New Jersey – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (kon.)
Washington – Nashville 3:4 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Florida – Boston 3:2 (kon.)
Detroit – Montreal 3:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 4:3 (kon.)
Vancouver – Arizona 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Minnesota 5:4 (po pr.) | San Jose – Colorado 4:2 (kon.)
San Jose Sharks
4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Colorado Avalanche
Pátek 06.04.2018, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Česká stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 2 střely, TOI 20:00 (07:27:08)

Hvězdy utkání

1. Justin Braun (SJS) 1+0
    2. Logan Couture (SJS) 1+1
    3. Joonas Donskoi (SJS) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 36-25; Zablokované střely: 28-18; Vhazování: 54%-46%; Hity: 18-23; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné minuty: 2-4.

Mikko Rantanen dokázal ve třetí části odpovědět na úvodní gól Justina Brauna ze třetí minuty utkání přesilové hře, kterou vzápětí také využili Sharks, když jim rychle vrátil vedení po necelých dvou minutách Logan Couture. Nathan MacKinnon poté orazítkoval tyč, zatímco Joonas Donskoi skóroval z dorážky. Dvakrát vyloučený Blake Comeau sice skvělou tečí vrátil Colorado do zápasu, vyrovnat už se mu ale nepodařilo a 2 sekundy před koncem pečetil vítězství San Jose střelou do prázdné brány Tomáš Hertl. Konečný výsledek zápasu po úžasné třetí třetině s pěti brankami. San Jose Sharks 4 Colorado Avalanche 2.

59:58 Tomáš HERTL - 4:2

59:58
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Střela Colorada od modré čáry byla zablokována a TOMÁŠ HERTL z mezikruží pohodlně skóroval do prázdné brány pouhé dvě sekundy před koncem zápasu! Výhra Sharks je zpečetěna.

59:20
    Joe Pavelski krásnou přihrávkou zpoza brány našel v mezikruží Logana Couturea, který bez přípravy nad ledem mířil k pravé tyči, jenže Jonathan Bernier v rozštěpu puk ukryl v lapačce! Spektakulární zákrok brankáře Avs!

59:06
    Hra byla přerušena a Colorado Avalanche si vyžádalo oddechový čas. Jared Bednar zkouší něco vymyslet.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:38
    Gabriel Landeskog napřáhl v mezikruží ke krásné střele zápěstím, která mířila do levého horního rohu brány, Martin Jones ji ale vyrážečkou úžasně vyrazil do ochranné sítě!

58:27
    Sharks minuli střelou z obranného pásma pravou tyč prázdné brány a pískalo se zakázané uvolnění.

58:18
    Jonathan Bernier naskočil na střídačku a Colorado zkouší vyrovnat při hře bez brankáře.

58:05
    Jonathan Bernier se vydal za svou bránu, aby bekhendem po pěkné otočce rozehrál.

57:09
    Dnešní utkání sleduje 17497 diváků.

57:00
    Ze zápasu uběhly necelé čtyři minuty, během nichž se hrálo bez přerušení a oba týmy si vytvořily slibnou šanci, jenže Jonathan Bernier a poté Martin Jones opět skvěle zakročili a připsali si fantastický zákrok! Komerční přestávka.

53:16
    Nathan MacKinnon mohl rychle vyrovnat, jenže jeho střela z mezikruží skončila na výstroji Martina Jonese.
    53:06 Blake COMEAU - 3:2

53:06
    Colorado právě vstřelilo branku!
    David Warsofsky po zpětné přihrávce Matta Nieta napřáhl od modré ke tvrdé střele s příklepem, kterou těsně před bránou tečoval BLAKE COMEAU a od pravého betonu Martina Jonese se odrazila k levé tyči! znovu je to o gól. Asistence: David Warsofsky a Matt Nieto.

52:58
    Po ne příliš pohledné prostřední části se zápas v závěrečné třetí třetině pořádně rozjel a San Jose vede 3:1.

51:40
    Logan Couture tvrdě vypálil na vrcholu mezikruží a mířil do bližšího levého horního rohu brány, Jonathan Bernier ale puk vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě!

51:10
    Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení San Jose dostává prostor krátká reklamní přestávka.
    50:15 Joonas DONSKOI - 3:1

50:15
    Brenden Dillon krásně přenesl hru z levé strany doprava, kde Dylan DeMelo nahodil puk od hrazení na přední tyč. Vypadalo to na snadný zákrok pro Jonathana Berniera, jenže brankář Colorada nedokázal puk udržet a JOONAS DONSKOI se prosadil z dorážky bekhendem! Asistence: Dylan DeMelo a Brenden Dillon.

