Haiti – Kanada 3:2 (kon.) | Mexiko – Kostarika 1:1 (5:4 po pen.) | Jamajka – Panama 1:0 (kon.)
po penal. (5:4)
Mexiko
1:1 (1:0)
Kostarika
Neděle 30.06.2019, 04:00 • NRG Stadium, Houston • CONCACAF Gold Cup • Čtvrtfinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (06:59:28)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 21:25.

Je konec! Mexiko postupuje do semifinále Gold Cupu, kde se střetne s Haiti, když porazilo Kostariku na penalty.
    Ve 44. minutě poslal domácí do vedení Jiménez, ovšem v prvním poločase byla o něco lepší Kostarika. V 52. minutě bylo srovnáno, když se po velice kontroverzní penaltě prosadil Ruiz. Následně byly k vidění šance, ale branka v základní hrací době nepadla. Šlo se tak do prodloužení, kde měl největší šanci McDonald, ale Ochoa jej vychytal a následovaly penalty. Nakonec se šlo až do šesté série, kde Fullera vychytal Ochoa.

Střílení penalt začíná.

Ani prodloužení nám jméno postupujícího nepřineslo a máme tady to nejzajímavější co vyřazovací zápas může nabídnout a tím jsou pokutové kopy.

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

120+1
    Kostarika se ještě snaží něco vymyslet, ale Mexiko je soustředěné.

120
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

120
    Allan Cruz tvrdě srazil k zemi Carlose Rodrígueze a uviděl od sudího žlutou kartu.

119
    Luis Montes to zkusil zpoza vápna, ale míč mu sjel a skončil jen u obrany Kostariky.

118
    Opět Mexiku nevyšla kombinace ve vápně soupeře a následuje tak další odkop od svatyně hostů.

117
    Elías Aguilar je při chuti a chce rozhodnout tento zápas. Tentokrát jeho střela prošla až na brankáře, ale neměla moc razance a Guillermo Ochoa si s ní poradil.

116
    Centr z rohu nic velkého nepřinesl. Posléze hosté sice zůstali u míče, ale následně se hráč Kostariky ocitl v ofsajdu.

115
    Elías Aguilar se dostal do zakončení, které ovšem zblokovala obrana Mexika a následuje tak rohový kop Kostariky.

114
    Posléze ovšem o balón přišel Carlos Rodríguez, když si míč příliš předkopl a ten skončil jen v zámezí vedle hostující svatyně.

113
    Cristian Gamboa uviděl ještě dodatečně žlutou kartu za nějaký předešlý faul. Mexiko bude pokračovat hru autovým vhazováním.

112
    Edson Álvarez utrpěl menší šrám, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

111
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Bryan Ruiz, přichází Elías Aguilar.

110
    Rodolfo Pizarro se sice dostal do zakončení hlavou, ale jeho pokus letěl jen vedle pravé tyče.

109
    Domácí poslali míč do vápna z pravé strany, ale Kostarika se tentokráte ubránila.
    108. Excelentní zákrok předvedl Ochoa.

108
    McDonald se dostal do velké šance, když se dostal uvnitř vápna do zakončení, ale Guillermo Ochoa předvedl fantastický zákrok a podržel nyní Mexiko!

107
    Mexičané se dostali do dobré šance, ale střela Carlose Rodrígueze nakonec byla zblokována obráncem Kostariky.

106
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Néstor Araujo, přichází Héctor Moreno.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Máme za sebou první poločas tohoto prodloužení. Gólu jsme se nedočkali, jelikož oba týmy se soustředí především na obranu.

105
    První prodloužení skončilo.

105
    Ovšem střela Luise Montese byla zblokována zdí Kostariky.

105
    Mexiko získalo přímý kop z velice dobré pozice a tohle je šance jít do vedení.

104
    Nyní se hraje převážně ve středu hrací plochy a ani jeden tým nechce udělat chybu.

103
    Další faul ze strany domácích a u míče tak bude Kostarika.

102
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Joel Campbell, přichází Cristian Gamboa.

