Buffalo – Florida 4:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 3:5 (kon.) | Boston – Calgary 6:4 (kon.)
NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Vancouver 2:0 (kon.) | St. Louis – Washington 5:2 (kon.)
Los Angeles – Tampa 2:6 (kon.)
konec
St. Louis Blues
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Washington Capitals
Pátek 04.01.2019, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL
Předzápasové kurzy: 2.8 3.8 2.27
Partner:
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:53:42)
   
  Československá stopa v utkání:
  Michal Kempný (WSH)
  0+2, 2 střely, čas na ledě 19:07
  Dmitrij Jaškin (WSH) 0+0, 3 střely, čas na ledě 11:01
  Jakub Vrána (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:22.
   
  Tři hvězdy utkání:
  1. Alex Pietrangelo (STL) 1+1
  2. Jaden Schwartz (STL) 0+1
  3. Robert Bortuzzo (STL) 0+1.
   
  Statistiky utkání:
  Střely na branku: 42 – 25 (9:13, 19:10, 14:2)
  Zablokované střely soupeře: 6 – 14
  Trestné minuty: 15 – 17
  Využité přesilové hry: 1/4 – 0/3
  Vyhraná vhazování: 68% – 32%
  Bodyčky: 14 – 16.
   
  Je dobojováno! Oba týmy si v prvních dvou třetinách několikrát vyměnily nejtěsnější vedení a nakonec to byli Blues, kteří šli do poslední periody za příznivého stavu 3:2. Místo boje o vyrovnání však byla k vidění naprosto jednoznačná záležitost domácího týmu. Hrálo se jen na branku Bradona Holtbyho, který lovil puky ze své sítě ještě dvakrát po trefách Alexe Pietrangela a Tylera Bozaka. Zraky spousty fandů byly upřeny také na Toma Wilsona, který se postavil St. Louis poprvé od likvidačního zákroku na Oskara Sundqvista. A co osud nechtěl, švédský útočník se dnes gólově prosadil. Tom Wilson naopak neproměnil několik svých šancí. V bitce s Bortuzzem inkasoval několik ran pěstí a těsně před čtvrtým gólem ho ještě k tomu bolestivě napálil Gunnarsson, což zapříčinilo de facto rozhodující trefu výborně hrajícího Pietrangela.
   
  Konec zápasu.
   
  59:51
  Publikum v Enterprise Center ve stoje děkuje svým hráčům za skvělý odvedený výkon. Tento duel se rozhodně zařadí mezi ty nejsvětlejší okamžiky v sezóně trápících se Bluesmanů.
   
  59:23
  Burakovsky jel jeden na jednoho proti Bortuzzovi, přes kterého sice vystřelil, ale Jake Allen zasahovat vůbec nemusel.
   
  59:00
  Poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:44
  Hodně drzá individuální akce Steena, který přitom potřeboval i trochu štěstí. Švédský forvard se prokličkovala až před brankoviště, kde jeho kouzlení uťal až zákrok Bradena Holtbyho.
   
  57:54
  Bäckströmův útok s Jakubem Vránou na křídle dnes moc vidět nebyl. Ani tohle střídání na tom moc nezměnilo, obrana Blues si trojici v bílém bezpečně pohlídala.
   
  57:26
  Oskar Sundqvist zachytil chybnou rozehrávku Washingtonu a pokusil se přidat svůj druhý dnešní gól. Prudká rána však prosvištěla nad břevnem.
   
  56:54
  Hráči v modrém po zisku kotouče přejeli červenou čáru a po nahození odjeli střídat. Do ofenzivy se za tohoto stavu už hnát nemusí.
   
  56:11
  A ještě jednou v akci Michal Kempný, tentokrát v obranném pásmu, kde sebral puk Steenovi. Český obránce dnes rozhodně patří mezi nejlepší hráče Caps.
   
  55:46
  Ovečkinova zadovka propadla na modrou čáru. Michal Kempný se posunul k vrcholku levého kruhu a donutil Allena vytěsnit puk mimo tři tyče.
   
  54:57
  Hosté už vypadají hodně odevzdaně. Prudkou ránu Schwartze po jejich nepřesné rozehrávce Holtby vyrazil, načež Capitals vjeli do ofsajdu.
   
  54:20
  Nic na tom nezměnil ani Oshie a jeho skrytá střela přes obráncem. Branka Allena byla pro bývalého hráče Blues malá.
   
  53:53
  Domácí byli vytlačení z útočného pásma, ale příliš je to mrzet nemusí, neboť závěr zápasu mají podle všeho plně pod kontrolou.
   
  52:57
  Pietrangelo zachyboval v rozehrávce v nebezpečném prostoru. Puku se zmocnil Burakovsky, jenže zleva ho neprotlačil mezi Allena a bližší tyč. Byla to vůbec první střela Caps ve třetím dějství.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 4. Thomas (Bortuzzo, Schwartz), 33. Parayko (R. O'Reilly, Perron), 37. Sundqvist (Barbašev, Pietrangelo), 46. Pietrangelo (Perron, R. O'Reilly), 52. Bozak – 16. Ovečkin (Kempný, Carlson), 23. Connolly (Eller, Kempný)


  St. Louis Blues: Allen (Fitzpatrick) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Dunn, Gunnarsson – Sundqvist, R. O'Reilly, Perron – Thomas, B. Schenn, Schwartz (A) – Maroon, Bozak, Steen (A) – Barbašev, Fabbri.
  Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov (A), Bowey, Orpik – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Jaškin, Boyd, Stephenson.

  Rozhodčí: Walsh, Kozari – Murchison, Pancich

  Diváci: 17 200