Cagliari – Hellas Verona 1:2 (kon.) | Neapol – Sassuolo 6:1 (kon.) | Sampdoria – Janov 1:0 (kon.)
Spezia – Lazio 3:4 (kon.)
SSC Neapol
6:1 (4:0)
US Sassuolo Calcio
Sobota 30.04.2022, 15:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol (Kapacita: 54 726) • Italská Serie A • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 35. kola italské Serie A mezi SSC Neapol a US Sassuolo Calcio.

SSC Neapol

Neapol se momentálně nachází v tabulce čtyři kola před koncem sezóny na třetí příčce se sedmašedesáti body. Svěřenci trenéra Luciana Spallettiho tak ještě bojují na dálku o titul s AC Milán a Interem Milán. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech má Neapol na svém kontě 20 výher, 7 remíz a 7 porážek. Na domácí půdě zatím "Gli Azzurri" odehráli sedmnáct zápasů, ze kterých 9x vyhráli, 3x remizovali a 5x prohráli.

Nejlepším ligovým střelcem "Gli Azzurri" je momentálně s dvanácti góly nigerijský útočník Victor Osimhen.

Posledních 5 zápasů

Empoli – Neapol 3:2
    Neapol – AS Řím 1:1
    Neapol – Fiorentina 2:3
    Atalanta – Neapol 1:3
    Neapol – Udinese 2:1

Sassuolo se momentálně nachází přímo ve středu tabulky na desáté příčce s šestačtyřiceti body. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech mají svěřenci trenéra Alessia Dionisiho na svém kontě 12 výher, 10 remíz a 12 porážek. Venku odehráli "I Neroverdi" sedmnáct zápasů, ze kterých 6x vyhráli, 5x remizovali a 6x prohráli.

Nejlepším ligovým střelcem "I Neroverdi" je momentálně se čtrnácti góly italský útočník Domenico Berardi.

Neapol – Sassuolo 0:2
    Dnešní utkání se odehraje na tomto krásném stadionu v Neapoli.

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Rui – Anguissa, Ruiz – Lozano, Mertens, Insigne (C) – Osimhen.
    Náhradníci: Marfella, Meret – Demme, Elmas, Ghoulam, Jesus, Malcuit, Petagna, Politano, Tuanzebe, Zanoli, Zieliński.
    Trenér: Luciano Spalletti

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Chiricheş, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, López – D. Berardi, Raspadori, Djuričić – Scamacca.
    Náhradníci: Pegolo, Satalino – Ayhan, Konradsen Ceïde, Ciervo, Defrel, Magnanelli, Henrique, Oddei, Peluso, Ruan.
    Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Rapuano – Mokhtar, Fiore.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních modrých dresech, hosté dnes oblékli zeleno-černé dresy.

1

1
    Hosté rozehráli první poločas dnešního utkání a míč posílají ihned směrem dopředu.

1
    Rogério poslal do vápna prudký přízemní centr, který sice skončil u Scamaccy, od kterého se však míč následně pouze odrazil do zámezí.

2
    Lozano dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

2
    Obrovská chyba Chiricheşe, který slabou přihrávkou směrem ke svému brankáři vybídl ke skórování Osimhena. Ten však následně trefil jen tyč Consigliho branky!
    2. Osimhen v obrovské šanci selhal.

3
    Lozano se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale příliš se mu to nepovedlo. Consigli bude odkopávat od své branky.

4
    Mertens se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů poblíž vápna soupeře, ale rozhodčí mu faul neodpískal.

6
    Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

7
    Lozano poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který však skončil pouze u jednoho z hostujících hráčů, který vzápětí poslal míč do zámezí.

7
    Neapol právě vstřelila branku! Domácí se dostávají do vedení! Insigne poslal míč od rohového praporku přímo na hlavu KALIDOUA KOULIBALYHO, který se prudkou hlavičkou mířenou k pravé tyči Consigliho branky nemýlil.
    7. Kalidou KOULIBALY - 1:0

9
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

10
    Domácí vybojovali míč na své kopačky a nyní s ním kombinují na polovině soupeře.

10
    Osimhen vypálil z velkého úhlu, a tak Consigliho příliš nevyděsil.

11
    Insigne dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

13
    Osimhen se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým pokusem trefil pouze Ferrariho, od kterého se míč odrazil do zámezí. Domácí budou zahrávat rohový kop.

14
    Tentokrát však tento rohový kop neznamená pro hosty větší nebezpečí.

15
    Domácí budou zahrávat další rohový kop, který vybojoval pro svůj tým Di Lorenzo.

15
    Neapol právě vstřelila branku! Domácí vedou už o dvě branky! Insigne opět poslal do vápna precizní centr od rohového praporku. Na míč si ve vápně naskočil VICTOR OSIMHEN a míč odrazem od břevna poslal za brankovou čáru.
    15. Victor OSIMHEN - 2:0

17
    Nepřesný pas Müldüra končí pouze u Ospiny.

18
    Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Maxime López).

