Utrecht – Ajax 1:3 (kon.) | Den Haag – Feyenoord 2:2 (kon.) | Graafschap – Arnhem 2:2 (kon.)
Emmen – Willem II 0:2 (kon.)
HFC ADO Den Haag
2:2 (1:1)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 23.12.2018, 14:30Nizozemská Eredivisie • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nizozemské Eredivisie. V tomto zápase proti sobě nastoupí HFC ADO Den Haag a Feyenoord Rotterdam.

HFC ADO Den Haag odehrál 16 zápasů s bilancí 5-4-7 a získal 19 bodů. Skóre má 21:32. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Zwolle 3:2 a Willem II 3:0. Nestačil na Akmaar 0:1 a na Ajax 1:5. Tým remizoval s Graafschapem 0:0. V tabulce je na jedenácté pozici.

Feyenoord Rotterdam odehrál 16 zápasů s bilancí 11-2-3 a získal 35 bodů. V tabulce je na třetí pozici a skóre má 33:18. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Groningenem 1:0, PSV 2:1, Venlo 4:1, Emmenem 4:1. Tým nestačil na Sittard 0:2.

Poslední tři vzájemné zápasy vyhrál Fayenoord (5:1, 4:0 a 3:1)

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Troupee, Beugelsdijk, Kanon, Meijers – Immers, El Khayati, D. Bakker – Becker, Falkenburg, Lorenzen.
    Náhradníci: Groothuizen, Havekotte – Goppel, Hooi, Pinas, Necid, Čang, Goossens, Malone, N. Kuipers, Gorter, B. Kuipers.

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – van Beek, Nieuwkoop, van der Heijden, Verdonk – Tapia, Toornstra, Vilhena – S. Berghuis, van Persie, Sam Larsson.
    Náhradníci: Vermeer, Delle – Sinisterra, Burger, Geertruida, Malacia, El Hankouri, Wehrmann, Vente, Kokcu, N. Jörgensen..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Domácí hrají v zelenožlutém, hosté v červenobílém.

2
    V poklidném tempu začal zápas, Melvyn Lorenzen to zkoušel samostatně, ale jeho postup před branku byl zblokovaný.

3
    Žlutou kartu dostává Bart Nieuwkoop (Feyenoord Rotterdam).

3
    Z velmi dobré pozice rozehrávají volný kop domácí fotbalisté.

4
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Volný kop bravurně proměnil ABDENASSER EL KHAYATI, na jehož střelu si gólman sáhl, ale nedokázal ji zastavit.
    4. Abdenasser El Khayati - 1:0

6
    Erik Falkenburg si pomohl nedovoleně, a tak budou rozehrávat hostující fotbalisté.

7
    Bart Nieuwkoop byl tvrdě ve střetu se soupeřem. Hostující hráč je otřesený, ale ve hře bude pokračovat.

8
    Vstup do zápasu měl domácí celek výborný, dokázal se z první výraznější šance prosadit, navíc pokračuje v aktivní hře.

10
    Hosté rozehrávají od své branky, Justin Bijlow se také zapojil do kombinace.

11
    Hostující celek se dostal před domácí branku, Bart Nieuwkoop zkoušel zakončit. Jeho rána byla zblokovaná.

13
    Steven Berghuis hledal naběhnutého spoluhráče, přihrávka však byla zblokovaná.

14
    Domácí mají na své polovině k dispozici autová vhazování. Sheraldo Becker centroval před branku a Abdenasser El Khayati pálil vysoko nad.

15
    Robin van Persie se dostal do šance, míč z první netrefil, a pak už ho měl gólman.

16
    Wilfried Kanon poslal míč do dvanácté řady za brankou hostů na volné sedadlo.

17
    Haag vybojoval rohový kop. Abdenasser El Khayati centroval od rohového praporku.

18
    Centr se snesl před branku, s prvním centrem si obrana poradila, a pak Sheraldo Becker napálil jen gólmana.

20
    Jens Toornstra si naběhl do volného prostoru, dostal přihrávku, ale jeho rána byla hodně nepovedená.

22
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše na polovině.

