Kolín – SHK Hodonín 7:3 (kon.) | Klášterec nO – Tábor 2:3 (kon.) | Žďár n/S – Nymburk 5:2 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
NED Hockey Nymburk
Neděle 20.01.2013, 17:30 • Bouchalky • 2. liga skupina Střed (ČR)

Třetí třetina kromě několika počátečních minut patřila domácím. Po chybě v útočném pásmu Žďáru dostal opět do vedení domácí Kunstmüller. Plameny se však stále více tlačily před Bílka. Čehož zužitkoval další ránou Plachý a v závěru již definitivně zlomil odpor NEDu Ježek. Po jednoznačné závěrečné části 3:0 ovládají zápas domácí. Stav utkání 5:2. Děkujeme za pozornost! (19:56:16)

Nejlepší hráči utkání: hostující Martin Šimek (2 góly v zápase) na druhé straně domácí kapitán Jiří Plachý (2 přesné zasáhy).

60:00

59:56
    Prudká rána od modré v podání Smejkala, Bílek vyráží.

59:28
    Za dvě minuty dostává trest Cicvárek za hákování.

59:12
    Nymburk ještě v závěru zatlačuje soupeře, ale sám si počíná nedovoleně.

59:01
    Hosté ještě zahrozili ránou Dvořáka, protečovaná střela do ochranné sítě.

58:34
    Oba celky dohrávají zápas. V offsidu Nymburk.

57:39
    Oba týmy v plném počtu.

56:45
    Stále pokračuje hra o kotrolu závěru zápasu ve prospěch domácích.

56:34
    Plameny kontrolují kotouč ve vlastním pásmu.

55:50
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

55:39
    A na domácí straně Kočan za hrubost.

55:39
    Současné vyloučení: Na trestnou lavici odchází hostující Kurka.

55:23
    Další zakázané uvolnění Nymburka, kterého třetí branka definitivně zlomila.

54:14
    Žďár právě vstřelil branku!
    Vynikající kombinační práce první formace v útočném pásmu. Na modré mimo střely volil výborně Staněk přihrávku ke vzdálenější tyči, kde stačilo ONDŘEJI JEŽKOVI pouze nastavit hokejku. Asistence: Pavel Staněk, Michal Kaňka.

53:44
    Po delší době opět domácí před Bílkem. Kustmüller však ztrácí kotouč u hrazení.

53:00
    Plameny se snaží především bránit výsledek.

52:23
    Hostující Šimek opět motá hlavu domácí obraně. Nymburk zatlačuje svého soupeře.

52:14
    Žďár hraje na zakázané uvolnění.

52:10
    Na druhé straně nahodili hosté kotouč na Slámu a získávají pásmo.

51:50
    Kaňkova nabídka na teč, kterou Plachý nezasáhl.

51:14
    Man s Kotlíkem už dostali kotouč do středního pásma.

50:49
    Nymburk po delší době v útočném pásmu.

50:24

50:21
    Další vynikající zákrok hostujícího brankáře proti zakončení Dítěte.

49:35
    Plameny stále dostávají soupeře pod velký tlak. Ale zahazují jednu možnost za druhou.

49:15
    Další rána od modré v podání Střechy. Bílek vyráží těsně nad svoji klec.

49:52
    Velká šance Plachého a po něm Ježka, obě rány Bílek respektive hostující obrana zlikvidovala.

48:24
    Vyloučen hostující Dvořák za krosček.

48:24
    Nebezpečné zakončení Kočana z pravého kruhu.

46:51
    Výborný pas do protiútoku Michala Kaňka na volného JIŘÍHO PLACHÝHO, který z pravého kruhu prostřelil Bílka na jeho vyrážečku do pravého horního rohu. Asistence: Michal Kaňka, Libor Střecha.

46:40
    Ale rychle na druhou stranu míří domácí hráč.

46:04
    Obrovská hrubka domácí obrany, kterou nevyužil Stehlík.

45:24
    Dítě však Bílka nepřekonal. Ani druhý v pořadí Březina, který ještě stačil přihrát před poloprázdnou branku, kam neměl problém zamířit LUBOŠ KUNSTMÜLLER a posílá svůj tým opět do vedení. Asistence: Onřej Březina, Jiří Dítě.

45:20
    Nyní jede sám na Bílka Dítě.

45:04
    Dvořák v úniku po pravém křídle stačil v tísni nebezpečně zakončit. Sláma po jeho objetí branky zachycuje kotouč nastavenou lapačkou.

44:38
    Zakázané uvolnění hostů.

