Omsk – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Barys – Čeljabinsk 3:6 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 2:1 (po s.n.)
N.Novgorod – Lev 2:3 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 4:0 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Mytišči – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 2:3 (po s.n.) | Minsk – Petrohrad 1:4 (kon.)
Doněck – Nižněkamsk 3:2 (po s.n.) | Riga – Kazaň 0:3 (kon.)
po s.n.
Spartak Moskva
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 14.11.2012, 16:30 • Sokolniki, Moskva. • KHL

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Příště napočtenou. (19:01:56)

Po velkém a unavujícím boji si nakonec druhý bod připisují hokejisté Salavatu. Těžko říct, zda je to vítězství zasloužené, ve třetí třetině a poté v prodloužení byl aktivnější soupeř, ale každopádně celková remíza tomuto utkání sluší. Nájezdy jsou už loterie.

65:00
    Ufa právě vstřelila branku!
    Vítězný gól si tak připisuje DENIS PARŠIN, neboť nikdo z protihráčů úspěšný nebyl a Levandovskij ve třetí sérii vstřelil druhý gól.

Levandowskij mohl rozhodnout a taky rozhodl. Dojel si k brance, kde nic nevymýšlel a střílel. Puk dokázal trefit do volného prostoru branky.

Za domácí jel Růžička, ale také neuspěl.

Filatov se dostal až do příliš velké blízkosti gólmana a puk už nedokázal zvednout. Trefil gólmanovy betony.

Suglobov přestřeluje a po první sérii je stav 0:1.

Jako první jel Paršin a ranou k tyči dává gól.

Samostatné nájezdy začínají.

O konečném vítězi a o tom, kdo si připíše bonusový bod navíc tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Domácí mají puk ve své moci a za svojí brankou. V prodloužení se tak vítěze také nedočkáme.

64:10
    Morrisonn střílel z voleje, ale puk poslal vedle pravé tyče.

63:41
    Domácí šli ve třech do útoku, ale v dobře se vyvíjející šanci je zastavil ofsajd.

63:04

62:50
    Dvakrát za sebou pálil Ščitov, ale ani jednou branku netrefil.

61:56
    Hosté vyhazují až k brance Borisova.

61:14
    Hned na začátku velká šance, puk se po nahození jen tak odšoural kousek vedle levé tyče hostující brány.

61:03
    Koltsov (UFA) poslal k ledu unikající Nakládala a je vyloučen na dvě minuty za podražení.

60:14

60:10
    Hosty hned na začátku zastavuje ofsajd.

60:01

Ve třetí periodě se podařilo domácím hráčům ve vlastním oslabení srovnat. Oba celky pak měli několik dobrých šancí ke skórování, tu největší spálil pár minut před koncem domácí ŽUKOV, ale nyní je jasné, že si oba mančafty připíší určitě bod. Které mužstvo i ten druhý, to se teprve ukáže. Nyní nás čeká prodloužení.

60:00

59:15
    Po delším dobývání útočného pásma končí puk ve středním pásmu.

58:45
    Hosté mají puk na svých hokejkách, ale také ve svém obranném pásmu.

58:14
    Budou to pro domácí těžké chvíle. Vyloučen Šefer (SPM) na dvě minuty za hákování.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Žukov měl na holi rozhodnutí. Puk se k němu odrazil a domácí hokejista měl před sebou poloodkrytou branku, ale nedokázal trefit puk tak, jak by chtěl. Velká škoda pro domácí.

56:58
    Ten se jim nezdařil, hosté chvíli zlobili v útoku, ale také se do šance nedostali. Aktivita obou mužstev postupně uvadá.

56:20
    Domácí mají puk ve své moci ve vlastním pásmu a zakládají útok.

55:45
    Špatná souhra hostů znamená icing a stěhování zpátky před Tarasova.

55:15
    Další rána na brankáře Ufy a další úspěšný zákrok.

55:10
    Tarasov radši podržel puk pod svojí lapačkou a přerušil hru.

54:50
    Philström před sebo měl otevřený prostor, ale puk netrefil vůbec ideálně a poslal jej mimo branku.

