Ufa – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Omsk 0:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Neděle 27.11.2011, 12:00KHL

Salavat Julajev si připisuje do tabulky tři body za výhru 3:1, o kterou se postarali Sčastlivij, Kutějkin a Stehlík. Ani snížení Buljanskeho již nic nezměnilo. To je vše, sledujte další duel KHL mezi Kazaní a Omskem! (14:10:20)

60:00

59:28
    Alexandr Radulov postupoval sám na Masalskise, rozhodl se pro střelu a trefil zadní část masky lehajícího si brankáře Chanty-Mansijsku!

59:16
    Hosté se už o odvolání brankáře nepokusí, Igor Radulov mohl zvýšit na rozdíl tří branek, jenže jeho přiklepnutí ukryl brankář Jugry do lapačky!

58:01
    Hlasatel oznámil dvě minuty třetí třetiny, v útoku Ufa.

56:33
    Radulovova střela Masalskisovi vypadla z náruče, puk se kutálel po brankové čáře a nakonec skončil těsně mimo!

55:17
    Nyní přichází icing Salavatu. Zápas se více méně dohrává, hosté jsou s prohrou smířeni.

54:36
    Svitovův pokus z dálky nenadělal Masalskisovi žádné problémy.

53:59
    Stehlík trefil Saprykina do hrudi a ten se na něj ošklivě podíval. Vypadá to, že bude v pořádku.

53:13
    Zakázané uvolnění Chanty-Mansijsku.

52:48
    Hosté se také snaží, Fjodorov obešel dva protihráče a přihrál do středu na Chlynceva. Ten ale z první netrefil kotouč.

51:49
    Grigorjenko mohl přidat čtvrtý gól Salavatu, jenže z bezprostřední blízkosti přestřelil!

51:39
    Pihlströmovi dnes opravdu nepřeje štěstí, nyní postupovali do přečíslení dva na jednoho a on se rozhodl vypálit! Masalskis ho ale vychytal!

50:01
    Další akci Ufy zastavilo postavení mimo hru.

49:35
    Ufa právě vstřelila branku!
    A to je nejlepší odpověď, jakou mohli domácí hokejisté připravit! Puk se dostal na modrou čáru, kde se napřáhl RICHARD STEHLÍK a střelou mezi betony překonává Masalskise - 3:1! Asistence: Sergej Zinovjev a Alexandr Radulov.

48:10
    Radulov mohl odpovědět, ale jeho teč vyráží Masalskis na poslední chvíli do rohu!

46:51
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Ještě to bude zajímavé! Hosté se prosazují, boje na brankovišti využil ARTJOM BULJANSKIJ a dorazil kotouč do branky - 2:1! Asistence: Aleksej Pepeljajev a Sergej Fjodorov.

46:31
    Přesilová hra nebyla nic moc, oba vyloučení hráči jsou na ledě.

45:32
    Nepřesná přihrávka Zinovjeva ale Ufu vyhání z útočné třetiny.

45:11
    Domácí se drží v pásmu a snaží si připravit ideální pozici na střelu...

44:31
    Mírný tlak Mansijsku nyní skončí, Maxim Beljajev totiž hákoval Radulova a půjde si trestnou na trestnou lavici. Zároveň je vyloučen i Ibragimov! Ufa bude hrát dvě minuty přesilovou hru 5 na 3!

43:52
    Starost vypálil od modré, kotouč se otřel o boční oblouk branky.

43:19
    Nepřesná rozehrávka Jugry končí zakázaným uvolněním, Vhazovat se bude v útočném pásmu Julajevu.

42:20
    Fjodorovova střela prosvištěla mimo.

41:48

41:12
    Ale jen na chvíli, Salavat vyhazuje a snaží se dojet kotouč.

40:44
    Hosté mají ještě přesilovou hru a až teď se dokázali usadit v útočném pásmu...

40:01

I druhá třetina končí vítězstvím 1:0. Ufa potvrzuje svoji dominanci a zaslouženě je blíže k vítězství. Mansijsk se dokáže trochu dostávat do hry je v přesilových hrách a to je velmi málo.

40:00

40:00

39:48
    Je tu ještě nějaký problém s časomírou...

