Karviná (Baník) – Val. Meziříčí 5:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:5 (po pr.) | Prostějov – Poruba 2011 4:3 (po pr.)
Nový Jičín – Havířov 2:5 (kon.) | Břeclav – Kolín 3:5 (kon.) | SHK Hodonín – Pelhřimov 12:6 (kon.)
Bílina – Klášterec nO 4:3 (kon.) | Sokolov – Jablonec n/N 2:3 (po pr.) | Klatovy – Řisuty 4:1 (kon.)
Vsetín – Opava 6:5 (kon.) | Kobra – Milevsko 2:3 (kon.) | Tábor – Děčín 5:3 (kon.)
HK Baník Karviná
5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 10.11.2012, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu patnáctého kola druhé ligy skupiny východ mezi domácím Baníkem Karviná a Bobry z Valašského Meziříčí. Utkání začíná v 17:00.

Karviná je aktuálně osmá a její výkony se mění jako na houpačce. Tým se neprezentuje špatnými výkony, ale od začátku sezóny čeká na delší bodovou šňůru, která by ji v silné konkurenci vyzdvihla mimo nelichotivé spodní příčky.

Nejproduktivnějším karvinským útočníkem je Libor Pavliš, který si drží průměr více než 1,5 bodu bodu na zápas a ještě před minulým kolem dával v průměru na jeden zápas i jeden gól. (22 bodů ve 44 zápasech - 13+9). Velmi produktivní jsou i David Mikšan a Brandon Contratto, který však v posledních zápasech od trenéra nedostává tolik prostoru a jeho bodový přínos začal kvůli tomu stagnovat.

Nejproduktivnějším obráncem je Pavel Kowalczyk (3+11), na jehož dělové ráně zakládá karvinská přesilovka. Když Kowalczyk vypálí od modré, málokdy brankář puk udrží a otevírá se prostor k dorážkám. zejména díky tomuto borci má Baník nejlepší přesilovky v lize.

Valašské Meziříčí je jediným celkem, který v mimořádně vyrovnané soutěži od začátku zaostává. První body si připsalo až v šestém a sedmém kole za prohry v prodloužení se Vsetínem a Přerovem a na první výhru čekalo až do kola devátého, kdy překvapivě porazilo v nájezdech Havířov. Poprvé naplno bodovalo až tuto středu proti Frýdku - Místku, což by jej mohlo nakopnout i k vítězství v dnešním duelu.

Nejproduktivnějším Bobrem je Viktor Coufal, který před touto sezónou do Meziříčí přišel z Přerova a také nemá daleko k tomu, aby sbíral bod na zápas. (14 zápas, 13 bodů za 5 branek a 8 asistencí. Za ním je extraligou ostřílený Martin Ambruz (4+6) a další posila, tentokrát z Prostějova, Robin Ševčík (5+3).

Obraně vládne Lukáš Zábojnik (1+4) a pozor je třeba si dávat i na Jana Heču nebo Jakuba Schejbala (oba 1+3). Celkově obrana Bobrů oproti loňsku velmi oslabila a je pravděpodobně hlavním kamenem letošního Bobřího úrazu.

Sestavy v minulých zápasech:

HC Baník Karviná:
    Smolka – Sznapka, Javín, Vnenk, Krause, Kowalczyk, Deutsch – Samiec, Moravec, Mikšan – Holý, Pavliš, Segíň – Rosůlek, Badžo, Contratto - Číhal, Miczek, Mareček
    HC Bobři Valašské Meziříčí:
    Okáč (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kundera, Kvapil, Lehečka, Maršálek, Martiník, Machala, Máša, Mikel, Schejbal, Škůrek, Varga D., Varga Mir., Varga Mar., Voznica

Poslední vzájemný zápas:

Branky a nahrávky: 30. Coufal (Zábojník), 34. Ševčík (Martiník) - 9. Conratto (Krajíček, Kowalczyk), 30. Mareček, 56. Pavliš (Kowalczyk), 57. Pavliš (Conratto, Kowalczyk).

Obdržené góly ve vlastní přesilovce: 4

Svou roli může sehrát i domácí, respektive venkovní prostředí, proto přidávám i statistiky, které to berou v potaz.