54:25
    Růžičkův projektil z pravé strany chytá Tarasov do své výstroje.

53:16
    Nyní zastavil útok hráčů Spartaku ofsajd.

53:01
    Domácí nyní raději vyhodili na zakázané uvolnění.

52:19
    Petrov se nejprve ocitl sám před gólmanem, dostal přihrávku, ale zblízka nedokázal najít skulinku, kterou by puk poslal do branky. Z protiútoku si to k brankáři téměř sám mířil Philström, ale bekhendem neuspěl. Velké šance na obou stranách.

51:33
    Ščitov pálí od modré a Tarasov chytá do lapačky.

50:50
    Zinovjev se po chybě domácích obránců dostal sám před brankáře, ale puk mu na poslední chvíli sjel z hole.

49:22
    Nyní už Tarasov zasahuje a přerušuje hru.

48:42
    Velká skrumáž vznikla před Tarasovem, puk byl pořád ve hře, ale nikdo z domácích jej nedokázal poslat za brankovou čáru.

46:55
    Domácí jeli v přečíslení dva na jednoho, ale finální přihrávku dokázali hosté zblokovat.

46:42
    Paršinův pokus byl zblokován a puk končí v ochranné síti za brankou.

45:48

45:16
    Suglobov to zkusil z místa pro vhazování, ale Tarasov byl připraven.

44:30
    A znovu.

44:17
    Hosté vyhazují.

43:46
    Vyloučen Koltsov (UFA) na dvě minuty za hákování.

43:37
    Radivojevič pálil od modré, ale puk byl tečován a skončil mimo branku.

43:24
    Puk končí mimo hrací plochu. Hra je přerušena.

42:34
    Domácí jsou kompletní.

42:00
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hostující obrana ale zapomněla úplně na zadní vrátka, do samostatného nájezdu se dostal ALEXANDR SUGLOBOV a blafákem do bekhendu překonal Tarasova. Je vyrovnáno.
    Bez asistence.

41:54
    Filatov ve velké šanci trefil jen Borisova.

41:08
    Domácí vyhazují.

40:34
    Vyloučen Šefer na dvě minuty za vysokou hůl.

40:01

Ve druhé části gól nepadl, ale přesto se diváci nenudili. K vidění byl pěkný hokej s šancemi na obou stranách, ale tentokrát se hodně činili gólmani, především pak Borisov, který vytáhl výtečný zákrok proti největší šanci soupeře ve druhé třetině, kdy Filatovi stačilo jen zasunout do odkryté brány.

40:00

39:40
    Tarasov ještě těsně před koncem předvedl výborný zákrok, když puk po střele z levé strany vytlačil těsně vedle levé tyče. Zdánlivě nebezpečná rána nadělala hostujícímu brankáři velké problémy.

39:02
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:50
    Domácí mají puk na holi v útočném pásmu, ale do šance se nemůžou dostat.

37:47
    Jemelin z pravé strany chtěl procpat puk za Borisova, ale ten měl oba betony pevně poležené na ledě.

37:10
    Růžička projel útočným pásmem a pak vyslal lehkou střelu na branku, ale mezi tři tyče se netrefil.

36:26
    Až nyní domácí vyhodili přes všechny čáry a mohou vystřídat, protože icing to není.

35:50
    Musí se ale nadále bránit tlaku soupeře.

35:16

34:43
    Zinovjev nejprve zblízka neuspěl na Borisovi, k puku se ale dostal Filatov, objel branku a chtěl zasunout do odkryté části, ale domácí gólman se dokázal rychle přesunout a vynikajícím zákrokem puk vyrazil.

34:17
    Koltsov si někjolikrát vyměnil puk se svým spoluhráčem a nakonec pálil, ale jen doprostřed branky, kde byl připravený Borisov.

33:16
    Vyloučen Žukov (SPM) na dvě minuty za hrubost.

33:16
    Přestávka.

33:03
    Blaťák se dostal k odraženému kotouči a hned jej napálil na branku, ale Borisov dobře viděl a puk vyrazil.

32:15
    Tečovaný puk končí nad Borisovou brankou. U puku domácí.

