Karviná (Baník) – Val. Meziříčí 5:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:5 (po pr.) | Prostějov – Poruba 2011 4:3 (po pr.)
Nový Jičín – Havířov 2:5 (kon.) | Břeclav – Kolín 3:5 (kon.) | SHK Hodonín – Pelhřimov 12:6 (kon.)
Bílina – Klášterec nO 4:3 (kon.) | Sokolov – Jablonec n/N 2:3 (po pr.) | Klatovy – Řisuty 4:1 (kon.)
Vsetín – Opava 6:5 (kon.) | Kobra – Milevsko 2:3 (kon.) | Tábor – Děčín 5:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:5 (3:1, 1:2, 2:2)
HK Opava
Sobota 10.11.2012, 17:302. liga skupina Východ

Po závěrečné siréně se ještě strhna strkanice, ta už ale nic nemůže změnit na tom, že v dramatickém zápasu slaví tříbodový zisk Ze Vsetína přejeme příjemný zbytek sobotního večera. (19:57:11)

60:00

59:53
    Vaněk vyhrál buly a domácí hlídají čas.

59:40
    Uplynulo dalších deset vteřin, hra se mezitím přesouvá do pásma před Šafránka, který se musí vrátit do brány.

59:30
    Opavští jdou do pole v šesti hráčích, bez brankáře.

59:30
    Slezan si bere oddechový čas.

59:30
    Herman to na Plška ještě zkusil z velkého úhlu. Do konce utkání zbývá pár vteřin, ale Opava si drží pásmo.

58:01
    Daniel Vaněk se dostal k brejku, před tím než mohl zakončit však u branky upadl.

58:00
    Do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty.

56:38
    Hosté jsou v plném počtu.

56:19
    Podešva z mezikruží napálil Šafránkovy betony.

55:46
    Hosté jsou ve čtyřech. Z vyloučení Tichého zbývá ještě minuta.

55:29
    Zúbek ze dvou metrů přestřelil Šafránkovu klec. Vsetínu se zatím přesilovka ale vůbec nedaří. Z větší části ji odehrávají ve vlastní třetině.

54:44
    Valaši ztrácejí pásmo

54:38
    Vsetín si bere oddechový čas.

54:38
    Tichý (OPA) vyloučen za podražení, domácí mají příležitost hrát minutu a 8 sekund přesilovku 5 na 3.

53:46
    Vyloučen Galvas (OPA), který zastavil unikajícího Mikšovského, za hákování.

53:40
    Vsetín vstřelil branku!
    MAREK DUBEC dostal přihrávku na modrou, udělal krok do útočného pásma a propálil Šafránka mezi betony. Asistence: Juraj Tichý.

53:43
    Dnešnímu utkání přihlíží 1079 platících diváků.

51:27
    Vsetínští jsou po gólu jako opaření.

50:44
    Opava právě vstřelila branku!
    Domácí ztratili puk na útočné modré, Mlýnek vyslal do brejku PETRA WOLFA, který udělal Plškovi kličku a bez problémů zavěsil. Asistence: Michal Mlýnek.

48:04
    Vaněk ukázkově namazal FRANTIŠKU ZÚBKOVI, kterému stačilo kotouč usměrnit do odkryté branky. Vsetín se tak znovu ujímá vedení. Asistence: Daniel Vaněk.

46:59
    Podešva poslal tvrdou ránu od modré směrem na bránu, jeho střela však mířila těsně mimo.

46:01
    Opava je na koni a Vsetín horko těžko brání její výpady.

44:24
    Plšek teď byl v jednom kole. Slezané to na něj zkoušeli doslova ze všech stran a puk nebezpečně létal kolem brankové čáry. Jako poslední stál u puku BOHUMIL HERMAN, který ležícího Plška propálil z mezikruží. Asistence: Petr Chalupa, Jaromír Bednárek.

43:59
    Zúbkova přihrávka z rohu kluziště nenašla před brankou žádného hráče v zeleno-žlutém.

42:32
    Domácí jsou v plném počtu.

42:30
    Petr Hruška s Dubcem ujeli v brejku 2 na 1, Dubec dostal přihrávku na bekhend, kterou si však nedokázal pořádně zpracovat.

41:27
    Vsetín vyhazuje přes všechny čáry... a Opava vyráží znovu do útoku.

41:02
    Tichého ránu od modré tečoval před brankou Chalupa, jeho střela se otřela z venku o síť Plškovy svatyně.

40:32
    Zúbek dostává dvě minuty za zdržování hry - za vyhození kotouče z vlastní třetiny mimo hřiště.

40:01

Ve druhé třetině se obraz hry radikálně proměnil. Opavští byli lepším týmem a když se k tomu přidalo několik zbytečných chyb z hokejek domácích, bylo na Lapači, po dvou trefách Kukola, rázem vyrovnáno. I po vyrovnání to byli hosté, kdo měl víc ze hry, Vsetín ale podržel Plšek, při kterém dnes stojí i potřebná dávka štěstíčka. O to, že i po čtyřiceti minutách jsou veselejším celkem domácí, se postaral svým průnikem Vaněk a úspěšně dorážející Zúbek. Třetí dějství začne cca 19:12.