39:48
    A opět je tu přesilová hra Chanty-Mansijsku! Dvanáct vtřetin před koncem odchází na trestnou lavici za úder loktem Vitalij Proškin (UFA).

38:59
    Nakládal je po čtyřech minutách trestu zpět na ledě.

38:20
    Nyní se již poměrně dlouho hraje před brankou Ufy, hosté kombinují, ale zatím nevystřelili.

37:03
    Standartní přesilová hra se již hráčům Mansijsku tolik nedaří...

36:19
    Aťjušov dělal problémy za brankou Masalskise a nasbíral velmi cenné vteřinky z oslabení Ufy.

35:49
    Domácí se alespoň trochu ubránili a jsou ve čtyřech.

35:24
    Pepeljajev trefuje tyč!

34:59
    A hosté budou hrát necelou minutu přesilovou hru 5 na 3! Dnes podruhé putuje na lavici hanby Jakub Nakládal (UFA), tentokrát dostává 2 + 2 minuty za hru vysokou holí!

34:15
    Nebezpečnou střelu Djakova kryje Davydov.

33:49
    Oleg Saprykin (UFA) si počínal nedovoleně a za hákování je vyloučen na dvě minuty. Jugra má šanci snížit dvoubrankovou ztrátu.

33:29
    Hostům příliš nevyšla rozehrávka, k puku se dostal Alexandr Radulov. Nejprve si obhodil dva hráče a poté bekhendem vystřelil těsně mimo!

32:36
    Na střely je to v současné chvíli 25:10, to naprosto výstižně vypovídá o průběhu hry.

32:02
    Zinovjev dostal kotouč před branku, jeho ránu z první ale dokázal lotyšský brankář vytěsnit.

30:33
    V době, kdy se vyloučený hráč vracel na led, pálí Saprykin těsně mimo.

29:11
    Jakub Nakládal nahazoval kotouč od modré čáry a letící puk nadělal Masalskisovi obrovské problémy! Nakonec se ale český obránce radovat nemůže.

28:33
    Vyloučen je Selujanov (JUG) za sekání. Přesilovka pro změnu pro Salavat.

28:32
    A hned z protiútoku mohl přidat Sčastlivij druhý gól, ale jeho zakončení znemožnil Masalskis hokejkou!

28:22

27:48
    Hosté se sice drží před brankou Ufy, ale není z toho žádný střelecký pokus.

27:09
    Chlyncevova rána sražena do ochranné sítě, vhazuje se po pravici Davydova.

26:48
    Ufa se dokázala velmi brzy osvobodit.

26:22
    Vyražený puk vracel do domácího brankoviště Beljajev a při tom byl faulován. Sudí Semjonov posílá na trestnou lavici za hákování Michail Grigorjev (UFA).

25:39
    Po dlouhé době si na puk sáhl i Davydov, když musel sebrat ze vzduchu lehké Bardinovo nahození.

25:22
    Nakládal ztratil kotouč na vlastní modré, svoji chybu ale dokázal včas napravit.

24:23
    Hosté pouze vyhazují kotouč a snaží se je dojíždět. Jenže pokaždé je tam dříve obránce Julajevu.

23:01
    Kolcovovu střelu ukryl Masalskis v lapačce, hra je přerušena.

22:17
    A domácí měli o chvíli později další velkou šanci! Tentokrát se do brankoviště tlačil Pihlström, hostující brankář uchránil svůj tým od další pohromy!

21:14
    A tentokrát se již domácí radují, jejich tlak končí gólem. ANDREJ KUTĚJKIN dostal puk od Alexandra Radulova střela příklepem poslal puk do levého horního růžku Masalskisovy klece - 2:0! Asistence: Alexander Radulov.

21:05
    Ufa zatím hraje pouze před Masalskisem, hosté nemohou chytit tempo.

20:26
    Nakládal je zpět na ledě.

20:09
    Hosté mají ještě k dispozici přesilovou hru a začali ji naprosto hrozně! Chybnou rozehrávku vystihl Svitov a řítil se sám na Masalskise! Zkusil bekhendovou kličku, ale nepřehodil beton lotyšského brankáře!

20:01

Skončila nám úvodní třetina, ve které favorit utkání ukázal svoji sílu. Prvních deset minut nepustil svého soupeře téměř z poloviny a zásluhou Sčastliviho vede Salavat 1:0. Jugru zatím drží skvěle chytající Edgars Masalskis.

