Atlanta United – Montreal 2:1 (kon.) | New York City – Philadelphia 4:2 (kon.) | Columbus – Orlando City 0:2 (kon.)
DC United – Toronto 1:1 (kon.) | Real Salt Lake – Kansas City 2:0 (kon.) | San Jose – LA Galaxy 3:0 (kon.)
Seattle – Vancouver 1:0 (kon.)
San Jose Earthquakes
3:0 (1:0)
LA Galaxy
Neděle 30.06.2019, 04:00 • Avaya Stadium (San Jose) • Americká MLS

Utkání nám právě skončilo. San Jose zaslouženě zvítězilo 3:0, když bylo po dobu celého zápasu lepší. První branku vsítil v 11. minutě Vako, poté se hra až do konce poločasu přelévala ze strany na stranu. Druhý poločas na začátku mírně patřil Galaxy, avšak branky v závěru stříleli domácí. Nejprve se trefil Salinas a o dvě minuty později si vstřelil vlastní gól Kitchen. Konečný výsledek je teda 3:0. Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na vás příště. Na počtenou! (06:06:05)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 9:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 3:12.

90+3

90+2
    Hosté se už modlí, ať je konec. Dnes výkon Los Angeles rozhodně kvalitní nebyl.

90+1
    Hoesen se už radoval ze čtvrté branky San Jose, ale celé situaci předcházel ofsajd. Dnes je to již druhý neuznaný gól domácích.

90
    Vega si připsal další zákrok a se svou rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.

89
    Na druhé straně se blýskl skvělým zákrokem Vega. Dokázal bravurně vyrazit prudkou ránu Zubaka k tyči.

87
    Střídání v týmu San Jose Earthquakes: ze hřiště odchází Judson, přichází Fernandes.

86
    Střídání v týmu San Jose Earthquakes: ze hřiště odchází Wondolowski, přichází Hoesen.
    85. Perry KITCHEN - 3:0 - vlastní branka

85
    Tým San Jose právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! San Jose dnes získá všechny tři body. PERRY KITCHEN se stal nešťastníkem celé situace a srazil si jinak nepřesnou střelou Thompsona tělem do vlastní brány. 3:0.

85
    Hosté se hned vrhli do útoku, ale moc času jim už nezbývá.

83
    Žlutou kartu dostává Salinas (San Jose Earthquakes).
    83. Shea SALINAS - 2:0

83
    Domácí odskakují do dvoubrankového vedení a s Galaxy to dnes už nevypadá dobře. SHEA SALINAS si naběhl na přesný pas Vaka a střelou z pravé strany na zadní tyč překonal brankáře. 2:0. Asistence: Vako.

81
    Střídání v týmu LA Galaxy: ze hřiště odchází Favio Alvarez, přichází Zubak.

81
    Wondolowski po rohovém kopu nedokázal skórovat. Naskočil si na centr, ale bránu minul.

80
    Vako opět předvedl své výborné držení míče a dokázal obehrát dva hráče Los Angeles. Poté se mu ale střelecký pokus vůbec nevydařil.

79
    V těchto chvílích se hraje převážně okolo středového kruhu. Domácí drží míč na kopačkách a Galaxy se nedaří.

77
    Boatengovi vůbec nevyšel pokus o kličky a nedokázal obejít protihráče. San Jose zatím zvládá druhý poločas bez větších obtíží.

76
    Salinas se teď omlouvá svým spoluhráčům, protože se při zakončení velmi unáhlil.

75
    Vega dokázal skrýt do své náruče nepříjemný centr z levé strany a ihned dlouhým výhozem vybídl spoluhráče.

75
    Střídání v týmu San Jose Earthquakes: ze hřiště odchází Espinoza, přichází Salinas.

74
    Eriksson natáhl ke střele levačkou a břevno minul zhruba o dva metry.

73
    Ibrahimovič krásně přenechal míč Alvarezovi a seběhl si za obranu. K míči se ale už nedostal, neboť stoper Kashia skluzem zasáhl včas.

72
    Thompson zastavil čistým způsobem pronikajícího Boatenga a vysloužil si pochvalu svých spoluhráčů.

71
    Araujo zabojoval o míč a získal pro své barvy autové vhazování. Domácí ale dobře presují a nedávají Los Angeles příliš moc možností k přečíslování.

70
    Eriksson se dostával dopředu, ale nakonec si míč až příliš ukopl. K zakončení se teda domácí nedostali.

69
    Po faulu Alvareze se trochu rozvířily vášně, neboť tento faul byl velmi hrubý. Kdyby sudí vytáhl červenou kartu, tak se nikdo nemohl divit.

68
    Žlutou kartu dostává Favio Alvarez (LA Galaxy).

67
    Na míč se dostali zase hostující hráči a snaží se postupnou kombinací dostat se až k velkému vápnu.

65
    Eriksson nachysal výbornou šanci Wondolowskému, ale bohužel pro domácí se jednalo ofsajd. Útočník San Jose sice dopravil míč do sítě, ale opravdu byl v metrovém ofsajdu.

