Cagliari – Inter 1:3 (kon.) | Atalanta BC – Fiorentina 3:0 (kon.) | Bologna – AS Řím 1:5 (kon.)
Neapol – Sampdoria 2:1 (kon.) | Janov – Juventus 1:3 (kon.) | AC Milán – Parma 2:2 (kon.)
Janov CFC
1:3 (0:0)
Juventus FC
Neděle 13.12.2020, 18:00 • Stadio Luigi Ferraris, Janov • Italská Serie A • 11. kolo

S konstatováním, že Juventus FC po špatném prvním poločasu vydřel na hřišti Janova výhru 3:1 i díky dvěma brankám Cristiana Ronalda z penalty, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (20:05:29)

Zápas mezi Janovem a Juventusem nakonec končí vítězstvím hostí, i když se na něj hodně nadřeli. První poločas příliš hezkých momentů nepřinesl a skončil bez branek. Ve druhé půlce se hosté dostali do vedení, když McKennie hlavou vyhrál míč pro Paulo Dybalu, ten ve vápně oklamal soupeře a poslal míč na bližší tyč. Za čtyři minuty, tedy v 61. minutě, byl stav srovnán. Pellegrini odcentroval na vzdálenější tyč a obrana Juventusu dala hodně prostoru Stefanu Sturarovi, který zavěsil z velkého úhlu na vzdálenější tyčku.

Rozhodnutí přišlo v 78. minutě. McKennie byl ve vápně nesmyslně sražen Nicolo Rovellou, který do něj z boku zajel. Nařízenou penaltu pak proměnil Cristiano Ronaldo střelou doprostřed branky. Tři minuty před koncem pak Pellegrini poslal brankáři Perinovi špatnou malou domů, domácí muž v rukavicích byl u míče nikoliv vlastní chybou o maličko později a srazil Moratu. O penaltě nebylo sporu a Cristiano Ronaldo jí proměnil střelou pod horní tyč – 0:3.

90+3
    Mattia Bani dostává za faul ve středu hřiště žlutou kartu.

90
    Ve druhém poločasu se bude hrát o tři minuty navíc.

90
    Matthijs de Ligt odchází a na jeho místo nastupuje Radu Dragustin. Obránce za obránce.
    89. Cristiano RONALDO - 1:3

89
    Juventus právě vstřelil branku!
    Nyní už neměl gólman Mattia Perin žádnou šanci zasáhnout, neboť CRISTIANO RONALDO poslal míč z penaltového puntíku do horní části branky, zatímco brankář Janova skočil ke své levé tyči.

88
    Mattia Perin dostává za faul ve vápně žlutou kartu.
    88. Penaltový zákrok Perina na Moratu

88
    Tento pokutový kop je naprosto jasný! Gólman Mattia Perin byl u míče po špatné malé domů Pellegriniho pozdě a zajel do napadajícího Alvaro Moraty. K tomu navíc vidí i žlutou kartu. Celé akci ale předcházel naprostý zkrat beka Pellegriniho.

87
    Juventus hraje hodně daleko od své vlastní branky, což samozřejmě vidí Andrea Pirlo velice rád.

85
    Wojciech Szczęsny dostal od Bonucciho snadnou hlavičku, po které stáhl míč do rukavic.

83
    Dvě střídání přichází také na straně Juventusu. Dohrál dnešní střelec první branky Paulo Dybala, místo kterého přichází záložník Dejan Kulusevski. Z placu jde také Federico Chiesa a nastupuje Federico Bernadeschi.

83
    Rodrigo Bentancur fauloval na polovině hřiště soupeře a vidí žlutou kartu.

82
    Ivan Radovanović dnes dohrál a místo něj nastupuje Giuseppe Caso. Posledním střídaným hráčem je smolař penaltové situace Nicolo Rovella, který by určitě byl rád, kdyby za něj přicházející forvard Goran Pandev srovnal.

81
    Na druhé straně se hezky ukázal Weston McKennie, jenž hledal ve vápně Juana Cuadrada. Ten ale hlavičkoval vedle branky.

79
    Wojciech Szczęsny si bez problémů stáhl také dlouhý nakopávaný míč. Nemusí nyní nikam spěchat.

Tomáš Lysý

Branky: 61. Sturaro (Pellegrini) – 57. Dybala (McKennie), 78. Ronaldo (pen.), 89. Ronaldo (pen.)

Karty:   15. Goldaniga (JAN), 88. Perin (JAN), 90+3. Bani (JAN) – 2. Rabiot (JUV), 77. McKennie (JUV), 83. Bentancur (JUV)

Držení míče: 30 % : 70 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 1:2. Rohy: 0:10. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:14.
    Janov CFC: Perin – Goldaniga, Bani, Rovella (82. Pandev), A. Masiello – Lerager, Radovanović (82. Caso), Pellegrini – Sturaro (66. Behrami), Pjaca (73. Šomurodov) – Scamacca (66. Destro).
    Náhradníci: Zima, Paleari – Ghiglione, Czyborra, Dumbravanu, Zajc, Behrami, Melegoni, Pandev, Šomurodov, Caso, Destro.

Juventus FC: Szczęsny – de Ligt (90. Dragusin), Bonucci, Sandro – J. Cuadrado, McKennie, Bentancur, Rabiot (67. Morata), Chiesa (83. Bernardeschi) – Dybala (83. Kulusevski), Ronaldo.
    Náhradníci: Buffon, Israel – Frabotta, Dragusin, Danilo, Arthur, Ramsey, Kulusevski, Portanova, Bernardeschi, Morata, Da Graca.

Rozhodčí: Juan Luca Sacchi – Sergio Ranghetti, Alessandro Lo Cicero