49:39
    Kevin Labanc mohl skórovat v levém kruhu po krásné přihrávce po přečíslení dva na jednoho, když rychle zamíchal s pukem a po ledě už mířil do prázdné brány, jenže Jonathan Bernier ho dokázal vychytat levým betonem! Neskutečné.

48:43
    Nathan MacKinnon krásnou střelou zápěstím z levého kruhu orazítkoval horní tyč v bližším levém horním rohu brány a puk se odrazil do ochranného skla!

48:25
    Kevin Labanc na pravém křídle vypálil od hrazení a Jonathan Bernier puk vyrazil. Sharks se poté v levém kruhu dostali k dorážce, jenže kotouč minul přední tyč!

47:25
    Hra byla přerušena a San Jose opět oddálilo Colorado od účasti v playoff, když rychle odpovědělo na vyrovnávací gól. V SAP Center probíhá reklamní přestávka.
    46:00 Logan COUTURE - 2:1

46:00
    LOGAN COUTURE v levém kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím a mezi vyrážečkou a tělem padajícího Jonathana Berniera puk procedil do sítě! Také San Jose využilo přesilovou hru a rychle odpovědělo na vyrovnávací gól. San Jose vede nad Coloradem 2:1. Asistence: Kevin Labanc a Joe Pavelski.

45:48
    Jonathan Bernier dokázal zakročit proti střele od modré čáry, přestože toho opět příliš mnoho neviděl.

45:28
    Blake Comeau byl podruhé v zápase vyloučen, tentokrát za vysokou hůl, a San Jose má šanci odpovědět.

44:59
    Brent Burns na pravém křídle vystřelil z úhlu od hrazení a Jonathan Bernier puk hrudí vyrazil mimo tři tyče.
    44:43 Mikko RANTANEN - 1:1

44:43
    Nathan MacKinnon na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím a mířil pěkně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Martin Jones sice fantasticky vyrazil puk lapačkou, jenže v pravém kruhu se k němu dostal MIKKO RANTANEN a z úhlu zamířil nad jeho tělem v přesilové hře do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Colorado vyrovnalo. Asistence: Nathan MacKinnon a Tyson Barrie.

44:33
    Tyson Jost vystřelil v levém kruhu bekhendem a Martin Jones na přední tyči úspěšně puk vyrazil hrudí.

43:50
    Joe Pavelski byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl poté, co fauloval za bránou Jonathana Berniera při forčekingu zbytečně Tysona Barrieho. Colorado má šanci vyrovnat.

43:18
    Nikita Zadorov vypálil na levém křídle ihned po vhazování od hrazení a Martin Jones ukryl puk mířící ke vzdálenější pravé tyči v lapačce! Dobrý zákrok, obzvlášť poté, co měl brankář San Jose zacloněný výhled.

43:14
    Sven Andrighetto zakroutil hlavou poté, co jeho střela z levého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě.

42:50
    Další zakázané uvolnění a opět proti domácím hokejistům San Jose Sharks. Hra byla přerušena.

42:29
    Nathan MacKinnon na bodu pravého kruhu práskl do puku, Martin Jones ale puk vyrazil levým betonem!

42:09
    Kevin Labanc nedokázal dojet na levém křídle puk a proti San Jose se pískalo zakázané uvolnění.

41:20
    Sharks na pravém křídle vystřelili od hrazení a Jonathan Bernier hrudí puk úspěšně vyrazil mimo.

40:48
    Obránce Sharks během letošní sezóny NHL dohromady nasbírali 194 bodů, což je druhý nejvyšší počet, od sezóny 2008/09, kdy jich nasbírali rekordních 203.

40:01
    V San Jose začala závěrečná třetí třetina a na úvod si řekneme jeden zajímavý fakt týkající se obrany Sharks.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-16; Zablokované střely: 17-11; Vhazování: 52%-48%; Hity: 15-15; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné min.: 0-2.

Třetí třetina začne přibližně v 6:22.

