Buffalo – Florida 4:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 3:5 (kon.) | Boston – Calgary 6:4 (kon.)
NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Vancouver 2:0 (kon.) | St. Louis – Washington 5:2 (kon.)
Los Angeles – Tampa 2:6 (kon.)
New York Islanders
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 04.01.2019, 01:30 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Československá stopa v utkání:

David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:06 (04:17:48)

1. Mathew Barzal (NYI) 2+0
    2. Devon Toews (NYI) 1+0
    3. Patrick Kane (CHI) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 50-21; Zablokované střely: 14-12; Vhazování: 66%-34%; Hity: 24-14; Přesilové hry: 1/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.

Mathew Barzal dvěma góly otočil utkání na stranu Islanders, kteří nakonec vyhráli, ale až po prodloužení, které rozhodl svým prvním gólem v zámoří Devon Toews. Collin Delia chytal skvěle a má lví podíl na bodu, který si Chicago odvezlo zpět domů. Konečný výsledek. New York Islanders 3 Chicago Blackhawks 2.

61:48 Devon TOEWS - 3:2

61:48
    Islanders právě vstřelili branku!
    DEVON TOEWS napřáhl na bodu pravého kruhu bez přípravy po diagonální přihrávce Joshe Baileyho ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Collin Delia na přední tyči fantasticky vyrazil levým betonem, proti následné dorážce obránce Islanders už byl ale bezmocný! Islanders vítězí 3:2! Asistence: Josh Bailey a Brock Nelson.

61:10
    Brandon Saad si z levé strany sjel před bránu a bekhendem mířil do levého horního rohu brány, Robin Lehner ale puk vyrážečkou skvěle vyrazil!

60:44
    Brandon Saad na pravém křídle předvedl zpětný obrat a snažil se vystřelit na bodu mezikruží, jenže Islanders ho do zakončení nakonec nepustili.

60:31
    Casey Cizikas určitě o bonusovém bodu v tuto chvíli nerozhodne, protože se ocitl v postavení mimo hru.

60:01
    Oba týmy mají jistotu jednoho bodu a během prodloužení se může rozhodnout o přídělu druhého.

60:01

Mathew Barzal sice dokázal dvěma góly v řadě otočit zápas na stranu New Yorku Islanders, jenže na úvodní branku Dominika Kahuna navázal Patrick Kane a v Nassau Coliseum nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině. New York Islanders 2 Chicago Blackhawks 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:57
    Casey Cizikas vystřelil na pravém křídle od hrazení a Collin Delia na přední tyči puk úspěšně vyrazil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Barzal (Beauvillier, Boychuk), 39. Barzal (Leddy, Lee), 62. D. Toews (Jo. Bailey, B. Nelson) – 4. Kahun (Saad, Keith), 46. P. Kane (E. Gustafsson, J. Toews)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Ho-Sang – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Dal Colle, Komarov, Kühnhackl – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Chicago Blackhawks: Delia (C. Ward) – Keith (A), E. Gustafsson, Forsling, Seabrook (A), Dahlström, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), Kahun – Anisimov, D. Strome, P. Kane – DeBrincat, Kämpf, Sikura – Hayden, Krüger, Perlini. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Trevor Hanson. Čároví: Ryan Galloway, Steve Barton

Diváci: 13454