24
    Lex Immers se pokoušel o zakončení, ale byl hodně tísněn dvěma obránci, a tak míč spíše jen posunul na branku. Justin Bijlow byl pozorný.

26
    Renato Tapia pálil z první, jeho rána končí jen malý kousek mimo branku. Gólman domácího celku zasahovat nemusel.

28
    Sven van Beek vedl akci svého celku, ale do výraznější střelecké pozice se nepropracoval.

30
    Půlhodina hry je pryč, domácí celek vede o jednu branku, nyní se ale musí bránit nátlakové hře Feyenoordu.

32
    Robin van Persie pálil z velké dálky, jeho rána končí mimo branku, brankář ani zasahovat nemusel.

33
    Rotterdam zlepšil hru, Jens Toornstra byl volný před brankou, ale přihrávka se k němu nedostala.

35
    Deset minut hry zbývá do konce poločasu, domácí celek drží jednobrankový náskok.

35
    Steven Berghuis si pomohl nedovoleně, a tak budou na půlce rozehrávat domácí.

37
    Feyenoord se nastěhoval na útočnou polovinu, Calvin Verdonk neměl komu přihrát. A proto jeho spoluhráči o balon přišli.

38
    Od vstřelené branky jsme zatím výraznější šanci na jedné či druhé straně neviděli.

39
    Danny Bakker se pokoušel dostat do zakončení, ale pomohl si faulem, proto rozehrávají hosté.

40
    Hostující celek vhazuje na polovině hrací plochy.

41
    Rotterdam to zkoušel po pravé straně, Renato Tapia hledal spoluhráče nepřesným centrem.

42
    Nyní se pokouší domácí hráči navýšit své vedení, přihrávka Bakkera byla hodně nepovedená.

43
    Žlutou kartu dostává Steven Berghuis (Feyenoord Rotterdam).

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, domácí Lex Immers měl zajímavou šanci, ale jeho rána končí mimo.

45
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Robin van Persie našel výborným pasem před brankou volného STEVENA BERGHUISE, který rychlou ránou překonal brankáře a zakončil rychlou akci Rotterdamu.
    45. Steven BERGHUIS - 1:1

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

45+2
    V poklidném tempu se poločas dohrává.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Abdenasser El Khayati poslal domácí hráče do vedení hned z kraje zápasu, v závěru poločasu dokázal po bleskové akci hostujícího klubu vyrovnat Steven Berghuis.

46

46
    Robin van Persie pro své spoluhráče vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

48
    Bart Nieuwkoop měl na noze vedoucí branku svého celku, ale jeho ránu velmi dobře vyrazil Robert Zwinkels.

50
    Hostující celek má v úvodu druhého poločasu převahu, hraje aktivněji, a tak se domácí musí bránit.

51
    Sam Larsson zkoušel do šance vyslat spoluhráče, Renato Tapia svůj hlavičkový souboj prohrál.

52
    Calvin Verdonk spolu se svým kolegou obráncem zkoušeli dostat hru od své branky. To se podařilo.

53
    Sheraldo Becker centroval před branku a gólman po teči obránce získal míč za čárou. Rohový kop.

54
    Sam Larsson spadl před brankou, hostující hráč se dožadoval odpískání faulu. Opakované záběry odhalily, že domácí fotbalista za pád soupeře nemohl.

56
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu.

57
    Hostující celek kombinuje na půlce a domácí fanoušci dávají hlasitým pískotem najevo nesouhlas s obrazem hry.

58
    Rotterdam vybojoval rohový kop.

59
    Útočného faulu se dopustil Feyenoord, a tak bude rozehrávat domácí gólman Robert Zwinkels.

60
    Domácí celek se dostal do zajímavé šacen, ale Sheraldo Becker nedokázal odcentrovat míč tak, aby mohl Tom Beugelsdijk zasahovat. Směr hry se tedy otáčí.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce poločasu, hostující celek nyní hraje aktivněji a domácí se musí bránit tlaku soupeře.

