Novosibirsk – Petrohrad 1:0 (kon.) | Barys – Jokerit 8:2 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Viťaz 2:1 (3:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 0:4 (kon.)
Minsk – Riga 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 0:3 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 3:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
SKA Petrohrad
Sobota 02.02.2019, 11:30 • Sibir Arena • KHL

Překvapení je na světě! Novosibirsk poráží Petrohrad fotbalovým skóre 1:0 díky přesné trefě Princeho z páté minuty z mezikruží. Hosté byli dvě třetiny horším mužstvem. V poslední dvacetiminutovce měli k dispozici několik přesilovek. Když už vynikajícího Krasikova překonali a sud branku uznali, tak jí posléze odvolali kvůli dobré výzvě trenéra domácích. Jakupov totiž stál v brankovišti v době dosažení gólu. Vzápětí měl Gusev jasnou šanci na levém kruhu, ale Krasikov zázračně pravou rukou zabránil puku v cestě do prázdné branky. (14:00:05)

59:57
    Gusev vystřelil z levého kruhu do lapačky a Krasikov se stihl přemístit i proti dorážce z druhé strany.

59:52
    Sibir po pravé straně vyhodil na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

59:40
    Gusev byl zablokovaný na levém kruhu.

59:20
    Hosté hrají v šesti.

58:52
    Hosté si na své obranné modré čáře nepočínali moc jistě, ale jsou stále u puku.

58:25
    Kuzmenko zavezl kotouč po pravé straně do útočného pásma, ale o něj hned přišli hostující hokejisté.

57:24
    Domácí poslali kotouč po levé straně tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

56:56
    Gusev jel sám na brankáře, ale ten si pomohl lapačkou a souboj s nejproduktivnějším hráčem KHL vyhrál a to i díky jednomu z obránců na ose hřiště.

56:45
    Gusev se otočil na levé straně a přihrál na střed protihráči.

56:40
    Icing domácích na levé straně.

56:20
    Sibir už hraje v pěti, je kompletní.

56:05
    Gusev mířil z levé strany do prázdné branky a Krasikov zázračně skokem a pravou rukou zasáhl a udržel vedení domácích.

55:10
    To jsou věci, to jsou věci! Gusev naznačil střelu zleva, ale přihrál na pravý kruh Gavrikovovi, ten zakončil z první za přesouvajícího se brankáře. Sudí nejprve branku uznali, ale potom odvolali. Domácí trenér dobře zažádal o video a gól neplatí kvůli postavení Jakupova v brankovišti.

54:43
    Prochorkin neprocpal u pravé tyče kotouč za Krasikova.

54:36
    Bombu Gavrikova z pravé strany kryl vynikající Krasikov lapačkou na bližší tyči.

54:15
    Ačkoliv se to domácím fanouškům moc nelíbí, tak Sajustov (SIB) dostane dvě minuty za podražení Chafizullina na levé straně a Petrohrad může vyrovnat z přesilovky pět na čtyři.

54:07
    Javkovlev se neprosadil na levé straně proti Bělovovi a útočí tak hosté.

53:42
    Střelu Prochorkina zápěstím z pravé strany zablokoval obránce do ochranné sítě.

53:10
    Gusevova nahrávka z pravé strany pouze proletěla před brankou domácích.

52:34
    Jeden z hostujících hráčů na levé straně zlomil hokejku a nyní se tak hraje za bránou Petrohradu.

52:01
    Hosté jsou ve třetí třetině lepším celkem, což je také dáno přesilovkami, ale Sibir stále drží fotbalový stav 1:0.

51:27
    Plotnikov se kličkou zprava na střed pustil snad do tří hráčů a to byl začátek jeho konce.

51:10
    Střelu Chafizullina z levé strany chytá Krasikov a vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

51:04
    Zakázané uvolnění Sibiru na levé straně.

50:39
    Ofsajd domácích na levé straně.

50:02
    Už se hraje více než 2,5 minuty bez přerušení.

49:34
    Teď se už to povedlo, navíc Caron stihl na pravé straně vystřídat.

49:15
    Ani nadvakrát nedostal Sibir kotouč z levé strany ze své obranné třetiny.

