Finsko – Slovensko 8:5 (kon.) | Rusko – Česko 2:1 (po pr.) | USA – Lotyšsko 12:2 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:2 (po s.n.)
Rusko
2:1 (0:0,1:1, 0:0 - 1:0)
Česko
Úterý 03.01.2012, 03:00 • Scottiabank Saddledome, Calgary. • Mistrovství světa do 20 let

Český tým se tak pokusí proti Slovákům vybojovat pátou příčku, Rusové si zahrají semifinále s Kanadou. Z Calgary přejeme pokud možno co nejméně smutné ráno do Česka. (05:28:26)

Za Rusy vyhlášen střelec vítězné branky Želdakov.

Nejlepší hráčem českéh týmu byl vyhlášen Petr Mrázek a celá hala mu tleská ve stoje. Zasloužené.

Nši hokejisté postávají sklesle po svém pásmu, Rusové slaví. Ceský tým nevyužil v prodloužení přesilovku a po jením konci smolně inkasoval. Postup do semifinále byl tak blízko...

65:00

61:24
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Marek hrbas ležel po skončení přesilovky za brankou, Rusové využili přečíslení a GRIGORIJ ŽELDAKOV prostřelil z jasné pozce Mrazka.

0:42
    V naší sestavě tři útočníci a Hrbas.

0:35
    Hrbasova střela tečována nad branku do sítě. Ještě 39 vteřin přesilovky 4 na 3.

60:01

Hala se za slavné písně Sweet Caroline baví, hráči se rovnají ke vhazování.

Střely na branku po třetí třetině: Rusko 44, Česko 37.

Zívěr třetí třetiny byl infakrtový, rozhodnout mohl jeden i druhý celek. Český tým má v prodloužení ještě 1:14 dlouhou přesilovku!

60:00

59:59
    A ještě se sirénou střílel Hyka, naši si dávali přednost a čas jim utíkal velmi rychle. Střelu Vasilevskij vyrazil a zazněla siréna.

59:53
    Nosek střílel nad!

59:14
    Nepřehledná situce, po které jde za nebezpečnou hru vysokou holí ven jeden z ruských hráčů, je to Kučerov. naši mají 46 vteřin přesilovky do konce 3. třetiny!

59:03
    V šanci Cholchačev, Mrázek nadvakrát kryje.

58:22
    Akci Ruska zastavil ofsajd.

58:09
    I Rusové mají skvělého brankáře, Vasilevskij teď lapačkou vythl jasnou šanci Filippiho mezi kruhy. Hraje se naplno až do posledních minut.

57:28
    Jaškin se pokusil o samostatný průnik, ale bez šance.

56:30
    Gusev dával nebezpečně zpoza branky zadovku na Kuzněcova, ten ve velké šanci trefil Mrázka.

55:53
    Trenér přerost teď stáhl hru, na ledě byl se Sekáčem Hyka a Holík..

55:18
    Hertl bojoval za brankou, ruský bek Antipion mu sebral puk a vyhodil na zakázané uvolnění.

54:16
    Filippi zavezl puk a Uher to zkoušel zpoza branky. Oba týy toho mají viditelně dost, zápas je velmi náročný pro obě strany.

52:05
    Mrázek teď předvedl další dábělskou lapačku, hala bouří.

51:42
    Filippiho útok teď přimáčkl Rusy j jejich brance, viděli jsme dobrý pokus Noska i dorážku Filippiho, toho zpracovali obránci před brankou.

50:49
    Nahození Arzamaceva, Jank dorážejícího soupeřova útočníka doslova zalehl.

49:09
    Dvě šance Hertla, nejprve si vybruslil mez kruhy a pak dorážel, v pbou případech v akci betony brankáře Ruska.

48:41
    Cholchačev nejprve trefil jen Musilovu hůl, dorážku už musel likvidovat Mrázek.

47:49
    Mozík střílel a Sekáč dobře tečoval, Vasilevskij vyrazil špičkou betonu!