Ubráněná oslabení: 29/37 (78,38%) – 8. v lize

Pro tuto chvíli je to ode mě vše, ale krátce před sedmnáctou hodinou se znovu přihlásím z Karvinského zimního stadionu a přidám další podrobnosti.

Vítám Vás z Karviné. Před malou chvílí zde skončilo rozbruslení a týmy se zde rozcvičovaly v těchto sestavách.

HC Baník Karviná: Smolka (Iláš) - Javín, Sznapka, Kowalczyk, Deutsch, Krajíček, Krause - Mikšan, Samiec, Pavliš, Holý, Segiň, Contratto, Rosůlek, Badžo, Miczek, Číhal, Mareček

HC Bobři Valašské Meziříčí: Okáč (Netolička) - Heča, Kolovratník, Maršálek, Mikel, Kvapil, Škůrek - Ambruz, Bokroš, Heža, Kundera, Martiník, Machala, Smetana, Varga Mir., Varga D., Varga Mar., Voznica

Rozhodčí: Czubaj - Bojda, Mikler.

Karviná se dnes bude muset obejít bez Davida Moravce a do sestavy se dnes po nemoci vrátil Jan Krajíček, který dnes v obraně naskočí místo Lukáš Vnenka. Bobři mají dnes k dispozici dvojici olomouckých mladíků Davida Škůrka a Tomáše Smetanu.

Utkání dnes bude řídit jako hlavní pan Vojtěch Czubaj z Dětmarovic a na čarách mu budou asistovat Vladan Bojda a Tomáš Mikler, kteří oba přijeli z Třince.

Hráči už jsou na ledě následováni trojicí rozhodčích a zápas za malou chvíli začne.

K úvodnímu buly zkříží hole David Moravec a Miroslav Varga.

00:01

0:50
    Obě strany si vyměnily puk, ale ohrožení ani jedné z branek jsme zatím neviděli.

1:07
    Puk v ochranné síti za Smolkou. Vhazování proběhne po pravé ruce karvinského brankáře.

2:15
    Bobři zřejmě nabuzeni vítězstvím nad Frýdkem - Místkem obléhali útočné pásmo, ale stále jsme neviděli střelu.

2:39
    První střelu zápasu zaznamenal Dominik Krause, ale branku minul, takže oba brankáři zatím bez práce.

2:50
    Zakázané uvolnění Valašského Meziříčí.

3:08
    Javínovu střelu srazil obránce před Mikšana, který branku přestřelil.

3:31
    Karviná právě vstřelila branku!
    První střela, která bezprostředně ohrozila brankáře končí v síti! JAN MICZEK, který dnes v první formaci zaskakuje Davida Moravce vybruslil z rohu a z velmi ostrého úhlu Okáče propálil. Asistence: Miroslav Javín.

3:57
    Druhou střelu už Okáč zvládl, přestože Pavlišův pokus od levého mantinelu byl mnohem nebezpečnější než předchozí Miczkova rána.

4:05
    Krajíčkova rána duní o zadní mantinel.

4:23
    Kotouč mimo hrazení. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže ke karvinské brance.

4:57
    Mikšan po přechodu do útočného pásma vypálil hned za modrou a trefil tyč!

5:47
    Kowalczyk při svém vyhození trefil strop a dostává dvě minuty za zdržování hry.

6:13
    Škůrkova střela byla tečována nad, Karviná vyhazuje a Smolka dnes stále nemusel zasahovat.

6:52
    Do Mikelova pokusu padl Samiec a karvinští opět nepustili puk ke svému gólmanovi.

7:17
    Mikšan šetřil čas v útočném pásmu a posléze získal další vteřiny přihrávkou zpět na Javína, který vyhodil až za Okáče.

7:28
    Karviná v offsidu.

7:47

8:07
    Coufal vjel do útočného pásma, přestože v něm svého spoluhráče viděl a jeho offside je posouzen jako úmyslný. Hra se stěhuje před Okáče.

8:20
    Krajíček pálí mimo.

8:31
    Heža nasměroval kotouč pouze do bruslí Krauseho, od nichž se puk odrazil do ochranné sítě a vhazovat se bude před Smolkou.

