Melbourne Victory – Newcastle Jets 0:2 (kon.)
Melbourne Victory FC
0:2 (0:1)
Newcastle Jets FC
Sobota 02.03.2019, 09:50 • Melbourne Rectangular Stadium • Australská A-League • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:50.

Ve 21. kole australské ligy se proti sobě utkají týmy Melbourne Victory FC a Newcastle Jets FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na půdě Melbourne, které vyhrálo 2:1. Dnes se opět bude hrát na Melbourne Rectangular Stadium. Tento stadion nabídne kapacitu pro 30 050 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 09:50.

Melbourne Victory se momentálně nachází na třetím místě s třiceti osmi body a skóre 42:25. V posledním zápase přivítalo na své půdě Melbourne City, ale toto městské derby nabídlo pouze remízu 1:1.
    Newcastle je na sedmé příčce s dvaceti třemi body a skóre 24:25. V posledním zápase přivítal Adelaide United, ale zrodila se pouze bezbranková remíza.

Melbourne Victory FC: Thomas – Roux, Deng, Donachie, Brown – Honda, Baena, Antonis – Troisi – Barbarouses, Athiu
    Náhradníci: Acton – Broxham, Hope, Ingham, Lesiotis

Newcastle Jets FC: Moss – Jackson, Boogard, Topor-Stanley – Koutroumbis, Kantarovski, Ugarkovič, Georgievski – Jair, O'Donovan, Petratos
    Náhradníci: Italiano – Champness, RIdenton, Sheppard, Vujica.

1

3
    Melbourne Victory drží balón na své polovině a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

5
    Newcastle si sice vypracoval příležitost ke střele, ale ta letěla pouze vedle brány Thomase.

7
    Úvod utkání je zatím v režii domácího celku, ale nedočkali jsme se v prvních minutách nějaké větší šance.

9
    Hosté se dostali k balónu ve středu hrací plochy a následně získali autové vhazování.

11
    O'Donovan si parádně naběhl za obranu, ale následně poslal své zakončení hlavou jen vedle domácí svatyně.

13
    Nyní se pro změnu dostali dopředu domácí, ale na levé straně se nedostali k nějakému centru.

15
    Honda to zkusil z dálky, ale jeho pokus nebyl nijak nebezpečný.

16
    Domácí odcentrovali míč do vápna z pravé strany, ale balón jen proletěl na druhou stranu.

18
    Melbourne sice získalo přímý kop, ale ten žádnou nebezpečnou střelu nepřinesl.

20
    Honda se skvěle uvolnil a z hranice malého vápna vypálil, ovšem jen do míst, kde byl připraven brankář Moss.

21
    Balón už se ocitl v zámezí a následuje tak autové vhazování pro hostující celek.

23
    Ani tentokrát nenechala obran Victory projít soupeře do šestnáctky.

25
    V dobré šanci se ocitl Athiu, ale jeho pokus letěl pouze nad horní tyč.

27
    Melbourne získalo volný kop z pravé strany a vypadá to na nebezpečný centr do vápna.

28
    Nakonec to byl Honda, který vyslal centr, ale ten odhlavičkoval hostující hráč do zámezí a bude z toho rohový kop.

29
    Po rohu přišla střela z kopačky domácího borce, ale ta letěla vedle tyče.

30
    Půl hodina hry je u konce a branky jsme se zatím nedočkali.

31
    Taková nenápadná střela hostujícího hráče z dálky je proletěla kolem tyče.

33
    Nyní to pro změnu zkusil domácí Barbarouses, ale vypálil rovněž vedle svatyně soupeře.

35
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají brankový účet tohoto utkání! Po centru z pravé strany se dostal hostující hráč ve velké šanci ke střele, která sice byla zblokována, ale posléze byl balón odražen přesně k noze JOHNNYHO KOUTROUMBISE, který už z bezprostřední blízkosti nezaváhal a prostřelil vše co mu stálo v cestě.
    35. Johnny KOUTROUMBIS - 0:1

37
    Nyní přišel faul domácích ve středu hřiště.

39
    Melbourne sice zvýšilo sovu aktivitu, ale ani tentokrát nepřinesl centr nic nebezpečného.

41
    Gól hosty hodně nažhavil a opět postupují směrem dopředu.

43
    Melbourne nyní drží balón na své polovině, ale není to nic velkého.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45+1
    Hosté se dostali ke střele, ale ta letěla jen nad domácí svatyní.

45+1

První poločas je u konce a Newcastle vede na půdě Melbourne 1:0. Začátek zápasu byl velice vyrovnaný, ale nakonec jsme se branky přece jenom dočkali, když se ve 35. minutě prosadil Johnny Koutroumbis.