19
    Neapol právě vstřelila branku! Domácí drtí svého soupeře a vedou už 3:0! Osimhen dostal skvělou přihrávku za obránce. Následně našel ještě lépe postaveného HIRVINGA LOZANA, který se střelou do odkryté branky nemýlil.
    19. Hirving LOZANO - 3:0

21
    Neapol právě vstřelila branku! A Neapol zvyšuje na 4:0! DRIES MERTENS se zbavil na hranici vápna jednoho z obránců a tvrdou střelou k bližší tyči rozvlnil síť za zády Consigliho již počtvrté v dnešním utkání.
    21. Dries MERTENS - 4:0

22
    Insigne má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.

23
    Insigne už je za pomezní čárou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat v dnešním utkání.

24
    Nepřesná přihrávka Scamaccy končí pouze u Rrahmaniho.

25
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Matheus Henrique.

26
    Di Lorenzo se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.

27
    Osimhen dostal příliš dlouhý pas za obránce od svého spoluhráče a u míče tak byl dříve brankář Consigli.

28
    Rui vypálil z hranice vápna, ale svým střeleckým pokusem poslal míč vysoko nad branku.

29
    Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.

29
    Hosté budou zahrávat první rohový kop v dnešním utkání, který pro svůj tým vybojoval Scamacca.

30
    Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.

30
    Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z osmnácti metrů od branky soupeře.

31
    Raspadori poslal do vápna centr, který však odhlavičkoval mimo vápno Di Lorenzo.

33
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

33
    Insigne dostal příliš dlouhý pas za obránce, který skončil jen v moci brankáře Consigliho.

34
    Frattesi napřáhl ke střele z velké dálky, která však skončila vysoko nad Consigliho brankou.

35
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

36
    Domácí zahrávali přímý kop zhruba ze třiceti metrů od branky soupeře, ale ten pro hosty neznamenal větší nebezpečí.

38
    Nepřesná kombinace domácích poblíž vápna soupeře končí pouze u jednoho z hostujících hráčů.

39
    Osimhen se dostal ke střele z hranice vápna, ale soupeřovu branku vůbec netrefil.

40
    Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.

41
    Tento rohový kop však nenadělal domácím vůbec žádné problémy.

42
    Lozano poslal nepřesnou přihrávku na Osimhena a míč tak skončil pouze u brankáře hostů.

43
    Mertens vypálil z hranice vápna, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.

45+1
    Lozano se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým střeleckým pokusem poslal míč přímo doprostřed brány, kde se nacházel Consigli.

45+2

První poločas je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 4:0. První branku v dnešním utkání vstřelil už v sedmé minutě Kalidou Koulibaly, který se trefil po rohovém kopu. V patnácté minutě poté vstřelil druhou branku domácích taktéž po rohovém kopu Victor Osimhen. O čtyři minuty později to bylo už 3:0, a to když se po skvělé přihrávce od Osimhena prosadil Hirving Lozano. Neuběhli ani dvě minuty a stav utkání byl 4:0. Dries Mertens se skvěle uvolnil na hranici vápna a střelou k bližší tyči stanovil prozatimní skóre 4:0. Hosté se v prvním poločase nedostali do žádné vážnější šance.

Držení míče: 59% – 41%
    Střely celkem: 11 – 2
    Střely na branku: 6 – 0

Druhý poločas začne přibližně v 16:04.

46

46
    ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Grégoire Defrel.
    ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Kaan Ayhan.

47
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

47
    Di Lorenzo si neporozuměl s Osimhenem a míč tak končí pouze u Consigliho.

48
    Di Lorenzo poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, na který se Osimhen natahoval marně.

49
    Ruiz byl faulován zhruba na polovině hřiště Defrelem a hrát tak mohou domácí.

50
    Insigne poslal do vápna nepřesný centr z levé strany hřiště, který skončil jen v zámezí.

51
    Osimhen dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

53
    Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Davide Frattesi).

54
    Anguissa byl faulován na vlastní polovině a hrát tak mohou domácí.

54
    Neapol právě vstřelila branku! Domácí vedou už 5:0! Ruiz si vyměnil míč uvnitř vápna soupeře s DRIESEM MERTENSEM, a ten následně neměl problém prostřelit Consigliho, který se po míči natahoval marně. Gólu nedokázal zabránit ani jeden z hostujících hráčů stojící na brankové čáře.
    54. Dries MERTENS - 5:0

56
    Mertens se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a k míči se tak dostávají hosté.

57
    Hosté drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na vlastní polovině.

58
    Fabián Ruiz dostal nabito na hranici vápna, odkud však poslal míč vysoko nad branku.

59
    Defrel příliš nevyděsil svou slabou střelou z hranice vápna Ospinu.

60
    Frattesi se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale Ospinu ani tentokrát neprostřelil.

61
    Mertens si neporozuměl na hranici vápna soupeře s jedním ze svých spoluhráčů a domácí tak o míč přišli.

62
    Ruiz poslal do vápna nepřesný centr ze středu hřiště a míč tak skončil jen v zámezí. Consigli bude odkopávat od své branky.