8:51
    Miczek našel před brankou Javína, který dostal puk na paty, ale přesto dokázal vypálit mezi Okáčovy betony. Hostující brankář sklapl nohy včas.

9:27
    Javín dělově nahazoval ze středního pásma a málem Okáče propálil!

9:53
    Pavliš hledal před brankou Segině a posléze se ještě k dorážce dostal Holý. Okáč vyrážečkou nasměroval puk do horní sítě a vhazovat se bude po jeho levici.

10:02
    Miroslav Varga v dobré pozici minul. Smolka si bude na svůj první zákrok ještě muset počkat.

11:15
    Badžo se prokličkoval před branku a zakončoval bekhendem. Branku minul jen o pár centimetrů.

11:34
    Od bruslí hostujících obránců se puk prapodivně po několika odrazech dostal k Okáčovi, který pro jistotu přerušil hru.

12:49
    Pavliš před branku Holému, ale jeho pas byl nepřesný.

13:53
    Brandon Contrattopřed brankou našel LUMÍRA ROSŮLKA, jehož ránu Okáč vyrazil na sebe a nevšiml si že mu puk padá přímo za záda. Asistence: Brandon Contratto, Marek Badžo.

14:24
    Lukáš Smolka si připisuje první zákrok a hned se musel pořádně vytáhnout. Domácí obrana v mezikruží zapomněla Voznicu, ale Smolkova lapačka byla v pohotovosti.

15:00
    Krajíček nahodil puk na branku a Okáč jej schoval v náruči. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Bobrů.

15:33
    Puk se po prapodivném odrazu dostal k Miroslavu Vargovi, který měl před sebou prázdnou branku! Smolka se zázračně přesunul!

15:57
    Offside v podání Bobrů.

16:32
    Po střele Javína měl Okáč i trochu štěstí, ale puk za svá záda nepustil.

16:48
    Javín pálil znovu a dorážet zkoušel Miczek. Okáč opět drží svůj tým.

16:50
    Deutschova střela po buly zablokována.

17:14
    Bobři předvedli krásnou kombinaci naslepo na jejímž konci stál před prázdnou brankou Heža, který ovšem minul.

17:39
    Segiň se natlačil s pukem do brankoviště, ale na Okáče nevyzrál.

17:43
    Rosůlek pálí nad.

17:52
    Okáč přerušuje po střele Krajíčka. Buly proběhne po jeho levé ruce.

18:31
    Mikšanovo nahození branku minulo, ale od zadního mantinelu se odrazil před Miczka, proti němuž se bleskurychle přesunul Petr Okáč.

19:02
    Kowalczyk míří na trestnou lavici za podražení. Přestože David Varga pádu hodně přidal a zasloužil by si také trest, podražení tam skutečně bylo.

19:32
    Heža minul branku.

19:47
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Tohle buda Miroslava Javína hodně mrzet. OLDŘICH HEŽA chtěl přihrát přes brankoviště a Javín jeho přihrávku smolně srazil za záda svého brankáře. Bez asistence.

19:58
    Kowalczykovo nahození ze středního pásma Okáč kryje a víc už se v téhle třetině nestane.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které na ledě jasně dominovali domácí, kteří si vytvořili náskok 2:0. Hosté poprvé ohrozili branku přímou střelu až v patnácté minutě, ale přesto díky vlastnímu gólů domácích dokázali v závěru třetiny využít přesilovku a snížit.

Druhá třetina začne přibližně v 19:47.

Okolo středového kruhu se to už hemží a vše je připraveno pro začátek druhé části.

20:01

20:26
    Bobři se neshodli a je z toho zakázané uvolnění.

40:44
    Samiec trefil pouze brusle protihráče.

21:19
    Puk před brankou Bobrů prapodivně poskakoval, ale Mikšan jej svým plácnutím nenasměroval správným směrem.

21:43
    Holý našel u druhé tyče nikým nehlídaného Pavliše, ale celou domácí akci zhatily Okáčovy chrániče.

21:45
    Po buly vypálil Deutsch, ale jeho střela byla sražena do rohu.

