Olomouc – Warriors Brno 3:1 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 0:2 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 3:2 (2:0 po s.n.)
Chomutov – Mladá Boleslav 4:0 (kon.) | Zlín – K. Vary 2:3 (kon.) | Kladno – Pardubice 6:3 (kon.)
Mountfield HK – Slavia 2:1 (po pr.) | Letňany – HC Litvínov 1:6 (kon.) | Vsetín – Třinec 8:5 (kon.)
Žďár n/S – Havířov 1:3 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HCM Warriors Brno
Pátek 19.01.2018, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga staršího dorostu • O umístění

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou. (15:15:08)

Je dobojováno! První třetina vyšla lépe domácímu mužstvu. Pár vteřin před úvodní sirénou se prosadil Daniel Paťava, který poslal Olomouc do vedení.
    Také druhá dvacetiminutovka se vydařila více Hanákům. Ve 33. minutě zvyšoval náskok Olomouce David Rosecký.
    Poslední třetina již přinesla dvě branky, a sice po jedné na obou stranách. V 51. minutě zadělal na drama kontaktním gólem Martin Borors. Komplikace pro domácí však rázně odmítl znovu Daniel Paťava, který rozhodl o výhře svého celku v poměru 3:1.

58:09
    V závěru se ještě bude vylučovat na obou stranách. Vítězslav Klesla si odsedí si 2 minuty za hrubost a hostující Oscar Hubáček menší trest za držení.

54:52
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Ovšem domácí se berou zpět dvoubrankový náskok! Zasloužil se o to svou trefou DANIEL PAŤAVA který tak dal do svých řad trochu více klidu. Asistence: Dominik Liška a Daniel Indrák.

50:32
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    Tak a o zápletku je postaráno! Po přihrávce Oscara Hubáčka se trefuje MARTIN BOROT a dostává svůj tým do těsného kontaktu.. Asistence: Oscar Hubáček.

50:21
    Vzápětí se zapojil do hry i druhý vyloučený brněnský hokejista. Pokračujeme tedy 5 proti 5.

49:21
    To nejhorší Brno přežilo a Martin Borot naskočil zpět na led.

48:21
    A pro Warrior bude ještě hůř. Přesně minutu budou hrát ve třech, jelikož David Branžovský vyhodil kotouč za mantinel a dostává dvě minuty za zdržování hry.

47:21
    Martin Borot oslabuje svůj celek a odpočine si dvě minuty na trestné lavici. Následuje totiž menší trest za držení.

41:18
    Brnu se dnes přesilovky nedaří využít. Nejinak tomu bylo i nyní a vyloučený Štefka je zpět na ledě.

40:01

Čtyřicet minut zápasu je minulostí a stejně jako v předchozí části jsme viděli jen jediný gól. Ve 33. minutě zvyšoval na 2:0 pro Olomouc David Rosecký. Hosté nevyužili ani své přesilové hry, zejména poté tu pětiminutovou v polovině utkání. V závěru byl ještě vyloučen domácí Štefka, a tak Brno začne v početní výhodě i poslední třetinu.

40:00

39:18
    Tak ještě v závěru prostřední periody má Brno možnost početní výhody. David Štefka si odsedí menší trest za faul kolenem.

38:50
    Ani tuto přesilovku Warrior nevyužívají a do konce druhé třetiny zbývá něco málo přes minutu.

36:50
    Ne však nadlouho. Matěj Kořenek je potrestán dvěma minutami za krosček a již usedá na lavici trestů.

35:16
    Domácí však své oslabení ubránili a hrají v plném počtu.

33:16
    Vzápětí ovšem mohou hosté korigovat stav. K dispozici totiž budou mít svou první přesilovku poté, co David Štefka putuje za katr na dvě minuty za nesportovní chování.

32:58
    Jen co Olomoučtí přežili oslabení, tak přispěchali s druhou brankou zápasu! Daniel Paťava si připisuje po svém gólu i asistenci, po které mířil přesně DAVID ROSECKÝ, jenž tak upravuje na 2:0. Asistence: Daniel Paťava.

32:54
    Domácí však těžké chvíle v dlouhém oslabení přežili bez úhony a hraje se znovu pět proti pěti.

27:34
    Síly na ledě se vyrovnají, alespoň na necelé dvě minuty. David Kalač totiž inkasuje pět minut + osobní trest do konce utkání za sekání.

27:18
    Hosté jdou podruhé v duelu do čtyř. Tentokrát si menší trest za podražení odpyká Tomáš Frimel.

20:01

Je za námi úvodní dějství, ve kterém jsme viděli pouze jednu branku. Na tu si diváci na Zimním stadionu v Olomouci museli počkat až do samotného závěru. Devět vteřin před odchodem do kabin se mířil přesně Daniel Paťava, který zužitkoval přihrávky svých spoluhráčů Vosátka a Rutara. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 13:46

20:00

19:51
    Hanáci se těsně před první sirénou ujímají vedení! Po přihrávkách Davida Vosátka a Adama Rutara se jako první prosazuje DANIEL PAŤAVA. Asistence: David Vosátko a Adam Rutar.

13:03
    Olomouc však nabídnou početní výhodu nevyužila a hraje se tedy opět v rovnoměrném počtu hráčů na obou stranách.

11:03
    Budeme svědky první přesilové hry. Tu si zahrají domácí hráči Olomouce poté, co si bude odpykávat dvě minuty za držení hostující David Branžovský.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 20. Paťava (Vosátko, Rutar), 33. Rosecký (Paťava), 55. Paťava (Liška, Indrák) – 51. Borot (Hubáček)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Rutar, Mader, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Šafránek, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Kořenek, Kret, Dvořák
    HCM Warriors Brno: Atanasiadis (Lambert) – Daněk, Miloš, Branžovský, Klimeš, Šutera – Frimel, Hubáček, Borot, Karpíšek, Ludvík, Vysloužil, Bocián

Rozhodčí: Kučera – Doleček, Sedlák