuto.
   
  57:30
  Indiáni se už nikam neženou. Třetí třetina se chýlí ke konci a stále vedou o dvě branky. Dočkáme se ještě zdramatizování zápasu, nebo si to hosté v klidu pohlídají?
   
  56:40
  Tečovaná střela jednoho z domácích se proměnila v nevyzpytatelný oblouček, jenž se snášel za brankovou čáru. Čech si puk našel včas a na poslední chvíli jej dokázal vyrazit!
   
  56:15
  Po dobré práci Trundy vyhodil Páník puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Čechem.
   
  55:31
  Ošemetnou situaci na vlastním brankovišti ukončil Gajda. Domácí celek se vydává do rychlého protiútoku.
   
  54:48
  Hosté hrají v plném počtu. Tygři se drželi v pásmu, chybělo jim ale nějaké zajímavější zakončení, které by pozorného Čecha vyvedlo z míry.
   
  53:58
  Na ledě zůstal po nepříjemném zásahu pukem ležet Jan Slanina. Na nohy mu pomáhají spoluhráči, pravděpodobně se jedná o skutečně bolestivou situaci. Snad bude plzeňský útočník v pořádku.
   
  53:31
  Střela od modré čáry nadělala Čechovi menší potíže. Puk mu vypadl k tyčce, kde však žádný Tygr zrovna neoperoval.
   
  53:08
  Po pěkné souhře se do puku opřel na pravé straně připravený Nezbeda. Brankář Plzně se přesunul včas a změnu skóre nepřipustil.
   
  52:48
  Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Altrichter – 2 min., hákování).
   
  52:47
  V ponechané výhodě na brankáře Čecha dotíral Trunda. Maskovaný muž situaci zvládl a domácí si zahrají přesilovou hru.
   
  51:50
  Jenčovský zachytil na útočné modré čáře nepovedenou rozehrávku. Poté vybídl Gajdu, jemuž ale zakončení nesedlo podle představ.
   
  50:24
  Obrovská šance Altrichtera! Útočník indiánů dostal skvělou přihrávku, z pravého kruhu však střelou "z voleje" branku minul. Je možné, že puk ještě tečoval na čáře roztažený Čajan.
   
  Dnešní utkání sleduje 103 diváků.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 41. Kollert (Jansa, Folda) – 14. Kvasnička (Pánek, Soukup), 30. Kvasnička (Šiler, Soukup), 35. Hamšík (Šiler, Kuchárik)


  Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Duschka, Kovář, Hladík, Damašek, Šedivý, Lejsek, Kollert – Pray, Jansa, Trunda, Jenčovský, Pojsl, Folda, Nezbeda, Gajda, Vodlan.
  HC Plzeň 1929: Čech (Prchlík) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Hodinář, De Sousa, Vajner, Malák – Altrichter, Slanina, Hauser, Soukup, Šiler, Marcel, Kaiser, Kuchárik, Kvasnička.

  Rozhodčí: Bernat – Grundler, Bosák.

  Diváci: 103