Petřkovice – Vyškov 0:5 (kon.) | Zlínsko – Uničov 1:2 (kon.) | Hulín – Kroměříž 1:3 (kon.)
Uh. Brod – Vrchovina 0:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Vel. Meziříčí 0:1 (kon.) | Líšeň – D. Benešov 3:0 (kon.)
Frýdek-Místek – Rýmařov 1:0 (kon.)
ČSK Uherský Brod
0:2 (0:1)
SFK Vrchovina Nové Město na Moravě
Sobota 06.04.2019, 15:30 • Na Lapači - Uherský Brod (UMT) • Moravskoslezská fotbalová liga • 19. kolo

Uherský Brod si připisuje první porážku v jarní části sezóny. Vrchovina se dostala ihned v první minutě zápasu a domácí nedokázali za celý zápas vsítit vyrovnávací branku. Šance si vytvářeli hlavně ve druhém poločase, ale chyběla jim lepší přesnost! Vrchovina v závěru dala pojišťující druhou branku a v úplných závěrečných minutách hry ještě mohla skórovat potřetí, avšak Dostál byl proti. Pro domácí celek může být potěchou jen to, že týmy, které se nachází v tabulce pod ním, taktéž ztratily ve svých zápasech. Vrchovina si naopak připisuje další důležité body v boji o záchranu. (18:34:23)

90+4

90+2
    Ťok to zkusil pěknou technickou střelou a Kolář skokem ke své levé tyčce dokázal vyrazit míč!

90+1
    Faul Vrchoviny a bude následovat standardní situace pro domácí celek.

90
    Žlutou kartu dostává Vícha (SFK Vrchovina).

90
    Žlutou kartu dostává Ťok (ČSK Uherský Brod).
    Žlutou kartu dostává Hruboš (ČSK Uherský Brod).

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Po druhé inkasované brance, Vrchovina převzala iniciativu a zaměstnává defenzívu soupeře.

89
    Matulka měl na noze třetí branku, ale Dostál předvedl dobrý zákrok a vyrazil míč na roh! Již před zakončením Matulky byly ve vápně Brodu dvě nebezpečné střely, které byly obránci blokovány.

88
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Vašíček, přichází Bača.

87
    Vrchovina právě vstřelila branku!
    Vrchovina z následného protiútoku dává svou druhou branku. na středu vápna se po souboji odrazil míč na volného TOMÁŠE DUBU a ten neměl problémy zakončit.

86
    Jaroněk bojoval na levé straně a nakonec se dostal do zakončení, avšak tomu chyběla razance a hlavně přesnost.

85
    A opět dlouhý míč, který končí v zázemí. Vrchovině tahle hra zatím zcela vyhovuje.

84
    Dlouhý míč, který končí u Koláře a domácím nyní chybí nějaká konstruktivnější kombinace.

83
    Hruboš nyní neměl šanci uspět mezi dvěma hráči Vrchoviny. Nakonec snaha Brodu končí útočným faulem.

81
    Standardní situace Vrchoviny nyní nedopadla vůbec dobře a po nepřesném zakončení končí míč hodně nad brankou.

80
    Ale nyní hosté poslali přízemní přihrávku z pravé strany, naštěstí pro domácí, Svoboda míč netrefuje.

79
    Domácí se snaží a aktivně útočí, avšak mají problémy s přesným zakončením. Vrchovina již nepředvádí svou dobrou hru z prvního poločasu. S přibývajícím časem se již spíše soustředí na poctivé bránění.

78
    Ťok výborně nacentroval míč do vápna a zakončení chytá Kolář, který nyní podržel svůj celek.

77
    Hráč Vrchoviny zahrál rukou a Uherský Brod bude zahrávat zajímavou standardní situaci.

76
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Michal Skalník, přichází Svoboda.

75
    V dobré šanci se v pokutovém území objevil Chwaszcz, ale ani on netrefuje prostor mezi třemi tyčemi!

75
    David se pokoušel vystřelit a dal si na své střele záležet. Avšak ta byla blokovaná.

74
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Hradil, přichází Jaroněk.

