Chabarovsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Jaroslavl – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Mytišči – Čeljabinsk 3:4 (po s.n.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 0:1 (kon.)
Doněck – Barys 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 1:2 (po s.n.) | Lev – Ufa 6:1 (kon.)
Spartak Moskva
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 21.12.2012, 16:30 • Sokolniki Arena • KHL

Máme tu konec. Domácí sice byli mírně lepší v první polovině zápasu, pak už ale měli více šancí hosté a nakonec ve vyrovnaném zápase vítězí díky brance z přesilové hry deset minut před koncem. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (18:45:13)

60:00

59:49
    Krysjanov z poloviny hřiště míjí prázdnou branku.

59:40
    Utkání sleduje 2463 diváků.

59:40
    Nyní oddechový čas pro hosty, do konce zbývá dvacet vteřin.

59:29
    Jugra znovu o centimetry míjí branku soupeře.

57:35
    Spartaku se krátí čas na vyrovnání a navíc už nebudou hrát ani přesilovku.

56:29
    Obrovský závar před Birjukovem, ovšem obránci hostů jsou hodně obětaví a nakonec přežívají kritickou situaci.

55:35
    Spartak bude mít velkou možnost na vyrovnání, dvě minuty za hákování dostává český krajánek Trončinský.

55:12
    Nyní v šanci domácích, Radivojevič pěkně obešel jednoho z obránců, ale netrfeuje branku soupeře.

54:26
    Skorochodov nyní ztrácí puk a hosté přicházejí o útočné pásmo.

53:28
    Domácí jsou opaření brankou a v útoku naprosto bezzubí, na druhé straně míjí branku Bodrov po přihrávce Buta.

51:59
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec využívají přesilovku 12 sekund pře jejím vypršením a dávají první branku zápasu. Po přihrávce Pepelajeva a Skorochodova se napřáhl VITALIJ SITNIKOV a dává velmi důležitou trefu! Asistence: Igor Skorochodov, Alexej Pepelajev.

50:52
    Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny.

50:11
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty podražení dostává Mamkin.

49:52
    Na druhé straně zahrozil Růžička, Birjukov ovšem zasahuje.

49:38
    Z mezikruží pálil Ibragimov, ale opět jen nad branku.

48:12
    Hosté jsou nyní jasně lepší a tlačí soupeře, jenže Krysanov dlouho kličkoval v pásmu soupeře a nakonec nikoho do vyložené šance neposlal.

47:03
    Rybakov se snažil zakončit akci středem hřiště, jeho rána byla ale hodně mizerná.

46:41
    Altarjov si odvážně najel před branku a z mezikruží vystřelil, Jachin však znovu zasahuje.

46:15
    Nyní si místo udělal Suglobov, jeho pokus jde nad branku.

45:23
    Nyní po delší šance velká šance, jenže hostující Sitnikov nyní zblízka nepřekonal Jachina. Brankář Spartaku podržel svůj tým.

44:51
    Bodrov nyní zabránil na poslední chvíli střele Skorochodova.

44:23
    Domácí jsou v plném počtu.

43:58
    Od modré pálí Safronov, před Jachinem ale nikdo nedoráží a Spartak proto vyhazuje.

43:14
    Nyní se o střelu postaral Trončinský, Jachin ale chytá.

42:23
    Hosté si po delší době zahrají přesilovku, dvě minuty za sekání dostává Gubin.

41:58
    Juňkov si krásně vyměnil kotouč Radivojevičem, ale následná střela Budkina jde mimo.

41:14
    Spartak byl v útoku bezmocný a hosté jsou v plném počtu.

40:01

Střely na branku (po 2. třetině): 18-12
    Vhazování (po 2. třetině): 18-20

Ani ve druhé třetině branka nepadla a po úvodním tlaku domácích se ukázala také Jugra a v jednu chvíli měla velký tlak. V utkání je k vidění hodně vyloučení, domácí budou mít na začátku třetí třetiny k dispozici ještě přesilovku dlouhou 74 sekund.

40:00

39:12
    Domácí ale soupeře zatím vůbec nepřehrávali,teprve nyní měli šanci. Růžička přihrával Bodrovovi, jeho přesnou ránu ale zlikvidoval Birjukov.

37:14
    Ihned je tu další vyloučení a v pořadí už šesté pro Jugru, 2+2 minuty dostává za hru vysokou holí Sitnikov a je tu velká šance pro Spartak.

37:13
    Oba týmy jsou v plném počtu.

36:49
    Glazačev si najížděl před branku, po přihrávce ale na kotouč nedosáhl.

35:42
    Branku chtěl ohrozit Beljajev, jenže jí netrefuje.

35:13
    Vyloučení na obou stranách. Za podražení jde na dvě minuty na lavici hostující Altarjov a za přifilmování pádu také domácí Ščitov.

34:19
    Hosté nyní jasně přehrávají Spartak. Krásnou akci podél mantinelu předvedl Demagn a přihrával před prázdnou branku, tam ale nikdo ze spoluhráčů kotouč do sítě nedorazil.

33:48
    Tvrdou střelu zkusil Magogin, jenže branku soupeře netrefil.

33:25
    Hosté nyní tlačí soupeře, jenže ke kloudné střele se nemohou dostat.

32:14
    Dobře vypálil Krysjanov, po teči ale chytá Jachin.

31:36
    Nakládal pálí od modré, ale branku netrefuje.

30:42
    Nyní se snažila prosadit třetí lajna, jenže Suglobov brankáře Birjukova nepřekonal.

30:16
    Sitnikov to přehnal s kombinací a hosté přicházejí o kotouč.

29:28
    V úniku Bodrov, pálí ale těsně vedle.