61
    Steven Berghuis si pomohl v souboji nedovoleně, a proto mu je pískán faul.

63
    Nepřesná domácí akci končí dlouhým míčem, který snadno získal Justin Bijlow.

64
    Sledujeme klidnější pasáž hry, gólmani mnoho práce nemají.

66
    Rotterdamv vybojoval rohový kop. Centr se rychle snesl před branku, ale obrana v zeleném si dokázala poradit.

67
    Sheraldo Becker vyobjoval pro své spoluhráče rohový kop. Abdenasser El Khayati centroval nepřesně.

68
    Další rohový kop. Nakrátko rozehraný a následná rána Backera byla nepovedená.

68
    Hostující celek se zaslouženě dostává do vedení. SAM LARSSON udělal několik rychlých kroků na střed, a pak míč od vzdálenější tyče odrazil do branky.
    68. Sam LARSSON - 1:2

70
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jens Toornstra, přichází Orkun Kokcu.

72
    Žlutou kartu dostává Tom Beugelsdijk (HFC ADO Den Haag).

73
    Orkun Kokcu rozehrával rohový kop, obrana si poradila jen za cenu jeho opakovaný. Druhý centr před branku byl hrubě nepovedený.

74
    Hostující celek byl za svou aktivní hru odměněný a dostal se do vedení.

74
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Bart Nieuwkoop (Feyenoord Rotterdam).
    74. Červená karta po 2. žluté

77
    Po konzultaci s videorozhodčím byla nařízena penalta,kterou zkušeně proměnil ABDENASSER EL KHAYATI. Stav zápasu je vyrovnaný.
    77. Abdenasser El Khayati - 2:2

78
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Erik Falkenburg, přichází Thijmen Goppel.
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Melvyn Lorenzen, přichází Jü-ning Čang.
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Lutsharel Geertruida.

79
    Dostáváme se do finální fáze hry, lze předpokládal, že vzhledem k využití videa se bude delší čas nastavovat.

81
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

83
    Jeden z hostujících hráčů špatně dopadl po výskoku a byl ošetřovaný na hrací ploše.

84
    Haag pokračuje ve snaze získat vedení, ale centr Giovanniho Troupee byl hodně nepřesný.

85
    Justin Bijlow vykopává od své branky a rozhodně se nikam nežene.

86
    Steven Berghuis bude rozehrávat rohový kop. Nakrátko rozehráno a hodně laxně.

86
    Po velkém závaru před domácí brankou dokázal nejprve Robert Zwinkels výborně zasáhnout, a tak zmatky vyřešil jeho spoluhráč odkopem mimo hrací plochu. Další roh.

87
    následná rána končí mimo branku. Steven Berghuis byl tím, kdo zakončoval.

88
    Jü-ning Čang zakončoval a jeho rána byla tečovaná mimo. Rohový kop.

89
    Velká šance pro domácí, Abdenasser El Khayati centroval před branku, jeho spoluhráči nedokázali zakončit.

89
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Mohamed El Hankouri.

90
    Sice probíhá poslední řádná minuta poločasu, ale vzhledem k okolnostem zápasu, využití videa a podobně se bude pořádná porce minut nastavovat.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90+2
    Jü-ning Čang se domáhal odpískání pokutového kopu, sudí nechává hru plynout.

90+4
    To se už dostáváme do poslední nastavené minuty.

90+4
    Rohový kop pro domácí fotbalisty. Jedna z posledních šancí.

90+4
    Justin Bijlow nadvakrát kryje míč.

90+5
    Rohový kop pro domácí, úplně poslední šance v zápase.

90+5

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 9:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:10.

Domácí celek se dokázal prosadit jako první, pak dvakrát pálili přesně hosté, kteří se dostali do vedení. Pokutovým kopem na 2:2 srovnal Abdenasser El Khayati. Abdenasser El Khayati vstřelil oba domácí góly. (16:26:44)