Ústí n/L – Třebíč 4:3 (kon.) | Chomutov – Písek 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Šumperk – Beroun 5:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 1:2 (po s.n.) | Hr. Králové – Kadaň 3:2 (po pr.)
Most – Litoměřice 1:4 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Sportovní klub Kadaň
Středa 23.11.2011, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný den Vám přeji z královéhradeckého stadionu, kde domácí Hradec přivítá hokejisty z daleké . Tímto kolem se zavře první polovina základní části druhé tuzemské nejvyšší soutěže. Zápas bude mimo jiné konfrontací sedmého a jedenáctého celku v tabulce. Komu se tedy podaří vylepšit si svůj bodový zisk?

Poslední kolo:

V minulém kole se Hradečtí vydali na led Jihlavy. Po opatrném úvodu se Dukla dostala v závěru prvního dějství do dvoubrankového vedení. V průběhu další části pak ještě přidala na gól 3:0, tento výsledek následně vydržel až do konce utkání. Východočeši se tedy z Vysočiny vrátili s prázdnou.

Kadaň oproti Hradci své utkání odehrála před zraky domácích fanoušků. Do Kadaně přijel poslední Most, který je však oživen novým trenérem Vladimírem Jeřábek. Jeho působení u týmu je zatím znát a Mostu se podařilo získat dva body za výhru po samostatných nájezdech – 3:2sn.

Vzájemný duel z letošní sezóny

V rámci třináctého kola první hokejové ligy se první měření sil uskutečnilo na ledě Kadaně, kde se Hradeckým v minulosti dlouhodobě nedařilo. Své prokletí nezlomili ani letos, když domácí dokázali zvítězit v poměru 5:3. Podaří se dnes Hradci vendeta?

HC VCES Hradec Králové: Čech (Blažek) – Čížek, Bendík, Poživil, Vágner, Čáp, Hendrich, Roupec, Chmelíř – Rytnauer, Tvrdík, Záhorovský – Budínský, Koudelka "C", Moskal – Berger, Brož, Kubeš – Valášek, Macháň, Kadlec

Sportovní klub Kadaň: Závorka (Jarina) – Mazanec, Malinský, Szakal, Schmidt, Révay, Zmeškal, Charousek K., Tollinger – Boušek, Mikšovic, Ton – Chlouba, Diviš, Polák – Novák, Charousek J., Skořepa "C" – Bursík, Kůs, Stoklasa

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek.

Do hradecké sestavy se po zranění vrací Luděk Brož, který se zařadí do třetí formace k Janu Bergerovi a Vladislavu Kubešovi.

Hráči již vjíždí na ledovou plochu, utkání začne za několik málo okamžiků.

00:01

00:16
    Ihned v úvodu zápasu se ke slovu dostali hosté, konkrétně Stanislav Mikšovic, jenž vyslal první pozdrav na Jakuba Čecha z levého kruhu. Vhazování po levici hradeckého brankáře.

00:34
    Ze stejné pozice akorát z druhé strany pálil Richard Diviš, opět byl Jakub Čech pozorný.

01:14
    Zdeněk Čáp se neohroženě bral před Tomáše Závorku. Jeho šikovné prosmýknutí mu vyšlo, ale k puku už se před kadaňským brankářem nedostal.

02:00
    Oba týmy se zatím nikam neženou, uvidíme, co nám přinese další průběh zápasu.

02:45
    Martin Záhorovský přejel přes modrou čáru a rozhodl se vystřelit. Jeho pokus však zablokoval Mazanec a kotouč skončil v ochranné síti.

03:21
    Na začátku dnešního střetnutí se nic zajímavého neděje, nyní Hradečtí vyhazují až na zakázané uvolnění.

04:00
    Kadaň se snaží něco vymyslet v útočné třetině Východočechů, kromě závěru u pravého mantinelu se ale nic nestalo.

04:38
    Třetí hradecká formace se snažila vystřelit z jakékoli pozice, úspěch to však nepřineslo.