72
    Po souboji ve vápně zůstal jeden z domácích na trávníku, penalta se rozhodně nepíská.

71
    Dobrý centr Vrchoviny, který končí útočným faulem.

70
    A ten přinesl také nebezpečnou situaci. Před branku vracel ještě míč Hradil a následná dorážka v těsné blízkosti branky jde mimo. Avšak dorážka už byla z ofsajdu.

70
    Další rohový kop pro Uherský Brod...

68
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Michal, přichází Vopršal.

67
    Po rohovém kopu se míč odrazil na hranici šestnáctky a k míči se dostal Nevařil, který zamířil mimo levou tyč. To byla dobrá šance domácích k vyrovnání!

66
    Po standardní situaci Vrchoviny přišel dobrý pokus směrem na branku, který řeší Dostál jistým zákrokem.

64
    Žlutou kartu dostává David (ČSK Uherský Brod).

64
    Hruboš Filip se pokoušel dostat do vápna, ale v rozhodující chvíli ztrácí míč.

63
    Utkání sleduje 265 diváků!

62
    Propagační střela v podání Kamila Skalníka, přízemní pokus jde mimo pravou tyč.

62
    Chwaszcz se provinil faulem a Vrchovina bude rozehrávat z vlastní poloviny.

60
    Hradil dostal míč na levou stranu, zbavil se protihráče, ale následný centr před branku nebyl dobrý.

59
    Špatně zahraný roh domácích přinesl nebezpečný rychlý protiútok hostů, nakonec vše řeší včasným a rychlým výběhem brankář Dostál.

59
    Hradil vybojoval další rohový kop pro svůj celek.

57
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Mančík, přichází Sedláček.

57
    Dobré zakončení Brodu, které míří mimo branku.

56
    Hruboš obehrál jednoho protihráče, na druhého už si nepřišel. Aut pro Brod z poloviny hřiště.

55
    Uherský Brod bude zahrávat rohový kop...ten si rozehráli na krátko a následoval centr před branku, který zůstal nevyužitý.

53
    Začátek druhého poločasu se nese hlavně hrou na polovině hřiště bez šancí na jednu či druhou branku.

52
    Pěkná střela, kterou před brankou odrazil kapitán domácích, Marek David.

51
    Standardní situace pro Vrchovinu...

50
    Autové vhazování Vrchoviny v blízkosti rohového praporku nepřineslo nebezpečí pro branku domácích.

48
    Mančík se pokoušel odcentrovat, což se mu i povedlo, ale nenašel žádného svého spoluhráče před brankou Vrchoviny.

46
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Kúdela, přichází Nevařil.

46

První poločas je u konce! Vrchovina vede po brzké brance 1:0 a v prvním poločase byla lepším týmem na hřišti. Uherský Brod se sice snaží, ale vyloženou šanci si žádnou nevypracoval a zatím je jejich výkon „nemastný, neslaný."Uvidíme, s jakou taktikou vyrukují ve druhém poločase, který začne za necelých patnáct minut.

45+1

45+1
    Hra se nyní odehrává na polovině hrací plochy.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec úvodní 45 minut.

43
    Snaha domácích je hodně křečovitá a uvidíme, jestli se nám ještě změní skóre v posledních minutách prvního poločasu.

42
    Po centru následovalo zakončení z pokutového území a Koláč byl připraven! Po delší době alespoň nějaké zakončení z pohledu domácího celku.

40
    Faul na Hradila a možnost Brodu k ohrožení branky soupeře.

39
    Na druhé straně centr, snad střela, Hradila. Míč se zajímavě snášel nad hostující branku. Nakonec skončil na horní síti.

39
    Nakonec však velmi rychlé ztrácí míč a do dalšího útoku pospíchal Zbytovský. Obrana Brodu na poslední chvíli dokázala ubránit i tuhle situaci.

38
    Ofsajd Vrchoviny a možná nyní se domácí pokusí o nějaký svůj další útok.

37
    Vrchovina rozehrála roh na krátko a nyní uzavřela svého soupeře před jeho brankou. Uherský Brod nyní nemůže dostat míč pod svou kontrolu.

36
    Blanařův centr z rohového kopu se pokoušel hlavičkovat Chwaszcz, ale Koláč byl důrazný a vyboxoval míč.

35
    Zbytovský to zkusil přímo na branku, před kterou odhlavičkoval míč domácí obránce a pro tentokrát zažehnal Uherský Brod nebezpečí.