63
    Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.

63
    Míč od rohového praporku však skončil jen na hlavě Koulibalyho, který ho následně poslal mimo vápno.

64
    Jeden z hostujících hráčů je momentálně ošetřován na hrací ploše. Hra je tak přerušena.

65
    Byl to Gian Ferrari, který už je za pomezní čárou a vypadá to, že je připraven znovu zasáhnout do zápasu.

65
    Dnes příliš nevýrazný Berardi se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.

66
    Anguissa fauloval na polovině soupeře Rogéria a k míči se tak opět dostávají hosté.

68
    Mertens hledal pasem za obranu rozeběhnutého Osimhena. Ten se však přes jednoho z dotírajících obránců k míči nedostal.

69
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

70
    Lozano dostal příliš dlouhou přihrávku do vápna od Di Lorenza a míč tak skončil pouze v zámezí.

71
    Victor Osimhen dostal přihrávku do ofsajdu, a tak jeho následný gól nemohl rozhodčí uznat.

72
    ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Francesco Magnanelli.

74

75
    Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře.

75
    Berardi nabil na střelu Magnanellimu, který však svou následnou střelou poslal míč vysoko nad branku.

77
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
    ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Eljif Elmas.
    ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Diego Demme.

79
    Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

79
    Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.

80
    Neapol právě vstřelila branku! Domácím se příliš nepovedl tento rohový kop. Míč však vybojovali zpět na své kopačky. Politano vybídl ke skórování Di Lorenza. Ten však míč netrefil, ale možná dobře pro něj, neboť se míč následně dostal k úplně volnému AMIRU RRAHMANIMU, který se střelou k levé tyči nemýlil.
    80. Amir RRAHMANI - 6:0

82
    ze hřiště odchází Giovanni Di Lorenzo, přichází Alessandro Zanoli.
    ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Faouzi Ghoulam.

84
    Hosté zahrávali přímý kop z levé strany hřiště, ale centr Defrela do vápna skončil pouze na hlavě Anguissy.

84
    Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Domenico Berardi).

86
    Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal na levou stranu hřiště k Rogériovi.

87
    Sassuolo právě vstřelilo branku! Hosté v závěru utkání snižují na rozdíl pěti branek! MAXIME LÓPEZ se dostal celkem krkolomně k míči uvnitř vápna soupeře, ale svou následnou střelou k pravé tyči nedal Ospinovi sebemenší šanci zasáhnout.
    87. Maxime LÓPEZ - 6:1

89
    Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině, ale dopředu se příliš neženou.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.

90+1

Dnešní utkání je za námi. Ve druhé půli jsme byli svědky tří branek. V 54. minutě zvýšil už na 5:0 svým druhým gólem v utkání Dries Mertens. Následně na 6:0 zvyšoval v 80. minutě Amir Rrahmani. Hosté se dočkali alespoň jedné branky v 87. minutě, a to když se střelecky prosadil Maxime López. Domácí dnes zcela zaslouženě zvítězili a připsali si do tabulky velice důležité tři body před koncem sezóny.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:9.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou. (16:58:11)

Martin Penker

Branky: 7. Koulibaly (Insigne), 15. Osimhen (Insigne), 19. Lozano (Osimhen), 21. Mertens (Rui), 54. Mertens (Ruiz), 80. Rrahmani (Di Lorenzo) – 87. López (D. Berardi)

Karty:   18. López (SAS), 53. Frattesi (SAS), 84. D. Berardi (SAS)

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo (82. Zanoli), Rrahmani, Koulibaly, Rui (82. Ghoulam) – Anguissa, Ruiz (77. Demme) – Lozano (77. Politano), Mertens, Insigne (C) – Osimhen (77. Elmas).
    Náhradníci: Marfella, Meret – Jesus, Malcuit, Petagna, Tuanzebe, Zieliński.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Chiricheş (46. Ayhan), G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (72. Magnanelli), López – D. Berardi, Raspadori, Djuričić (25. Henrique) – Scamacca (46. Defrel).
    Náhradníci: Pegolo, Satalino – Konradsen Ceïde, Ciervo, Oddei, Peluso, Ruan.

Rozhodčí: Rapuano – Mokhtar, Fiore