28:36
    Do šance se dostával Krysjanov, pálí ale nad branku.

27:57
    Spartak se ale trápil a Chanty-Mansijsk je v plném počtu.

26:18
    Po vhazování pálí Bušujev, ovšem Birjukov s přehledem kryje.

25:57
    Hosté budou hrát oslabení a je to jejich čtvrté vyloučení, dvě minuty za hákování dostává But.

25:12
    Před Birjukina se dostával Skorochodov, ale je včas zastaven obranou Spartaku.

24:26
    Nyní se o kotouč bojuje ve středním pásmu a ani jeden celek nedokáže vymyslet zajímavou akci směrem dopředu.

23:28
    Petrov se ocitl před Birjukovem, překonat ho ale nedokázal.

22:59
    Spartak Moskva je v plném počtu.

22:03
    Do brejku se naopak dostal Juňkov a přejel celé pásmo, jenže osamocen branku netrefil.

21:42
    Hosté se ale marně snaží udržet útočné pásmo.

20:59
    Třetí vyloučení i na straně domácích, za sekání jde na trestnou lavici Bušujev.

20:01

V první třetině jsme se branky nedočkali, domácí jsou ale přeci jen mírně lepší.
    Střely: 9-5
    Vhazování: 8-11

20:00

19:40
    Zatím branky k vidění nejsou a třetina se už pouze dohrává.

19:17
    Jugra se ubránila celkem snadno a je v plném počtu.

18:42
    Spartak obléhá pásmo soupeře, jenže se mu nedaří přesně zakončit.

17:17
    Třetí vyloučení Jugry, dvě minuty musí odsedět Ibragimov.

15:44
    V nájezdu unikal Levandovskij, ale netrefuje horní levý roh.

14:36
    Nyní mají domácí tlak, jenže Petrov netrefuje prázdnou branku.

14:02
    Mamkin nahrál na Demagina, ten se však z dobré pozice netrefil.

12:42
    Po levém kraji uniká Medvěděv, ale nedokázal zakončit.

11:35

11:18
    Po střele Ščitov se snažil dorážet Juňkov, ani tentokráte to ale branka není.

10:29
    Spartak je ve čtyřech.

10:12
    Po přihrávce Růžičky selhal v slušné pozici Bodrov.

09:35
    Hosté budou hrát téměř minutu tři proti pěti, za vyhození kotouče z vlastního pásma musí odsedět dvě minuty Pepelajev.

09:01
    V obrovské možnosti se ocitl Bušujev, jenže míjí prázdnou branku.

08:29
    První vyloučení na straně hostů, dvě minuty za hrubost si odpyká But.

08:02
    Po nepříliš záživném období se nyní dral do šance Ščitov, ale Birjukov vyráží za branku.

06:52

06:28
    V dobré pozici je Pepelajev, Jachin nyní předvádí výtečný zákrok.

06:11
    O střelu se pokusil Magodin, ale jeho rána nebezpečná není.

05:38
    Od modré to opět zkusil Ibragimov, avšak Jachin znovu zasahuje.

04:52
    Máme tu druhé vyloučení moskevského celku, dvě minuty za hákování dostává Bušujev.

03:32
    Do dobré šance se dostal Medveděv, jenže před brankářem Birjukovem selhal a mířil těsně vedle.

02:58
    Na druhé straně zahrozil poprvé Juňkov a tentokráte si zákrok připisuje Birjukov.

02:24

02:22
    Nyní se o střelu pokusil Skorochodov, nicméně Jachin dobře zasahuje.

01:42
    Od modré pálil dobře Ibragimov, ale nepřesně.

00:24
    Hosté si hned v úvodu zahrají přesilovku, dvě minuty dostává domácí Bodrov.

00:01

Spartak Moskva: Jachin (Borisov) - Šefer, Bodrov, Ščitov, Nakládal, Mamkin, Morrisonn, Budkin, Želdakov - Růžička, Bušujev, Petrov - Levandovskij, Juňkov, Radivojevič - Nikoncev, Gubin, Suglobov - Žukov, Ankudinov, Medvěděv

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) - Pepelajev, Grebeškov, Magogin, Skorochodov, Sitnikov - Trončinský, Starosta, Safronov, Ibragimov, Pepelajev, Grebeškov - But, Demagin, Altarjov - Krysjanov, Glazačev, Rybakov - Skorochodov, Sitnikov, Magonin - Jacenko, Kuzmin, Bocharov - Beljajev

Rozhodčí: Ravodin, Ronn - Balodis,Putilin.

Můžeme očekávat hlavně hodně vyrovnanou bitvu - pokud ještě obě mužstva zamýšlejí postoupit do vyřazovacích bojů, je pro ně vzájemný duel tou nejlepší šancí, jak se nakopnout k lepším výkonům.

Horší už je v tomhle ohledu o jednu trefu pouze Dynamo Riga a Jekatěrinburg. Oba týmy navíc nedisponují pěknou formou - Spartak prohrál čtyřikrát v řadě, Jugra z posledních pěti zápasů vyhrála jen jednou.

Velkým problémem domácího celku zůstává ofenzíva. 73 vstřelených branek během 34 zápasů mu připisuje nepříliš lichotivou bilanci kolem dvou gólů na zápas, se kterou se pochopitelně se zlou potácí.

Spartak Moskva i Jugra Chanty-Mansijsk nemají v KHL vůbec dobré výsledky. Na play-off sice můžou pomýšlet, pokud ale v obou klubech nenastane výraznější zlom, s první osmičkou se bude muset jak poslední tým Tarasovovy divize, tak předposlední v Charlamovově, určitě rozloučit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.