Philadelphia – Tampa 2:5 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:2 (kon.) | Florida – Buffalo 4:2 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Montreal – Columbus 3:2 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 3:2 (po pr.) | Dallas – Nashville 3:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.)
Dallas Stars
3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Nashville Predators
Středa 20.02.2019, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Československá stopa v utkání:
    Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:48
    Roman Polák (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:22 (05:24:10)

1. Roman Josi (NSH) 2+1
    2. Esa Lindell (DAL) 1+1
    3. Ryan Ellis (NSH) 1+2

Po čtyřiceti minutách hry platil v tomto zápase nerozhodný výsledek 3:3. Rozhodnutí tedy přišlo ve třetí třetiny, kde se dvakrát trefil hostující Roman Josi, který se tak výrazně podílel na výhře svého týmu na ledě Dallasu 5:3.

Střely 39:47
    Trestné minuty 6:6
    Hity 25:18

59:29 Roman JOSI - 3:5

59:29
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté se dostali ke střele, která nebyla přesná. Puk získal ROMAN JOSI, který z vlastního obranného pásma vystřelil přes celé kluziště na branku a trefil se.

59:10
    Calle Järnkrok zblokoval soupeřovu ránu z první.

59:00
    Dallas se nemůže dostat ke střele.

58:10
    Tyler Seguin pálil z první, jeho projektil mířil do středu branky, gólman byl připravený.

58:01
    Domácí hrají bez brankáře.

58:01
    Buly před brankou Nashvillu, další icing.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetiny.

57:06
    Anton Chudobin nadvakrát kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

56:40
    Filip Forsberg to zkoušel individuálně, ale minul branku v rozhodující chvíli.

56:20
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Predators, kteří vedou.

55:36
    Komerční přestávka.

55:10
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hostující celek vede o jednu branku.

54:22
    Jeden z hráčů Stars dobře vypálil, jeho rána se odrazila před branku. Rychlý pas vrace hru před bránu,tam ale nebyl nikdo na středu.

53:50
    Miro Heiskanen pálil z bezprostřední blízkosti, jeho ránu zastavil gólman.

53:26
    Mnoho šanci momentálně k vidění není, Jamie Oleksiak pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Predators.

51:09

50:42
    Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, hrát nemohli pro postavení mimo hru.

50:16
    Dallas hraje nyní aktivně, dostal se do útoku, ale na výraznější šanci momentálně čeká.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Predators vedou o jednu branku.

49:30
    Miro Heiskanen rozehrává od své branky, jeho spoluhráč protečoval do útočného pásma, icing se nepíská.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:02
    Mattias Janmark přišel o útočné pásmo, a tak musel se soupeřem o kotouč tvrdě bojovat.

48:42
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje a mnoho šancí nenabízí. Ani jeden celek se nyní nikam nežene.

48:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.
    47:35 Roman JOSI - 3:4

47:35
    Hostující celek se se štěstím dostává do vedení, střela byla tečovaná, a právě díky tomu přelétla brankáře a dostala se až do brány. Autorem branky je ROMAN JOSI. Asistence: Kyle Turris a Ryan Ellis.

47:02
    Anton Chudobin nyní podržel své spoluhráče, velkou šanci měl jeden z hostujících hráčů, ale brankáře nepřekonal.

47:00
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

45:53
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Hartman – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

45:32
    Roope Hintz velmi dobře zakončoval z pravé strany, jeho projektil Pekka Rinne dokázal vyrazit.

45:04
    Miro Heiskanen se musí vracet za svou branku, zakázané uvolnění se nepíská.

44:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Na výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekáme.

43:26
    Alexandr Radulov pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje poměrně snadno brankář Nashvillu.

43:00
    Domácí celek hraje v plném počtu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:41
    Dallas vyhazuje přes všechny čáry.

41:10
    Kyle Turris se dostal k zakončení, jeho rána nebyla příliš důrazná.

41:03
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Spezza – 2 min., sekání).

40:53
    Jason Spezza nahazoval kotouč před branku, ale jeho ránu snadno vyrazil brankář.