64
    Ibrahimovič se snažil takovým polocentrem nebo polostřelou překvapit Vegu. Málem se mu to povedlo, ale domácí brankář vytáhl míč na rohový kop.

62
    Domácí nyní uklidnili hru a kombinují na vlastní polovině.

61
    Dalekonosná rána Efraina Alvareze nebyla tolik nebezpečná. Vega sice musel na zem, ale měl na zákrok dostatek času.

60
    Rohový kop pro domácí. Všichni vysocí hráči z obou týmů doputovali do pokutového území.

59
    Eriksson si chtěl nachystat míč ke střele, ale zpracování mu nevyšlo dle představ.

58
    Judson zůstal ležet na trávníku. Uvidíme, jestli náhodou nebudou na hřiště přivolaní zdravotníci.

57
    Espinoza předvedl na pravé straně rychlou kličku, kterou se zbavil protihráče. Poté už nacentroval, ale hosté nebezpečí odvrátili.

56
    Polentův centr do pokutového území nebyl vůbec přesný a stoper hostů sklidil vyčítavou reakci od Ibrahimoviče.

54
    Wondolowski si skvěle pohlídal ofsajdovou past a jakmile mohl, tak přihrával před bránu. Tam však žádný jeho spoluhráč nestál.

53
    Hra se zase přesunula k bráně San Jose, ale míč kontrolují na kopačkách hráči v tmavých dresech.

52
    Domácí dostali k dispozici standardní situaci, se kterou nenaložili ideálně. Hlavičkující hráč minul zařízení o hodně čísel.

51
    Žlutou kartu dostává Diego Polenta (LA Galaxy).

50
    Araujo svůj centr chtěl zatlačit na zadní tyč, ovšem to se mu ale vůbec nepovedlo. Balón odletěl do zámezí a odkopávat bude brankář Vega.

49
    Los Angeles chytlo začátek poločasu velmi dobře a zatím nepouští domácí celek na míč.

48
    Ibrahimovič už je ale v pořádku a nyní se dostal k zakončení. Hlavou ale trefil pouze boční síť.

47
    Hosté se řítili jako tank do pokutového území. Po jednom ze soubojů zůstal Zlatan Ibrahimovič ležet na zemi a zatím to s ním nevypadá ideálně.

46
    Střídání v týmu LA Galaxy: ze hřiště odchází Lletget, přichází E. Alvarez.

46

Skončil nám první poločas. San Jose se už v úvodu dostalo do vedení a dokázalo se prosadit zásluhou záložníka Vaka. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a také hosté měli k dispozici několik zajímavých pokusů. Druhý poločas nám odstartuje zhruba za patnáct minut a zůstaňte s námi.

45+1

45+1
    Vypadá to, že nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se bude nastavovat 1 minuta.

45
    Pravý obránce hostů si předkopl míč až příliš, a proto San Jose bude vhazovat. Uvidíme, jestli hlavní rozhodčí ještě přidá za první poločas nějakou minutu navíc.

44
    Hlavičkující Ibrahimovič se dokázal ve vzduchu prosadit, ale brankář Vega stál na svém místě.

43
    Boateng měl na noze zajímavou střeleckou pozici. Obránci domácího celku ale jeho úmysl dokonale přečetli a zastavili tento pokus.

42
    Hlavní rozhodčí nařídil odkop od brány Los Angeles.

41
    Yueill hledal ve vápně spoluhráče, ale jeho přihrávka byla sražená do autu.

40
    San Jose se řítilo do otevřené obrany. K hlavičce se nakonec dostal útočník Wondolowski, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný, a proto nemohl vystrašit gólmana.

39
    Pomezní sudí odmával domácím ofsajd. Rozehrávat tak budou hosté.
    38. Romneyho velká šance.

38
    První velká šance Galaxy v tomto zápase je na světě! Do tvrdé rány z dvaceti metrů se opřel Romney. Vega byl ale na zemi včas a dokázal zasáhnout rychle.

37
    Nepřesná přihrávka Alvareze středem hřiště nenašla nikoho. K míči se zase dostalo San Jose. V těchto chvílích jsme svědci mnoha nepřesností.

35
    Bingham musel být opět v pohotovosti proti další ráně z velké vzdálenosti. Svou přední tyč ale uhlídat dokázal.

34
    Autové vhazování pro domácí poblíž pokutového území Galaxy.

33
    Ibrahimovič dostal míč do nohy a posunul se na levou stranu. Z hranice velkého vápna vypálil pravačkou, ale obrana zafungovala opět dobře.

32
    Los Angeles se teď trochu trápilo s rozehrávkou a nakonec vše vyřešilo vysokým nákopem vpřed. Ovoce však tato varianta nenesla.