San Jose si v průběhu prostřední části vyzkoušelo přesilovou hru, využít ji ovšem nedokázalo, stejně jako několik dalších šancí. To samé ovšem platí o Coloradu, které se marně snaží zareagovat na úvodní gól Justina Brauna ze třetí minuty utkání. Skóre po druhé části. San Jose Sharks 1 Colorado Avalanche 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:14 Bødker nebezpečně tečoval puk, Bernier připraven!

39:14
    Justin Braun před vrcholem pravého kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou v mezikruží tečoval skvěle do protipohybu Jonathana Berniera ve vzduchu čepelí hole Mikkel Bødker, jenže brankář Colorada Avalanche předvedl skvělý reflex a semafor!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:38
    Nathan MacKinnon se po vyjetí zpoza brány snažil u levé tyče zasunout puk do brány, jenže Martin Jones se překonat nenechal a skvěle u ní ucpal prostor!

38:09
    Carl Söderberg vystřelil od modré čáry mezi dvěma protihráči a Martin Jones puk vyrážečkou vyrazil mimo.

37:24
    Sharks na levém křídle podnikli rychlý výpad a jejich střelu z úhlu Jonathan Bernier vyrazil za bránu.

36:56
    Colorado nemusí dnešní zápas vyhrát, ale pro jistotu účasti v playoff by to bylo samozřejmě lepší.

35:40
    Nathan MacKinnon se po krásné diagonální přihrávce Mikka Rantanena z vrcholu levého kruhu ocitl na vzdálenější pravé tyči ve velké šanci, Martin Jones ho ale vychytal!

35:24
    Nathan MacKinnon na levém křídle nabral rychlost, jeho střela z bodu levého kruhu ale byla zablokována.

34:21
    Sharks na pravém křídle ihned po vhazování vystřelili od modré čáry a Jonathan Bernier na přední tyči poskakující a rotující puk vyrazil za svou bránu.

34:17
    Marcus Sörensen zkusil skórovat v pravém kruhu střelou z úhlu, Jonathan Bernier ji ale na přední tyči podržel a nepustil Sharks k dorážce. Komerční přestávka.

33:17
    Puk opustil ledovou plochu a následovalo vhazování v obranném pásmu San Jose Sharks.

32:20
    Tyson Jost zpoza brány hledal Svena Andrighetta, jeho spoluhráč se ale před bránou do zakončení nedostal.

31:44
    Justin Braun na pravém křídle po vyhraném vhazování napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Jonathan Bernier našel v lapačce.

31:30
    Tyson Barrie po zpětné přihrávce z levého rohu útočného pásma vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím, jenže trefil pouze clonícího Tomáše Hertla, který puk zablokoval.

30:59
    Jonathan Bernier předvedl několik úspěšných zákroků v řadě, po kterých následuje reklamní přestávka.

30:59
    Vyloučený Blake Comeau je zpět na ledě a Colorado úspěšně přečkalo první oslabení v zápase.

30:26
    Dylan DeMelo dvakrát tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování, Jonathan Bernier ale obě střely vyrazil.

30:18
    Mikkel Bødker napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, která minula pravý horní roh brány brány Colorada.

29:50
    Sharks na pravém křídle nepřesně rozehráli a zpětnou přihrávkou se sami připravili o útočné pásmo a šanci.

28:59
    Blake Comeau dostal dvě minuty za podražení a San Jose si po reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru v celém zápase. Fanoušci Sharks rukama dělají čelisti kousajícího žraloka.

28:55
    David Warsofsky vystřelil u hrazení z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Martin Jones na přední tyči puk úspěšně vyrazil. Colorado se vzápětí k dorážce nedostalo.

28:29
    Colorado se po přestávce jen těžko dostává do šancí, vybavuji si akorát střelu Marka Barbiera, jehož pokus od modré čáry vyrazil Martin Jones.

27:47
    Tyson Barrie musel hrát, protože kotouč byl příliš pomalý na to, aby se proti Sharks pískalo zakázané uvolnění.

27:14
    Mikkel Bødker vystřelil z vrcholu mezikruží, jenže Jonathan Bernier se nenechal mezi betony překonat, když puk úspěšně vyrazil vedle levé tyče své brány.

26:53
    San Jose se nepodařil rozehrát a po zakázaném uvolnění se hra vrátila zpět před Martina Jonese.

26:32
    Tomáš Hertl na ose útočného pásma rozdal puk doprava, kde Brent Burns vystřelil od hrazení a mířil ke vzdálenější levé tyči, Jonathan Bernier ale puk pravým betonem vykopl do rohu ledové plochy!

