Bordeaux – Remeš 0:1 (kon.) | Guingamp – Nîmes 2:2 (kon.) | Lille – Angers 5:0 (kon.)
Lyon – Caen 4:0 (kon.) | Monaco – Amiens 2:0 (kon.) | Montpellier – Nantes 1:1 (kon.)
PSG – Dijon 4:0 (kon.) | Saint-Étienne – Nice 3:0 (kon.) | Štrasburk – Rennes 0:2 (kon.)
Toulouse – Marseille 2:5 (kon.)
AS Monaco
2:0 (1:0)
Amiens SC
Sobota 18.05.2019, 21:00 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 37. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:01:14)

Je dobojováno! Všem monackým fanouškům v čele s knížetem Albertem II. padá velký kámen ze srdce. Svěřenci Leonarda Jardima v důležitém záchranářském souboji porazili Amiens 2:0 a zajistili si takřka definitivní jistotu záchrany. Skóre zápasu v šestadvacáté minutě otevřel domácí kapitán Radamel Falcao. Po změně stran Amiens kousalo, vyloženou tutovku si ale nevytvořilo a v 82. minutě inkasovalo rozhodující direkt od Alexandra Golovina. Hosté tak nevyhráli už podeváté za sebou, nicméně díky porážce Diojnu se už nemusí bát přímého sestupu. Před posledním kolem jsou dva body nad barážovou pozicí Caen.

90+4

90+4
    V úplném závěru si i poměrně zbytečnou žlutou kartu řekl Cesc Fabregas, který zahodil míč z místa domácího přestupku.

90+2
    Hosté se neprosadili ani ve druhé ze čtyř nastavených minut. Cheick Timite se dostal k centru z rohového kopu, jenže balón mezi tři tyče nevtěsnal.
    90+1. Juan Ferney Otero (AMI)

90+1
    Po delším čekání se Juan Ferney Otero rozběhl k exekuci onoho přímého kopu, který nekopl vůbec špatně. Pěkně zakroucený pokus letěl k pravé tyči, ale Benaglio jej vynikajícím zákrokem vyrazil.

90+1
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Naldo.

89
    Adrien Silva si vyšlápl na mnohokrát faulovaného Monconduita a zaslouženě vyfasoval žlutou kartu. Pro hosty se naskýtá příležitost z přímého kopu.

88
    Krafth několikrát vhazoval z pravé strany, jenže se svými spoluhráč neprorazit hodně zatažený blok tvořený minimálně deseti muži.

86
    Prvních pár minut po trefě Golovina napovídá, že se zápas bude už jenom dohrávat. Guirassy fauloval Sidibého a Monako už nebude nikam spěchat.

84
    Teď už to budou mít hosté hodně složité. Nic se ale nemění na tom, že zůstanou nad sestupovým pásmem a místem zaručující baráž. Dijon i Caen totiž vysoko prohrávají.
    82. Alexandr GOLOVIN - 2:0

82
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Necelých deset minut před koncem je asi rozhodnuto a domácí mohou slavit záchranu! Amiens propadlo u středového kruhu, odkud vyrazil do samostatného úniku ALEXANDR GOLOVIN a z mírného úhlu zkušeně vystřelil nad pravou nohu soupeřova brankáře.

82
    Radamel Falcao se do hry příliš nezapojuje. Autor jediné branky se nyní dostal alespoň k propagační hlavičce, se kterou Gurtner neměl žádný problém.

81
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Mathieu Bodmer.

80
    Nově příchozí Lopes se nedočkal podpory ze strany spoluhráčů a poté, co obral o míč Gnahorého, běžel sám na tři obránce. Rohový kop je asi maximum, co mohl získat.

79
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Rony Lopes.