Frýdek-M. – Přerov 3:1 (kon.) | Litoměřice – Pardubice B 1:2 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 2:3 (kon.)
Třebíč – Jihlava 2:3 (1:2 po s.n.) | Kolín – Znojmo 1:0 (kon.) | Prostějov – Zlín 2:1 (4:3 po s.n.)
Slavia – Sokolov 2:6 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Dynamo Pardubice B
Středa 20.12.2023, 17:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 31. kolo

Odsud z Kalich Areny je to vše a u dalších přenosů na shledanou. (19:47:24)

Je konec! Pardubice vítězí v Litoměřicích 2:1 a zapisují tři body. Dynamo tak ovládlo i třetí vzájemný zápas. Domácí sice začali dobře, když se už ve 2. minutě trefil Vitouch, ale Pardubičtí dokázali skóre otočit po gólech Rohlíka a Lichtaga.

59:30
    Lichtag dojel vyhození a Stadion začíná od vlastní branky.

59:16
    Svoboda vystřelil z mezikruží a Honzík puk ukryl v lapačce.

58:01
    Rohlík mohl rozhodnout, ale v samostatném úniku puk namířil pouze do betonu litoměřického brankáře, který hned poté spěchá na střídačku.

57:40
    Korkiakoski vystřelil hned po vhazování, ale puk prolétl vedle pravé tyče. Následná přihrávka rukou přesouvá hru do středního pásma a Cichoň je zpět v brance.

57:37
    Stadion to zkouší v šesti!

57:37
    Oddechový čas pro tým HC Stadion Litoměřice.

57:06
    Husák uklidňuje hru za vlastní brankou.

55:42
    Nahození Chabady od pravého mantinelu ukryl Cichoň ve své výstroji.

55:10
    Hrníčko chtěl zkusit stejně jako Svoboda v první třetině Michigan, ale nedokázal nabrat puk na čepel.

54:54

54:22
    Obrovská šance Pardubic! Hrníčko se zjevil úplně sám před Cichoněm, přehodil si puk do bekhendu, ale ve vyložené šanci nedokázal trefit poloprázdnou branku domácích.

53:43
    Po pěkné kombinaci vystřelil z pravého kruhu Rohlík a Cichoň puk vyrazil levým betonem.

52:54
    Černohorský poslal k ledu jednoho z hostujících hráčů a je vyloučen za podrážení.

Dnešní utkání sleduje 809 diváků.

51:09
    V posledních minutách probíhá boj o každý centimetr ledu, což vzhledem k výsledku vyhovuje Dynamu.

49:08
    Od modré vystřelil Husák, avšak puk prošel hodně vedle.

47:44
    Senčák stál v brankovišti a hra se tak přesouvá do středního pásma.

45:26
    Zeman byl úplně sám na hranici brankoviště, ale střela mu nesedla a proplachtila vedle pravé tyče.

44:07
    Po vynikající přihrávce Korkiakoskiho se až před branku dostal Sihvonen, jemuž se zakončit nepodařilo. Na druhé straně pálil Hrníčko, ale puk skončil vedle levé tyče.

43:31
    Costovo nahození od levého mantinelu k Honzíkovi ani nedoletělo.

41:50
    Svoboda ve středním pásmu sice spadl, ale pro rozhodčí to bylo až moc teatrální a vylučovat se nebude.
    40:43 Jakub LICHTAG - 1:2

40:43
    6/5
    Pardubice B právě vstřelily branku! Branka je uznána a Dynamo vede! Po střele Kaplana se puk odrazil do brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval JAKUB LICHTAG, který ze vzduchu doklepl puk do sítě. Asistence: Tomáš Kaut a Robin Kaplan.
    Lichtag J., Honzík D., Kaplan R., Nedbal K., Rohlík O., Kaut T.
    Cichoň O., Jícha J., Sihvonen R., Kroupa J., Jebavý J.

40:43
    Dynamo vstřelilo gól, ale rozhodčí jdou celou situaci prozkoumat na video!

40:01

I ve druhé třetině byl k vidění pouze jeden gól, který obstaral ve 33. minutě Ondřej Rohlík. Hra se postupně vyrovnávala a ke konci třetiny bylo lepší Dynamo, které navíc na začátku poslední dvacetiminutovky bude mít k dispozici početní výhodu.