48:39
    Hosté udělali velkou hrubku v rozehře, ale a Šaškov byl sám před Hellbergem, jenže zakončil do lapačky v obrovské šanci.

48:16
    Pokus Bělova z levé strany zapadl mimo tři tyče.

47:44
    Nahrávku na Zuba přečetl obránce a domácí poté po levé straně vyhodili kotouč k hostující bráně.

47:22
    Další vyloučení domácích ve třetí třetině. Za hákování na levé straně bude pykat Milovzorov (SIB).

46:39
    Zubarev ukončil domácí útok po levé straně, ale z kontru si pohlídal Krasikov pravou tyč.

46:18
    Děrgačjov zakončil z levé strany na přední tyči, kde byl Krasikov.

45:44
    Kablukov byl na útočné modré čáře proti třem hokejistům a jeden z nich mu vypíchl kotouč.

44:53
    Sibir už je v pěti na hrací ploše.

44:49
    Vynikající Krasikov lapačkou po zakončení z pozice levého beka. Byl to Bělov, kdo donutil brankáře domácích k parádnímu zákroku.

44:17
    Bělov trefil obránce z levé strany a ten v nehokejové poloze putuje na střídačku.

43:40
    Zubovu ránu z pravé strany po nahrávce pod sebe vyrazil Krasikov levým ramenem.

43:22
    Se střelou z pravé strany neměla lapačka Krasikova žádné problémy.

43:04
    Domácí vyhodili kotouč po pravé straně a hrací předmět zastavil až Hellber svojí hokejkou.

42:53
    Domácí budou hrát v oslabení po hákování Romanceva (SIB).

42:34
    Zubova tvrdá střela z levého kruhu končí zákrokem Krasikova.

41:52
    Hellberg si připsal zákrok u pravé tyče a hosté můžou kontrovat po křídle.

41:01
    Za zákrok na Michajlova na levé straně se dalo vylučovat, ale nestane se tak.

40:44
    Krasikov kryje zakončení Plotnikova z levého kruhu bez přípravy.

40:18
    Gusev chtěl nastřelit kotouč z levého kruhu do ohně, ale obránce jej srazil do ochranné sítě.

40:01

I po druhé třetině zůstává Prince jediným střelcem zápasu. Sibir už neměl takovým způsobem více ze hry jako v úvodním dějství. Nicméně, s Petrohradem hraje naprosto vyrovnanou partii. Hosté nemají v žádném případě výraznou převahu, jak se (možná) očekávalo před tímto duelem. Ani v přesilovce si nedokážou vytvouřit vyloženou šanci a dnes dost tápou. Domácí hrají s daleko větším nasazením a jejich vedení je zasloužené.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Tvrdá střela Bělova z levé strany šla do nohy brankáře.

39:12
    Lukin nevyhodil a tak zakončení z pravé strany skončilo vedle zadní tyče domácí branky.

38:37
    Domácí vyhazují kotouč z levé strany k Hellbergovi a za pískotu fanoušků rozehrávají hosté.

38:23
    Chybu v rozehrávce uhasil Prince (SIB) tím, že podrazil na středu Byvalceva. Proti svému vyloučení vůbec neprotestoval.

37:51
    Domácí odevzdali kotouč hostům z pravé strany a rozehrávku tak bere Chafizullin.

37:06
    Jednoduchý zákrok pro Hellberga proti střele Kazakova z pravého kruhu.

36:50
    Tato přesilovka domácích není nikterak povedená a hosté se snadno ubrání.

36:20
    Barabanov se protáhl po pravé straně a zakončil bekhendem, kotouč se však nevešel mezi tři tyče.

35:46
    Hosté se opět osvobozují výhozem na levou stranu do blízkosti Krasikova.

35:15
    Střelou od modré čáry trefil Loginov jednoho z hostů a Petrohrad poté poslal kotouč pryč ze svého obranného pásma.

35:01
    Chafizullin (PET) se diví, ale v levém rohu útočného pásma soupeře se dopustil podrážení a na řadě je tak další domácí přesilovka.

34:43
    Hosté chybovali v rozehře, ale následně stihli zablokovat zakončení z pravé strany.

