Humenné – L. Mikuláš 4:1 (kon.) | Dolný Kubín – Prešov 0:3 (kon.) | Považská Bystrica – Slovan Bratislava U21 3:1 (kon.)
Púchov – Pohronie 0:4 (kon.) | Trebišov – Žilina B 2:2 (kon.)
MŠK Považská Bystrica
3:1 (1:0)
ŠK Slovan Bratislava U21
sk Sobota 28.10.2023, 14:30 • MŠK Považská Bystrica • MONACObet liga • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

V 14. kole druhej futbalovej ligy hostí MŠK Považská Bystrica „béčko“ ŠK Slovan Bratislava U21.

MŠK Považská Bystrica: Považskobystričania sa držia v prvej šestke, keď si v doterajšom priebehu pripísali 21 bodov. Naposledy remizovali bezgólovo s Pohroním. Druhým najlepším strelcom ligy je práve domáci hráč Lukáš Slávik, ktorý presne namieril osemkrát.

ŠK Slovan Bratislava U21: Slovanisti strácajú tri body na svojho dnešného súpera a radia sa na deviatu priečku. V minulom kole zakopli so Šamorínom, ktorému podľahli rozdielom triedy 0:3. Martin Mišovič je so štyrmi gólmi najúspešnejším strelcom tímu.

Úvodné zostavy:

MŠK Považská Bystrica: Hodál – Mihálek, Pagáč, Kucharčík, Václav, Sloboda (C), Zemko, Boris, Slávik, Gerebenits, Kováč
    Náhradníci: Teplan, Praženka, Pečarka, Vaculík, Matejčík, Ragula, Čongrády, Chaves, Šulák
    Tréner: Peter Jakuš

ŠK Slovan Bratislava U21: Mikoláš – Tóth, Murár, Marušin, Vojtko, Habodasz (C), Hornyák, Mišovič, Kušnír, Božik, Spáčil
    Náhradníci: Baláž, Szalma, Benko, Koseček, Kramár, Isaac, Rigo, Žákech

Rozhodca: Sučka – Kuba, Hrebeňár.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Domáci po pár sekundách centrovali na bránu, brankár Mikoláš loptu chytil.

2
    Slovanisti sú pri lopte na svojej polovici.

4
    Sprava poslal center Kušnír, ale priamo do rukavíc Hodála.

5
    Hostia sa zahrávajú s loptou pri svojom brankárovi.

5
    Boris v šanci, ktorý bol vo vápne, ale ľavačkou netrafil dobre loptu.

7
    Hra prebieha stále v blízkosti Mikoláša, ale loptu má práve hosťujúci gólman.

8
    Zemko sa ocitol na zemi, faul nebol odpískaný a hostia mierili dopredu. Mišovič prihrával do vápna a takmer z toho bol gól. Rohový kop pre Slovan.

9
    Prvý roh išiel na bližšiu žrď a pri tom druhom situáciu zvládli Považania dobrým bránením.

11
    Domáci kombinujú pri stredovom kruhu.

12
    Centroval Kucharčík do šestnástky, ale len na hlavu hráča Slovana.

14
    Považská Bystrica dala gól! Skvelý centrovaný pas Slávika, ktorým našiel na milimeter presne hlavu ROLANDA GEREBENITSA a ten z blízkosti úspešne zakončil.

16
    Tóth zahrával roh, ktorý domáci odvrátili.

17
    Považskobystričania majú loptu vo svojej moci. Lenže dopredu nič nevymysleli.

19
    Domáci naďalej v útočnej snahe.

20
    Z ľavého krídla posielal center Boris. Lopta si nenašla žiadneho zakončovateľa.

21
    Faulovaný Mihálek. Štandardka pre MŠK.

22
    Václav kopol loptu vysoko nad bránu.

23
    Domáci Kováč zvládol súboj proti Vojtkovi, ale prihrávka do vápna bola zneškodnená hosťujúcim hráčom.

24
    Rohový kop Považanov Slovanisti úspešne odkopli.

25
    Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Mihálek).

26
    Zatiaľ sa hrá bez vážnejších šancí.

28
    Hodál odkopáva od svojej brány.

30
    Kováč centroval, z toho vznikla zaujímavá situácia, po ktorej si domáci pýtali penaltu po nastrelenej ruke Marušina, ale rozhodca nechal hru plynúť ďalej.

32
    Brankár Hodál po čase pri lopte. Poradil si s náznakom šance hostí.

33
    O niekoľko striel na bránu sa snažili domáci futbalisti. Slovanisti sa držia v jednogólovom manku.

34
    Slávik si postavil loptu na rohový kop, ale jeho center nebol vydarený.

36
    Kováčov prízemný center do pokutového územia na Borisa, ktorý síce vystrelil, ale jeho pokus bol nakoniec zblokovaný.

38
    Centrovaná lopta do vápna Považanov, domáci odhlavičkovali.

38
    Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Pagáč).