101
    Carlos Rodríguez nyní uviděl žlutou kartu, když v pádu kopl do obličeje Cruza.

100
    Rána domácího hráče skončila pouze na zákroku Moreiry.

99
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Bryan Oviedo, přichází Francisco Calvo.

99
    Rodolfo Pizarro si vyměnil míč s Jiménezem, ale posléze vypálil jen nad bránu.

98
    Posléze ovšem skončil míč jen v zámezí za svatyni Kostariky a následuje odkop od brány Moreiry.

97
    Tentokrát se dostal do zakončení Raúl Jiménez, ale jeho pokus byl zblokován a domácí mužstvo tak získalo autové vhazování.

96
    Mexiko získalo další rohový kop, ovšem ani nyní nepřinesl nic vážnějšího.

94
    Rodolfo Pizarro to zkusil z dálky, ale míč mu sklouzl z kopačky a letěl daleko vedle hostující svatyně.

93
    Žlutou kartu uviděl také mexický hlavní trenér.

92
    Domácí útočník Raúl Jiménez se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a akce Mexika je tak u konce.

91
    Mexiko se ujalo úvodního výkopu tohoto prodloužení a drží míč ve středu hrací plochy.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Základní hrací doba je u konce a čeká nás prodloužení, jelikož stav mezi Mexikem a Kostarikou v tomto čtvrtfinále Gold Cupu je nerozhodný 1:1. Hostům se podařilo srovnat v 52. minutě, kdy se z velice kontroverzní penalty prosadil Ruiz.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90+4
    Roh se bude opakovat, jelikož centr Campbella byl opět odvrácen.

90+3
    Joel Campbell se dostal do protiútoku, ale jeho centr z pravé strany odvrátil hlavou do zámezí Jesús Gallardo. Následuje rohový kop.

90+2
    Domácí už jsou natlačeni na polovině soupeře, ovšem následný centr opět nic nepřinesl.

90+1
    Kostaričané se dostali dopředu po levé straně, ale následný centr odvrátila obrana Mexika. Posléze ještě přišla střela hostujícího hráče, ale ta letěla hodně vedle.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Jonathan dos Santos, přichází Luis Montes.

89
    Mexičané se snaží rozhodnout zápas v základní hrací době, ovšem Kostarika se zuby nehty brání.

88
    Pokus hostujícího hráče z dálky letěl hodně nad svatyni Mexika.
    87. Carlos Rodríguez orazítkoval horní tyč.

87
    Obrovská šance Mexika nekončí gólem! Mexický hráč se parádně dostal z levé strany do vápna, kde posunul míč Carlosovi Rodríguezovi, ovšem ten následně napálil jen břevno!

86
    Alvarado odcentroval z pravé strany, ale míč odvrátila obrana Kostariky.

85
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Uriel Antuna, přichází Roberto Alvarado.

84
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Carlos Rodríguez.

82
    Hostující brankář Leonel Moreira si poradil se střelou z dálky a Kostarika se tak dobře brání ke konci základní hrací doby.

81
    Guillermo Ochoa si poradil s nebezpečnou přihrávkou, která letěla před jeho bránu.

80
    Hlavní rozhodčí nyní ukázal žlutou kartu hlavnímu trenérovi kostarické reprezentace.

80
    Následně přišel faul Wastona a Mexiko tak bude mít další volný kop.

79
    Rodolfo Pizarro dostal pořádně naloženo od Allana Cruza a tenhle faul si zasloužil žlutou kartu, ovšem nakonec z toho nic nebude.

78
    Luis Rodríguez se snažil dostat do vápna po pravé straně, ale následně se míč dostal do zámezí a bude to odkop od svatyně Kostariky.

77
    Mexičané sice měli k dispozici další roh, ovšem ten ani tentokrát nic nepřinesl a následně se musel Andrés Guardado provinit faulem, aby se Kostarika nedostala do protiútoku.