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

40:01

Pět branek nabídla druhá třetina. Jason Spezza dokázal srovnat na 1:1. Rocco Grimaldi poslal hostující celek do vedení, pak se dvakrát prosadili domácí, kteří otočili skóre. Esa Lindell srovnal a Stars do vedení poslal Tyler Seguin. Za hosty srovnal Filip Forsberg.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    38:16 Filip FORSBERG - 3:3

38:16
    Vedení Dallasu netrvalo dlouho, nyní se prosazují domácí a rychle vyrovnávají. Jednadvacátou branku v sezóně po nedorozumění v obraně Stars dává FILIP FORSBERG. Asistence: Ryan Ellis.
    37:55 Tyler SEGUIN - 3:2

37:55
    Dallas právě vstřelil branku!
    Bleskově si domácí celek vede poprvé v zápase vedení, tentokrát dokázal chyby obrany využít TYLER SEGUIN. Ten dostal kotouč do sítě a Stars vedou. Asistence: Roope Hintz, Esa Lindell.
    37:29 Esa LINDELL - 2:2

37:29
    Stars dokázali přesilovku proměnit až v samotném závěru, po pěkném průniku do útočného pásma se prosazuje ESA LINDELL. Asistence: Jason Spezza, John Klingberg.

37:15
    John Klingberg rozehrává od své branky, mnoho šancí si domácí v přesilovce nevypracovali.

36:16
    Přesilovku hraje domácí celek, který má tak možnost na vyrovnání.

35:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dan Hamhuis – 2 min., hákování).

35:17
    Mattias Janmark byl hodně blízko, ale kotouč do odkryté branky dostat nedokázal, nicméně si vynutil faul. Domácí mají ponechanou výhodu.

35:00
    Miro Heiskanen ani nadvakrát nedokázal z dobré pozice trefil branku.

33:52
    Esa Lindell to zkoušel individuálně, ale minul, následně jeho kolega už pálil přesněji, a tak musel Pekka Rinne zasahovat.

32:42
    Sledujeme aktivní hru Dallasu, který se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, zatím se ale nemůže dostat do vyložené střelecké pozice.

32:10
    Domácí celek se pokouší co nejrychleji odpovědět, ale má problémy s přesností střelby.
    30:57 Rocco GRIMALDI - 1:2

30:57
    Krásný blafák a hostující celek si bere vedení zpět. Do brejku se dostal ROCCO GRIMALDI, položil si brankáře, naznačil kličku, stáhl si kotouč, a pak zakončoval do odkryté části branky. Pěkná akce. Asistence: Ryan Hartman a Ryan Ellis.

30:41
    Další zakázané uvolnění, hra se nyní poněkud kouskuje. Buly před brankou Stars.

30:30
    P. K. Subban pálil od modré čáry, jeho projektil kryje domácí brankář poměrně snadno.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry. Komerční přestávka.

29:30
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Stars.

29:00
    Filip Forsberg pálil z předbrankového prostoru, jeho pokus tak tak dokázal brankář vyrazit betonem.

28:40
    Anton Chudobin má na svém kontě další zákrok, tentokrát likvidoval střelu aktivně hrajícího Boyla.

28:26
    Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Střelecky aktivnější je hostující celek.

27:34
    Dan Hamhuis vyloženě selhal, jeho ránu senzačně kryje Anton Chudobin.

27:22
    Jamie Oleksiak dostal hru do útočného pásma, proti dvěma obráncům projít do střelecké pozice nedokázal.

26:58
    Kevin Fiala a Josi kombinovali v útočném pásmu, pokoušeli se něco vymyslet, ale branku trefit nedokázali.

26:07
    Ryan Hartman nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do útočného pásma a střelou bekhendem zakončoval.

24:56
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Stars.
    23:31 Jason SPEZZA - 1:1

23:31
    Hostující tým střídal v nevhodnou dobu, na ledě měli domácí tak hodně místa. Do střelecké pozice se dostal JASON SPEZZA. A jeho rána propadla až za záda brankáře, Pekka Rinne na tuto střelu nedosáhl. Asistence: Mattias Janmark a Jason Dickinson.

