Feirense – Portimonense 0:1 (kon.) | Setúbal – Santa Clara 0:2 (kon.) | Tondela – Marítimo 2:1 (kon.)
Belenenses – Aves 5:2 (kon.) | Moreirense – Boavista 2:1 (kon.)
Moreirense FC
2:1 (2:1)
Boavista FC
Sobota 22.12.2018, 21:30 • Estádio Comendador Joaquim de Almeida Freitas • Portugalská Primeira Liga • 14. kolo

Ve druhém poločase gól nepadl a Moreirense tak vítězí nad Boavistou 2:1. Hosté začali dobře a v 17. minutě je po pěkně sehraném kontru poslal do vedení Mateus. Pak však rozhodčí Oliveira odpískal penaltu po zákroku brankáře Leiteho na Neného a sám postižený se nemýlil a vyrovnal. Po půlhodině hry byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Neris a Moreirense přesilovku využilo v nastaveném čase, kdy vyražený míč doklepl do sítě Arsénio. Ve druhém poločase se hosté i v oslabení snažili alespoň vyrovnat, v závěru tlačili, ale dopravit míč do sítě se jim nepovedlo.

Fotbalisté Boavisty asi budou cítit i velkou křivdu. Penalta byla poměrně přísná, Nené si do brankáře naběhl. Ve druhém poločase pak bylo několik hraničních momentů posouzeno v neprospěch hostí a Pachecovi sudí Oliveira odpustil jasnou červenou kartu. Za skluz oběma nohama zezadu by totiž nemělo nic jiného následovat. (23:31:52)

90+5

90+4
    Konehovi byl odpískán ofsajd, který také s největší pravděpodobností nebyl. Tenhle zápas rozhodčí nezvládají.

90+3
    Hosté se i v deseti zoufale tlačí dopředu, čas jim ale rychle utíká.

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Arsénio, přichází David Texeira.
    88. Rafael Costa míč za záda Jhonatana neprotlačil.

88
    Po standardní situaci se nakonec dostal k zakončení Rafael Costa. Po hlavičkovém souboji spadl míč před něho na zem a hostující hráč dokázal v pádu ohrozit bránu Moreirense. Ne ale tak razantně, aby Jhonatan balón propustil za brankovou čáru.

87
    Rafael Costa byl na pravé straně faulován. Standardní situace pro hosty.

86
    Rozhodnout mohl Pedro Nuno. Střídajícího domácího hráče našel v šestnáctce Aurélio, ale jeho střelu z voleje pokryl Leite!

85
    Další karta. Domácí Arsénio přidržel za dres Ibrahima Koneha.

85
    Žlutou kartu dostává Joao Talocha. Tady nebylo co řešit, hostující obránce zastavil nadějný protiútok soupeře.

83
    Domácí trenér ví, že rozhodčí při faulu Pacheca přimhouřil obě oči a za jakoukoliv maličkost už by asi byl jeho svěřenec vyloučen a tak ho raději stáhl ze hry. Na trávník přichází Nuno Pedro.

82
    Carraça trefil z přímého kopu jen zeď. K odraženému míči se pak dostal ještě Rochinha, ale ani on se za faul na svou osobu nepomstil. Trefil protihráče.

80
    Rochinha byl dlouho ošetřován, na hřišti už dokonce byla i nosítka, ale hostující hráč to zřejmě nakonec rozchodí.

79
    Balón ale vyvážel hostující Rochinha, kterého likvidačním skluzem oběma nohama sestřelil Fábio Pacheco! Tohle byl jasný červený faul, ale sudí ukázal domácímu fotbalistovi jen žlutou...

78
    Domácí tedy stále hájí své vedení. Budou chtít asi hodně držet míč.
    76. Auréliova ruka, kterou rozhodčí neposoudil jako nedovolené počínání domácího obránce.

76
    Hostující střídačka vystartovala jako jeden muž! Aurélio na hranici šestnáctky zahrál míč nejprve nohou, ale vzápětí se ho dotkl i rukou! Bylo to hodně hraniční, ale sudí nenařídil ani přímý kop. Hosté se asi cítí už velmi ukřivděni. Kopala se proti nim penalta, dostali červenou a teď byla hraniční situace posouzena v jejich neprospěch.