44:20
    Man se dostával po získání kotouče do šance. Přihrávka zblokovaná.

44:10
    Plameny napadají vysoko rozehrávku soupeře.

43:44
    Na druhé straně zaměstnal hostujícího brankáře Dítě.

43:40
    Tregl se opět dostávál do nebezpečného zakončení.

43:12
    Dvořák dostává hru nahozením na Slámu do útočné třetiny.

43:10
    Tečovanou ránu Bílek vyráží.

42:56
    Plachý v útočném pásmu soupeře.

42:21
    Menší rozruch před Slámou, který si málem protečoval kotouč do branky.

42:14
    Plameny se usazují v útočném pásmu. Ale z rohu se nedostal Březina.

42:00
    Zakázané uvolnění domácích.

41:50
    Hostující Stehlík zkoušel vysunout Tregla, který si najížděl na zadní tyč. Těsně mijí kotouč.

41:38

40:32
    Kaňka však výborně zapracoval do obrany a vyhazuje.

40:02
    Úvodní buly vyhráli hosté z Nymburka.

40:01

Hosté budou hrát ještě přes minutu přesilovou hru.

Týmy již přichází na ledovou scénu, kde by se mělo rozhodnout o vítězi. Zatím k němu mají oba celky stejně daleko. Po remízovém stavu 2:2.

Ve druhé třetině si Žďár pohodlně držel vedení, a dokonce navýšil skóre. Ovšem v závěru nevyužili přesilovku 5 na 3 domácí a stejná možnost se naskytla hostům a ti svojí šancí nepohrdli. Dvěma brankami v rozmezí 25 vteřin vyrovnali stav utkání na 2:2. Další třetina začne v 19:13.

40:00

39:30
    Nymburk právě vstřelil branku!
    Při pokračující dvojnásobné přesilové hře. Střílel od modré Malinský, kterého dokázal Sláma ještě vychytal, ovšem na dorážku MARTINA ŠIMKA již nestačil. Ten tak svým druhým přesilovkovým gólem srovnává skóre zápasu. Asistence: Ondřej Malinský.

39:05
    Sirotek výborně našel v levém kruhu MARTINA ŠIMKA, který prostřeluje Slámu a v přesilové hře snižuje stav zápasu. Asistence: Jaroslav Sirotek.

39:00
    Nymburk je zpátky v útočné třetině.

38:55
    Nymburk se však nepřesnou přihrávkou sám dostává ze třetiny.

38:48
    Hosté se nastěhovali před Slámu na přesilovku 5 na 3.

38:38
    Další vyloučený domácí hráč. Za vražení na hrazení dostává menší trest Kotlík.

38:24

37:58
    Vynikající zákrok Slámy hned po buly.

37:47
    Vyloučen domácí Jan Kočan za vysokou hůl, který dostává dvě a dvě minuty.

37:28
    Fantastický zákrok hostujícího brankáře proti ráně Smejkala. Rána byla navíc tečovaná.

37:15
    Hosté ve čtyřech.

33:55
    Obrovský nápor domácího celku. Který odráží hostující obrana v čele s Bílkem.

36:24
    Opět vyloučený hostující hráč. David Sem dostává menší trest za faul loktem.

36:03
    Plameny stále přehrávají soupeře, ale nemohou se dostal přes obětavě bránícího soupeře.

35:42
    Domácí zavřeli soupeře v jeho pásmu, Ale Bílek si našel schovaný kotouč směřující na něj od modré.

35:22
    Nymburk ve čtyřech.

35:16
    Oddechový čas pro domácí.

35:16
    Další vyloučený hostující Filip Vrba za držení protihráče. Nymburk jde do třech.

34:59
    Další velká šance domácího Ježka, kterému se svezl kotouč po čepeli a je po šanci.

34:25
    Plameny stále obléhají branku hostujícího brankáře.

33:52
    Velká šance domácího Kaňky, který hledal před brankou Ježka, ten trefuje pouze dobře postaveného Bílka.

33:40
    Plameny zavřeli NED v jeho pásmu.

33:22
    Další trest dostává hostující Karel Bičiště za sekání.

32:38
    A z mezikruží trefuje hostující Sirotek tyč Slámovy branky!

32:30
    Hostující Dvořák dostává hru před Slámu.

32:06
    NED Hockey Nymburk vyhazuje na zakázané uvolnění.

31:36
    Plameny se přesnou kombinací dostávají do třetiny soupeře.

31:13
    Na druhé zase Nymburk zamčel soupeře a tvrdou ránou prověřil Slámu Vrba.

