Porto – Rio Ave 2:1 (kon.) | Nacional – Chaves 2:0 (kon.) | Benfica – Braga 6:2 (kon.)
Guimarães – Sporting 1:0 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:0 (1:0)
Sporting Lisabon
Neděle 23.12.2018, 21:00 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 14. kolo

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:9. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:15. (22:56:36)

Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo jedinou branku, o kterou se překvapivě postarala Vitória SC Guimarães. V úvodu druhého poločasu jsme sledovali řadu zajímavých momentů, avšak ani jeden z celků nedokázal vsítit branku. Postupem času měla Vitória více ze hry, její akce byly o poznání nebezpečnější. Výkon Sportingu dnes nebyl ideální, za zmínku stojí pouze nástup do druhého poločasu, ve kterém hosté byli blizoučko vyrovnávací brance.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Bruno Fernandes (Sporting Lisabon).

90+3
    Sporting bude zakládat jednu z posledních akcí, o ní se od své branky postará brankář Ribeiro.

90+2
    Ve středu hrací plochy přišel další nedovolený zákrok, po kterém se k míči vrací domácí celek. Mezitím dávají o sobě vědět domácí fanoušci, jenž cítí vítězství.

90+2
    Ještě jedna žlutá karta, obdržel jí hostující forvard Raphinha.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Mohlo být rozhodnuto! Estupiňán pelášil sám na bránu, ze značného úhlu ale Ribeira nepřekonal. Sporting se okamžitě žene na druhou stranu.

89
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Tozé, přichází João Carlos Teixeira.

88
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Vitória si stále drží hubené vedení, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.

87
    Sporting měl k dispozici volný kop z pravé strany. Do pokutového území se snesl velice nebezpečný centr, po kterém zakončoval doprostřed branky Dost.

86
    Žlutou kartu dostává Tozé (Vitória SC Guimarães).

85
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Radosav Petrović.

85
    Jenomže ten nepřinesl nic nebezpečného. Záhy si nekompromisně počínal obránce Pedrao, který odkopl balón na jistotu vysoko na tribunu.

84
    Rychlonohý Dodo si doslova vymodlil nedovolený zákrok, postaral se o něj vracející se Mané. Vitória bude zahrávat standardku z pravé strany.

83
    Hosté si vybojovali rohový kop z levé strany. Acuňa zkoušel na hranici malého vápna najít Raphinhu, kterého ale předskočil domácí Pedrao.

82
    Po tvrdé střele zůstal na zemi ležet jeden z domácích, kterého zřejmě trefil míč do obličeje. Na nic vážného to ale nevypadá.

81
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, Guimarães stále vede o jednu branku. Sporting se ale poslední dobou hodně hledá.