22:29
    Heža byl sám v dobré pozici, ale nezpracoval a Smolka se stihl přesunout. Proto hostující útočník volil přihrávku před branku na JAKUBA VOZNICU, který střelou mezi betony srovnává skóre! Asistence: Oldřich Heža, Michal Maršálek.

23:21
    Po dalším zákroku Smolky je hra přerušena a vhazuje se po levé ruce domácího brankáře.

24:03
    Ambruz to zkoušel z otočky, ale branku minul.

24:21
    Samiec nejprve trefil brusle protihráče a poté bekhendem nemířil přesně.

24:24
    Hostům se povedl perfektní obrat! LUKÁŠ BOKROŠ jel sám na branku, nic složitého nevymýšlel a lehkou střelou zápěstím Smolku překonal. Asistence: Miroslav Varga.

24:51
    Domácí budou mít možnost na vyrovnání. Martiník dostává dvě minuty za držení protihráče.

24:57
    Kowalczykovu střelu Pavliš tečuje mimo a hosté vyhazují puk ze svého pásma.

25:19
    Deutsch našel před brankou LIBORA PAVLIŠE, kterého sice Okáč nejprve zázračně vychytal, ale na dorážku zkušeného útočníka už byl krátký. Asistence: Zdeněk Deutsch.

25:42
    Hosté jeli dva na jednoho, ale zastavila je nepřesná přihrávka.

24:06
    maršálkovu střelu Smolka vyrazil a posléze někdo z hostů zahrál vysokou holí, takže Bobři musí ven z útočného pásma.

26:45
    Samiec vybojoval puk a předal jej před branku Mikšanovi, jehož hůl dobře zablokoval Škůrek.

27:23
    Hostům je odpískán offside.

27:36
    Škůrek pálí od modré a Smolka vyrážečkou zasahuje.

28:30
    Contratto, který se dnes podruhé dostává na led(tentokrát s Pavlišem a Segiňem), vypálil a Okáč s ním měl velké problémy.

28:40
    Coufal nerazil kolenem do mantinelu a na střídačku jej museli dopravit spoluhráči. Snad bude v pořádku.

29:08
    Voznica minul branku a poté puk skončil mimo kluziště. Poslední se dotkl někdo z domácích, takže se bude vhazovat před Smolkou.

29:54
    Kundera vypálil nebezpečně zpoza Javínových bruslí, ale branku přestřelil, takže Smolka zasahovat nemusel.

30:44
    Škůrek zasáhl Holého, který to nečekal, zákeřně loktem do hlavy a dostává dvě minuty za úder do oblasti hlavy a kruku a k tomu desetiminutový osobní trest.

32:18
    Pavliš našel napříč pásmem Deutsche, ale Okáč se přesunul a zlikvidoval i tři dorážky!

32:24
    Dělovka Kowalczyka Okáčovi vypadla, ale hostující gólman stihl přikrýt puk lapačkou.

32:38
    Krajíčkova střela sražena.

32:44

32:51
    Okáč přerušuje hru po Krauseho bombě.

33:36
    Coufal, jehož zranění naštěstí nebylo vážné, je ve hře a vykoledoval si hákování Samiece.

33:45
    Badžo vyhazuje puk až za Okáče.

34:00
    Hosté se opět musejí vracet ke své brance.

34:36
    Střela Miroslava Vargy byla zablokována a posléze neuspěl ani Kvapil, který se snažil natlačit do brankoviště. Smolka přerušuje hru.

35:07
    Smolkovy betony zaúřadovaly proti Davidu Vargovi a Baník vyhazuje až za Okáče.

35:36

35:51
    Okáč pro jistotu přikryl nahozený kotouč před dotírajícím Miczkem a bude sledoval buly po své levé ruce.

36:26
    Okáč sráží Samiecovo dělo do rohu.

37:01
    Heža leží na ledové ploše, ale situaci jsem zrovna sledoval a žádný střet jsem neviděl.

37:01
    Těžko říct, co se stalo. Heža už je v pořádku na nohou a míří na střídačku.

37:21
    Ambruz nedosáhl na přihrávku a je z toho icing Bobrů.