47:04
    Gusev ukázal svou dobrou techniku, projel střední pásmo a vystřelil, mrázkova lapačka byla na místě.

46:48
    Rusové dvakrát zahráli na zakázané uvolnění.

46:20
    Cholchačev tečoval před Mrázkem nahození Nesterova, Mrázek dobře zasáhl, Následně zchytal ránu pukem Jank, naši se ale osvobodili z nepřijemné situace.

44:51
    Hrbas nádherně zachytil na modré čáře ruské vyhození a zpracoval puk pro faksu, jeho dorážka ale nepřeskočila beton soupeřova brankáře.

44:17
    Stoprocentní šance Jaškina, Hertl mu vybojoval puk za brankou a našel jeho hokejku, Jaškin trefil gólmana.

43:40
    Jank zkušeně vybojoval ve středním pásmu puk a nahodil ho na branku soupeře. naši mohou vystřídat a vhazuje se před ruskou brankou.

42:57
    Barbašev v dobré pozici, nechal puk za sebou. Rusové nebezpečně tlačí.

42:00
    Tvrdá rána Hertla, vzápětí dobrý hit Jaškina na Arzamaceva.

41:36
    Rusové nastoupil do třetí části aktivně, Kuzbněcov a Gusev vyslali tvrdé střely, naši se potřebují uklidnit a hrát svoji hru.

40:56
    Šatné střídání a zmatek v našem pásmu vyústil v šanci Jakupova, po jeho pokusu odpálil Mozík puk z brankoviště!

40:01

Po dvou třetinách je z našich nejepší na buly Hertl, 8 vítězných a 5 prohraných. Holík 8:8, Sedlák 6:4, Filippi 5:6.

Naši hokejisté šli zaslouženě do vedení, protože první polovina druhé čísti hry byla jejich, Rusové se ale vzpamatovali a dokázali srovnat. Před třetí třetinou je vše otevřené, čeká nás určitě zajímavá podívaná.

Střely ve druhé třetině: Rusko 10, Česko 15.

40:00

39:49
    Hala bouří "Go Czechs go", Petr Mrázek je miláčkem ochozů i v Calgary. Hlavně je ale důvodem, proč i po dvou třetinách hrajeme s Ruskem vyrovnanou partii.

39:01
    Zámorský ztratil na útčoné modré čáře puk, Rusové jeli dva na osamoceného Říhu, ten se natahoval jak mohl, ale Kosov se dostal ke střele a Mrázek jeho stoprocentní šanci nádherným zákrokem betonem zklividoval.

38:20
    Trocha zmatku za naší brankou, Nosek v nouzi nahrál zadovku a tu musel pokrýt lapačkou Mrázek.

37:41
    Ofsajd Davida Musila posouzen jako úmyslný, vhazuje se před Mrázkem.

36:30
    Apalkov mohl přidat další gól po skvělé přihrávce Barbaševa zpoza branky, Mrázek předvedl další skvělý zákrok.

36:11
    Kosov rychlými kroky dobruslil opuštěný puk na levm kruhu a rychle vystřelil, Mrázek v pokleku jeho pokus zlikvidoval.

35:00
    Culek s Hertlem opět důrazně u branky soupeře, chyběla finální přihrávka před branku.

34:19
    Uher dorážel před brankou, následně Jankův pokus, ten byl ale slabý a brankáře neohrozil.

33:39
    Gusev si za brankou obdhoil Mozíka a po rychlé kombinaci s Kučerovem vystřelil, Mrázek kryje.

33:12
    Po buly rychle a tvrdě střílel Telegin.

32:47
    Ruská odpověď je tady. DANIL APALKOV vystřelill po rychlém brejku zpoza obránce a trefil přesně mezeru v Mrázkově postoji. Asistence: Sergej Barbašev, Zachar Arzamacev.

32:21
    Krejčí předvedl nádhernou akci, obrkouřil si dva bránící hráče a dostal se před branku soupeře, ale nezakončil akci ideálně. Hala obdivně zatleskala technickému umění našeho obránce.