30
    Vako je zatím hodně vidět a nyní prošel kolem tří protihráčů a ve finální fázi oslovil Erikssona, jehož přízemní rána skončila u brankáře Binghama. O složitý zákrok se nejednalo.

29
    Po akci Galaxy byl nařízen odkop od brány domácích. Rozehrávky se ujal brankář Vega, který rozehrál na krátko.

28
    San Jose se dostalo do protiútoku a z levé strany to zkoušel ránou obstřelem Vako. Trefil však pouze spoluhráče, který stál před ním.

28
    Los Angeles ale zůstalo na míči a snaží se kombinovat okolo půlící čáry.

27
    Boatengův centr z pravé strany byl příliš přetažen a nikoho ze spoluhráčů v bílých dresech nenašel.

25
    Wondolowski si nebyl jistý situací za sebou, ale přesto se snažil prostrčit míč na pravou stranu. Obrana hostů ale zafungovala velmi dobře a dokázala odkopnout míč do autu.

24
    Na druhé straně se dostal k pokusu z dálky Vako. Bránu ale o pár čísel netrefil.

22
    LA Galaxy se mírně osmělilo a poslední minuty tráví čas na polovině domácího celku.

20
    Před bránou San Jose byl k vidění velký závar. Zlatan tak, jak jej známe, patičkou ještě hledal spoluhráče na zadní tyči. Domácí se se štěstím stačili ubránit.

19
    Centrovaný balón ale končí u brankáře Vegy. San Jose zase může být klidnější.

19
    Lletget si šikovně po kontaktu s protihráčem vymohl faul a hosté budou mít k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice.

17
    Dlouhý centr propadl až do rukavic hostujícího gólmana, ten se nyní postará o odkop ze své brány.

16
    Espinoza si vyměnil míč s Vakem a přízemním centrem vyzval v pokutovém území své spoluhráče. Na zadní tyči ale nikdo nestál.

15
    Thompson získal pro svůj celek autové vhazování. San Jose rozhodně nikam spěchat nemusí.

14
    Boateng tahal s míčem na noze útočný výpad hostů, který však ztroskotal na obránci Jungwirthovi.

13
    Pokračuje se opět na obranné polovině LA. Hosté úvod zápasu opravdu nezachytili.
    11. VAKO - 1:0

11
    Fotbalisté San Jose jdou poměrně brzy do vedení. VAKO se dostal k odraženému míči na středu a zhruba z dvaceti metrů nechytatelně zamířil na zadní tyč. Tady byl brankář Bingham naprosto bez šance zasáhnout. 1:0.

10
    Sudí nařizuje standardní situaci ve prospěch domácího celku.

9
    Espinoza stál v souladu s obrannou linií. Následně si však až příliš předkopl míč, který skončil až za postranní čárou.

8
    Kitchen se dostal k balónu, kličkou oblafl dva protihráče a levačkou zamířil na bránu. Bohužel pro hosty, jeho pokus skončil na prvním bránícím hráči.

7
    Už se zase hraje na obranné polovině San Jose. Hra se opravdu přelévá ze strany na stranu.

6
    Eriksson se dostal k propadlému míči ve středu hřiště, navedl si jej před sebe a z uctivé vzdálenosti vystřelil přímo do náruče Binghama.

5
    Úvod zápasu se hraje v poměrně velkém tempu. Tak jak jsme v MLS zvyklí.

4
    Poprvé v akci byl k vidění Ibrahimovič. Míč si přebral zády k brance, ale nedokázal se s ním vytočit ideálně. Obránce proti němu vystoupil a dokázal jej obrat.

3
    Další nebezpečný průnik domácích byl zastaven pozornou obranou.

2
    Yueill vypálil z velké dálky a jen o chlup minul levou tyč. Teď musel být hostující brankář Bingham na pozoru.

1
    Úvodního výkopu se zmocnili domácí a hned se usadili na polovině Los Angeles.

1

San Jose Earthquakes: Vega – Thompson, Kashia, Jungwirth, Lanfranco – Judson, Yueill – Espinoza, Eriksson, Vako – Wondolowski

LA Galaxy: Bingham – Araujo, Steres, Polenta, Romney – Kitschen, Corona – Lletget, Alvarez, Boateng – Ibrahimovič.

Fotbalistům San Jose patří šesté místo v Západní konferenci. Tento celek získal 22 bodů v šestnácti zápasech a na postup do play off má náskok dva body. V minulém kole dokázalo San Jose přetlačit Houston v poměru 2:0.

LA Galaxy je za svým městským rivalem druhé v tabulce Západní konference. Parta kolem hvězdného útočníka Zlatana Ibrahimoviče nasbírala 31 bodů v sedmnácti utkáních. Minulý zápas Galaxy zvítězilo na půdě Cincinnati 2:0.

Pěkné nedělní ráno při sledování online přenosu z MLS. Dnes budeme svědky zajímavého utkání mezi San Jose Earthquakes a LA Galaxy. Zápas začíná ve 4:00 a jste k němu srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.