30:51
    Velká šance domácího Kaňky, který hledal na zadní tyči Plachého. Ten na jeho přihrávku nedosáhl.

30:47

30:03
    Výborná obranná práce hostujícího Kurky.

28:47
    Za nedovolené bránění dostává menší trest hostující Malinský.

28:02
    Plachý po velké chybě hostujících hráčů v šanci. Z mezikruží těsně mijí Bílkovu branku.

27:50
    Kde jej získal hostující Velechovský a uniká po levém křídle. Jeho ránu z pravého kruhu vyráží Sláma ramenem.

27:25
    Plameny nahazují kotouč do útočné třetiny.

27:05
    Bitevní pole se přesunulo do středního pásma.

26:36
    Už je v péči ošetřovatelů na střídačce.

26:36
    Ježek zůstává ležet za Bílkovou brankou.

26:19
    Stehlík ujížděli s Treglem. Ránu prvně jmenovaného z levého kruhu chytá domácí brankář.

26:15
    Manova rána na teč, mijí těstě levou tyč Bílkovy branky.

25:50
    Na druhé straně velký závař před Bílkem. Který zachránil NED od další branky. Kočan jej nepřekonall z mezikruží.

25:00
    Nymburk se po delší době dostal do šance a Dvořák tváří v tvář Slámovi neuspěl.

24:38
    Opět domácí Březina, který se ocitl sám před Bílkem. Přihrávka se k němu nedostala.

24:13
    Na druhé straně se neprosadil hostující Sirotek.

23:50
    Znovu Plameny v tlaku a Kaňkova rána těsně mimo.

23:04
    Plameny využívají přesilovou hru! Do dvoubrankového vedení posílá svůj tým od modré JOSEF KOLDA, který propálil od modré Bílka. Kotouč mu přepadl přes záda až do branky. Asistence: Tomáš Smejkal.

22:43
    Až nyní se domácí dostali před Bílka.

22:30
    Plameny se nemohou usadit v útočné třetině.

22:18
    Nyní odchází na trestnou lavici hostující Dvořák za krosček.

21:34
    Velká šance hostujícího Dvořáka. Trefil pouze boční síť.

21:08
    Nymburk se natlačil před Slámu a pokus z pravého kruhu. Sláma kryje.

20:55

20:24
    Opět vynikající práce domácího Kaňky.

20:02
    První vhazování ve druhé třetině vyhráli hosté.

20:01

Týmy se vrací na ledovou plochu, kde se za malou chvíli odehraje druhá část zápasu. A také hosté nastoupí v početní výhodě. Zatím je stav příznivější pro domácí 1:0.

První třetině se Nymburk tlačil více do zakončení a přehrával domácí, kteří vždy unikali do protiútoků. Jeden z nich využil hned v první minutě Plachý. V závěru hrál Nymburk přesilovku 5 na 3, ale přes velkou snahu celé hostující lajny nevyrovnali. Stav po první části 1:0.
    Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:41
    Domácí ve čtyřech.

19:35
    Opět nebezpečně tečoval před domácím brankářem Tregl. Těsně mimo.

19:10
    Nymburk zavřel Plameny v jejich pásmu. Tvrdá rána Vrby. Sláma vyráží a Pleva dostává hru do středního pásma.

18:55
    Domácí jdou do třech! Vyloučen Ondřej Ježek za nedovolené bránění.

18:30
    Dvě velké šance hostujícího celku. Nejprve nepřesně střílel z levého kruhu Stehlíh a podruhé nedal Šimek.

18:00
    Domácí se opět pozorně brání. Přesto se Nymburk udržel v pásmu.

17:41
    Opět vyloučení na domácí straně. Na trestnou lavici míří Jiří Man za hákování.

17:03
    Chyba domácích ve středním pásmu, na střílenou přihrávku nedosáhl Stehlík.

16:28
    Nebezpečná rána hostujícího útočníka, kterou ještě před Slámou tečoval Koudela. Rána šla těsně mimo domácí bránu.

16:11

15:38
    Sirotek se dostal z rychlého úniku do zakončení. Sláma vyráží do rohu.

15:25
    Opět domácí vyhazují.

15:06
    NED zakládá další akci od vlastní branky.

14:33
    Nymburk se nemůže usadit v útočném pásmu, výbornou práci odvádí domácí Kaňka s Ježkem.

14:11
    Vyloučen domácí Josef Kolda za podržení.

13:52
    V závěru přesilové hry ještě Man nepříjemně zakončoval před Bílkem, ten vyráží.