34
    Hruboš se dopustil faulu a Vrchovina bude zahrávat zajímavou standardní situaci.

32
    Brodu se podařilo rychle zaútočit, kdy křižným centrem přenesl hru na levou stranu. Mančík se k míči dostal se svou hlavičkou, ale byl dobře strážen. Nakonec si Kolář naběhl na míč a chytá do svých rukavic.

31
    Martin Blanař dostal míč, ale jeho další pokus nedokázal zamířit mezi tři tyče.

30
    Přesto se Vrchovina dostala do zakončení, které však nebylo přesné.

29
    Marek Kúdela zastavil myšlený centr z pravé strany a odrazil míč do autu.

27
    Centr před branku, ale tam nebyl nikdo z řad domácích a obránce Vícha skluzem dostal míč z pokutového území. Po následném souboji je odpískán útočný faul Brodu.

26
    Snaha Hruboše na pravé straně vyšla vniveč a Uherský Brod se musí rychle vracet, aby zastavil útok soupeře.

25
    Z rohového kopu nevzniklo nebezpečí pro hostující branku.

24
    Erik Hradil zatáhl míč do vápna, ale nedokázal dostat míč před branku. Rohový kop pro Uherský Brod.

23
    Uherský Brod dokázal ubránit i následný rohový kop Vrchoviny, která má i nadále více ze hry.

22
    Na druhé straně centroval ze standardní situace Tomáš Duba a dobrý centr odhlavičkoval domácí hráč do bezpečí.

21
    Martin Blanař nezahrál nadějnou standardní situaci vůbec dobře a nastřelil ihned prvního hostujícího hráče ve zdi.

20
    Faul Vrchoviny, který přinesl první žlutou kartu. Batelka Jiří vidí žlutý kartónek v rukou rozhodčího.

19
    S blížící se dvacátou minutou prohrává domácí celek 0:1 a zatím působí ospalým dojmem. Vrchovina je živější, hlasitě podporována svými příznivci, kteří vážili cestu do Uherského Brodu.

18
    Pěkná střela, která se nevešla mezi tři tyče branky Vrchoviny.

17
    Velká šance Vrchoviny, kdy se jeden z hráčů dostal až před brankáře a v jasné tutovce selhal. Dostál se svým zákrokem nyní drží jedno brankové manko.

15
    Defenzíva Uherského Brodu nyní zvládla situaci na levé straně hřiště a nakonec nepustila soupeře do žádného zakončení.

13
    ...centr na přední tyči se pokoušel tečovat Kamil Skalník, který se nakonec nedostal k míči. Následné zakončení nebylo nebezpečné. Následuje odkop od branky Uherského Brodu.

12
    Rohový kop pro Vrchovinu...

11
    Martin Blanař nedokázal vyhodnotit situaci před brankou soupeře a poslal míč zcela mimo branku Vrchoviny.

10
    Michal Skalník dostal dostatek prostoru a jeho zakončení k pravé tyči vyřešil Dostál.

9
    Kolář si na centr naběhl a vyboxoval mimo své pokutové území. Následně zůstává sedět na trávníku.

9
    Faul na polovině hrací plochy, Uherský Brod bude rozehrávat dlouhý míč před branku soupeře.

8
    Erik Hradil dobře zpracoval těžký míč na polovině hrací plochy. Jeho následná přihrávka se už nepovedla.

6
    Tomáš Duba se dostal na hranici pokutového území, jeho dobře myšlenou přihrávku zastavili obránci Uherského Brodu.

5
    Tomáš Ťok se dostal do své první střely, ale poslal míč hodně vysoko nad branku.

4
    Mančík se pokoušel odcentrovat od postranní čáry, jeho pokus byl blokován na autové vhazování.

4
    Centr z levé strany řeší Dostál ve své brance.

3
    První útok domácího celku. Brankář Kolář přečetl hru a včas vyběhl proti míči, který chytá do svých rukavic.

1
    Vrchovina se prosazuje z první útočné akce a po rohovém kopu se dostávají do vedení. Autorem branky je JIŘÍ BATELKA.

1

Před zápasem ještě proběhl krátký ceremoniál, kdy se významného jubilea 50 let, dožívá jeden z dlouholetých funkcionářů, pan Běhunčík.