05:24
    David Roupec vyslal ze své obranné třetiny dlouhý lob, který našel na modré čáře Ladislava Rytnauera, jenž však nedokázal zpracovat.

05:44
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Hosté jdou hned na začátku duelu do vedení! Martin Szakal vystřelil od modré čáry, přičemž Jakub Čech vyrazil puk pouze před sebe, kde operoval RICHARD DIVIŠ. Kadaňskému útočníkovi stačilo poslat kotouč do prázdné branky a rozjásal tak svou střídačku. Asistence: Martin Szakal, Roman Chlouba.

05:58
    Hradec se snaží odpovědět. Ani jeden z dua Koudelka, Budínský nedokázal vystřelit.

06:20
    Další obrovská šance hostujícího celku! Zdeněk Skořepa si zpracoval přihrávku zpoza branky, následně vystřelil, ale Jakub Čech teď vytáhl famózní zákrok jako z učebnice.

07:13
    Hra začíná nabírat vysoké obrátky. Další rána z hole Čápa od modré čáry skončila na betonu Závorky. Dotírající Berger se nedokázal dostat k puku.

08:00
    Oba týmy si nyní půjčují kotouč, uvidíme, co bude dál.

08:43
    Martin Koudelka se obtočil před brankou kolem svého strážce, ale jeho pozdější pokus naslepo nedoputoval na místo určení.

09:18
    Hraje se nahoru a dolů. Kadaň se zřejmě zatím spokojí s jednobrankovým náskokem a Hradečtí se nemohou dostat přes střední pásmo.

09:55
    Kotouč, který putoval směrem ke kadaňské brance a Tomáš Závorka raději vyjel a zalehl puk.

10:44
    Šimon Macháň se prezentoval dvěma nebezpečnými pokusy. První minul branku, ale ten druhý se otřel o boční síť.

11:31
    Michal Tvrdík vypálil z mezikruží a Závorka puk vyrazil, následně byl však zcela dezorientovaný. Kdyby Martin Záhorovský dokázal zpracovat, mohl se ocitnout v nadějné pozici, to se ale nepovedlo.

12:02
    Hraje se dlouho bez přerušení a nyní také bez výraznějších šancí.

13:10
    Přerušuje se až teď, když se kotouč odrazil od bočního mantinelu a pomaličku doputoval k Jakubu Čechovi.

13:36
    Další nepříliš razantní pokus v podání Kadaně opět likviduje hradecký muž v masce.

14:06
    Hradecká druhá lajna se nedokázala dohodnout v rohu obranného pásmu, čehož využil Karel Ton. Ten se podíval a poté trefil tyč hradecké svatyně! Jakub Čech si na kotouč ještě nejspíše sáhl.

14:42
    Znovu aktivní Zdeněk Čáp posílal další nahození před Tomáše Závorku, který nic neviděl.

15:30
    Lukáš Chmelíř šikovně střílel bekhendem, nakonec se puk ocitl pod Tomášem Závorkou.

16:03
    Hradec právě vstřelil branku!
    Rázem je vyrovnáno! Michal Tvrdík vyhrál vhazování, kotouč se dostal na VÁCLAVA ČÍŽKA. Hradecký bek se neukvapil a technickou ranou zápěstím zamířil přímo do horního rohu Závorkovy branky. Asistence: Michal Tvrdík.

16:42
    Hradec namlsán vyrovnávací brankou znovu kooperuje před brankou hostujícího celku.

17:50
    Dvě slepené střely Kadaně se neujaly, a tak Jakub Čech nemusel ani zasahovat.

18:29
    Hosté mohli vstřelit branku do kabin! Tomáš Schmidt se dostal sám, nikým nehlídaný, před hradeckého muž v masce. Tváří v tvář byl ale úspěšnější Jakub Čech.

19:01
    První třetina se dohrává v poklidném tempu.

19:44
    První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici se poroučí centr první kadaňské formace, když je potrestán na dvě minuty za podražení.

19:55
    Hradec se však sám vyhnal z útočného pásma. Zřejmě se už nic nestane.