40:00

39:31
    Zúbek ještě zkusil na Šafránka vyjet zpoza brány a překvapit jej u pravé tyče, tentokrát neúspěšně.

39:00
    Běží poslední minuta druhé části.

37:38
    Vaněk se elegantní kličkou prosmýkl mezi obránci, jeho bekhendovou střelu Šafránek dokázal ještě vykopnul betonem, u puku byl ale následně nejrychleji FRANTIŠEK ZÚBEK, který pohotovým šťouchem poslal černý nesmysl do sítě. Asistence: Daniel Vaněk.

37:23
    Chalupovu ránu od modré poslal Plšek do rohu kluziště.

36:11
    Zúbkova rána skončila pouze na chráničích jednoho z hostí, následná dorážka Vaňka z levého kruhu zase přesně našla Šafránkovu lapačku.

35:22
    Vsetínští si nyní ve vlastním pásmu zbytečně komplikují rozehrávku.

34:06
    Na opačné straně teď z levého křídla zkusil pozornost Šafránka Zúbek, puk trefil gólmana Opavy přesně do hrudníku.

Opavští byli nyní velice blízko čtvrté branky. Situaci hasil na brankové čáře obránce Báchor za bezmocným Plškem.

33:06
    Plšek nyní musel zasahovat proti Polokově dotírání u levé tyče.

31:11
    Domácí naprosto zbytečnou chybou darovali hostům vyrovnání. Místo aby v klidu vyhodili puk, darovali ho přímo na hůl soupeře a Opava jela do akce 3 na 1. Z první střelou si Plšek poradil, na dorážku MICHALA KUKOLA už však byl krátký. Asistence: Jaromír Bednárek.

30:46
    Dubec vystihl rozehrávku Slezanu a v brejku zatlačil Šafránka hluboko do brány. U levé tyče už pro kotouč místo nezbylo.

29:50
    A Slezan se pokusil rovnou o útok, Valaši však puk posílají na opačnou stranu hřiště.

29:27
    Hosté hrají v plném počtu.

28:54
    Tichý dostává čtyři minuty za faul vysokou holí , síly na ledě se na 36 sekund srovnají, poté mohou hosté hrát 3 minuty a 24 sekund dlouhou přesilovku.

28:23
    Mikšovský ránou zblízka donutil Šafránka ke krásnému zásahu lapačkou.

27:27
    Za sekání je vyloučen opavský Mlýnek.

27:07
    Ihned po vhazování přiťukl Tichý kotouč MICHALU KUKOLOVI a ten přesnou střelou nad vyrážečku nedal Plškovi šanci. Asistence: Josef Tichý.

27:03
    Vaněk (VSE) dostává dvě minuty za sekání.

27:03
    Hostující Měch namazal z pravé strany na Hermana, který se ocitl před polo-odkrytou klecí, byl však faulován.

25:20
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří udržet se významnější chvíli v útočném pásmu.

24:20
    Po chybě ve vsetínské rozehrávce se v ideální střelecké pozici ocitl Polok, střela mu ale vůbec nesedla. Plšek opět nemusel zasahovat.

23:14
    Opavě se přesilová hra příliš nepovedla, kromě jedné střely do vsetínského obránce, na Plška kotouč nevyslala.

23:11

22:16
    Střelu Galvase od modré zastavoval v mezikruží Žák.

22:04
    Nyní vyhazují domácí přes všechny čáry..

21:25

21:11
    Patrik Vrána (VSE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

21:02
    Mlýnek se probíjel do šance před brankou, ale byl faulován..

20:22
    Vsetín dohrává přesilovku z první části, zatím je však u puku Opava.

20:01

V první třetině byli domácí lepším celkem a po zásluze se také ujali vedení v poměru 3:1. Valachům se tentokrát daří rozebírat pevný obranný val hostů a nebýt dobře chytajícího Šafránka, mohl být jejich náskok ještě výraznější. Druhá perioda začne cca 18:22.

20:00

19:55
    A domácí se již do pásma vrátit nestihnou.. přesilovka se bude dohrávat v úvodních minutách druhé části.

19:29
    Hosté se osvobozují.

19:25
    Šafránek posunul branku a dostává od hlavního sudí trest za zdržování.

18:39
    Vzápětí si ale Dubec s PETREM HRUŠKOU spravili chuť. Dubec přistrčil puk svému spoluhráči a ten vrtící se kotouč poslal k pravé tyči Šafránkovy branky. Asistence: Marek Dubec.

18:29
    Valaši šli ve třech proti jednomu, Dubec nahrál Hruškovi, kterému ale střela příliš nevyšla.