Druhý poločas začne přibližně v 10:59.

46

47
    Střela hostujícího hráče letěla pouze vedle domácí brány.

49
    Melbourne se snaží o vstřelení branky a srovnání zápasu.

50
    Domácí dávají gól, ale ten neplatí, jelikož je to pouze ofsajd! Athiu posunul míč na spoluhráče, který se ale ocitl v ofsajdu.

52
    Victory stále drží soupeře ve druhé půli pod tlakem, ale nemohou se dostat k nějaké střele.

53
    Nyní Melbourne sice získalo volný kop, ale ten po centru z levé strany nic velkého nepřinesl.

55
    Střela hostujícího hráče nabrala opačný směr a skončila pouze vedle domácí brány.

57
    Honda si poradil se soupeřem a následně vyslal spoluhráče do šance, ovšem střela domácího útočníka letěla doprostřed brány.

58
    A opět skončil balón pouze v moci brankáře Mosse.

60
    Domácí získali rohový kop z pravé strany a půl hodiny před koncem tak mohou srovnat stav utkání.

61
    Ovšem s následným centrem si Newcastle opět poradil a ve druhé půli se dobře brání.

62
    Střídání v týmu Melbourne Victory FC: ze hřiště odchází Troisi, přichází Broxham.

64
    Centr domácího mužstva opět nepřinesl žádné pozdvižení a zatím tak Melbourne marně dobývá soupeřovu bránu.

65
    Následné zakončení domácího hráče skončilo pouze nad hostující svatyní.

67
    Tentokrát to zkoušel Honda, ale ani on nezamířil mezi tři tyče branky Newcastlu.

68
    Ani tentokrát není srovnáno. Melbourne se dostalo v rychlém protiútoku do dobré šance, ale střela Barbarousese byla zblokována.

70
    Střídání v týmu Newcastle Jets FC: ze hřiště odchází Jair, přichází Champness.

71
    Domácí hráč šel k zemi uvnitř vápna soupeře, ale penalta z toho není.

72
    Posléze se dopředu podíval Newcastle, ale ani hosté nedokázali nic vážnějšího vymyslet.

72
    Střídání v týmu Melbourne Victory FC: ze hřiště odchází Athiu, přichází Ingham.

73
    Donachie uviděl za svůj faul žlutou kartu.

75
    Pokus hostujícího hráče byl zblokován domácím obráncem.

77
    Antonis si udělal místo a poslal do vápna nebezpečný centr, který ale skončil jen v zámezí.

78
    Střídání v týmu Newcastle Jets FC: ze hřiště odchází Koutroumbis, přichází Ridenton.

80
    Melbourne se dál snaží, ale stále to domácím příliš nejde a v dnešním zápase se trápí.

81
    Střídání v týmu Newcastle Jets FC: ze hřiště odchází O'Donovan, přichází Sheppard.

82
    Ridenton se ocitl ve velké šanci, ale hostující brankář společně s obráncem skvěle zasáhli!

83
    Střídání v týmu Melbourne Victory FC: ze hřiště odchází Baena, přichází Lesiotis.

85
    Parádní zákrok předvedl domácí brankář a drží tak naděje svého týmu.

87
    Newcastle se sice opět dostal dopředu, ale nic vážnějšího z toho nebylo.

89
    Tentokrát už přišla střela hostů, ale ta letěla vedle domácí svatyně.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90+1
    Konec dnešního utkání bude ještě velice zajímavý, jelikož sudí překvapivě nastavil dost času.

90+2
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Donachie (Melbourne Victory FC), který jako poslední stáhl protihráče, jelikož ten se řítil do velké šance.
    90+2. Červená karta Donachieho po 2. žluté

90+3
    Opět se hosté procpali do zakončení, ale rána z pravé strany skončila jen vedle brány.

90+4
    Hosté kontrolují konec zápasu a nenechávají domácího soupeře se dostat do nějaké šance.

90+5
    Champness to zkusil, ale jeho pokus letěl pouze vedle brány Melbourne.

90+6
    Nejprve skončila střela hostujícího hráče na tyči, ale posléze se dostal k míči DIMITRIOS PETRATOS, který z dvaceti metrů fantasticky vypálil do levé šibenice.
    90+6. Dimitrios PETRATOS - 0:2

90+6

Je konec. Newcastle zvítězil na půdě Melbourne 2:0. První poločas byl vyrovnaný, ale nakonec se ve 35. minutě prosadil Koutroumbis. Ve druhé půli mělo Melbourne velký tlak, ale gól nedokázalo vstřelit a vše ukončil v 90+6. minutě skvělou střelou Petratos.

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:12. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:9.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (11:54:44)