20:00

První třetina dnešního zápasu je za námi. V úvodu utkání se do vedení dostali hosté, když se trefil bývalý hradecký hráč Richard Diviš. Tři minuty před koncem dokázal vyrovnat parádní ranou zápěstím Václav Čížek. Hradečtí dostali v závěru první periody možnost početní výhody, dohrávat ji budou v další části, která začne přibližně v 18:50.

20:01

20:20
    Ladislav Rytnauer si nabruslil po pravé straně a vystřelil zápěstím, puk se ještě snažil tečovat jeden z hradeckých hráčů. Ten však skončil v náručí Závorky.

20:35
    V dalším palebném pokusu se ocitl Martin Záhorovský, jeho ránu lapil efektním způsobem kadaňský muž v masce.

21:00
    Kadani se podařilo vyhodit přes všechny čáry, tím pádem se osvobozují.

21:22
    Václav Čížek pálil od modré čáry, Tomáš Závorka vytěsnil puk mimo tři tyče, ten však prapodivně poskakoval, to bylo Hradci k ničemu.

21:45
    Hosté své oslabení přestáli a jsou kompletní.

22:13
    Stanislav Mikšovic vypálil z vrcholu pravého, jeho projektil trefil boční síť!

23:12
    Kadaň se znovu vrací do vedení! Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Akci započal Petr Stoklasa, jenž zmátl Hradecké tělem a poté našel nastavenou hůl svého spoluhráče TOMÁŠE POLÁKA. Druhý jmenovaný forvard našel skulinku mezi betony Jakuba Čecha a nedává mu tak šanci. Asistence: Petr Stoklasa.

23:32
    Východočeši mají příležitost vyrovnat. Na trestnou lavici si půjde zchladit hlavu David Mazanec, jelikož vyhodil puk ze své obranné třetiny a je potrestán za zdržování hry.

24:05
    Jan Bendík vyslal ze své hole spíše takovou propagační střelu.

24:30
    Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

24:58
    Hradec krouží kolem branky Závorky, ale chybí to nejdůležitější – pořádný střelecký pokus.

25:32
    Zrovna při návratu Davida Mazance se v před brankovém prostoru Kadaně zrodila dobrá šance Hradce! Nejprve nedokázal dopravit kotouč za záda hostujícího brankáře Martin Vágner, poté ani kapitán Martin Koudelka.

26:41
    Kadaň se ve snaze dostat do útočného pásma provinila offsidem. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

27:00
    Stanislav Mikšovic vypálil přes obránce, ale puk na místo určení nedoletěl.

27:26
    Michal Tvrdík se dostal v mezikruží k puku, nad ničím nelamentoval a střelou zápěstím trefil tyč!

28:02
    Domácím se podařilo opět vyrovnat! Trochu šťastná branka Hradce tedy dává zápasu nový náboj. VÍT BUDÍNSKÝ vystřelil z ostrého úhlu bekhendem, přičemž jeho pokus doputoval za záda Tomáše Závorky. Asistence: Patrik Moskal.

28:02
    V téže času je potrestán Ondřej Malinský desetiminutovým trestem za nesportovní chováním.

28:32
    Kadaň se provinila zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Tomášem Závorkou.

30:07
    Kadaňští forvardi se snažili ohrozit svatyni Jakuba Čecha, to jim však překazil jeden z hradeckých beků, který zblokoval ránu do ochranné sítě.

30:58
    Vít Budínský znovu dobře forčekoval, tentokrát se ale gólu nedočkal.

31:22
    V této chvíli si celky půjčují kotouč, uvidíme, co nám ještě hokejisté obou mužstev nabídnou.

31:58
    Zdeněk Skořepa se vykličkoval z rohu útočného pásma až do předbrankového prostoru, kde se prezentoval nebezpečnou ranou zápěstím.

32:25
    Hraje se před brankou Hradce, Kadaň však kombinuje beze střelby.