31:38
    Holík vybojoval puk a mezi kruhy předložil sekáčovi, jeho ránu vasilevskij vyrazil levým betonem. Naši si ted věří a mají více ze hry.

31:03
    Hyka vybojoval dobrým forčekingem puk ve středním pásmu a dostal se do šance, střílel nad.

29:59
    Rusové jeli dva na jednoho, Jakupov ale trefil při pokusu o přihrávku jen Hrbasovu brusli.

29:20
    Barbašev měl za naší brankou až příliš mnoho prostoru, Mrázek byl vůči jeho aktivitě pozorný.

28:42
    Sekáč pěkně tečoval Hrbasovu střelu, dorážka se mu už nepovedla.

27:16
    Česko právě vstřelilo branku!
    Skvělá akce slávistické dvojice Hertl - Jaškin. Tomáše Hertl zatíhl odvážně puk, obrkoužil branku a jeho nahození dorazil do soupeřovy sítě JAKUB CULEK. Pvodně se zdálo že autorem branky byl Jaškin, ale rozhodčí označili útočníka s číslem 14. Asistence: Tomáš Hertl, Jakub Dmitrij Jaškin.

26:50
    Dvakrát po sobě odehráli Rusové na zakázané uvolnění.

26:29
    Petr Straka si pěkně nadhodil puk mez kruhy a snažil se střílet přes obránce, puk byl sražen hokejkou soupeře do sítě nad brankou.

25:05
    Jaškin s Hertlem teď dobře kombinují, našim se druhá třetina daří lépe než první, jsou výrazně aktivnější a nebezpečnější.

24:28
    Nepřesná rozehrávka ruského týmu vedla k zakázanému uvolnění.

23:28
    Straka našel zpoza branky Holíka, jeho pokus šel mimo.

23:19
    Hyka byl sám před brankou a tečoval Zámorského nahození, puk odskákal mimo branku.

22:41
    Mozík tvrdě vystřelill a následně předvedl dobrou obrannou práci proti brejku Rusů, ale ten skončil následně ofsajdem.

22:31
    Pěkný pokus Culka, brankář jej vytáhl vyrážečkou.

22:18
    Česká pětice byla velmi statická, Krejčí se rozhodl vyzkoušet to z dálky, ale jeho pokus brankář dobře viděl a chytil.

21:50
    Rusm se daří nedávat našim hráčům postor v přesilovce.

20:36
    Po buly pokus Hrbase, Vasilevskij kryje.

20:28
    A další šance Česka, Filippi střílel nad a v následné skrumáži fauloval Ožiganov Uhra a naši budou hrát první přesilovku zápasu.

20:15
    Český tým začal druhou třetinu velkou šancí Musila, ten netrefil branku, po následném závaru dorážel Straka, ale puk skončil pod ruským gólmanem.

20:01

Rusové mají v dosavadním průběhu více ze hry a měli hned několik obrovských šancí. Buď je pochytal fantastický Mrázek, nebo je ruští hráči spálili sami. Pokud budou naši chtít pomýšlet na úspěch, k fantastickému Mrázkovi budou muset přidat zlepšenou hru i v poli.

Střely po první třetině: Rusko 15, Česko 5.

20:00

19:46
    Mrázek neuvěřitelně drží český tým, Jakupov byl na brankovišti, ale Mrzek roztáhl betony a utěsnil svoji branku.

19:27
    Srážka Filippiho s Ožganovem ve středním pásmu, ruský hráč se jen težce zvedá z ledu.

18:29
    Sekáč jel s Filippim dva na dva, pěkně prošel přes beka, ale střela mu nesedla.

17:38
    Faksa se Sedlákem vytvořili prostor na střelu pro Musila, Vaslievskij jistě puk zachytil.

15:58
    Musil zkoušel z vlastního pásma najít Jaškina na modré, ale přihrávka se mu nepovedla.