76
    Posléze přišel faul Celso Borgese a domácí tak budu opět u míče.

75
    Posléze se k míči dostala Kostarika, která se nikam příliš nežene a snaží se kombinovat na polovině soupeře.

74
    Jonathan dos Santos to následně z úhlu zkusil rovnou po bráně, ale brankář Leonel Moreira jeho pokus vyboxoval.

73
    Mexiko nyní sevřelo Kostariku a chtělo si také vymodlit penaltu, ovšem rozhodčí zatím druhou penaltu neodpískal. Posléze ovšem přišel faul ze strany hostů a domácí mají další volný kop.

72
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Mayron George, přichází Jonathan McDonald.

71
    Kostarika neudržela balón na polovině soupeře a Mexičané tak získali autové vhazování.

70
    Exekuce přímého kopu se ujal Andrés Guardado, ovšem jeho pokus letěl pouze do zdi z kostarických hráčů.

68
    Opět se začíná přiostřovat a dalším hráčem potrestaným žlutou kartou je Óscar Duarte. Pokud Kostarika postoupí, tak ani on si nezahraje semifinále.

67
    Mexičané jsou nyní lepším týmem, který drží míč na kopačkách a snaží se něco vymyslet.

66
    Guillermo Ochoa dostal malou domů na levou nohu a následně svůj odkop poslal pouze do zámezí.

65
    Gólman Kostariky Leonel Moreira nyní zůstal ležet na hrací ploše, ovšem šlo pouze o zdržování, jelikož po půl minutě už je na nohou a postaral se o odkop od své svatyně.

64
    Andrés Guardado to tentokrát vzal na sebe, ale jeho pokus o střelu se mu vůbec nepovedl a letěl hodně vedle.

63
    Celso Borges byl v souboji s Jiménezem až příliš tvrdý, což sudí viděl a také odpískal.
    62. Jiménez minul kostarickou svatyni.

62
    Skvělou akci předvedlo Mexiko, kdy Jesús Gallardo poslal z pravé strany míč do vápna, kde zakončil Raúl Jiménez, ale jeho pokus letěl jen vedle levé tyče.

61
    Keysher Fuller poslal dos Santose k zemi skluzem a vysloužil si tak žluté varování.

61
    Ovšem ani tentokrát z toho není vůbec nic a centr letí přímo do rukavic gólmana Leonela Moreiry.

60
    Uvidíme, co Mexiko předvede z šestého rohového kopu.

59
    Ne, rohy se dnes domácím prostě nedaří a je z toho jen další nepovedený centr.

58
    Raúl Jiménez se nebál vypálit z větší dálky a pořádně vyprášil rukavice brankáře Moreiry. Následuje rohový kop.

57
    Joel Campbell se tentokrát provinil útočným faulem a domácí mužstvo tak bude zahrávat ze své poloviny.

56
    Nákop Kostariky nepřinesl nic vážnějšího, ale Mexiko dlouho u míče nepobylo.

55
    Co nyní předvádí rozhodčí John Pitti, to ví asi pouze on, jelikož nyní pískl Mexiku faul na brankáře, ovšem ten se srazil se svým obráncem. Velice zajímavá a kontroverzní rozhodnutí přinesl začátek druhé půle.

54
    Hosté se nyní dopustili faulu a Mexiko má k dispozici volný kop z pravé strany.
    52. Bryan RUIZ - 1:1

52
    Kostarika právě vstřelila branku!
    K pokutovému kopu se postavil BRYAN RUIZ, který si vybral levou část branky, zatímco Ochoa zůstal na středu svatyně a Kostarika tak srovnává po velice kontroverzní penaltě na 1:1!