33:44
    A teď budou mít hosté další šanci dostat se opět do vedení. Milan Valášek si půjde popřemýšlet k trestoměřičům, když dostává menší trest za podražení.

34:03
    Kadaň se sešikovala před hradeckého brankáře, domácí zatím pozorně brání.

34:30
    A nyní vyhazují.

35:06
    Jakub Čech raději schovává volně povalující se kotouč do své moci.

35:44
    Hradec oslabení ustál a je v kompletním složení.

35:55
    Mezitím se ale před hradeckou brankou vytvořil velký závar, kde dominoval především Mikšovic s Tonem. Hradecký brankář se dokázal zorientovat a zmocnil se kotouče.

36:30
    Přestože dnes padly již čtyři branky, rozhodně nemohu říci, že bychom sledovali nějak ostré tempo zápasu. Uvidíme, co nás ještě čeká.

37:14
    Hru opět kouskuje další přerušení, tentokrát v podobě zakázaného uvolnění Kadaně.

38:35
    Hradečtí budou hrát stejně tak jako v závěru první periody. Na trestnou lavici se poroučí Ladislav Boušek, který dostane dvě minuty za podražení.

38:54
    Rytnauer nacházel v plné rychlosti Martina Záhorovského, tomu však puk přeskočil hůl a celá akce končí u Tomáše Závorky.

39:32
    Hradec se provinil offsidem, stane se ve druhé části ještě něco?

39:50
    Málem stalo. Martin Vágner nebezpečně střílel z levého kruhu, jeho pokus kadaňský brankář zlikvidoval.

40:00

Ve druhém dějství jsme viděli stejný počet branek jako v první třetině, a to dokonce ve stejném pořadí. Nejprve se do hradecké sítě trefil Polák a Budínský o pět minut později srovnal. Poslední perioda začne přibližně v 19:44.

40:01

40:22
    Hradec ještě dohrává početní výhodu. Ostrou ranou z pravého kruhu se prezentoval Ladislav Rytnauer, ta nakonec minula branku.

40:35
    Teď už je Kadaň v pěti.

41:02
    Závěr v rohu útočného pásma Východočechů. Rytnauer sváděl souboj s Tonem, puk následně vyletěl do středního pásma.

41:25
    Hradec vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Jakuba Čecha.

42:00
    Ani třetí část nezačíná nikterak aktivně, oko fanouška zatím zřejmě není uspokojeno.

42:38
    Jiří Charousek se prokličkoval mezi dvěma obránci hradeckého celku, na následnou střelu mu však ale nezbyly síly.

43:21
    Martin Záhorovský předložil puk Ladislavu Rytnaeurovi, jenž vyslal přízemní ranou, proti níž Závorka vystavil pravý beton!

44:02
    Hraje se nahoru a dolů, šancí je na hradeckém stadionu v této chvíli pomálu.

44:50
    Kadaň krouží v útočném pásmu, ale hradečtí zadáci si hlídají prostor, hostům se tedy nedaří vystřelit.

45:15
    Na led byli povoláni technici, kteří musí zacelit díru v ledu, sledujeme tedy menší nevynucenou přestávku.

46:12
    Kadlec se natahoval po dlouhé přihrávce svého spoluhráče, kotouč mu však přeskočil hokejku.

46:54
    Další nezáživná pasáž ve střední třetině, kdy se ani jednomu kádru nedaří přechod do útočného pásma.

47:23
    Nic jiného než zakázané uvolnění se v této chvíli na hrací ploše neděje.

48:00
    Kterému z týmů se tedy podaří převážit misku vah na svou stranu?

48:36
    Vít Budínský se snažil vystřelit přes protihráče, který mu zblokoval pokus do ochranné sítě nad brankou.

49:14
    Jan Berger se po jednom ze střetů ocitl na ledově ploše, je otřesen, ale vypadá to, že bude v pořádku. Za potlesku domácího publika odjíždí na střídačku.

49:38
    Stále stejná písnička. Kotouč znovu v ochranné síti za brankou Tomáše Závorky.