30:55
    Růžička z levé strany Tarasova nepřekonal, ten si svoji bližší tyč pohlídal.

30:30
    Domácí mají puk za svojí brankou a zahajují útok.

29:40
    Nikontsev se dokázal prokličkovat až před brankáře, ale nakonec místo střely volil přihrávku, což byla velká chyba.

28:49
    Dlouho hosté motali svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale do šance se nedostali, domácí vyhazují.

27:45
    Vyloučen Suglobov (SPM) na dvě minuty za hákování.

27:48
    Mirnov ranou z bezprostřední blízkosti branku minul.

26:35
    Radivojevič zkusil v posledních vteřinách přesilovku ještě střelu od modré, ale trefil pouze Tarasova.

25:15
    Trubachyov dokonce ohrozil domácí bránu střelou z levé strany, ale Borisov puk chytil a ihned rozehrál.

25:00
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

24:34
    Vyloučen Blaťák (UFA) na dvě minuty za hákování.

24:23
    Juňkov skrz protihráče nebezpečně pálil, ale trefil jen hruď brankáře Tarasova.

23:30
    Zinovjev krásně přihrál před branku Rolinkovi, ten sám před brankářem pálil mezi betony, ale Borisov je včas sklapl k sobě.

22:30
    Bušujev šel s dalšími dvěma spoluhráči do přečíslení proti dvěma protihráčům, ale nakonec ani nestihl zakončit, neboť byl pískán ofsajd.

21:54
    Další úspěšný zásah Borisova. Hra je přerušena, neboť branka moskevského celku není na svém místě.

20:50
    Rolinek projel kolem branky a poté zkusil rychlou střelou překvapit domácího brankáře, ale ten byl pozorný a stihl zasáhnout.

20:01

Úvod první třetiny byl hodně svižný a rychlý. Diváci viděli během šesti minut tři góly, když se domácí dostali do vedení, ale hosté dvěma zásahy skóre otočili. V další fázi byli aktivnější spíš hokejisté Ufy, pomohlo jim k tomu i vyloučení svého protivníka, dokonce si zahráli i přesilovku 5 na 3, ale stav se už neměnil.

20:00

19:30
    Hráči Ufy míchají mají puk na svých hokejkách, ale nikam se už neženou.

18:40
    Trubachyov nyní zasáhl na poslední chvíli do přihrávky na Suglobova, ten by šel sám na brankáře.

17:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale chybí střelba na bránu.

16:55
    Nikontsev si s pukem zajel až do útočné třetiny a střílel sám, ovšem pouze do gólmana.

16:29
    Spartak je v plném počtu.

16:20
    Kotouč znovu za brankou Tarasova.

15:58
    A v tomto počtu se jim daří puky vyhazovat daleko lépe.

15:26
    Domácí dvakrát vyhodili a nyní jsou z nejhoršího venku, hrají už ve čtyřech.

14:47
    Zinovjev ve velké šanci nechal vyniknout jen domácího gólmana. Ten drží své barvy nad vodou.

14:29
    S vyloučeními ještě není konec. Za podražení je vykázán z ledu Růžička (SPM). Hosté tak mají výhodu dvou mužů v poli.

14:18
    Domácí i ve vlastním oslabení zaútočili, Nakládalův pokus ale Tarasov dobře viděl a neměl problém zasáhnout.

13:41
    Hosté jsou kompletní.

13:26
    Síly na ledě se srovnají, Šefer (SPM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

13:10
    Želdakovův pokus se až do branky nedostal. Tarasov má puk po kontrolou.

12:38
    Hosté se několikrát za sebou osvobodili.

12:09
    Suglobov křižným pasem vyzval ke skórovaná Mamkina, ten sice střílel okamžitě, ale Tarasov byl připraven a puk chytil.

11:41
    Také domácí budou hrát přesilovku, kterou jim hosté darovali, neboť se provinili příliš mnoha hráči na ledě. Trest si odpyká Baranka (UFA).

10:08
    Nepříliš povedená přesilovka, domácí hrají v plném počtu.

09:25
    Blaťákův pokus zblokoval Nakládal.

08:30
    Zubarev to zkusil od modré, ale Borisov má puk ve své moci.

