Levante – Atlético 2:2 (kon.) | Espanyol – Real Sociedad 2:0 (kon.) | Getafe – Villarreal 2:2 (kon.)
Sevilla – Ath. Bilbao 2:0 (kon.) | Valladolid – Valencia 0:2 (kon.) | Alavés – Girona 2:1 (kon.)
Celta Vigo – Rayo Vallecano 2:2 (kon.) | Huesca – Leganés 2:1 (kon.)
Espanyol Barcelona
2:0 (0:0)
Real Sociedad San Sebastian
Sobota 18.05.2019, 16:15Španělská LaLiga • 38. kolo

Espanyol si připisuje třetí vítězství v řadě. Pojďme si dnešní utkání shrnout. První poločas skončil napříč velkým šancím nerozhodně, na první branku se dostalo až v 58. minutě. Zařídil ji domácí hráč Roberto Rosales, který dostal prudkou střelou míč za záda gólmana Rulliho a mohlo se začít pomalu slavit. O sedm minut později domácí fanoušky rozzářil brankou na 2:0 Wu Lei, jenž uklidil míč při úniku do pravé části brány. I přes příznivý stav pro Espanyol neměli domácí postup jasný. Na druhém stadiónu v Seville hrál další možný postupující, tým Athletico Bilbao, které však v tu dobu prohrávalo 1:0 a klub z Barcelony se tak jen modlil, aby Bilbao nevyrovnalo. V průběhu 3. minuty nastaveného času se však fandové Espanyolu dozvěděli o druhém pojistném gólu Sevilly a bouřlivě oslavy mohly začít.

To že mají domácí již jisté postupové místo do kvalifikace Evropské Ligy se rázem dozvěděli i hráči na hrací ploše, kteří své emoce dali jasně najevo!

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (18:18:39)

Domácí vyhrávají 2:0 a na hřiště se rozebíhají jásající a slavící fanoušci!

90+4

90+3
    Domácí fanoušci slaví! Sevilla právě v nastavení vstřelila konkurenci domácích branku na 2:0 a o postupujícím do kvalifikace o Evropskou Ligu je jasno!

90+2
    Poslední žlutou kartu má na triku García Sergio, ale mrzet ho to určitě nebude.

90+2
    Ti se již nikam neženou. Aktuálně hráč u praporku hraje nepěknou, ale účinnou taktiku – hrát tělem a za žádnou cenu nedarovat míč soupeři!

90+2
    Rohový kop pro domácí celek!

90+1
    Nastavují se stejně jako v prvním poločase tři minuty nad rámec hrací doby!

90
    Sociedad kombinuje, avšak defenzíva domácích je neprůchodná.

89
    Útočný faul domácích. Míč pro hosty v šedých dresech.

89
    Taktické střídání domácích ušetří pár vteřinek.

88
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Javi Puado.

87
    Hosté pod tlakem vrací míč ke svému hráči. Domácí se stahují a Real může znovu do útoku.

86
    Stejný hráč Iglesias rozvíjel další protiútok. I tentokrát nebyl úspěšný.

85
    Espanyol si žádal penaltu! Do úniku sám na brankáře se dostal Iglesias, ale brankáře hostů překonat nedokázal. Následně byl Rullim ještě podražen, ale rozhodčí pokutový kop nenařídil.

84
    Po dlouhé době se do útoku dostali také domácí, jenže o míč je připravila defenzivní čtyřka hostů.

82
    Hráči Realu Soceidad neustále tlačí na pilu, ale nemůžou se dostat do vyložené šance.

81
    Další žluté ohodnocení. Zasloužil si ho hráč s číslem 15 Elustondo, který fauloval domácího obránce.

80
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Sergio García.