40:00

40:00
    Husák pár sekund před koncem nesmyslně atakoval protihráče a je vyloučen za držení.

38:39
    Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku.

37:41
    Cichoň neodhadl nahození a puk vyrazil téměř na hůl Rohlíka, kterému scházel kousek, aby mohl poslat puk do prázdné branky.

36:20
    Zdráhal vyslal dělovku od modré a Cichoň puk udržel.

34:36
    Přečíslení Pardubic zastavuje těsný ofsajd.

34:23
    Puk se odrazil od pravého mantinelu na hůl Sihvonena, který neváhal a vystřelil. Honzík si však povyjel a bez problémů zasáhl.

33:55
    Tůmovo nahození od modré skončila v klubku těl před brankou.
    32:07 Ondřej ROHLÍK - 1:1

32:07
    6/6
    Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo po skončení přesilové hry srovnává skóre! ONDŘEJ ROHLÍK se na modré čáře nerozpakoval a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Karel Nedbal.
    Honzík D., Kaplan R., Kaut T., Nedbal K., Lichtag J., Rohlík O.
    Cichoň O., Černohorský J., Svoboda P., Tůma J., Vitouch M., Kordule P.

32:03
    Z mezikruží nebezpečně pálil Rohlík a puk prolétl vedle levé tyče.

31:14
    Chabadovu nebezpečnou střelu pod horní tyč zneškodnil Cichoň vyrážečkou.

30:03
    Domácí hráli v šesti, což neuniklo pozornosti rozhodčích. Trest odpyká Přemysl Svoboda.

30:02
    Svoboda pěkně našel v mezikruží Kroupu, jehož střelu Honzík vyrazil.

29:10
    Stoprocentní šance domácích! Kordule dostal přihrávku zpoza branky, ale střela skončila pouze ve výstroji brankáře.

28:22
    Puk se odrazil od zadního mantinelu nad brankoviště, kde jej zasáhl Ton. Honzík rychle přečetl situaci a puk odklidil do bezpečí.

27:08
    Velká šance Pardubic v oslabení! Zdráhal obdržel skvělou přihrávku do mezikruží, ale jeho dělovka prolétla těsně vedle pravé tyče.

26:48
    Aubrechtovo nahození od modré Honzík viděl a vyrazil.

26:18
    Střela Korduleho byla zblokovaná a Dynamo vyhazuje.

25:13
    Lichtag si v útočném pásmu počínal za hranicí pravidel a je vyloučen za hákování.

24:50
    Dynamo se konečně zabydlelo v útočném pásmu a začíná kombinovat.

24:13
    Pardubičtí ztratili puk ve středním pásmu a ke kotouči se dostal Sihvonen, jehož pokus z pravého kruhu skončil v náruči Honzíka.

23:34
    Lichtag se ochotně složil k zemi po zákroku Aubrechta, který si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

22:44
    Po střele Voženílka skončil puk v ochranné síti.

20:48
    Jícha se dostal k dorážce na hranici brankoviště, ale chyběla ji razance a puk vyrazil Honzík.

20:01

Po první třetině vede domácí Stadion 1:0. Skóre otevřel už ve 2. minutě Vitouch, který tečoval nahození Černohorského. Kališníci byli v první dvacetiminutovce lepším týmem a do moc šancí Dynamo nepouštěli.

20:00

19:13
    Ton dostal ve středním pásmu nepříjemný úder na koleno od Chabady, který je vyloučen na dvě minuty.

19:07
    Herčík byl zcela sám na levém kruhu, ale puk proletěl vysoko nad brankou.

16:49
    Obrovská šance Pardubic! Herčík byl úplně sám před Cichoněm a rozhodl se zkusit kličku do bekhendu, avšak nedokázal přehodit puk přes beton.

14:58
    Pěknou střelu Tona vyrazil Honzík do rohu.

14:28
    Z mezikruží vystřelil Jícha a Honzík puk vyrazil pravým betonem.

13:09
    Senčákovo nahození ze středního pásma končí v ochranné síti a vhazovat se tak bude po pravici hostujícího brankáře.

12:13
    Kordule se sice dostal do samostatného úniku, avšak už byl stíhán jedním z hostujících hráčů a s bekhendovým zakončením tak neměl Honzík problémy.

11:41
    Kuťák si vybruslil na levý kruh, ale jeho střelu vyrazil Honzík.

