Slavia – Přerov 1:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 5:4 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 2:1 (2:1 po s.n.)
Prostějov – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Kadaň – Třebíč 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 4:0 (kon.)
Havířov – Kladno 2:1 (kon.)
konec
HC Slavia Praha
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 06.01.2018, 15:00 • ZS Eden, Praha-Vršovice • WSM Liga • 37. kolo
Předzápasové kurzy: 1.88 4.3 3.1
Partner:
   
  Dámy a pánové, první dnešní výsledek z WSM ligy je znám. Užijte si zbytek dnešního večera a třeba se pokochejte dalšími hokejovými zápasy. Pěkný zbytek víkendu přeje Richard Wagner. (17:38:19)
   
  Závěr jako řemen, nápor Slavie a nakonec radost v podání hostujícího mužstva. Přerovští uhájili ve třetí části svůj těsný náskok a vezou si z Prahy tři body. Poprvé v sezoně tak dokázali obrat sešívané. Ti ve třetí třetině předvedli poněkud nervózní výkon, který nakonec vyústil ve smutnou porážku.

  Početná skupinka přerovských fandů tedy pojede z hlavního města s více než veselou náladou. Pochvalu zaslouží výborně chytající brankář Přerova Lukáš Klimeš.
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Přesně se sirénou ještě dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování Marek Račuk (SLA).
   
  59:52
  Zubři dostali touš do středního pásma a domácí následně opětně vybojovali ztracené území. Střela zleva ale skončila jen na hrudi pozorného gólmana.
   
  59:33
  Ještě jedna akce a zblízka zakončující Marek Račuk, který ale nenašel skulinku v postoji klečícího Lukáše Klimeše!
   
  59:22
  Jiří Doležal vybojoval akci, po níž dorážel do odkryté klece Lukáš Endál, který ale trefil jen tyčku! V Edenu tomu dlouho nikdo nechtěl věřit a zhruba pět vteřin bylo na tribunách hrobové ticho.
   
  58:47
  Přerov po buly zabojoval a vytlačil Slavii do středního pásma. To jsou nervy, přátelé!
   
  58:29
  Zubři vyhráli další vhazování a při pokusu o výhoz skončil kotouč na tribuně. Škrtl ale o plexi, takže se bude pouze vhazovat před Klimešovou klecí.
   
  58:24
  Lukáš Endál poslal touš skrze brankoviště, ale nikdo jeho nabídku nevyslyšel. Po Račukově nepřesné dělovce od modré je tu další přerovský icing.
   
  57:46
  Na úvod hry bez brankáře je to prohrané vhazování a zakázané uvolnění v podání celku z Moravy.
   
  57:39
  Pozor, Dominik Frodl zůstal na střídačce a Slavia hraje power-play!
   
  57:39
  Tak ještě ne. Také Kamil Přecechtěl si vyžádal chvilku na taktickou poradu se svým mužstvem. Do konce zbývají zhruba dvě minuty a Přerov vede o gól.
   
  57:39
  Postupný útok sešívaných zastavil pískot sudího. Kotouč vyskočil po bloku od přerovského hráče na střídačku. Buly před Klimešem.
   
  57:23
  Domácí neuspěli na vhazování a kotouč je u maskovaného muže vršovické ekipy.
   
  57:16
  Nikoliv, Dominik Frodl zůstává v kleci, ale je na půli cesty na střídačku.
   
  57:16
  Lukáš Klimeš zalehl od zadního mantinelu odražený puk, který předtím vystřelil Jiří Doležal. Slavia si na to konto vyžádala oddechový čas. Co vymyslí trenér Milan Razým? Pošle do hry o jednoho muže navíc?
   
  56:50
  Václav Jankovský byl spolu s Jiřím Doležalem před brankou, ale ani jeden z nich nedokázal zkrotit neposedný touš a ohrozit tak životnost maskovaného muže Přerova.
   
  56:11
  Přerovský útok byl zastaven na levém kruhu, načež se dostal do šance na pravém kruhu Zdeněk Kubica, který se také neupejpal a vystřelil. Touš se uvelebil v Klimešově klíně.

  Richard Wagner

  Branky a nahrávky: 6. Šagát (J. Doležal, Ryzák) – 24. Milan Procházka (Navrátil), 28. Pala (T. Sýkora, Pšurný)


  HC Slavia Praha: Frodl (Šorf) – Pohl (C), Kolařík, Barák, Šmíd, Ryzák, Kasík, Štibingr – J. Doležal, Šagát, Račuk – Jankovský (A), Šafránek, Kubica – Endál, Nedvídek, Z. Doležal – M. Ondráček.
  HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala (A), Malina, Lenďák, O. Horák – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek (A), Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, F. Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, Gago, Navrátil.

  Rozhodčí: Jan Doležal, Michal Škrobák – Martin Kreuzer, Miroslav Šimán

  Diváci: 1 232