50:20
    Martin Záhorovský si půjde posedět na dvě minuty k trestoměřičům, jelikož se provinil podražením. Hostující tým má možnost strhnout výsledek na svoji stranu.

51:00
    Kadaňští kombinují, ale vše je zatím bez střeleckého pokusu.

51:26
    Zdeněk Skořepa si neohroženě najel do předbrankového prostoru, odkud vypálil, ale hradeckou sít rozvlnit nedokázal.

51:51
    Opět Skořepa ve střeleckém pokusu, ani tentokrát si na Jakuba Čecha lék nenašel.

52:20
    Hradec přestál početní nevýhodu bez jakýchkoliv problémů a na ledě krouží v pěti.

52:53
    Lukáš Chmelíř natáhl z první zpoza modré čáry a jeho projektil se nesl velmi nebezpečně. Nakonec se Závorka vytasil zákrokem ramenem.

53:39
    Hradečtí se nedohodli při rozehrávce a puk se zjevil až před Jakubem Čechem, kam se dral Tomáš Schmidt. Ke střele se kadaňský hokejista nedostal.

54:12
    Tomáš Polák zahrál odvážnou malou domů, nutno dodat, že nechtěně.

54:51
    Michal Tvrdík s Martinem Koudelkou vyslali dvě střely, ani jeden z pokusů se však neujal.

55:33
    Stane se tedy ještě něco zajímavého, nebo dospěje zápas do prodloužení. To nám ukáže zbývající čas.

56:13
    Martin Koudelka v rychlosti objel branku, poté servíroval puk na Martina Vágnera, který střelou z první pořádně zaměstnal hostujícího muže v masce, avšak bez gólového efektu.

57:00
    Hradečtí se snaží získat tři body pro sebe, vehementně se tlačí do útoku, ale hosté pozorně brání.

57:50
    Dva momenty rozlítily hradecké publikum, které si myslí, že se mělo vylučovat. Píšťalka hlavního arbitra však zůstává němá.

58:36
    Ladislav Rytnauer mohl rozhodnout! Ocitl se tváří v tváří Závorkovi, ale zakončení uspěchal. Jeho bekhendová rána neměla takovou razanci, jakou si asi hradecký útočník představoval.

59:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 721 diváků.

59:30
    Vypadá to, že dnešní střetnutí nejspíše dospěje do prodloužení. Ani jeden z týmů už se nikam nežene.

60:00

Je za námi šedesát minut zápasu, kdy se o vítězi nerozhodlo. Po krátce pauze bude následovat prodloužení.

60:01

60:24
    Hradec se žene dopředu, ale puk se opět ocitl mimo hrací plochu.

61:15
    Jiří Hendrich poslal po modré čáře žabičku na Zdeňka Čápa, který z těžké pozice vystřelil, ale Závorka je pozorný.

61:22
    Hradec nakonec vítězí v tomto zápase a bere bonusový bod navíc! Vladislav Kubeš nahodil z úhlu na Tomáše Závorku, od něhož se puk odrazil před JIŘÍHO HENDRICHA, který se trefil do poloodkryté klece. Asistence: Vladislav Kubeš.

61:22

Dnešní utkání je u konce. Hradečtí v něm tedy vítězí v prodloužení, kdy bonusový bod vystřelil Jiří Hendrich. Zápas nám nenabídl přehršel šancí, přesto jsme viděli pět gólů. První polovina základní části končí, uvidíme, jak se soutěž bude vyvíjet ve své druhé části. To je ode mne pro dnešek vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 17. Čížek (Tvrdík), 29. Budínský (Moskal), 62. Hendrich (Kubeš) - 6. Diviš (Szakal, Chlouba), 24. Polák (Stoklasa)

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Blažek) – Čížek, Bendík, Poživil, Vágner, Čáp, Hendrich, Roupec, Chmelíř – Rytnauer, Tvrdík, Záhorovský – Budínský, Koudelka "C", Moskal – Berger, Brož, Kubeš – Valášek, Macháň, Kadlec

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek