Chabarovsk – Lev 2:3 (kon.) | Novokuzněck – HC Slovan 3:2 (kon.) | Novosibirsk – CSKA Moskva 2:3 (po s.n.)
N.Novgorod – Ufa 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Mytišči – Kazaň 2:3 (kon.)
po s.n.
HC Sibir Novosibirsk
2:3 (0:2, 1:0, 1:0)
CSKA Moskva
Neděle 02.12.2012, 11:00 • Sibir Sports Complex, Novosibirsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ledního hokeje, dnes v rámci základní části Kontinentální hokejové ligy sezóny 2012-13 přivítá Sibir Novosibirsk na svém stadionu moskevské CSKA.

Novosibirsk není až tak veleznámý tým, nicméně tým z daleké Sibiře je na tom v letošním ročníku KHL dobře. Sibir je po 30 odehraných zápasech na pátém místě Východní konference se ziskem 49 bodů. Poměr výher ku prohrám má Sibir Novosibirsk kladný, přesněji 17 ku 13 s celkovým skóre 70:69. V posledním zápase v pátek ale trochu nečekaně podlehli na svém ledě Slovanu Bratislava 1:2, dva dny předtím stejným výsledkem porazili pražského Lva.

Moskevský tým je na tom po více jak půlce odehrané základní části KHL ještě lépe než jeho dnešní soupeř, v 30 utkáních nasbírali hráči CSKA Moskva už 57 bodů! To stačí celku z hlavního města Ruska na čtvrtou příčku v Západní konferenci. Skóre 85:63 budí opravdový respekt, brankoviště CSKA hájí Ilja Bryzgalov, vepředu řádí hráči jako Alexander Radulov, Pavel Dacjuk nebo Michajl Grabovskij. CSKA má za sebou sérii tří výher, naposledy vyhráli v pátek v Chabarovsku 2:1.

Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je bezesporu finský útočník Jori Lehterä, který s 30 nasbíranými body za 9 branek a 21 asistencí atakuje i první místa bodování celé ligy. Jeho krajan z formace Jonas Enlund nasbíral 22 bodů (6+16). Nejvíce bodů v týmu CSKA posbíral Alexander Radulov, a to přesně 38 (15+23), Pavel Dacjuk má bodů 26 (7+19).

V dnešním utkání bohužel neuvidíme ani jednoho českého zástupce, za to Slováci mají po jednom hráči na každé straně. Za domácí totiž nastupuje obránce Krisitán Kudroč, v hostující brance dnes nejspíše před Iljou Bryzgalovem dostane šanci Rastislav Staňa. Sibiru v dnešním utkání nebude kvůli zranění nikdo chybět, CSKA bude postrádat útočníky Olega Kvašu a Dmitrije Monju.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Zajcev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Karavajev, Alexejev, Safronov, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopejkin, Drugov, Nikulin - Glazačev, Sannikov, Malyšev - Šumakov, Veličkin, Nikitenko

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Marčenko, Sergejev, Gimajev, Kondratěv - Žarkov, Davis, Grabovskij - Širokov, Dacjuk, A. Radulov - Zubov, Kugryšev, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov

Rozhodčí: Gusev, Kadyrov - Parfjonov, Sysujev.

Úvodní buly se trochu zdrží.

00:01

00:55
    Dacjukova letka zamkla své soupeře v jejich vlastní třetině, Marčenkova střela ale ke Glassovi nedolétla.

01:08
    Úmyslný ofsajd hostů, hra se přesouvá před Staňu.

02:23
    Icing CSKA, vhazovat se bude opět před slovenským brankářem Staňou.

02:40
    Lehterä nabil Enlundovi, který byl při střele ale zablokován.

03:02
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Z nenápadného brejku hostů padá úvodní gól! VLADIMIR ŽARKOV se s ničím nepáral a situaci 3 proti 2 vyřešil razantní střelou na přední tyč, kterou Glass vůbec nečekal! Asistence: Patrick Davis a Michajl Grabovskij.

04:00
    Staňa uklidňuje hru pokrytím kotouče po Sannikově nahození.

05:44
    Grabovskij byl při pokusu o střelu tvrdě sražen, vylučovat se ovšem nebude.

06:11
    Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Sibiru.

06:50
    Nahození Denisova Glass v klidu vyrazil.

08:00
    Hosté opět usazeni v útočném pásmu.

08:45
    Staňa měl velké problémy se střelami Veličkina a Nikitenka, vše ale nakonec zvládl.

10:00
    Dlouho se hraje bez přerušení, Dacjuk rozjíždí další útočnou akci hostí.

10:54
    Radulov byl rychlejší než puk, který nechal ve středním pásmu.

12:15
    Hostující obránci si sami zavařili za vlastní brankou, Sergejev ale udržel puk pro CSKA:

13:04
    Po snad sedmi minutách bez přerušení se píská ofsajd Sibiru.

13:30
    Nikitenko nastřelil břevno Staňovy branky!

14:05
    Pohlednou akci domácích likviduje až Staňa.

