Poprad – Košice 1:3 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 5:3 (kon.) | Trenčín – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.)
Nové Zámky – Zvolen 3:4 (kon.) | Miskolc – Detva 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – MAC Budapešť 2:3 (kon.)
HK Poprad
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
HC Košice
Pátek 04.01.2019, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (19:28:30)

V poslední třetině Košice hráli odpovědně v obraně, Poprad nepromnělil několik šancí. Jiskra nadějě vzplanula v 48. minutě, když snížil Takáč. I po tomto utkání platí, že mezi Popradem a Košicemi v této sezóne platí, že vždy vyhraje hostující tým. Košice si po zisku tří bodů upevnily vedoucí příčku.

59:50
    Paukovčekova dělovka zpoza pravého kruhu Habal bezpečně vyrazil.

59:16
    Brejčák nepřesně přihrál na Mlynaroviče a je z toho icing. Vošvrda se vrací do branky.

58:51
    Vošvrda na střídačce. Poprad se šesti bruslaři.

58:33
    Oddechový čas pro domácí.

58:10
    Petran vystřelil příklepem Habal vyrazil před sebe a Košice posunuly puk ven z pásma.

56:29
    Bondra se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho zakončení zpoza obránce Habal zachytil a podržel v lapačce.

55:32
    "Kamzíci" se drží v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Košice zatím výborně brání a přistupují k hráčům.

54:39
    Takáč našel zadovkou Abdula, který střílel z první, zamířil pouze do Habala.

53:32
    Kafka získal puk v útočném pásmu, bekhendem ho neposunul na Petráše.

52:04

51:32
    Abdul z levého kruhu dokázal vymyslet přihrávku na Bondru. Před sebou měl odkrytou branku, v poslední chvíli zasáhl Koch, který puk vypíchl.

50:26
    Svitana křižnou přihrávkou našel Mlynaroviče, ten však z levého kruhu mířil nad branku.

50:04
    Vyloučení v týmu HC Košice (Haščák – 2 min., podrážení).

48:48
    Paukovček našel přihrávku Belluše mezi kruhy. Po jeho zakončení však směřoval puk mimo branku.

48:31
    Košice se dostaly do útočné třetiny. Střelecké pokusy však Vošvrda úspěšně zlikvidoval.

47:29
    Poprad právě vstřelil branku!
    Poprad snižuje a využívá přesilovou hru. SAMUEL TAKÁČ se uvolnil na brankovišti a po přihrávce od Svitany od zadního mantinelu z první překvapil Habala. Asistence: Patrik Svitana.

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 48. Takáč (Svitana) – 13. Spilar (Brophey), 17. Klíma (Lušňák, Pretnar), 37. Galamboš (Pulli, Spilar)

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Brejčák (A), Fabian (C), Erving, Ťavoda, Brincko, Česánek – Bondra, Mlynarovič, P. Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Lichanec – Koyš, Heizer, Václav
    HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Vrábeľ, Šedivý – Haščák, Suja, L. Nagy (C) – Petráš, Brophey, Kafka – Spilar (A), Galamboš, Hričina – Žitný, Klíma, Lušňák

Rozhodčí: D. Konc st., Juhász – Rojík, Vincze

Diváci: 3 630