15:08
    Český tým si teď koleduje o inkasovanou branku, před Mrázkem byl opět v dobré šanci Kuzněcov. Rusové jsou indoviduáně velmi dobře vybavení a mají skvělé bruslení.

14:47
    Nikita Gusev v bezprostřední blízkosti, trefil Mrázka do hrudi.

13:32
    Hertl poslal pěknou střílenou přihrávku před branku, Nosek se jen těsně nedostal k teči.

Při opakovaných záběrech hala třikrát za sebou zahučela, jakou velkou šanci Kuzněcov teď spálil.

13:20
    Kuzněcov se te'd připravil o vedoucí gól. Po dlouhé příhře z vlastního pásma se zjevil na našimi beky, jel sám na Mrázka, dokonce jej poslal na druhou stranu než chtěl střílet, ale přestřelil!

11:47
    Barbačev na levém křídle měl až moc prosoru, jeho velkou šanci Mrázek také ustál.

11:15
    Dobrý pokus aktivního Jakuba Culka, po něm ale rychlý brejk Ruska a buly před Mrázkem.

10:12
    Buly v ruské obranné zóně, opakuje se protože ruský hráč si na něm pomohl nohou.

10:08
    Pěkná rána Krejčího, další pokus Culka zblokován obranou.

09:41
    Ofsajd po nepřesné ruské přihrávce.

09:06
    Culek teď dvakrát pěkně v obraně u mantinelu.

07:11
    Opět skvěle Mrázek, jeho beton nádherně pokryl další šanci Zemčenka.

06:29
    Další nebezpečná střea Kuzněcova a následně skvělý zákrok Mrázka.

06:17
    Radek Faksa se v oslabení dral do brejku, obrana soupeře jej ale odstavila od puku.

05:30
    První velká šance Ruska, Kuzněcov se v rohu zbavil Říhy a vybruslil si sám před Mrázka, naštěstí nedokázal zvednout pu přes jeho beton. Vyloučen Říha za sekání.

04:42
    Uher objel s pukem branku do dobré pozice, ale přestřelil.

03:44
    Zámorský pěkne poslal k zemi Telegina, Češi musí hrát takto tvrdě, aby mohli uspět.

02:34
    První ránu na soupeřovu branku vyslal Sedlák.

02:03
    Jaškin ztratil ve střední másmu puk a ybla z toho nebezpečná akce Kuzněcova.

0:29
    První zákrok Petra Mrázka, střelu z levého křídla pokryl.

00:01

V české sestavě došlo k jedné změně, svá místa v prvním a třetím útoku si prohodili Jaškin a Straka, český tým tak má nového prvného centra. Do sestavy se vrátili i zranění Culek a Musil, třináctým útočníkem bude Přibyl.

Vítáme hokejové fanoušky z druhé nejslavnější hokejové haly s prohnutou střechou po vsetínském lapači, calgarského Saddledomu. Čeští hokejisté se za pár minut utkají s Rusy o postup mezi nejlepší čtyřku juniorského šampionátu.

Rusko: Vasilevskij (Makarov) - Sergejev, Arzamacev, Antipin, Ožiganov, Želdakov, Nesterov, Naumenkov, Isagulov - Apalkov, Kosov, Barbašev - Jakupov, Chochlačev, Telegin - Gusev, Kučerov, Kuzněcov - Kulikov, Zemčenko, Grigorenko.

Česko: Mrázek (Kašík) - Musil, Krejčí, Říha, Zámorský, Mozík, Jank, Hrbas - Holík, Straka, Sekáč - Nosek, Filippi, Uher - Jank, Hertl, Jaškin - Faksa, Hyka, Sedlák - Přibyl

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Zalaski (CAN) - Carlson (CAN), Schrader (GER).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Michal Berg

Branky a nahrávky: 33. Apalkov (Barbašev, Arzamacev), 62. Želdakov - 28. Culek (Hertl, Jaškin)

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Zalaski (CAN) - Carlson (CAN), Schrader (GER)