Méty – Lyon 3:2 (kon.) | Angers – Bordeaux 4:1 (kon.) | Clermont Foot – Montpellier 2:1 (kon.)
Remeš – Lens 1:2 (kon.) | Lorient – Marseille 0:3 (kon.) | PSG – Troyes 2:2 (kon.)
Stade de Reims
1:2 (1:0)
Racing Lens
Neděle 08.05.2022, 15:00 • Stade Auguste-Delaune, Reims • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Seko Fofana se stal hrdinou tohoto zápasu, rozsekl dlouhou dobu nerozhodný výsledek a jeho trefa z nastaveného času znamená tři body pro Lens. Reims nemá nic. (16:53:48)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:9.

90+5

90+4
    Hostující celek drží míč daleko od vlastní branky, sledujeme taktický výkon hostů.

90+4
    Nyní se už hraje nad rámec, ale vzhledem k oslavě branky se to dá pochopit.

90+2
    Žlutá karta pro tým Racing Club De Lens (Seko Fofana). Karta za sundaný dres.
    90+2. Seko FOFANA - 1:2

90+2
    Lens právě vstřelilo branku!
    A je to tady, hostující celek se v samotném závěru zápasu dostává do vedení. Po rychlé akci se střelou po zemi k tyči prosazuje z dobré pozice SEKO FOFANA.

90+1
    Lens to zkoušel středem, což se částečně podařilo, je z toho autové vhazování.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90
    Domácí se nechtějí smířit s remízou, hrají aktivně, tlačí se do zakončení.

90
    Dostáváme se do poslední minuty ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Hosté se dostali do rychlé protiakce, ale Corentin Jean nedokázal přesněji vypálit. Brankář byl připravený a míč zastavil.

87
    Azor Matusiwa přišel o míč, ale následně pálil jeho kolega. Nathanaël Mbuku to vzal na sebe. Zkoušel trefit prostor u vzdálenější tyče a o malý kousek minul cíl.

85
    Optickou převahu mají momentálně domácí fotbalisté, kteří mají více ze hry, snadněji se dostávají do šancí, ale na další branku čekáme.

84
    Střídání v týmu Racing Club De Lens:
    ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Corentin Jean.

83
    Júnis Abdulhamíd se sice dostal do předbrankového prostoru, ale jeho akci zastavil útočný faul.

83
    Jonathan Gradit to zkoušel individuálně, propracoval se do zajímavé střelecké pozice, ale na poslední chvíli o balon přišel zásahem obránce.

80
    Fotbalisté Reims hrají nyní aktivně, střelecký pokus vyslal Azor Matusiwa, ale rána byla zblokovaná.

79
    ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Igniatius Ganago.

78
    Domácí se nyní usadili na útočné polovině, ale Wout Faes nedokázal přesněji odehrál míč na spoluhráče.

76
    Lens hraje nyní aktivně, Seko Fofana si nabíhal za obranu, ale balon se k němu nedostal. Přihrávka postrádala přesnost.

75
    Plus minut patnáct minut nás dělí od konce zápasu, který zatím nabídl dva góly.

74
    Střídání v týmu Stade de Reims:
    ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Hugo Ekitike.

74
    Sledujeme klidnější pasáž hry, která je plná nepřesností na obou stranách. Mnoho fotbalové krásy rozhodně diváci nevidí.

72
    Žlutá karta pro tým Racing Club De Lens (Facundo Medina). Za faul na brankáře dostal hostující hráč kartu.

71
    Centr byl hodně přetažený, Seko Fofana ho vrátil do lepší pozice, ale následný pokus byl zblokovaný.

70
    Jonathan Clauss bude rozehrávat rohový kop pro Lens.

69
    Bleskovou akci nyní vedli hosté, domácí se tak tak vrátili a odehráli balon na rohový kop.

69
    Wout Faes to vzal na sebe, jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale balon končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

67
    Hosté vybojovali rohový kop, balon po centru ovšem končí v autu, a tak bude vykopávat brankář domácích. Špatně naložili hosté s touto šancí.

65
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější příležitost v posledních minutách čekáme. Hraje se převážně na polovině hrací plochy.

65
    ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Deiver Machado.
    ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Wesley Saïd.

64
    ze hřiště odchází David Costa, přichází Gaël Kakuta.

64
    Následně jeho spoluhráči vymysleli lepší akci, ale míč končí nad.

63
    Ilan Kebbal nabral rychlost, zkoušel to individuálně středem, ale do výraznější šance se propracovat neodkázal.

61
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Azor Matusiwa).

