Boston – Washington 2:4 (kon.) | New Jersey – Toronto 2:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (kon.)
Columbus – Nashville 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (kon.) | Tampa – Carolina 3:1 (kon.)
St. Louis – Montreal 4:1 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:2 (kon.) | Edmonton – Florida 4:3 (2:0 po s.n.)
Vancouver – Arizona 3:4 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:3 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 1:4 (kon.)
Boston Bruins
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Washington Capitals
Pátek 11.01.2019, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:55:29)

3. Alexandr Ovečkin (WSH) 2+0

Je konec. Washington Capitals dnes nakonec zvítězil v Bostonu 4:2.
    V 7. minutě se opět ukázal ve skvělé formě Jakub Vrána, který po přihrávce jel sám na Haláka a střelou k levé tyči otevřel brankový účet. Druhá polovina první dvacetiminutovky sice jasně patřila Bostonu, ale ten ani jednu ze sedmnácti střel nedokázal dostat za záda Holtbyho.
    Ve 35. minutě se Boston konečně dočkal, když se prosadil Ryan Donato, ale o třiceti devět vteřin později srovnal, kdo jiný, než kapitán Alexandr Ovečkin. Bruins mají dvakrát více střel, než soupeř, ale efektivita je na straně Capitals.
    Pět minut po začátku třetí periody sice srovnal David Krejčí, ale o minutu později vrátil vedení na stranu Capitals Bäckström. Posléze se Boston snažil opět srovnat, ale výhru Washingtonu definitivně potvrdil minutu před koncem gólem do prázdné branky Ovečkin.

59:48
    Domácí přišli o puk ve středu hřiště, ale následně se k němu dostal Pastrňák.

59:31
    Oddechový čas pro domácí.

59:31
    A málem to bylo 5:2 pro Washington, ovšem střela hostujícího hráče skončila pár centimetrů vedle levé tyče a jedná se o zakázané uvolnění!

59:12
    Hostům se podařilo dostat kotouč ze svého pásma a pro Capitals už to vypadá velmi dobře.

58:48
    Boston to opět zkouší bez brankáře!
    58:25 Alexandr OVEČKIN - 2:4

58:25
    Washington právě vstřelil branku!
    Pravděpodobně je rozhodnuto, jelikož Capitals dávají gól a vedou 4:2! Do prázdné branky se prosadil ALEXANDR OVEČKIN, který se dostal ke kotouči ve svém vlastním pásmu. Bez asistence.

58:22
    Domácí hrají v šesti!

58:02
    Bruins mají problémy s rozehrávkou a nyní je to Washington, který drží kotouč.

57:38
    T. J. Oshie se dostal, až do zakončení, ale to skončilo na zákroku domácího brankáře.

57:06
    Capitals ale chtějí přidat druhou uklidňující branku, ovšem proti byl Jaroslav Halák, který vyrazil kotouč betonem.

56:49
    Bostonu se čas hodně krátí a přibližně za minutu můžeme očekávat odvolání Haláka.

56:08
    David Pastrňák vypálil z pravého kruhu, ale tentokrát jen vedle levé tyče.

55:09
    Posléze se sice dostali ke kotouči hráči Washingtonu, ale ti ho jen vyvezli ze své třetiny.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 35. Donato (Krug, Forsbacka-Karlsson), 45. Krejčí (Heinen, Backes) – 7. J. Vrána (Oshie), 35. Ovečkin (T. Wilson), 46. Bäckström (Oshie, Siegenthaler), 59. Ovečkin

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Carlo, Chára (C), J. Moore, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes, Krejčí (A), DeBrusk – Wagner, Acciari, Kuraly – Donato, Forsbacka-Karlsson, Heinen.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Siegenthaler, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), Bäckström, J. Vrána – Boyd, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Dowd, Stephenson.

Rozhodčí: Jake Brenk, Francois StLaurent – Michel Cormier, Kory Nagy