08:08
    Ale možná se změní teď. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Bushuyev (SPM).

07:50
    Hosté poměrně dlouho pobývali v útočném pásmu, ale k žádné nebezpečné situaci to nevedlo. Stav zůstává stejný.

06:55
    Ščitov střílel kousek za modrou, ale branku minul.

05:47
    Ufa během ani ne dvou minut otáčí nepříznivé skóre ve svůj prospěch. IGOR MIRNOV dostal přihrávku a z voleje překonává hostujícího brankáře.
    Asistence: Antti Philström a Alexej Kajgorodov.

04:35
    Je vyrovnáno, po ose Paršin - Filatov se puk dostal až k JURIMU TRUBACHYOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
    Asistence: Nikita Filatov a Denis Paršin.

04:16
    Kajgorodovův tvrdý pokus kryje Borisov. Hosté jsou v současné chvíli aktivnějším mužstvem.

03:28
    Blaťák ujel s pukem do útoku, ovšem místo střely ještě hledal najíždějící spoluhráče a hosté tak nakonec o puk přišli.

02:03
    Koltsov pálil od modré, ale Borisov zasahuje.

01:38
    Filatov mohl vzápětí srovnat, ale z ostrého úhlu branku minul.

01:17
    Rychlý gól domácího mužstva. MICHAIL ŽUKOV dostal před branku načasovanou přihrávku a z blízka překonal brankáře soupeře.
    Asistence: Alexandr Suglobov.

00:35
    První útočná akce hostí končí ofsajdem.

00:01

Spartak Moskva: Borisov - Šefer, Nakládal, Ščitov, Budkin, Mamkin, Morrisonn, Želdakov, Nikontsev - Růžička, Gubin, Petrov - Juňkov, Levandovskij, Radivojevič - Žukov, Romanovsky, Suglobov - Medvěděv, Ankudinov, Bušujev.

Salavat Julajev Ufa: Tarasov - Jersberg, Proškin, Zubarev, Koltsov, Baranka, Blaťák, Trubachyov, Gurkin - Musatov, Stěpanov, Gluchov - Zinovjev, Jemelin, Rolinek - Mirnov, Philström, Kajgorodov - Pankov, Filatov, Paršin.

Rozhodčí: Belov, Komarov - Eugene, Tarasov.

Pro Spartak je Salavat hodně nepříjemný soupeř, vždyť v loňské sezóně si ze čtyř vzájemných střetnutí připsal pouhý bod za porážku v prodloužení. Naposledy vyhrál mančaft z ruské metropole nad svým soupeřem 5. října 2009, když si před svými fanoušky připsal vítězství 4:2.

Hosté na tom jsou ve východní konferenci sice o něco lépe, ale skákat do vzduchu radostí také nemůžou. V současné chvíli okupují s 37 body osmou pozici, poslední zajišťující play-off. Nutno ale říct, že stejný bodový počet mají i tři týmy nad nimi, sedmý Novosibirsk, šestý Novokuzněck i pátý Nižněkamsk. V posledních pěti utkáních zvítězila Ufa třikrát. Z deseti zápasů hraných mimo svůj led si připsala výhru čtyřikrát.

Domácí Spartak je na tom v západní konferenci vůbec nejhůř. Tým z hlavního města pobývá na poslední pozici tabulky s 23 body. Z posledních pěti duelů vyhrál pouze jednou a inkasoval dohromady 22gólů. V inkasovaných brankách je na tom Spartak také nejhůř z celé konference, puk se do jeho branky dostal už 75x. Na domácím ledě zvítězil z dosud 11 odehraných duelů čtyřikrát.

Přeji příjemný den. Po reprezentační pauze pokračuje KHL dalšími zápasy. Šlágrem a velkým lákadlem bude jistě souboj prvního Omsku s druhým Magnitogorskem ve východní konferenci, ovšem my se budeme věnovat jinému utkání. Střetnou se mužstva, která se naopak potácí na spodních patrech tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 2. Žukov (Suglobov), 42. Suglobov - 5. Trubachyov (Filatov, Paršin), 6. Mirnov (Philström, Kajgorodov), 65. Paršin