25:55
    Tyson Barrie od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která byla těsně před Martinem Jonesem zablokována. San Jose se ubránilo po předchozí chybě.

25:08
    Brenden Dillon dokázal udržet útočnou modrou čáru a na ose ledové plochy napřáhl k rychlé střele zápěstím, která minula pravý horní roh brány Colorada.

24:33
    Dylan DeMelo se dokázal v pravém kruhu proháčkovat ke střele, následný pokus ale zamířil nad.

23:26
    San Jose vyrazilo po pravé straně do přečíslení dva na jednoho a Mikkel Bødker z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde se těsně nedostal do zakončení Logan Couture.

23:08
    Mikko Rantanen na pravém křídle vystřelil od hrazení v blízkosti modré čáry a jeho střela byla na přední tyči zablokována zřejmě Justinem Braunem.

22:20
    San Jose se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

22:06
    Samuel Girard se snažil prosadit na pravém křídle, kde byl puk sražen na střídačku San Jose.

21:06
    Joe Pavelski se obtočil kolem brány a u levé tyče se snažil puk zasunout do brány, jenže jeho pokus byl přizvednut a po holi Matta Nieta se svezl pod lapačku Jonathana Berniera, který kotouč zmrazil.

20:46
    Nikita Zadorov na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jonathan Bernier na přední tyči puk vyrazil pravým betonem do rohu ledové plochy.

20:36
    Tomáš Hertl na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím minul vzdálenější levou tyč.

20:01
    V SAP Center začala prostřední část, do které domácí San Jose vstupuje s jednobrankovým vedením 1:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 9-5; Vhazování: 60%-40%; Hity: 9-6; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.

Druhá třetina začne přibližně v 5:31.

Úvodní třetina v SAP Center vyzněla lépe pro San Jose, která se prosadilo hned na začátku utkání hraném ve vysokém tempu, když po necelých třech minutách skóroval Justin Braun. Martin Jones zatím chytá solidně a drží čisté konto. Skóre po první třetině zápasu. San Jose Sharks 1 Colorado Avalanche 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Samuel Girard vystřelil od modré čáry a Martin Jones jeho tečovaný pokus skvěle vykopl pravým betonem!

19:52
    Joel Ward na levém křídle prohrál závod o puk a proti San Jose se pískalo další zakázané uvolnění.

19:45
    San Jose se nepodařilo rozehrát a puk zamířil do levého rohu ledové plochy na zakázané uvolnění.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    18:57 Jonathan Bernier skvěle zastavil pokus Tima Meiera!

18:57
    Joonas Donskoi krásnou přihrávkou z levé strany našel v mezikruží Tima Meiera, který bez přípravy vypálil, a Jonathan Bernier jeho ránu zastavil pod levým betonem!

18:07
    Sven Andrighetto rychle vystřelil z bodu pravého kruhu směrem na vzdálenější tyč a Martin Jones vyrážečkou puk letící nad ledem vyrazil!

17:56
    Sharks napálili puk do útočného pásma a Jonathan Bernier se vydal za bránu, aby pod tlakem rozehrál.

17:10
    Útočné snažení Sharks podél střídaček zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází reklamní přestávka.

16:52
    Avalanche nedokázali rozehrát podél trestných lavic a puk skončil po nepřesném pasu na zakázaném uvolnění.

16:44
    Avalanche na levém křídle vystřelili od hrazení a Martin Jones si připsal další zákrok poté, co puk vyrazil.

16:17
    Logan Couture se málem protáhl až před bránu, v mezikruží ho ale poslední hráč Colorada odzbrojil.

15:22
    Blake Comeau na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila nad bránu.

15:12
    Matt Nieto se snažil u levé tyče dvakrát puk zpoza brány poslat před brankoviště, ani v jednom případě ale neuspěl.

14:42
    Dylan DeMelo znovu zkusil skórovat střelou od modré čáry, která skončila v ochranné síti. Komerční přestávka.

13:44
    Gabriel Landeskog to vzápětí zkusil ze stejného místa jako Patrik Nemeth, výsledek byl ale naprosto stejný, když Martin Jones na přední tyči puk vyrazil.

13:15
    Patrik Nemeth vystřelil v levém kruhu pro vhazování od hrazení a Martin Jones na přední tyči puk vyrazil.