37:27
    Po buly napřáhl Kowalczyk a od bruslí padajícího Segině, který zrovna bojoval s Kvapilem se puk dorazil Okáčovi do protipohybu. Hostující brankář situaci s vypětím všech končetin i sil situaci zvládl.

37:55
    Další dva zákroky pro Okáče po střelách Holého a Pavliše.

38:13
    Bobři pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.

38:42
    Další icing v podání Bobrů. David Varga je, coby kapitán, na koberečku u sudího, jelikož se Martin Ambruz za choval velmi nesportovně a po prohraném souboji zahodil helmu a rukavice s mohutným výkřikem slova na "K", které se neslo celým stadionem.

38:49
    Další icing v podání Bobrů.

38:53
    nyní je pro změnu pískán domácí offside.

39:02
    Maršálek minul Smolkovu branku.

39:16
    Domácí si také zkoušejí, jak se dá dosáhnout zakázaného uvolnění. Čáry nás teď trochu zlobí.

39:39
    Pavliš pálil a puk se odrazil před Segině, který byl před brankou sám a zkusil Okáče překonat bekhendovou kličkou. Hostující brankář byl pozorný.

40:00

Do druhé třetiny Karviná zřejmě nastoupila pod dojmem, že se nemůže nic stát a toho využili Bobři, které musím ve druhé třetině pochválit za mimořádně bojovný výkon a zejména Miroslav Varga by si zasloužil za obětavost pro tým metál. Valaši se dvěma rychlými góly dostali do vedení a Karviné došlo, že se bude muset více snažit i proti poslednímu týmu tabulky. Zvýšila tempo hry a v přesilovce dokázala vyrovnat. Ve zbytku třetiny už opět dirigovala utkání podle svých not, ale nedaří se jí vyzrát na dobře chytajícího Petra Okáče, kterému Bobři bojovným přístupem velmi pomáhají. Bude zajímavé sledovat, co přinese poslední třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 18:37.

Hráči už jsou na ledě a za malou chvíli sudí Czubaj vhodí zahajovací buly třetí třetiny.

40:01

40:45
    Ambruz střílí mimo.

41:11
    Smolkovi Kvapilova střela vypadla, ale poblíž nestál nikdo z hostů, kdo by mohl dorážet.

42:16
    Contratto dostal trochu více prostoru na pravé straně a dostal se ke střele, se kterou měl Okáč velké problémy.

42:30
    Heča míří na trestnou lavici za nedovolené bránění. Uvidíme, jestli Karviná vylepší své přesilovkové statistiky, které se pohybují okolo 25%.

43:06

43:37
    Krajíčkova střela byla zablokován a hosté vyhazují přes všechny čáry.

44:30
    Hosté v plném počtu. V této přesilové hře Karviná příliš neexcelovala.

45:01
    Heža se přokličkoval na střed útočného pásma a tvrdě vystřelil. Jeho rána branku minula.

45:49
    Heža si počínal podobně jako před chvílí a opět nemířil přesně.

34:21
    Kvapil pálí od modré, Smolka vyráží.

46:32
    Libor Pavliš jel sám branku a zkusil krátkou stahovačku do bekhendu se zakončením mezi betony. Okáč jeho záměr vystihl!

46:41
    Bobři vyhazují na zakázané uvolnění.

47:17
    Contratto tečoval Krajíčkovu střelu a brankáře překonal! Puk ovšem o pár centimetrů minul branku!

47:29
    Bobři posílají puk na zakázané uvolnění.

48:18
    Pavliš poslal puk před branku, ale Holý neměl dost času na zakončení a puk končí v rohu.

48:35
    Icing v podání Karviné.

48:46
    Holého střela byla nadzvednuta a puk doplachtil až k Okáčovi, kteýr přerušuje hru.

48:52
    Puk mimo mantinely. Vhazování po levé ruce hostujícího brankáře.

49:12
    Contratto tvrdě vypálil z pravého křídla a Okáč drží puk v náruči.

49:22
    Puk nahozený ze středního pásma se dostal až ke Smolkovi, který jej přikryl a prohlédne si buly po své levici.

50:16
    Martin Varga posílal puk před branku a Kowalczyk se málem postaral o další vlastní gól domácích. Smolka stál na správném místě a blamáž se nekonala.