17:25
    Vaněk zachytil rozehrávku Opavy na modré, po jeho nahození se puk odrazil k ADAMU MIKŠOVSKÉMU do mezikruží a ten dělovkou propálil Šafránka nad lapačku. Bez asistence.

16:57
    Po Holíkově střele proklouzl puk těsně kolem tyčky a hned vzápětí střílel z ideální pozice mezi kruhy Brezáni, ale Šafránek ho vychytal.

16:47
    Hosté nyní poslali na Plška tři střely z různých míst kluziště, Plšek byl ale pozorný.

15:40
    Dubec zamýšlel kličku mezi dvěma obránci, která by ho posunula tváří v tvář brankáři Šafránkovi, tentokrát mu ale nevyšla.

15:02
    Po delší kombinaci vypálil z mezikruží Podešva. Kotouč po jeho střele zůstal v brankovišti a strhla se o něj velká mela. Nakonec však bez změny skóre.

14:10
    Tichého dělovku od modré tečoval před bránou ještě Zúbek, Šafránka však neohrozil.

13:38
    Vaňkova střela od modré šla mimo ... a Valaši nyní přicházejí o pásmo.

13:16
    Kukol (OPA) dostává dvě minuty za držení.

12:25
    Wolf vystihl přihrávku Valachů a z vrcholu levého kruhu vypálil na Plška, ten scvakl betony včas.

11:05
    Sledujeme vyrovnanou hru, hráči obou mužstev se střídají u puku a prozatím tomu odpovídá i skóre.

10:27
    Hosté to zkouší na Plška především ránami od modré, tentokrát ale před brankou chyběl hráč na dorážku.

10:02
    Valaši odvezli kotouč do pásma před Šafránka a sbírali cenné vteřinky.

9:13
    Vrabel vypálil na Plška od modré a před brankou tvrdě dorážel Chalupa. Teď domácí děkují skvělému zákroku Plška, který kotouč ukryl pod lapačkou.

9:05
    Patrik Vrána (VSE) dostává dvě minuty za podražení.

08:12
    Brezáni namazal Báchorovi na modré, jeho střela však k brankovišti nedošla.

07:54
    Fardova střela z pravého křídla skončila mimo, dělovka Dubce od modré zase vysoko nad.

07:07
    Mikšovský projel do útočného pásma středem hřiště a hledal svého spoluhráče na pravém křídle, kotouč však napálil zpět do středního části hřiště.

06:42
    Slezan vyhazuje přes všechny čáry.

06:32
    Opava hrála v šesti. Vsetín si tak zahraje další přesilovku. Trest odsedí hráč s č. 13 - Jakub Vítek.

5:11
    Po kombinaci za bránou se na modré napřáhl JOSEF TICHÝ a propálil Plška, který měl zastíněný výhled. Asistence: Tomáš Měch, Lukáš Černý.

04:39
    Dubec (VSE) mimo hru nešťastně trefil hostujícího hráče do obličeje a dostává trest za faul vysokou holí.

03:51
    Domácí to znovu zkusili hned po buly, tentokrát byl ale Šafránek pozorný.

3:46
    Po závaru před opavskou brankou dotlačil kotouč po přihrávce Mikšovského do branky DANIEL VANĚK. Asistence: Adam Mikšovský.

3:10
    Vaněk nahrával Vránovi na modrou a ten poslal kotouč těsně mimo klec.

3:01
    Hosté však vyhazují kotouč přes všechny čáry a domácí si musí pásmo znovu vybojovat.

2:45
    Petr Wolf (OPA) odchází na trestnou lavici na dvě minuty za faul vysokou holí.

2:15
    Vítek hledal někoho ze spoluhráčů před Šafránkem, avšak marně.

1:22
    Puk si však před Plškem nedokázali zpracovat ke střele.

00:40
    Sledujeme úvodní oťukávanou. K puku se nyní dostávají hosté a zahajují útok.

0:08
    První zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Plškem.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kristýna Guricová

Branky a nahrávky: 4. Vaněk (Mikšovský), 18. Mikšovský, 19. Hruška P. (Dubec), 38. Zúbek (Vaněk), 49. Zúbek (Vaněk), 54. Dubec (Tichý) - 6. Tichý (Měch, Černý), 28. Kukol (Tichý), 32. Kukol (Bednárek), 45. Herman (Chalupa, Bednárek), 51. Wolf (Mlýnek)

VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) - Vrána, Vrba, Farda, Tichý, Žák, Báchor, Mečiar, Tesařík - Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Hruška P., Dubec, Podešva, Vítek, Holík, Brezáni, Kajaba, Kubo, Daněk.
    HK Opava: Šafránek (Kober) - Vrabel, Galvas, Tichý, Tuna, Kukol, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa.

Rozhodčí: Roman Mrkva (Frýdek-Místek) – Michal Vengřín (Ostrava), Tomáš Záviský (Březová)