22:47
    Radek Faksa zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale bránu netrefil.

22:15
    Filip Forsberg výborně vypálil z dobré pozice před brankou, jeho rána byla vyražená brankářem, k dorážce se Nashville nedostal.

21:48
    Hra se přelévá ze strany na stranu, mnoho šancí k vidění není.

21:02
    V poklidném tempu začala druhá třetina, Alexandr Radulov tečoval kotouč před brankou, ten končí mimo.

20:01

14:13 vede na střely hostující celek, který se v první třetině dokázal prosadit. Puk do odkryté branky dokázal poměrně snadno dorazit Brian Boyle.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    V poklidném tempu se dohrává první třetina.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině a před brankou Predators se strhla potyčka. Pekka Rinne ale kryje kotouč.

18:36
    Miro Heiskanen pálil od modré čáry, jeho lehkou střelu snadno kryje hostující brankář. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Stars.

18:00
    Přesilovku hraje Dallas, který se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

17:39
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Brian Boyle – 2 min., držení).

17:06
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:22
    Hraje se rychlý hokej, Josi rozehrává od své branky, Nashville hraje aktivní hru a rychle přechází přes střední pásmo.

15:52
    Yannick Weber získal kotouč v útočném pásmu a a pokoušel se něco vymyslet. Jenže o něj přišel, a tak se jeho kolegové museli rychle vracet do obrany.

15:28
    Alexandr Radulov nabral rychlost ve středním pásmu, ale nedokázal přesněji zakončit.

15:06
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme spíše klidnější pasáž hry.

14:38
    Anton Chudobin přerušuje hru. Komerční přestávka.

14:22
    Dan Hamhuis ve spolupráci s Calle Järnkrokem rozehrává od své branky.

14:00
    Rána Stars od modré čáry byla nepřesná, následně John Klingberg neuspěl z bezprostřední blízkosti.

13:20
    Alexandr Radulov dostal hru do útočného pásma, Roope Hintz byl malý moment volný před brankou, kotouč se k němu ale nedostal.

12:33
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál první třetinou, hostující celek je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 9:5.

12:33
    10:50 Brian BOYLE - 0:1

10:50
    Přesilovku sice hostující celek neproměnil, ale i tak se dostává do vedení. Roman Josi dostal puk před branku a předložil ho zcela volnému spoluhráči. Tím byl BRIAN BOYLE, který lehce usměrnil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Roman Josi a Calle Järnkrok.

10:21
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Dallas hraje aktivně, Tyler Seguin měl šanci, ale brankáře neprostřelil.

09:42
    Mattias Janmark při vlastním oslabení připravil šanci pro Radka Faksu, jenže jeho rána končí těsně vedle tyčky.

09:18
    P. K. Subban musí rozehrávat od své branky, následně puk odehrál Esa Lindell bezpečně daleko od své branky.

09:01
    Přesilovou hru hraje hostující celek, který se snaží rychle dostat do útočného pásma.

08:43
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roman Polák – 2 min., podrážení).

08:43

08:30
    Yannick Weber pálil v ponechané výhodě, jeho rána končí nad.

08:11
    Další zakázané uvolnění a znovu buly před brankou Predators.

07:47
    Dallas je nyní výrazně aktivnější než jeho soupeř.

07:10
    Andrew Cogliano využil rychlé akce spoluhráče, před bránou se dostal ke kotouči, ale jeho rána z první nebyla nepřesná.

Valerij Ničuškin rychle po buly vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí. Mattias Janmark byl před brankou připravený na zakončení, ale rána se mu nepodařila.

06:04
    Dallas zahrál na zakázané uvolnění, buly v útočném pásmu Predators.

05:48
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.

04:00
    Čtyř minuty hry jsou pryč, sledujeme rychlý hokej, který zatím nabídl pět střel na branku.

03:34
    Jamie Benn zakončoval z mezikruží a jeho projektil kryje Pekka Rinne. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

02:51
    John Klingberg s rozehrávkou nikam nepospíchá, má kotouč ve svém obranném pásmu a čeká na vhodný moment.

