Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 2:6 (kon.) | Kobra – Třemošná 6:2 (kon.)
Vsetín – Warriors Brno 6:2 (kon.) | Přerov – Olomouc 5:4 (kon.) | Plzeň – Slavia 6:3 (kon.)
Sparta – Chomutov 8:1 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:0 (kon.) | HK MD Šumperk – Technika Brno 3:1 (kon.)
Žďár n/S – Č. Budějovice 4:5 (po pr.) | Tábor – Jihlava 0:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:0 (2:0, 0:0, 1:0 - N 1:0)
HC Litvínov
Sobota 02.02.2019, 13:00 • Home Credit Arena • Extraliga dorostu • Nadstavba A

Děkuji vám všem za čtenářskou přítomnost a u dalšího mládežnického onlajnu brzy nashledanou! (15:15:01)

V tomto důležitém zápase nakonec zvítězil Liberec, který si dvěma góly pojistil vedení už v první třetině a ve třetí části se trefil podruhé Adam Měchura. V nadstavbě měl Litvínov ještě šanci k zisku jednoho bodu, ale v poslední minutě se z dorážky prosadil Petr Gajda. Severočeši tak s čistým kontem Lukáše France poráží Litvínov a berou si do kabin cenné čtyři body do extraligové tabulky.

64:21
    Liberec právě vstřelil branku!
    Jeden z libereckých obránců na levé straně zkusil vypálit a v předbrankovém prostoru kotouč dorazil PETR GAJDA, který Liberci získal i čtvrtý cenný bod. Asistence: Adam Měchura.

62:46
    Putz předstíratl nahrávku na Jenčovského, nakonec ale trefil Ešlerovu vyrážečku.

61:53
    Polákova klička přes Deje neprošla. Následovala šance Trundy, který měl šanci z pravé strany! Ešler vychytal jeho pokus i podruhé, jelikož byl na správném místě.

61:13
    Putz objel branku a nekonec chtěl nahrát do brankoviště. Kotouč byl však zastaven Cimrmanem.

60:30
    Kadár nyní po nahrávce Broučka vypálil golfákem od modré a trefuje levou tyč!

60:05
    Po buly se procpal Skuhrovec mezi dva liberecké hráče a zkusil střelu z pravého kruhu. Franc kotouč chytil do své náruče.

60:01

Po ukončení základní hrací doby se odehraje ještě pětiminutová nadstavba, kde může Litvínov získat alespoň bod.

59:44

59:32
    Skuhrovec na poslední chvíli nahrál Broučkovi, ten však přihrávku nezachytil. Následuje menší potyčka u France.

58:41
    Litvínovu se vůbec nedaří, hráči jsou ve špatných pozicích na to, aby vystřelili. Liberecká obrana dneska předvádí hodně dobrý výkon.

58:05
    Adámek kličkoval do útoku, byl však zastaven a Tygři si opět berou puk pod své hole.

58:00
    Litvínov má dvě minuty na otočení skóre a teď mu k tomu pomohlo vyloučení jednoho z Libereckých. Uvidíme, zda zkusí hosté odvolat brankáře.

57:44
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vodlan – 2 min., hákování).

57:16
    Kříž byl po nepříjemném nárazu u mantinelu nucen střídat. Liberečtí ale stále drží útočné pásmo.

Kateřina Hamplová

Branky a nahrávky: 13. Měchura, 20. Polák (Trunda), 46. Měchura (Gajda), 65. Gajda (Měchura)

Bílí Tygři Liberec: Franc (Krátký) – Damašek, Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.
    HC Litvínov: Ešler (Čermák) – Werner, Hynek, Cimrman, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Adámek, Kočárek, Vopat, Postl, Slavík, Špaček, Brouček, Krocker, Skruhovec.

Rozhodčí: Šmika – Kajínek, Zavřel