34:26
    Zakončení Ignatoviče od modré čáry znamená zákrok Hellberga při snaze o trefu mezi levou rukou a tělem brankářem.

34:09
    Romancev se z pravého kruhu protáhl na střed a zakončil v dobré pozici vedle pravé tyče.

33:32
    Sibir se vlastní chybou na levé straně připravil o útočné pásmo.

33:18
    Prince si sjel na nahrávku zprava na levý kruh, ale kotouč po zákroku Hellberga na bližší tyči skončil nad bránou hostů.

32:32
    Petrohrad hned v úvodu početní výhody soupeře vyhazuje kotouč po pravé straně pryč ze své obranné třetiny.

32:22
    Za podrážení Naumova na pravé straně vyfasoval Jakupov (PET) dvě minuty a posílá svůj celek do čtyř.

32:03
    Krasikov chytá zakončení z pozice pravého beka a vysloužil si ovace domácích fanoušků.

31:07
    Sibir zablokoval zakončení od modré čáry a za podpory svých fanoušků hraje s velkým nasazením.

30:38
    Romancev obral o kotouč rozehrávajícího hráče a je jisté, že Petrohrad tuhle přesilovku nevyužije.

30:05
    Po zakončení vedle lapačky se kotouč odrazil od zadního mantinelu, ale Barabanov se na středu nedostal k dorážce.

29:00
    Zákrok Zuba na levé straně si žádal dvě minuty a byl dost na hraně, domácí fanoušci chtějí, aby se vylučovalo. Avšak přesilovka hostů bude pokračovat.

28:44
    Ignatovič (SIB) z pravé strany podrazil Barabanova a hosté budou mít k dispozici přesilovku pět na čtyři.

28:23
    Plotnikov střílel z pravé strany, ale Krasikov zasáhl na bližší tyči.

27:33
    Domácí ze střední třetiny vypálili do připraveného Hellberga a ten vyrazil kotouč do strany ke svým spoluhráčům.

27:04
    Gusev přihrál z otočky na levé straně Gavrikovovi na modrou čáru, jeho zakončení lapil Krasikov.

26:41
    Komerční přestávka.

26:23
    Domácí obrana nechala strašně snadno zakončit Barabanova z pravé strany, ale kotouč proletěl kolem brány soupeře.

25:51
    Byvalcev ujel po pravé straně, ale zakončení bekhendem tečoval obránce hokejkou vedle vzdálenější tyčky.

25:06
    Po přerušení odjel Děrgačjov na střídačku, kde je v péči členů hostujícího realizačního týmu.

24:30
    Děrgačjov to schytal pořádně do nohy po zakončení od modré a není vůbec schopný pokračovat ve hře, kulhá a teď brání Petrohrad ve třech. Tohle musí hodně bolet.

23:54
    Hosté vyhodili až za domácí branku na hokejku Krasikova.

23:33
    Byvalcev (PET) dostane dvě minuty za naražení zezadu proti Jakovlevovi z pravé strany.

23:08
    Sibir má ponechanou výhodu a bude hrát přesilovku pět na čtyři.

22:41
    Střelu Guseva z pravé strany na bližší tyč schoval Krasikov do své lapačky.

22:07
    Plotnikov nahrál nepřesně křížem na pravou stranu a hosté tak hned napadají rozehrávku soupeře.

21:23
    Ten samý hráč mířil ze stejné pozice mimo branku a rozehrává tak Koskiranta.

20:55
    Zřejmě Šarov vystřelil z pravého kruhu vedle vyrážečky Hellberga.

20:19
    Oba týmy už jsou kompletní a hraje se tak pět na pět.

20:04
    Sibir vyhrál první vhazování druhé třetiny.

20:01

Střely na branku v první třetině: 14:5

Budete se možná divit, ale domácí vedou naprosto zaslouženě. Shayne Prince z mezikruží propálil Hellberga v páté minutě. Petrohrad hraje zatím hodně špatně, nevypracoval si snad jedinou pořádnou šanci. Sibir hlavně v úvodu zápasu byl dominantní a svého soupeře přestřílel. Utkání doprovází celá řada strkanic, což je dané tím, že hosté jsou trošku frustrovaní dosavadním průběhem. V prvních dvaceti minutách se hrálo hlavně před Hellbergem. Petrohrad musí přidat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35
    Krasikov byl pod tlakem u své levé tyče, ale domácí situaci ustáli.