14:58
    Glass drží Perssonovu střelu.

16:07
    Icing domácích.

17:09
    Zakázané uvolnění i na druhé straně, vhazovat se bude před Staňou.

17:55
    Domácí střídají za chodu, následné nahození Kuldy ale nebylo příliš dobré.

18:10
    Alexander Radulov se řítil sám na Glasse, který skvěle vykryl prostor, kam ruský kanonýr mířil a ramenem puk vyrazil do ochranné sítě!

19:00
    Perssonova střela skončila mimo tři tyče.

19:34
    Dobrou Zubovovu střelu úhlu vyrazil Glass pouze před sebe, kde byl připraven NIKLAS PERSSON, pro kterého už bylo lehké dopravit puk do odkryté sítě! Asistence: Ilja Zubov.

20:00

Po první třetině vedou hosté z Moskvy zcela zaslouženě 2:0, když se o branky postarali ve 4. minutě Jevgenij Rjasenskij a 26 vteřin před závěrečnou sirénou Niklas Persson, další šanci spálil v 19. minutě Radulov. Největší šanci domácích měl ve 14. minutě Nikitenko, který nastřelil břevno.

20:50
    Širokov vyřešil situaci dva na jednoho střelou zápěstím, na Glasse si ale nepřišel.

22:15
    Malyševovo nahození Staňa v poklidu vyrazil.

23:20
    Sergejev rozjede další akci hostů.

23:44
    První dnešní vyloučení, 2 minuty za hákování dostává domácí Jori Lehterä.

25:10
    Domácí konečně vyhazují až za Staňovu branku.

25:44

26:32
    Glass skočil po puku, který se válel před jeho brankou, vhazovat se tedy bude před jeho brankou.

26:50
    Kopejkin vypálil pouze do dobře připraveného Staňy.

27:17
    Další zákrok Staňy proti střele Sannikova.

28:00
    Radulov předal puk do jízdy Dacjukovi, ten se ke střele nedostal, navíc byl vyhnán až do středního pásma.

29:10
    Žarkov nabízel puk před branku, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

30:08
    Postavení mimo hru domácího týmu.

31:15
    Dnes velmi aktivní čtvrtá útočná lajna domácích opět zatápí svým soupeřům v jejich vlastní třetině.

31:32
    Kotouč se po odrazu ocitl v ochranné síti, vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

32:45
    Lehtereho ránu od modré Staňa vyráží před sebe.

33:10
    Střela Grabovskiho Glass dobře viděl, takže neměl problém.

33:41
    Hráči CSKA v ofsajdu.

34:52
    Evidentní podražení v podání Maxima Kondratěva nemohl nikdo přehlédnout, hříšník už také sedí na trestné lavici.

35:20
    Domácím se nejde usadit v útočné třetině, hosté už třikrát vyhodili.

35:48
    Sibir právě vstřelil branku!
    Přeci jen se ale domácí v přesilovce prosazují, menší chybu hostů při střídání trestá ALEXEJ KOPEJKIN přesnou ranou pod břevno! Asistence: Alexander Nikulin a Arturs Kulda.

36:27
    Střela Širokova skončila na Glassových betonech.

38:00
    Šumakov vypálil tvrdou ránu, Staňa ale chytá.

38:38
    Za krosček si jde zchladit hlavu na trestnou lavici Maxim Kondratěv.

39:00
    Hosté vyhazují.

39:25
    Domácí se nyní sami vyhnali z útočného pásma.

39:53
    K nevoli domácích fanoušků byl odpískán ofsajd Sibiru.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral v přesilové hře domácí Alexej Kopejkin. Dnešní zápas je tak před třetí třetinou zcela otevřen, domácí hráči se svou zlepšenou hrou mohou ještě favorita v posledních 20ti minutách hodně potrápit.

41:50
    Radulov se tlačil do zakončení, Glass puk udržel před brankovou čarou.

42:35
    Źarkov vystřelil z mezikruží, Glass neměl problém.

43:30
    Přesilová hra pro hosty, za podražení je na trestnou lavici poslán Jonas Enlund.

44:20
    Radulov vymyslel přihrávku na Rylova, ten ale minul zařízení.

45:15
    Zajímavá střela Zubova skončila mimo branku.

45:30

45:57
    Žarkov se snažil najít mezeru mezi Glassovými betony, domácí brankář ale včas srazil nohy k sobě.

46:30
    Puk v ochranné síti, vhazování přes Staňou.

46:37
    Ofsajd domácích.

47:17
    Glass byl u puku dřív než Širokov.

47:40
    Nikulin zkusil střelu bekhendem, puk ale zůstal ve Staňově lapačce.

48:35
    Hosté se osvobozují pomocí zakázaného uvolnění.

49:37
    Opět icing CSKA.

50:40
    Krásná kombinace mezi Perssonem a Zubovem skončila střelou prvně jmenovaného, kterou Glass vyrazil pouze před sebe, Kugryšev se ale k dorážce nedostal!