12:27
    Avalanche se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám na pravém křídle, obě dvě ale minuly bránu Martina Jonese.

11:41
    Jannik Hansen odvedl na levém křídle skvělou práci a Dylan DeMelo po jeho zpětné přihrávce vystřelil prudce od modré čáry, jeho pokus byl ale u levé tyče zablokován.

11:01
    Brent Burns na pravé straně od modré čáry nahodil puk na přední tyč, kde ho holí vyrazil mimo Jonathan Bernier.

10:38
    Blake Comeau ubránil obrannou modrou čáru a poté v klidu rozehrál, když se rozhodl pro zpětnou přihrávku.

10:08
    V San Jose se pravidelně hraje skvělý hokej a dnešní zápas není výjimkou. Hra má hodně velký spád.

09:32
    Avalanche nemohli na levém křídle pokračovat v akci, jelikož se ocitli v postavení mimo hru.

09:18
    Blake Comeau od modré čáry nahodil puk před bránu na teč, jenže puk z jeho hole minul levý horní roh brány.

08:43
    Joel Ward se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže jeho střela byla na poslední chvíli sražena za bránu.

08:06
    Brenden Dillon na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a jeho tečována rána minula bránu Colorada.

07:40
    Sven Andrighetto nepříjemně zakončil v blízkosti pravé tyče bekhendem a mířil pod horní tyč, jenže Martin Jones pravým ramenem puk výborně vyrazil mimo!

07:21
    Joe Pavelski přizvedl střelu Colorada z vrcholu pravého kruhu pro vhazování do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

05:47
    Mikkel Bødker na pravém křídle nabral rychlost a na přední tyči se snažil prosadit po krásném oblouku, jenže jeho zakončení bylo slabé a Jonathan Bernier puk zmrazil.

04:24
    Joe Pavelski na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jonathan Bernier potřetí v řadě musel zasahovat.

04:09
    Brent Burns na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jonathan Bernier opět puk sevřel ve své výstroji.

03:48
    Brent Burns tvrdě vypálil od modré čáry a Jonathan Bernier šel rychle do kolen, aby puk podržel v náručí.

03:43
    Sharks nepříjemně vystřelili z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže Jonathan Bernier skvěle puk vyrazil!

03:25
    Mikko Rantanen vystřelil v pravém kruhu pro vhazování z úhlu vedle bližšího pravého horního rohu brány.
    02:58 Justin BRAUN - 1:0

02:58
    JUSTIN BRAUN na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která se od klečícího Gabriela Bourquea v mezikruží odrazila do vzdálenějšího levého horního rohu brány a na cestě do sítě ještě rozezvučela horní tyč! Asistence: Logan Couture a Mikkel Bødker.

01:23
    Blake Comeau během úvodní minuty pálil na levém křídle od modré čáry mimo, stejně jako vzápětí San Jose na vrcholu pravého kruhu, když jejich střela od hrazení zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

00:13
    Nathan MacKinnon se dostal po krásném přesení hry ke střele na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale zamířila nad bránu San Jose.

00:01

Jakmile v SAP Center dozní americká národní hymna, vše bude připraveno k zahájení zápasu, v němž San Jose hostí o playoff usilující Colorado Avalanche.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns (A), Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Meier, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture (A), Bødker – Labanc, Tierney, Sörensen – Hansen, Gambrell, J. Ward. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Warsofsky, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Jost, Kerfoot – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – G. Bourque, Compher, C. Wilson. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Jean Hebert, Chris Lee. Čároví: Brandon Gawryletz, Tony Sericolo.

Colorado se poprvé od roku 2014 může zúčastnit playoff, ke kterému se pokusí přiblížtt v pátek v noci v SAP Center, kde vyzve domácí San Jose. Avalanche v Západní konferenci drží druhou divokou kartu a před St. Louis mají náskok jednoho bodu, přičemž oběma týmům zbývají do konce základní části odehrát dva zápasy. Sharks budou usilovat o ukončení série čtyř porážek a upevnění si druhého místa v Pacifické divizi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. Braun (Couture, Bødker), 46. Couture (Labanc, Pavelski), 51. Donskoi (DeMelo, Dillon), 60. Hertl – 45. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 54. Comeau (Warsofsky, Nieto)

Rozhodčí: Jean Hebert, Chris Lee. Čároví: Brandon Gawryletz, Tony Sericolo

Diváci: 17497