61
    ze hřiště odchází Andrew Gravillon, přichází Nathanaël Mbuku.
    ze hřiště odchází Bradley Locko, přichází Ilan Kebbal.

60
    Reims kombinovali na útočné polovině, ale akcí končí postavení mimo hru.

60
    Hodina hry je pryč, viděli jsme dvě branky, stav zápasu je smírný. To nezměnila ani akce Busiho, který nedokázal zakončit.

59
    Domácí fotbalisté vybojovali autové vhazování na své polovině, Wout Faes hledal dlouhým míčem spoluhráče, kteří se málem dostali do brejku, ale gólman byl u balonu první.

57
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, uvidíme, jak na inkasovanou branku odpoví domácí celek.
    56. Florian SOTOCA - 1:1

56
    A máme vyrovnáno. Hostující celek se po rychlé akci dostal do šance, Costa našel spoluhráče, kterým byl FLORIAN SOTOCA. Jeho pokus zapadl nechytatelně k bližší tyči. Asistence: David Costa.

54
    Hosté se dopustili útočného faulu, hrát tak budou na své polovině domácí.

54
    Centr se snesl před branku, El Bilal Touré to vzal na sebe, ale jeho zakončení bylo nepřesné.

52
    Tak pozor, nechybělo moc. Z velké dálky napřáhl El Bilal Touré a jeho pokus tak tak Wuilker Faríñez vytáhl nad branku. Rohový kop bude následovat.

51
    Lens dobře rozehrál rohový kop, po centru před branku došlo ke střele, ale ta byla na poslední chvíli zblokovaná.

50
    David Costa zkoušel odcentrovat míč před branku, ale obrana si dokázala poradit za cenu rohového kopu.

49
    Seko Fofana a Florian Sotoca kombinovali na své polovině, následně je ale dobře atakoval soupeř, a tak akce byla pozastavená.

48
    I v úvodu druhého poločasu pokračují hostující fotbalisté v aktivní hře, marně se pokouší domácí o trvalejší tlak.

47
    Andrew Gravillon rozehrává na své polovině, pokouší se hrát aktivně, ale nemůže najít lépe postavené spoluhráče, přihrávka byla hodně nepovedená.

46
    Během poločasové přestávky střídali pouze domácí a to hned dvakrát.

46
    ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Maxime Busi.
    ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Kamory Doumbia.

46

Po prvním poločase, který mnoho fotbalové krásy nenabídl, vede domácí celek o jednu branku. Po pěkné individuální akci se dokázal prosadit Arbër Zeneli. Uvidíme, co přinese další část.

45+0

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Seko Fofana tak dlouho váhal se střelou, až mu ji obránce zblokoval. Následně hosté vybojovali autové vhazování.

43
    Hosté kombinují na útočné polovině, snaží se něco vymyslet, ale čekají na výraznější šanci.

42
    Domácí se dožadovali odpískání faulu, ale sudí nechávají hru plynout.

41
    Po nepřesné akci má míč domácí brankář, který dlouhým výkopem přesunul směr hry.

40
    Jonathan Gradit to vzal na sebe, napřáhl se a pálil. Jeho dobrá rána jen o malý kousek minula branku, nechybělo mnoho.

39
    Jonathan Clauss centroval před branku ze strany, ale jeho akce byla hodně přetažená. Hrát tak budou domácí, mají možnost vhazování. Thomas Foket uvede míč do hry.

37
    Andrew Gravillon si v souboji o míč počínal nedovoleně, a tak budou hrát hosté. Centr se snesl před branku, ale Kevin Danso nedokázal zakončovat, Júnis Abdulhamíd odehrál na rohový kop.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, z jediné výraznější šance se dokázali prosadit domácí.

35
    Wuilker Faríñez rozehrává od své branky, přenechal míč obráncům, kteří otáčejí směr hry.

34
    Fotbalisté v červeném, tedy domácí, budou rozehrávat rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

33
    Centr se snesl před branku z rohového kopu, ale obrana si dokázala poradit. Směr hry se tedy otáčí.

33
    Lens hraje aktivně, následně Florian Sotoca to zkoušel individuálně, ale nedokázal si vypracovat šanci.

32
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, ale zatím čeká na výraznější šanci. Wout Faes odvrátil akci na roh.
    28. Arbër ZENELI - 1:0

28
    Reims právě vstřelilo branku!
    Krásná akce a domácí se dostávají do vedení, míč si na střed hrací plochy navedl ARBËR ZENELI a poslal jej do horní části branky.