51
    Luis Rodríguez ještě uviděl za svůj faul žlutou kartu.
    50. Faul nefaul, penalta nepenalta Luise Rodrígueze.

50
    Byla nařízena penalta pro Kostariku. Obrana Mexika si velice špatně pohlídala útočníka hostů a Luis Rodríguez jej následně poslal k zemi, ovšem nebylo to ani náhodou v pokutovém území, nýbrž mimo šestnáctku! Mohlo by se také pouvažovat, jestli to nebyl čistý zákrok, protože ve hře byl míč. Kostarika tak má penaltu velkým neprávem.

49
    Domácí se opět dostali dopředu a získal už druhý rohový kop ve druhém poločase.

48
    Ovšem třetí rohový kop Mexičanů nepřinesl nic vážnějšího a Kostarika se tak mohla dostat dopředu, ale celý protiútok přerušil faulem Luis Rodríguez.

47
    Uriel Antuna nabral s míčem velkou rychlost po pravé straně a následně dával míč do vápna, kde si Kendall Waston málem srazil balón do sítě, ale nakonec skončil míč v zámezí a následuje tak rohový kop pro Mexiko.

46
    Ani jeden tým nepřistoupil ke změnám a pokračují tak obě dvě úvodní jedenáctky.

Fauly: 8:10

První poločas tohoto vypjatého čtvrtfinále je za námi a Mexiko vede nad Kostarikou 1:0. Že by ovšem Mexičané byli lepším týmem jak se očekávalo, to se říct rozhodně nedá. Kostarika si vypracovala pár náznaků gólovek a taky přímý kop, který letěl těsně na břevno. Více štěstí a kvalit ovšem má domácí tým a ve 44. minutě to potvrdil dvanáctý nejlepší střelec Premier League v loňské sezóně Raúl Jiménez, který vypálil mezi nohy obránce k levé tyči. Druhá polovina utkání bude ovšem velice zajímavá, jelikož Kostarika musí dotahovat jednobrankovou ztrátu a můžeme se tak těšit na velkou podívanou.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Hosté se pouze dopustili faulu, když se snažili dostat dopředu a Mexiko tak ukončí poločas s míčem na kopačkách.

45
    44. Raúl JIMÉNEZ - 1:0

44
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    První střela na branku v tomto utkání končí gólem a Mexiko tak jde do vedení! Pizarrovou přihrávku do vápna si zpracoval RAÚL JIMÉNEZ, který naznačil střelu, ale míč si ještě potáhl a posléze vypálil mezi nohy obránce k levé tyči a rozjásal zaplněný stadion. Asistence: Rodolfo Pizarro.

44
    Hra se nyní trochu rozpohybovala a po rychlém protiútoku Mexika zakončoval Raúl Jiménez, který se dožadoval penalty, kdy měl rukou zahrát hostující hráč, ale sudí ukázal, že hra bude pokračovat.

43
    Ovšem následně přišla jen další ztráta a dopředu mohou jít hosté.

42
    Mexičané si přihrávají ve středu hrací plochy a snaží se pomalu projít blíže k bráně Kostariky.

41
    Po dlouhé době se po levé straně dostal Uriel Antuna, který poslal načechraný míč do vápna, ale ten po sklepnutí kostarického obránce skončil v rukou gólmana.

40
    Domácí jsou zatím směrem dopředu velice marní a nedokážou se dostat do třetí třetiny hrací plochy, protože vždy přijde nepřesná přihrávka.

39
    Carlos Salcedo byl zfaulován ve středu hrací plochy a Mexiko tak bude zahrávat volný kop.
    38. Borges napálil tyč.

38
    Velká šance Kostariky nekončí gólem! George uvnitř vápna nabil proti noze Celso Borgesovi, ale jeho pokus orazítkoval pouze pravou tyč! Nakonec ale pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu, ale ten v žádném případě nebyl!

37
    Ovšem centr letěl pouze na hlavu kostarického hráče, který dostal balón do bezpečí, ale nějaký rychlý protiútok z toho nakonec nebyl.

36
    Óscar Duarte zblokoval pokus o centr mexického hráče z pravé strany a domácí tak mají možnost zakončit po centru z rohového kopu.