50:56
    Zakázané uvolnění Karviné.

50:56
    Rosůlek musí Smolkovi utáhnou betony a pak budeme pokračovat.

50:57
    Výstroj v pořádku a hraje se dál.

50:58
    Hned po buly se kotouč dostal ke Karvinskému brankáři a vhazování si můžeme zopakovat.

51:10
    Contratto jel sám branku, Okáče položil a bekhendem zakončoval. Jenže byl hákován a branku minul, takže nyní pojede trestné střílení!

51:10
    BRANDON CONTRATTO byl úspěšný! Najížděl si pomalu a vlnivým pohybem rozhodil Okáče, kterého posléze propálil střelou zápěstím.

51:24
    Bobři v offsidu.

51:30
    Hra je přerušena, jelikož Javín dostal kotoučem do tváře. Po velmi nepříjemném zásahu se velmi pomalu vrací na střídačku.

51:55
    Pavliš jel sám na branku a Okáč proti němu vyjel. Oba skončili v rohu a Pavliš hledal před prázdnou brankou Segině, který o pár centimetrů na puk nedosáhl!

52:17
    Bobrům je pískána přihrávka rukou.

52:29
    Nahozený puk končí u Smolky, který přerušuje.

52:35
    Kotouč je opět schovaný pod lapačku domácího brankáře.

53:00
    Po chybě Krajíčka byl Miroslav Varga před brankou úplně sám, ale Krajíčka, který skokem do dráhy kotouče hasil svou chybu, nepřekonal, takže Smolka zasahovat nemusel.

53:34
    Hostující Martin Varga dostává dvě minuty za podražení.

53:40
    Bobři vyhazují.

53:58
    Po ráně Kowalczyka, která o milimetr minula horní tyč to na karvinském stadionu jen zahučelo a hosté posílají kotouč opět za Smolku.

54:51
    Karviná se dopouští zakázaného uvolnění.

55:04
    Badžo s DAVIDEM SAMIECEM jeli dva na jednoho a druhý jmenovaný předloženou nabídku odmítl zahodit! Asistence: Marek Badžo, Brandon Contratto.

55:29
    Bobrům je odpískán offside.

56:30
    Karviná v uplynulé minutě držela útočné pásmo, ale střelu si nepřipravila.

36:52
    Contratto dostával přihrávku mezi dva beky a mohl jít do úniku. Jenže na Badžův pas nedosáhl a je z toho icing.

56:53
    Dnešní utkání sleduje 290 diváků.

56:59
    Smolka vyráží střelu Martiníka.

57:03
    Mikšan dostává dvě minuty za hákování. Bobři mají poslední šanci zápas zdramatizovat.

57:20
    Hosté musí začít znovu od své branky poté, co puk vyvezl Pavliš.

57:41
    Kowalczyk zablokoval Coufalovu ránu a vyhodil puk.

57:48
    Heža sekal a počet hráčů na ledě se srovná.

59:03

59:10
    Pavliš jel sám na branku, ale přestřelil.

59:35
    Kowalczykovu ránu Okáč nasměroval do rohu.

59:48

60:00

Ve třetí třetině Karviná dokázala využít trestného střílení a také přesilovky a hosté na toto nedokázali reagovat. Karviná tedy vítězí a Bobrům se na středeční úspěch nepodařilo navázat. Ode mě je to pro dnešek vše a těším na na vás někdy příště u dalšího přenosu. (19:16:34)

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 4. Miczek (Javín), 14. Rosůlek (Contratto, Badžo), 26. Pavliš (Deutsch), 52. Contratto (trestné střílení), 56. Samiec (Badžo, Contratto) - 20. Heža, 23. Voznica (Heža, Maršálek), 25. Bokroš (Varga Mir.)

HK Baník Karviná: Smolka (Iláš) - Javín, Sznapka, Kowalczyk, Deutsch, Krajíček, Krause - Mikšan, Samiec, Miczek, Pavliš, Holý, Segiň, Contratto, Rosůlek, Badžo, Číhal, Mareček

Rozhodčí: Czubaj - Bojda, Mikler