20:00

19:54
    Buljanskij dostal přesný pas na hokejku a už si to hnal na Davydov. Jenže bohužel pro hosty mu na poslední chvíli utekl kotouč.

19:23
    A ten je zpět, hostům začíná zkrácená početní výhoda.

19:03
    Rozběhla se nám poslední minuta první třetiny, Jugra má puk na hokejce a čeká na návrat Pepeljajeva.

18:26
    A Vitalij Sitnikov ukázal velkou drzost, kdy se rozhodl pro samostatnou akci. Před brankou ho podrazil Jakub Nákladal (UFA) a je poslán na trestnou lavici.

18:11
    Domácím se početní výhoda zatím příliš nedaří, Jugra se dobře brání.

17:23
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Aleksej Pepeljajev (JUG) je poslán za katr za nedovolené bránění.

16:23
    Velkou šanci měl Děmagin, který si sjel na kruhy a dostal kotouč. Poté vyslal jedovatou ránu a již se radoval, jenže všemu zabránila bystrá Davydovova lapačka!

15:48
    Nepřesná rozehrávka hráčů Julajevu znamená zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Davydova.

15:01
    Ale opět jsme zpět před brankou Jugry, domácí pětice zaváří již unaveným hráčům Mansijsku.

14:26
    Na druhé straně měl první větší možnost Vorobjov, skvěle se ale vrátil Proškin a zamezil hostujícímu útočníkovi ve skórování.

13:56
    Kolcov držel dlouho kotouč na čepeli, poté vymyslel přihrávku na Jemelin. Ten ale netrefil soupeřovu branku.

12:30
    Icing Jurgy.

11:50
    Trochu se nám přitvrzuje, zejména hráči Mansijsku si u mantinelu počínají velmi tvrdě. Sudí ale zatím vylučovat nehodlá.

10:12
    Velkou šanci měl Svitov, který dostal od Pankova přihrávku před branku, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen beton přesouvajícího se Masalskise!

08:56
    Jugra na chvíli ožila, Sitnikova střela ale byla velice nepřesná.

07:28
    PETR SČASTLIVIJ je první, kdo překonal Masalskise! Tento útočník Julajevu vystřelil od modré a sám si ještě dokázal vyražený kotouč dojet a dorazilt ho do branky - 1:0! Bez asistence.

06:48
    Opět v akci hráči Salavatu! Pihlströmovi ale v klíčový moment sjel kotouč z hole.

05:33
    Grigorjenko se uvolnil na kruzích a jedovatou střelu trefil jen hruď brankáře Jugry!

04:58
    Ufa poslední dvě minuty neopustila útočné pásmo, hosté evidentně nestíhají.

03:01
    Domácí zatím působí aktivně a chtějí se co nejdříve prosadit. Kondratěvovo nahození kryje Masalskis.

02:11
    Děmagin se cpal před Davydova, jeho zajímavý průnik však zasekl Stehlík.

01:28
    První zákrok si připisuje Masalskis, který dokázal ukrýt střelu Pihlströma v lapačce.

00:49
    První akci založil Salavat, Alexandr Radulov se probíjel před branku, ale hostující obránci ho dokázali včas zastavit.

00:01

Salavat Julajev Ufa: Davydov (Kolesnik) - Kutějkin, Nakládal, Aťjušov, Stehlík, Proškin, Kondratěv, Grigorjev, GImajev - Grigorjenko, Zinovjev, Radulov A. - Sčastlivij, Pihlström, Saprykin - Svitov, Pankov, Mirnov - Radulov I., Kolcov, Jemelin

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Birjukov) - Gru, Pepeljajev, Selujanov, Starosta, Lekomcev, Ibragimov, Ďjakov - Chlyncev, Buljanskij, Fjodorov - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Bardin, Děmagin, Jemeljev - Vorobjov, Beljajev, Žmakin

Rozhodčí: Semjonov, Cyplakov - Kislov, Nazarov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 8. Sčastlivij, 22. Kutějkin (Radulov A.), 50. Stehlík (Zinovjev, Radulov) - 47. Buljanskij (Pepeljajev, Fjodorov)

Rozhodčí: Semjonov, Cyplakov - Kislov, Nazarov