35
    Néstor Araujo si parádně poradil s útočníkem Kostariky a čistým způsobem mu odebral míč uvnitř šestnáctky.

34
    Jonathan dos Santos dvakrát podrazil Duarteho a to se nemohlo obejít bez žlutého varování.

33
    Domácí nyní uklidňují hru a drží míč na své polovině. Zatím je to spíše taktická bitva, ovšem velice vyhrocená a bojuje se doslova až na krev.

32
    Mexiko se po delší době dostalo ke střele, ovšem pokus Jiméneze byl zblokován a až na úvod je o něco lepším týmem Kostarika.
    31. Rána Borgese letěla nad horní tyč.

31
    Exekuce přímého kopu se ujal Celso Borges, který vypálil přes zeď dobrou střelu, ovšem ta letěla jen těsně vedle brankové konstrukce!

30
    Sudí stále uklidňuje horké hlavy a především Mexičany, kteří jsou velice podráždění a svou zeď posunuli dobrý metr dopředu, což se zase nelíbí Kostarice.
    29. Strkanice hráčů Mexika a Kostariky.

29
    No a pozor. Hráči se nyní do sebe pustili a jen potvrzují, že tento zápas je vypjatý od první minuty. Sudí ale tuto strkanici nakonec trestat nebude a Kostarika tak má přímý kop.

28
    Jonathan dos Santos zahrál rukou a Kostarika tak může ohrozit bránu Mexika střelou z přímého kopu, který se bude zahrávat ze slibné pozice.

27
    Keysher Fuller se sice zlobí, ovšem nakonec to bude mexický výběr, který získal autové vhazování na své polovině a odolal tak několikaminutovému tlaku.

26
    Momentálně má více ze hry Kostarika, která drží míč na polovině favorita z Mexika a snaží si vytvořit místo pro střelu.

25
    Nyní se právě Bryan Ruiz dostal ke střele, když se uvolnil, ale jeho pumelice trefila pouze mexického obránce.

24
    Bryan Ruiz chtěl překvapit Álvareze, který vedl míč středem hrací plochy, ovšem nakonec se kostarický hráč dopustil jen faulu a uviděl žlutou kartu. V případě, že jeho mužstvo dnes postoupí, tak si semifinále díky kartám nezahraje.

23
    Další nedovolený zákrok Mexičanů. Tentokrát to byl Luis Rodríguez, který se dopustil faulu a hlavní rozhodčí nyní musí uklidňovat mexického trenéra.

22
    A máme tady první žlutou kartu tohoto zápasu, kterou uviděl domácí obránce Carlos Salcedo, který nevybíravě poslal k zemi Mayrona Georgeho.

21
    Luis Rodríguez se snažil dostat přes obránce, ovšem ten mu míč odebral a Kostarika může jít do protiútoku.

20
    Joel Campbell vypomohl obraně a zblokoval přihrávku soupeře. Následuje tak autové vhazování pro Mexiko.

18
    Po krátkém ošetření hra může v ohlušující atmosféře pokračovat a Kostarika tak bude rozehrávat ze své poloviny.

17
    Celso Borges dostal míčem nepříjemně do obličeje a nyní je ošetřován na hrací ploše, jelikož mu z nosu teče krev.

16
    Mexiko nyní dostalo soupeře pod tlak, ale Guardado, který se dostal do vápna, nedokázal najít spoluhráče.

15
    Hostující gólman Leonel Moreira byl připraven a poradil si s dalším centrem do jeho vápna z pravé strany.

14
    Po chvíli přiletěl další míč do vápna hostujícího celku, který hledal Uriela Antunu, ale nakonec z toho bude jen autové vhazování pro Mexiko.

13
    Roh byl Andrésem Guardadem rozehrán nakrátko a posléze přiletěl centr, který ale nebyl zrovna přesný, ovšem Mexiko zůstalo u míče.