19:02
    Sajustov zpracoval nahrávku Loginova pod sebe, ale zakončení z levého kruhu skončilo zákrokem Hellberga.

18:42
    Hraje se tak čtyři na čtyři.

18:10
    Děrgačjov skončil na ledě po šarvátce s Lukinem u domácí branky. Oba hráči dostanou ještě k tomu dvě minuty za hrubost..

17:48
    Tichonov nasměroval kotouč z pravé strany vedle druhé tyče.

17:33
    Ofsajd domácích.

17:03
    Plotnikov kombinoval s Prochorkinem v útočné třetině, ale brankář měl poté pokrytou pravou tyč.

16:26
    Hosté nebyli úspěšní z pravé strany a nyní by měli hrát domácí hráči.

15:34
    Zakončením bekhendem z levé strany na lapačku skončilo vedle hostující branky.

15:26
    Jakovlev ujel po pravé straně, ale Hellberg podržel svůj celek.

15:05
    Po zákroku Hellberga si ještě cosi vyřizoval Gavrikov s Caronem, ale sudí nebudou vylučovat.

14:04
    Schylovalo se k šarvátce poté, co hosté dohráli Ilju Morozova za domácí brankou, Plotnikov přišel o helmu, ale sudí nechali hru pokračovat.

13:40
    Střelu z první z hokejky Prince z levého kruhu schytal Hellberg do masky a sudí radši přerušují hru.

12:48
    Domácí vyrobili velkou chybu v rozehře, ale Gusev křížem z pravé strany minul tři tyče.

12:38
    Další komerční přestávka.

12:10
    Hosté střídají a na led nastupuje mj. i Prochorkin.

11:33
    Naumov zakončoval od modré z levé strany a Hellberg se už ohlížel za sebe, jestli náhodou není kotouč v síti.

11:21
    Hellberg použil lapačku ke svému zákroku na přední tyči proti střele Ignatoviče z postu pravého beka.

10:42
    Gusev se nedostal přes dva bránící hráče ve středním pásmu a útočí tak domácí celek.

10:14
    Domácí nerozehráli ideálně po levé straně a hra se tak přesune před branku Sibiru.

10:02
    Komerční pauza.

09:52
    Prochorkin adresoval nahrávku na pravý kruh na Guseva, ale ten si na Krasikova z úhlu nepřišel.

09:18
    Hellberg rozehrál křížem na pravou stranu, ale rozjetý Koskiranta měl ke kotouči daleko.

08:53
    Střela z úhlu z levé strany letěla křížem vedle domácí branky.

08:47
    Zhruba 2,5 minuty se hrálo bez přerušení, sudí vzápětí odpískali zakázané uvolnění Sibiru.

08:05
    Nahrávku z pravého kruhu na osu hřiště pokryla na poslední chvíli hostující obrana, jinak by před Hellbergem hořelo.

07:14
    Gusev forčekoval se spoluhráčem z pravé strany, posléze se přidal ještě Jakupov, ale domácí zůstávají na puku.

06:41
    Zápas má zatím tempo a domácí fanoušci vytváří vynikající atmosféru.

06:13
    Hosté zatím pouze jednou vystřelili na branku.

06:00
    Zakázané uvolnění hostů.

05:43
    Chafizullin drží kotouč ve svém obranném pásmu, hosté tou dobou střídají.
    04:53 Shane PRINCE - 1:0

04:53
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí naprosto zaslouženě jdou do vedení. Michajlov posunul kotouč z levého kruhu na střed a SHAYNE PRINCE tvrdou střelou z první propálil bezmocného Hellberga. Asistence: Nikita Michajlov, Roman Savčenko.

04:45
    Kazakov zakončil od modré čáry, ale Hellberg snadno přerušil hru.

04:20
    Gusev neměl vůbec špatnou šanci z pravé strany, ale Krasikov vyhrál souboj se svým protihráčem.

03:46
    Hellberg kryl střelu z levé strany a nevyrazil puk před sebe.