52:15
    Radulov předal puk Širokovovi, který se uvolnil na střelu do bekhendu, kterou ale zablokoval jeden z domácích obránců.

53:40
    Alexejev tvrdým hitem sundal Žarkova, který se hodně těžce zvedá z ledu.

54:25
    Ignatovič nepropálil hradbu těl před sebou.

55:30
    Hosté dobře brání svou modrou čáru, hráči Sibiru mají velký problém se dostat do útočné třetiny.

56:45
    V přerušené hře se do menšího křížku pustili Lehterä s Žarkovem, oba se ale bez pomocí rozhodčích od sebe odtrhli.

56:51

57:40
    Malyšev v dobré pozici netrefil kotouč!

58:20
    Denisovu střelu od modré Glass pouze vyrazil.

58:45
    Glass je na střídačce, domácí hrají v šesti!

58:54
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:13
    Domácí srovnávají, Radulov nešťastně poslal kotouč za branku, kde ale stál pouze Lehterä, který puk přiťukl KRISTIÁNU KUDROČOVI, který tváří tvář Staňovi uspěl! Asistence: Jori Lehterä.

59:13
    Situace se ovšem ještě řeší na videu.

59:13
    Po shlédnutí videozáznamu je branka uznána!

59:50
    V závěru ještě chybuje Sergejev, Nikulin ale jeho zaváhání nevyužil.

60:00

Po 60ti minutách je skóre nerozhodné 2:2, hosté sice po první třetině vedli 2:0 po brankách Žarkova a Perssona, ve druhé periodě ale snížil Kopejkin a 43 vteřin před koncem srovnal Kristián Kudroč, následujte tak prodloužení!

60:26
    Se slabým nahozením Rjasneského neměl Glass žádné problémy.

60:44

61:03
    Nikulinova střela z bezprostřední blízkosti zůstala na Staňově výstroji.

61:30
    Drugov se tlačil do zakončení, Staňa udržel puk před brankovou čarou.

61:45
    Dacjukova přihrávka neprošla na Radulova, z následného brejku neuspěl Enlund.

62:10
    Střela Grabovskiho skončila na Glassových betonech.

63:30
    Domácí rozjíždí útočnou akci.

64:40
    Dacjuk s Radulovem motají hlavu domácím obráncům v jejich vlastní třetině.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme branku neviděli, žádný tým si nevypracoval ani zajímavější příležitost, za chvíli tak začnou samostatné nájezdy.

Statistiky v prodloužení:

Střely: 3:2
    Vyhraná vhazování: 4:1

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede Pavel Dacjuk.

Hvězda Detroitu ale nechala puk za sebou, takže Glass neměl problém.

Za domácí pojede Enlund, v brance CSKA je Proskurjakov!

A Jonas Enlund prostřeluje hostujícího brankáře!

Za hosty Sergej Širokov.

A velmi podobným způsobem jako Enlund srovnává na 1:1.

Za Sibir pojede Konstantin Glazačev.

Podobně jako Dacjuk ale svou kličku přetáhl až za brankovou čáru tak, že nemohl vystřelit.

Za CSKA samozřejmě Alexander Radulov.

I Radulov použil střelu mezi betony a posílá svůj tým do vedení!

Jori Lehterä musí dát.

A nedal.

65:00
    Hosté dokázali obrátit vývoj skóre v nájezdech! Ten rozhodující proměnil ALEXANDER RADULOV!

Dnešní krásné klání mezi Novosibirskem a CSKA Moskva skončilo vítězstvím hostů 3:2 po samostatných nájezdech. CSKA se dostalo do vedení již ve 4. minutě, když se prosadil Žarkov, v poslední minutě první třetině navíc zvýšil náskok Niklas Persson. V druhé periodě snížil na rozdíl jediné branky Kopejkin a 47 vteřin před závěrečnou sirénou se prosadil slovenský zadák Kristián Kudroč a poslal zápas do prodloužení, ve kterém se nic závažného nestalo a následovali tak samostatné nájezdy. V nich nejdříve uspěl domácí Enlund, v druhé sérii ale vyrovnal Širokov a poté rozhodl Alexander Radulov o zisku dvou bodů pro svůj celek.

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely: 37:24
    Trestné minuty: 4:14
    Vyhraná vhazování: 23:34
    Přesilovky: 1/2 - 0/2

Branky a nahrávky: 36. Kopejkin (Nikulin, Kulda), 60. Kudroč (Lehterä) - 4. Žarkov (Davis, Grabovskij), 20. Persson (Zubov), 65. Radulov. Rozhodčí: Gusev, Kadyrov - Parfjonov, Sysujev. Diváci: 7500.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou! (13:34:24)

Adam Lacek

HC Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Zajcev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Karavajev, Alexejev, Safronov, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopejkin, Drugov, Nikulin - Glazačev, Sannikov, Malyšev - Šumakov, Veličkin, Nikitenko

Rozhodčí: Gusev, Kadyrov - Parfjonov, Sysujev