12
    Uriel Antuna nabral rychlost na pravé straně a rychlým centrem se snažil hledat své spoluhráče, ale míč odvrátila obrana Kostariky do zámezí a následuje tak rohový kop.

11
    Další centr Kostariky tentokráte nepřinesl vůbec nic, jelikož míč letěl do míst, kde byl pouze gólman Guillermo Ochoa.

10
    Nyní byl k vidění trošku tvrdší zákrok, kterého se dopustil Néstor Araujo, když skluzem zezadu skolil Fullera, ale vše se obešlo bez karty.

9
    Následný centr Leala letěl do vápna, kde se probojoval do zakončení hlavou Kendall Waston, ale jeho pokus letěl nad svatyni soupeře.

8
    Mayron George využil své pevné a vysoké tělo a poradil si tak s obráncem při zpracování míče. Následně se mexičan dopustil faulu a Kostarika získala první volný kop v tomto čtvrtfinále.

7
    Keysher Fuller si poradil s centrem Jesúse Gallarda. Možná se měl kopat roh, ovšem sudí ukázal na výkop od brány.

6
    Mexický hráč to zkusil z dálky a nebyl to špatný pokus, ovšem Leonel Moreira si s ním dokázal poradit a i když vyrazil míč, tak jej dokázal zastavit ještě před lajnou a rohový kop se kopat nebude.

5
    Raúl Jiménez se snažil dostat k míči, když přišla přihrávka do běhu za obranu, ale stopeři Kostariky si s ním dokázali poradit.

4
    Atmosféra na NRG Stadium je naprosto fantastická a sami hráči ani neslyšeli píšťalku hlavního arbitra. Doufejme, že se tak dočkáme skvělého fotbalu, ve kterém budou padat branky.

3
    Centr z volného kopu sice letěl do vápna, ovšem posléze se Rodolfo Pizarro ocitl jen v ofsajdovém postavení.

2
    Domácí se snažili dostat po levé straně a nakonec budou zahrávat volný kop, jelikož se Keysher Fuller provinil faulem.

1

Dnešní vítěz narazí v semifinále na Haiti, které po skvělém obratu porazilo Kanadu 3:2.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Mexiko: Ochoa – L. Rodríguez, N. Araujo, Salcedo, E. Álvarez – J. dos Santos, Guardado (C), Gallardo – R. Pizarro, Jiménez, Antuna.
    Náhradníci: González, Orozco – C. Montes, H. Moreno, Navarro, D. Reyes, Alvarado, É Gutiérrez, L. Montes, O. Pineda, C. Rodríguez, Vega.

Kostarika: L. Moreira – Ó. Duarte, Waston, Oviedo, Fuller – C. Borges, Leal, Cruz, B. Ruiz (C) – George, J. Campbell.
    Náhradníci: Madrigal, Segura – F. Calvo, Gamboa, G. González, Matarrita, Aguilar, Ch. Bolaños, Tejeda, McDonald, Saborío.

Rozhodčí: John Pitti – Walter López, Zachari Zeegelar.

Mexiko ovládlo skupinu a s devíti body a skóre 13:3. Nejprve porazilo Kubu vysoce 70. Posléze si poradilo také s Kanadou výsledkem 3:1 a v posledním zápase porazilo Martinik 3:2.
    Kostarika skončila ve skupině B na druhé příčce. V prvním utkání porazila Nikaraguu 4:0. Posléze vyhrála nad Bermudama 2:1 a nakonec prohrála s Haiti 1:2.

Ve čtvrtfinále CONCACAF Gold Cupu se proti sobě utkají týmy Mexiko a Kostarika. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok v říjnu v přátelském utkání na půdě Mexika, které vyhrálo těsně 3:2. Dnes se ale bude hrát na NRG Stadium v Houstonu. Ten nabídne kapacitu pro 72 220 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí John Pitti a jeho asistenti Walter López a Zachari Zeegelar. Úvodní výkop je naplánován na 04:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.