Troyes – Lyon 1:2 (kon.) | Nancy – Lille 2:2 (kon.) | Évian TG – Brest 0:2 (kon.)
Montpellier – Lorient 2:0 (kon.) | Rennes – Bordeaux 0:2 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
0:2 (0:1)
Stade Brestois 29
Sobota 12.01.2013, 20:00 • La Cuvette - Annecy, • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (21:56:46)

V té době již ale domácí, kteří hráli od 12. minuty pouze o deseti, vrhli všechny síly do útoku a bylo jen otázkou času, kdy se hosté dostanou do přečíslení, což se nakonec také stalo. Évian tak ztratil důležité tři body v souboji o záchranu v elitní souteži, naopak Brest si výrazně polepšil a tímto bodovým ziskem se posunul do klidných vod tabulky.

Ve druhém poločase se Brestu dařilo aktivní hrou otupit snahy domácích o vyrovnání a byli to právě hosté, kteří z několika dobrých příležitostí mohli definitivně rozhodnout o třech bodech. Nakonec přidal definitivní pojistku až v nastaveném čase, konkrétně v 93. minutě Bruno Grougi, který zvýšil vedení Brestu na konečných 2:0.

Dnešní utkání skončilo zaslouženým vítězstvím hostujícího týmu, který si z Évianu odváží veledůležité tři body za vítězství 2:0.

90+4
    Běží poslední minuta nastaveného času, utkání se již pouze dohrává.

90+2
    Brest právě vstřelil branku!
    Ti se ovšem rychle přesunují do protiútoku, obrana domácích je rozevřena, toho využívá BRUNO GROUGI, který udělal kličku bránícímu hráči do protipohybu a z hranice šestnáctky poslal nechytatelnou střelu, která končí v síti! O vítězství Brestu v tomto důležitém záchranářském souboji je tak rozhodnuto!

90+2
    Faul hostujících hráčů na polovině domácích, míč rozehrává gólman Andersen, který ho posílá dlouhým nákopem před pokutové území hostů.

90+1
    Rozhodčí se rozhodl nastavit čtyři minuty nad rámec devadesáti minut. Šance domácích alespoň na vyrovnání tak stále žije.

90
    Míč ale nakonec získávají domácí, běží poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Ten hosté zahrávají na krátko, šetří cenné vteřinky daleko od své brány.

89
    Makonda se dostává do zakončení z levé strany, jeho střelu z hranice šestnáctky musí Andersen vyrážet pouze na roh.

88
    A je tu poslední střídání v sestavě Brestu, kterým chce kouč hostů otupit tlak domácích, hriště opouští Benschop, místo něho přichází Abel Khaled.

87
    Sympatické na hře Brestu je fakt, že i přes bránění jednobrankového vedení, vždy alespoň ve třech napadají hostující hráči rozehrávku domácích.

86
    Ale obrana Brestu pracuje v dnešním utkání výtečně a i tento míč odvrací.

85
    Faul hostů na polovině, domácí se opět dostávají do útoku.

84
    Nepřesný nákop domácích, pro míč si jde Thebaux, který nebude s rozehrávkou spěchat.

83
    Évianu již moc času nezbývá, do konce řádné hrací doby zbývá něco kolem sedmi minut!

82
    Hosté podruhé střídají, hřiště opouští střelec zatím jediné branky utkání, Eden Ben Basat, kterého na hřišti nahradí Tripy Makonda.