27
    Hosté rozehrávají od své branky, ale pokus o rychlý brejk nevyšel, následně se tým dostal do pokutového území, ale zákrok na hranici pravidel nechal sudí bez povšimnutí.

25
    Florian Sotoca si nabíhal do volného prostoru, ale balon se k němu nedostal. Rozehrávat bude brankář domácích.

24
    Hosté nyní rozehrávali rohový kop, centr se snesl před branku, ale Florian Sotoca nedokázal trefit branku.

21
    Volný kop budou mít k dispozici hostující fotbalisté. Jonathan Clauss to vzal na sebe, jeho pokus ale míří nad branku, gólman zasahovat nemusel.

20
    Thomas Foket centroval ze strany před branku, ale obrana si dokázala poradit. Brankář ani zasahovat nemusel.

19
    Domácí fotbalisté otočili směr hry, dostali se před branku, ale nedokázali nic vymyslet. Obrana Lens byla připravená.

17
    Florian Sotoca se do míče zamotal, akce hostů nemohla pokračovat dál. Hraje obrana Reims.

16
    Facundo Medina kombinuje se spoluhráči, aktivněji hrají hostující fotbalisté. Zatím ale na výraznější šanci čekáme v tomto zápase.

14
    David Costa centroval před branku, Florian Sotoca hlavičkoval do středu branky, kde byl gólman připravený.

14
    Seko Fofana se propracoval do zakončení, ale Wout Faes zblokoval míč na rohový kop.

13
    Facundo Medina a David Costa vymysleli zajímavou akci, kterou ale zastavila obrana. Následně se centr snesl před branku.

11
    Reims se pokouší hrát aktivně, Andrew Gravillon a Júnis Abdulhamíd kombinovali na polovině, následně se dostali do zajímavé pozice, ale rána končí vedle. Pálil El Bilal Touré.

10
    Deset minut hry je pryč, více ze hry mají hostující fotbalisté.

8
    Seko Fofana pálil přes obránce, jeho pokus mířil do středu branky, kde byl připravený Predrag Rajković. Ten následně rozehrál na obránce.

7
    Arnaud Kalimuendo to vzal na sebe, z osy hrací plochy z otočky minula branku. Jeho rána nebyla špatná, ale neuspěl.

7
    Sledujeme z obou stran hodně opatrný fotbal, ani jeden celek nechce chybovat.

6
    Domácí to zkoušeli středem, ale přišli o míč, následně neuspěl ani Júnis Abdulhamíd.

4
    Hostující Cheick Doucouré to vzal na sebe, jeho rána z nějakých dvacet metrů končí vedle branky.

3
    Florian Sotoca kombinuje se spoluhráči na útočné polovině, ale přišli o balon, a tak se směr hry otáčí.

2
    Hosté se nyní dostali do zajímavé pozice, ale Jonathan Gradit nedokázal přesněji odcentrovat.

2
    Facundo Medina rozehrává od své branky, hosté hrají ve tmavém, domácí mají červené dresy.

1
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, na nějakou výraznější šanci čekáme.

1

Stade de Reims: Rajković – Gravillon, Faes, Abdulhamíd – Foket, Matusiwa, Munetsi, Lopy, Locko – Zeneli, E. Touré.
    Náhradníci: Y. Diouf – Busi, K. Doumbia, Ekitike, Flips, Hornby, Kebbal, Koeberle, Mbuku.

Racing Club De Lens: Faríñez – Gradit, Danso, Medina – Clauss, C. Doucouré, S. Fofana, Frankowski – Sotoca, Kalimuendo, Costa.
    Náhradníci: Pandor – Berg, Cahuzac, Ganago, C. Jean, Kakuta, Machado, W. Saïd, Wooh.

Poslední vzájemný zápas se odehrál v říjnu a domácí Lens vyhrál 2:0.

Stade de Reims je v tabulce s bilancí 10-13-12 po 35 zápasech na dvanácté pozici se 43 body. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Porazil Lille 2:1 a Lorient 2:1. Tým nestačil na Rennes 2:3 a na Marseille 0:1. Remizoval s Montpellierem 0:0.

Racing Club De Lens odehrál 35 zápasů s bilancí 15-10-10 a ziskem 55 bodů. V tabulce soutěže je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Porazil Nice 3:0, Lille 2:1 a Montpellier 2:0. Remizoval s PSG 1:1 a Nantes 2:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské nejvyšší fotbalové soutěže. V tomto zápase proti sobě nastoupí Stade de Reims a Racing Club De Lens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.