ČSK Uherský Brod: Dostál – M. David (C), Kúdela, Vrága – R. David, Blanař, Ťok, Mančík, Hruboš, Hradil – Chwaszcz.
    Náhradníci: Horáček – Jaroněk, Nevařil, Josefík, Dolina, Malenovský, Sedláček

SFK Vrchovina: Kolář – Vícha, Smetana, Batelka, Vašíček – Michal (C), K. Skalník, Zbytovský, Matulka – Duba, M. Skalník.
    Náhradníci: Skryja – Bača, Svoboda, Švanda, Duda, Vopršal

Rozhodčí: Zdeněk Silný – Vít Zaoral, Luboš Drozdy.

Uherský Brod drží v jarní části sezóny neporazitelnost. Taktéž ukazuje, že jeho defenzíva má zatím dobrou formu, nicméně směrem dopředu to zatím není žádná sláva. Ve třech odehraných jarních zápasech sice obdržel jen dvě branky, ale pouze tři branky vsítil. V minulém zápase uhráli druhou remízu v řadě za sebou – 1:1 s Velkým Meziříčí. O jedinou branku se postaral F. Hruboš, když vyrovnával v 82. minutě. Uherský Brod musel tedy i druhý zápas v řadě za sebou dotahovat (předtím v duelu s Kroměříží).

Nejlepší střelec týmu
    I nadále zůstává Š. Chwaszcz, který však na jaře zatím střelecky mlčí.

Ohlasy z minulého utkání
    V prvním poločase bylo Velké Meziříčí lepším celkem a zaslouženě se dostalo do vedení. Navíc neproměnili pokutový kop! "Bod je zasloužený a pro nás dobrý. Nemuseli jsme mít nic, ale taky třeba všechny tři, pokud by se k nám v závěru přiklonilo štěstí. V prvním poločase byli domácí o něco lepší, ve druhé půli jsme nic neodevzdali. Kluci to odmakali a výsledek se dostavil,“ řekl hostující trenér Onda. Po vyrovnání se oba celky snažily rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Za Uherský Brod se v 88. minutě dostal do úniku Blanař, který upadl v pokutovém území, ale rozhodčí tento pád ponechal bez povšimnutí.

SFK Vrchovina

Vrchovina má v jarní části sezóny jasný cíl. Jejich cílem je záchrana. Úvod jara neodstartovali nejlépe, když prohráli 1:3 na hřišti Uničova. Následovala těsná a důležitá výhra 3:2 na hřišti, taktéž se zachraňujícího Rýmařova a jejich zlepšenou formu potvrdili v prvním jarním domácím zápase proti silnému Frýdku-Místku, se kterým uhráli cennou remízu 0:0. Vrchovina má nyní 20 bodů, s odstupem šesti bodů na sestupovou patnáctou příčku.

S deseti zásahy vévodí tabulce střelců T. Duba, kterému patří taktéž celkově páté místo v rámci celé MSFL. V posledních třech duelech se celkem třikrát dokázal prosadit – z penalty v zápase s Uničovem a dvakrát proti Rýmařovu.

Souboj s Frýdkem-Místkem se nesl v bojovném duchu. Aktivnější Frýdek si v prvním poločase vypracoval dvě velké příležitosti ze standardních situací, zatímco Vrchovina nedokázala využít dvě rychlé brejkové situace. V závěru prvního poločasu zahrával Frýdek rohový kop a brankář Šmíd předvedl dobrý zákrok proti zakončení Bialeka.
    Ve druhé polovině zápasu se do velké příležitosti dostal domácí Skalník, který v samostatném úniku na Kofroně nevyzrál. V 78. minutě měl ještě dobrou příležitost kanonýr Duba, ale se svou hlavičkou neuspěl.
    "Na Válcíře jsme se dobře připravili, přečkali jsme úvodní tlak, s dobře organizovanou obranou. Dnešnímu utkání chyběli pouze góly. Hosté si přijeli pro jisté tři body, ale hráči, kteří dostali důvěru, ukázali svůj charakter. Bojovali, což vedlo k dílčímu úspěchu,“ tak hodnotil utkání trenér Vrchoviny, Zeman.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.