39
    Priamy kop pre hostí. Ideálna možnosť na vyrovnanie.

40
    Božik dostal loptu cez postavený múr, ktorá smerovala priamo na domáceho brankára Hodála.

42
    Pred koncom prvého polčasu centroval Slávik, ale nabiehajúci Kucharčík sa k lopte nedostal.

43
    Hostia získavajú jednoduchým spôsobom rohový kop.

44
    Kušnírovu snahu odhlavičkoval Václav.

45
    Ďalší roh pre Slovan v krátkom slede.

45
    Tentoraz zahratý nakrátko. Pokus bol nepresný.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Považská Bystrica vedie od 14. minúty po góle Gerebenitsa 1:0. Domáci sú aktívnejší, ale hostia zas mali viacero rohových kopov. Hodál sa môže spoľahnúť na dobre fungujúcu obranu.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Spáčil ochotne spadol v pokutovom území, začo si vyslúžil žltú kartu.

48
    V prvých minútach druhého polčasu majú loptu viac na kopačkách hostia.

50
    Ďalší Slovanista na zemi, bol ním Habodasz.

52
    Mikoláš prečítal myšlienku Považanov a vybehol z brány v pravej chvíli.

53
    Slovan s rohovým kopom aj v druhom polčase.

53
    Kušnír na bližšiu žrď. Domáci loptu poslali od Hodála preč.

55
    Zemko centroval už z uhla. Hornyák poslal loptu na roh.

56
    Václav hlavičkoval vysoký center Slávika, ale len nad bránu.

56
    Dnešné stretnutie sleduje 620 divákov.

57
    Spáčil bude musieť striedať. S pomocou odskackal za postrannú čiaru.

58
    Považská Bystrica dala gól! Na prvý pokus to LUKÁŠOVI SLÁVIKOVI nevyšlo, keď bol strelecký pokus zblokovaný, k lopte sa dostal Boris, ktorý sa neulakomil, prihral naspäť svojmu spoluhráčovi a na druhýkrát mu strela prešla do brány.

59
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava U21:
    z ihriska odchádza Spáčil, prichádza Isaac.

60
    ŠK Slovan Bratislava B dáva gól! RUDOLF BOŽIK nemyslí na prehru v tomto zápase. Loptu parádne zatočil pri šestnástke a tá doputovala do brány, na ktorú bol Hodál prikrátky.

61
    Striedanie v tíme MŠK Považská Bystrica:
    z ihriska odchádza Kováč, prichádza Praženka.

62
    Famózny zákrok Mikoláša, ktorý z bránkovej čiary vydoloval loptu preč! Domáci futbalisti protestovali, že to gól bol, ale akurát za tieto dohovárania dostal Slávik žltú kartu.

62
    Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Slávik).

64
    Zápas má v druhom polčase grády. Dva rýchle góly a Považská Bystrica stále vedie, tentokrát 2:1.

66
    Stále vidíme svieži futbal z oboch strán.

68
    Rohový kop domáci odvrátili. Nasleduje ďalší.

68
    Kucharčík z výskoku loptu hlavičkuje mimo pokutové územie.

70
    Habodasz nedovolene na Borisa. Považania získavajú loptu.

72
    Na zemi leží Murár. Zemko sa mu ospravedlnil.

74
    z ihriska odchádza Kušnír, prichádza Rigo.

75
    Štandardka v podobe priameho kopu pre MŠK.

75
    Murár si poradil so Slávikovým centrom.

76
    z ihriska odchádza Slávik, prichádza Vaculík,
    z ihriska odchádza Boris, prichádza Matejčík.

77
    Gerebenits faulovaný Marušinom, ktorý uvidí žltú kartu.

78
    Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava U21 (Marušin).

79
    Isaac si nabiehal za loptou, Hodál musel hlavičkovať.

80
    Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Matejčík).

82
    Kombinujú hráči domácich, ktorí si nerozumeli a Mikoláš má loptu.

84
    Považská Bystrica dala gól! Krásna akcia domácich! Mihálek prihrával Vaculíkovi, ktorý prepustil loptu Gerebenitsovi, ten ju z prvej posunul na striedajúceho ĽUBOŠA PRAŽENKU, ktorý sa zblízka nemýlil.

86
    Sloboda tvrdšie faulovaný. Považania zahrajú priamy kop.

88
    z ihriska odchádza Božik, prichádza Koseček,
    z ihriska odchádza Baláž, prichádza Mišovič.

90
    Dlhý odkop od Zemka, s ktorým mal Mikoláš starosti a musel loptu vyrážať nad brvno.

90
    z ihriska odchádza Zemko, prichádza Pečarka.

90+1
    Nasleduje rohový kop pre MŠK.

90+1
    Štandardka domácim nevyšla nakrátko, nepresný center smeroval mimo bránu.

90+2
    V druhom polčase sa nastavili tri minúty.

90+3
    Gólman Hodál sa s rozohrávkou neponáhľa.

90+3

V druhom polčase sme videli atraktívny futbal, keď v ňom padli až tri góly. Považania išli do vedenia 2:0, ale hostia zo Slovana po dvoch minútach znížili zásluhou Božika. Pokoj na kopačkách priniesol domácim Praženka v 84. minúte, ktorý upravil stav stretnutia na 3:1. Zo zápasu je to všetko. Ďakujem vám za pozornosť a želám ešte pekný zvyšok soboty. (16:22:33)