03:14
    Domácí vstoupili do zápasu hodně aktivně a zatím jsou lepší.

02:43
    Tichonov byl rychlý na pravé straně, ale doplatil na výbornou defenzivní činnost Ilji Morozova.

02:12
    Jeden z domácích hráčů se otočil kolem tyče a naservíroval puk pod sebe na pravou stranu, zakončení z první v podání Michajlova skončilo zákrokem Hellberga.

01:54
    Icing hostů v pravé polovině hrací plochy.

01:32
    Šaškov zakončil z pravého kruhu přes obránce na přední tyč, kde čekal Hellberg.

00:48
    Chafizullin zakročil z levé strany a hosté posléze rozehrají z vlastního obranného pásma poté, co vystřídají.

00:15
    Domácí nastoupili v modrém, hosté v bílém.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Savčenko, Loginov, Ignatovič, Ilja Morozov, Klimontov, Naumov, D. Lukin – Prince, Brulé, Michajlov – Milovzorov, Sajustov, Šarov – Šaškov, V. Komarov, Caron – A. Jakovlev, Romancev, Kazakov – Zyrjanov.

SKA Petrohrad: Hellberg (Davydjuk) – Gavrikov (A), Zub, Chafizullin, A. Bělov, Zubarev, Sjomin, Knyžov – Kručinin, Koskiranta, S. Plotnikov (C) – Kuzmenko, Byvalcev, Barabanov – N. Gusev, Prochorkin, Jakupov – V. Tichonov, Kablukov (A), Děrgačov – Ivan Morozov..

Hosté vedou s 91 body celou Kontinentální ligu. Co se týče posledních dvou duelů, tak nejprve porazili Magnitogorsk 3:1 a poté Barys Astanu 3:2. V dresu jasného favorita zápasu se můžeme těšit na Pavla Dacjuka. Spekuluje se však, že jeden z nejlepších ruských hokejistů 21. století se po této sezoně vrátí do NHL. V ní rodák z Jekatěrinburgu hájil barvy Detroitu Red Wings. S Detroitem vyhrál v roce 2009 Stanley Cup. Ze zámoří se přesunul do Ruska v létě 2016. Před rokem se po výhře na olympijských hrách stal členem Triple Gold Clubu.

Dacjuk není jediným zajímavým jménem na hostující soupisce. Nail Jakupov oblékal dres Edmontonu Oilers a jedná se o někdejší jedničku draftu NHL.

Petrohrad letos patří opět k hlavním aspirantům na zisk Gagarinova poháru. V poslední sezoně vypadl v konferenčním finále proti CSKA. Před dvěma lety poté celou KHL vyhrál.

HK Sibir Novosibirsk
    Domácí celek je před dnešním zápasem outsiderem podle mínění sázkových kanceláří. V tabulce Východní konference se nachází na deváté pozici před desátým Kunlunem a za osmým Traktorem Čeljabinsk, na který ztrácí čtyři body. Z odehraných pětapadesáti duelů vytěžili Sibir na své konto celkem devětačtyřicet bodů. V posledních dvou zápasech si pokaždé zahrál prodloužení. Nejprve před svými fanoušky zvítězil poměrem 2:1 nad Barysem Astanou vítěznou trefou Gilberta Brulého z 61. minuty. Ve čtvrtek poté přišla prohra s Jokeritem Helsinki 3:4, když prodloužení ukončil po šestnácti sekundách Sami Lepisto. Neproduktivnějším hráčem Novosibirsku v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy je Rus Sajustov s 23 body (9+16).

Dodejme ještě, že zmiňovaný Gilbert Brulé hrál dříve za Edmonton Oilers. Je majitelem zlaté medaile z MS osmnáctiletých. Do NHL jej v roce 2005 draftoval Columbus. V KHL působil poté v Medveščaku Záhřeb či Traktoru Čeljabinsk.

Československá stopa
    V letošní sezoně se zatím v dresu Novosobirsku či Petrohradu neobjevil ani jeden český či slovenský hokejista.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu Kontinenální hokejové ligy, ve kterém se střetnou HK Sibir Novosibirsk a SKA Petrohrad. Začínáme v 11:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.