02:17
    Valerij Ničuškin vypálil z mezikruží až nyní, a tak musel Pekka Rinne zasahovat.

02:10
    John Klingberg se dostal do útočného pásma, Valerij Ničuškin pokračoval v akci, ale do střelecké pozice se nedostal.

00:35
    Sledujeme klidnější úvodu zápasu, hostující celek nahrnul kotouč na branku Chudobina, který přerušuje hru.

00:14
    Andrew Cogliano nahodil kotouč do útočného pásma, následně se Predators dopustili zakázaného uvolnění.

00:01

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Fedun – Hintz, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Faksa, Cogliano – Janmark, Dickinson, Spezza – Ničuškin, L'Esperance, B. Ritchie.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, Sissons – Hartman, Bonino, C. Smith – B. Boyle, Järnkrok, Grimaldi..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u dnešního utkání NHL. Budeme sledovat divizní bitvu mezi Dallas Stars a Nashville Predators. Pro oba celky je zápas důležitý i z psychického hlediska.

Československá stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) (9+11)
    Roman Polák (DAL) (1+6)

Předchozí vzájemné utkání

Celky se spolu utkaly poměrně nedávno. V pátek 8. února Nashville Predators na svém ledě porazili Dallas Stars 3:2 po prodloužení.

DALLAS STARS

Hokejisté Dallasu se nyní drží na pozicích pro play-off, avšak pouze z místa na divoké kartě. A o ty je nyní velký zájem. Hned několik týmů Západní konference bude o dvě poslední postupová místa na závěr základní části usilovat, takže Hvězdy čeká tuhá bitva o vyřazovací boje. Vypadalo to, že Stars se postupně dostali do formy, ale poslední výsledky ukazují spíše něco jiného. Mužstvo padlo čtyřikrát z minulých pěti pokusů a v předchozích dvou střetnutích nedalo ani jednu branku. A to je hodně velký problém. Nejprve celek z Texasu podlehl vysoko 0:6 Tampě Bay, aby pak nestačil ani na Carolinu Hurricanes (0:3). Stejně jako Nashville, i Dallas teď potřebuje hodně zlepšit produktivitu.

Týmové statistiky má na starost forvard Tyler Seguin (24+30), doplňovaný Alexanderem Radulovem (15+31), Jamiem Bennem (19+20) nebo Johnem Klingbergem (7+20).

NASHVILLE PREDATORS

Není téměř pochyb o tom, že Nashville bude patřit mezi účastníky play-off a zároveň není pochyb o tom, že v něm Predators budou náležet k favoritům. Už loni měl tenhle tým velkou chuť kráčet za Stanley Cupem, nakonec ale vypadl dřív, než se čekalo. V posledních zápasech tým z města country muziky zažívá proměnlivé nálady, za uplynulé čtyři mače zvítězil pouze jednou. A to když přehrál 3:1 Montreal Canadiens. Jinak se Predátoři museli sklonit Vegas Golden Knights (1:5), Detroit Red Wings (2:3) i St. Louis Blues (4:5 po prodloužení). Mužstvo trápí hlavně koncovka, v předcházejících třech duelech nedalo ani jednou více než tři góly, což je na takto ofenzivní skvadru překvapivé. Přijde zlom v Dallasu?

Kanadské bodování Predators vede forvard Ryan Johansen (11+42), kterého následuje kapitán a bek Roman Josi (11+35). Daří se také Mattiasi Ekholmovi (7+34) nebo Filipu Forsbergovi (20+17).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Spezza (Janmark, Dickinson), 38. Lindell (Spezza, J. Klingberg), 38. Seguin (Hintz, Lindell) – 11. B. Boyle (Josi, Järnkrok), 31. Grimaldi (Hartman, Ellis), 39. F. Forsberg (Ellis), 48. Josi (Turris, Ellis), 60. Josi

Rozhodčí: Dwyer, MacDougall – Gibbs, Gawryletz

Diváci: 17.985