11:08
    Nedbalovu střelu od modré zblokoval obětavým zákrokem Korkiakoski.

09:47
    Svoboda zkoušel Michigan, ale hostující brankář rychle ucpal prostor pod horní tyčkou.

08:29
    Velká šance domácích! Puk doputoval až na levý kruh k Sihvonenovi, který však ležícího Honzíka překonat nedokázal.

07:58
    Pardubice vyhazují a jsou ve čtyřech.

07:32
    Kordule se pěkně proháčkoval až před Honzíka, kde za záchrannou brzdu zatáhl Kaut a je vyloučen za hákování. Stadion má k dispozici 21 vteřinovou přesilovku pěti proti třem.

06:45
    Nepřesná nahrávka Korkiakoskiho vyhání domácí až k vlastní brance.

05:53
    Rohlík v útočném pásmu zahákoval jednoho z domácích hráčů a je vyloučen.

05:49
    Prudkou střelu Rohlíka udržel Cichoň ve své výstroji.

04:55
    Kaut skvělou přihrávkou vybízel Lichtaga, který však před poloprázdnou brankou na puk nedosáhl.

03:26
    Nedbalovo nahození nedojel žádný z jeho spoluhráčů a je pískáno zakázané uvolnění.
    01:47 Michal VITOUCH - 1:0

01:47
    6/6
    Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion jde hned v úvodu do vedení! Puk se odrazil k Černohorskému na modrou, který se rozhodl vystřelit a do jeho nahození vložil hůl MICHAL VITOUCH, jehož teč skončila v levé horní části branky. Asistence: Jakub Černohorský a Přemysl Svoboda.
    Černohorský J., Vitouch M., Svoboda P., Cichoň O., Tůma J., Kordule P.
    Honzík D., Mikyska J., Nedbal K., Švec M., Herčík D., Hrníčko D.

00:50
    Ton projel celé hřiště a nabízel puk před branku, kde však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Kroupa, Husák (A), Aubrecht, Tůma, Černohorský – Korkiakoski, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák (A), Plos – Kordule, Vitouch, P. Svoboda – Costa, Hrabík, Senčák – Cikhart.
    Trenér: Přerost

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Zdráhal (A), Chabada, Švec, Nedbal (A), Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Pochobradský, Rohlík, Rouha – Herčík, J. Mikyska, Hrníčko – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Zeman, Paleček.
    Trenér: Jirků

Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Beneš, Belko.

Poslední vzájemný souboj Stadionu vůbec nevyšel, když už po první dvacetiminutovce prohrával o tři góly. Pardubičtí nakonec ve třetí třetině přidali ještě další dvě branky a v Chrudimi brali tři body.

Kališníci v minulém zápase přerušili čtyřzápasovou sérii proher a na domácím ledě přemohli Třebíč 5:3. Velkou zásluhu na tom měl i Filip Kuťák, ten zaznamenal hned čtyři body a svou devátou trefou se posunul na první místo mezi střelci týmu.

Nejproduktivnějším hráčem Pardubic je předsezonní posila Josef Mikyska, jenž vstřelil šest gólů a přidal šestnáct asistencí. Velkou ztrátou pro rezervu Dynama je odchod druhého nejproduktivnějšího hráče týmu Tomáše Urbana, kterého si vyhlídnul extraligový Litvínov, kam zamířil na hostování.

V brankovišti se Pardubice mohou spoléhat na zkušeného Davida Honzíka, jehož úspěšnost zákroků je nad 93 %. Solidní statistiky má i navrátilec ze zámoří Tomáš Vomáčka, který odchytal dvanáct utkání s úspěšností téměř 91 %

Stadion čeká třetí zápas v pěti dnech. Tentokrát do Kalich Areny přijede rezerva Pardubic, která ještě v prosinci nezvítězila, když postupně nestačila na Prostějov, Třebíč, Frýdek-Místek a Kolín. Proti Stadionu však má v letošní sezoně stoprocentní bilanci. Nejprve Dynamo zvítězilo v Litoměřicích 5:2 a v 18. kole doma přejelo Stadion 5:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Hulín

Branky a nahrávky: 2. Vitouch (Černohorský, P. Svoboda) – 33. Rohlík (Nedbal), 41. Lichtag (Kaut, Kaplan)

Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Beneš, Belko