Kazaň – Inter 3:0 (kon.) | Neftçi Baku – Partizan Bělehrad 1:1 (kon.) | Machačkala – Udinese 2:0 (kon.)
Fehérvár – Genk 0:1 (kon.) | Basilej – Sporting 3:0 (kon.) | Sparta – Lyon 1:1 (kon.)
Panathinaikos – Maribor 1:0 (kon.) | Lazio – Tottenham 0:0 (kon.) | Met. Charkov – Leverkusen 2:0 (kon.)
Rosenborg – Rapid 3:2 (kon.) | Helsingborg – Levante 1:3 (kon.) | Hannover – Twente 0:0 (kon.)
Liverpool – Young Boys 2:2 (kon.) | Atlético – Hapoel Tel Aviv 1:0 (kon.) | Coimbra – Plzeň 1:1 (kon.)
Mönchengladbach – AEL Limassol 2:0 (kon.) | Marseille – Fenerbahce 0:1 (kon.) | Newcastle – Marítimo 1:1 (kon.)
Club Bruggy – Bordeaux 1:2 (kon.) | FCSB – Stuttgart 1:5 (kon.) | Molde – Kodaň 1:2 (kon.)
Eindhoven – Dněpropetrovsk 1:2 (kon.) | AIK Stockholm – Neapol 1:2 (kon.)
Metalist Charkov
2:0 (0:0)
Bayer Leverkusen
Čtvrtek 22.11.2012, 19:00 • Metalist Stadium • Evropská liga

88
    Celek Metalistu naposledy střídá. Taisona na trávníku nahrazuje na poslední vteřiny Šarpar.

85
    Charkov právě vstřelil branku!
    Domácí tým jde v 85. minutě do vedení 2:0! Po krásné kombinaci se míč od Marlose přes Taisona, který nahrál na hranici velkého vápna dostal na CLEITONA XAVIERA, který se sám před Lenem skvěle uvolnil přes Manuela Friedricha a pohodlně zakončuje k jeho pravé tyči.

83
    Domácí trenér Myron Markevič podruhé střídá. Jonathana Cristalda na hřišti nahrazuje Sebastian Blanco.

78
    Leverkusen následně naposledy střídá. Na trávník se podívá Stefan Kiessling, který nahrazuje Juniora Fernándese.

74
    Své si k tomu řekl i Philipp Wollscheid, který za diskuzi s rozhodčím vidí také žlutou kartu.

74
    První žlutá karta do hostujících řad. Manuel Friedrich nemůže uvěřit, že za zákrok na Cristalda vidí žluté upozornění.

71
    Metalist se dostával do další šance, avšak po centru z pravé strany Cristaldo zakončit nestačil. Na poslední chvíli znovu zakročil Wollscheid. Domácí tým následně střídá, když Williana Gomese střídá Marlos.

69
    Do velké šance Metalistu se po nahrávce ze středu hřiště dostával Cristaldo. Střelce zatím jediné branky fantasticky zastavuje obranným zákrokem kvality 1A Philipp Wollscheid, který mu skluzem míč v poslední vteřině odkopává.

65
    Stefan Reinartz odchází ze hřiště a jeho místo na trávníku přebírá Jonas Meffert.

46
    Ani ne třicet vteřin druhé půle stačí k tomu, aby se domácí tým dostal do vedení 1:0! Dlouhý pas z vlastní poloviny z kopačky Fininha našel za obranou Bayeru volného střelce JONATHANA CRISTALDA, který se odpoutal od vracejícího se Manuela Friedricha a prudkou ranou levačkou prostřeluje bezmocného brankáře Lena!

46
    Leverkusen do druhého poločasu střídá, když Okan Aydin nahradí na trávníku Tobiase Steffena.

43
    O pár vteřin později však přišla největší příležitost Metalistu v prvním poločase. Villagra na pravé straně skvěle zrychlil a jeho centr poslal Willian Gomes jen do clonícího beka. Akce však pokračovala a po stříleném balonu tentokrát z levé strany se do zakončení hlavou dostal Cleiton Xavier. Bernd Leno na brankové čáře fantasticky vyráží nad!

36
    Největší šance utkání! Brejk hostů táhnul ve středu hřiště Renato Augusto, který o míč obral váhajícího Taisona. Brazilec posunul míč na pravou stranu na Juniora Fernándese, jenž pálí slušně, avšak Horjajinov tygřím skokem vyráží technickou ránu na břevno!

32
    Máme tu první žlutou kartu. Tu si připisuje Edmar Aparecida , který ji vidí za faul na Renata Augusta.

19
    Velká šance hostů z Leverkusenu! Po nahrávce z pravé strany se před Horjajinova dostal Carlinhos, který však v zakončení nezachoval chladnou hlavu a z pravé strany míří mimo!

Martin Mišovec

Branky: 46. Cristaldo, 85. Cleiton Xavier

Karty:   32. Edmar (CHA) - 74. M. Friedrich (LEV), 74. Wollscheid (LEV)

Metalist Charkov: (4-2-3-1) Horjajinov - Villagra, Gueye, Torsiglieri, Fininho - Edmar, Manuel Torres - Willian Gomes (71. Marlos), Cleiton Xavier, Taison (88. Šarpar) - Cristaldo (83. Blanco).

Trenér: Myron Markevič

Bayer Leverkusen: (4-2-3-1) Leno - Carlinhos, M. Friedrich, Wollscheid, Pusch - Hegeler, Reinartz (65. Meffert) - Kohr, Renato Augusto, Steffen (46. Aydin) - Junior Fernándes (78. Kiessling).

Trenéři: Sascha Lewandowski a Sami Hyypiä

Rozhodčí: Cristian Balaj - Zoltán Székely, Sebastian Gheorghe - Marius Avram a István Kovács (všichni ROM)