13:41

13:13
    Březina se dostával do slibné možnost, jeho rána z pravého kruhu zblokována do ochranné sítě.

12:51
    Postavení mimo hru domácího celku.

12:38
    Nymburk však opět vyhazuje.

12:05
    Domácí se až nyní usadili v útočném pásmu. A dobrá možnost Plachého. Bílek vyráží.

11:41
    Za předcházející zákrok vyloučen hostující Protivný za hákování.

11:41
    Kaňka ve velké možnosti, dostával se do samostatného úniku, ale byl zahákován.

11:14
    Nymburk po dalším tlaku zastavuje offside.

11:05
    Nakonec Slámův zákrok proti ráně Drdy.

10:42
    Také soupeře oplácí Žďáru jeho ofenzivní návštěvu. Zavřeli domácí ve jejich pásmu.

10:28
    Plameny nyní tlačí soupeře. Ale Březina se nedostal od mantinelu. Nymburk se osvobozuje.

09:52
    Opět Nymburk v akci Tregl se neprosadil u mantinelu.

09:13
    Kunstmüller se dostával do nebezpečného zakončení. Bílek výborně vyráží jeho pokus.

08:48
    A další dobrá příležitost hostujícího Dvořáka z pravého kruhu. Sláma nyní podržel své spoluhráče.

08:17
    V dobré příležitosti hostující Velechovský, který se ocitl sám před Slámou.

07:57
    Ve velké šanci domácí Dan Kotlík, který se dostal do zakončení z levého kruhu.

07:44
    Pleva ubránil unikajícího Marka po pravé straně. Následuje offside Nymburku.

07:13
    Domácí Březina se nedostal po levém křídle do útočného pásma.

06:37
    Také na druhé straně se výborně uvolnil Kaňka, který z levého kruhu mijí těsně pravou tyč Bílkovy branky.

06:11
    Velká možnost hostujícího Šimka.

05:56
    Další nepříjemná rána hostujícího Tregla z rychlého protiútoku. Sláma kryje jeho pokus z mezikruží.

05:16
    Nymburk se však rychle osvobozuje zakázaným uvolněním.

04:50
    Pleva nahazuje do útočné třetiny.

04:21
    Hostující Marek se dostával do zakončení. Sláma vyráží.

03:57
    Nymburk se na chvíli usadil ve třetině soupeře.

03:33
    Nebezpečná rána od modré v podání hostující Kurky.

03:23
    Ježek zaváhal v rozehrávce a nachystal ránu pro Stehlíka, kterého však stačil výborným obranným zákrokem zablokovat.

03:03
    Nyní zahrávají na zakázané uvolnění domácí po špatné rozehrávce.

02:41
    Domácí Man ve velké šanci. Jeho rána těsně mijí hostující branku.

02:22
    Nepřesná rána od modré Smejkala.

02:17
    Nymburk je po úvodním náporu pasivnější. Zakázané uvolnění hostů.

01:50
    Nahozený kotouč na Slámu, který nezdržuje zápas.

01:33
    Hra ve středním pásmu.

00:41
    Výborná spoluhpráce první formace domácích. Ježek dostal kotouč v útočném pámu napříč třetinou. Kde dostal do slibné pozice JIRÍHO PLACHÝHO, který hned z první rány překonává hostujícího brankáře Bílka. Asistence: Ondřej Ježek.

00:30
    Domácí otáčí skóre.

00:15
    Kteří se také jako první dostali před Slámu. Nepřesná rána Stehlíka.

00:02
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Probíhají poslední přípravy na zahájení zápasu.

Týmy již nastupují na ledovou scénu.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Opršal) - Staněk, Střecha, Pleva, Šír, Smejkal, Kolda, Doležal - Ježek, Kaňka, Plachý (C) - Kunstmüller, Březina, Dítě - Kočan, Kotlík, Man.

NED Hockey Nymburk: Bílek (Matoušek) - Malínský, Cicvárek, Šefl, Sem, Havlena, Vrba, Kurka – Tregl, Šimek, Stehlík (C), Velechovský, Protivný, Sirotek, Dvořák, Drda, Marek, Koudela, Bičiště.

Rozhodčí: Slavka - Kolda, Samuel.

Vítám Vás ze stadionu ze žďárských Bouchalek, kde místní Plameny přivítají Nymburk. Oba celky se již poctivě připravují na nadcházející bitvu o třetí místo v centrální divizi druhé ligy. Téměř za půl hodiny začne úvodní ceremoniál.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU:
    V minulém kole se domácímu celku ze Žďáru nepodařilo získat ani bod s lídrem centrální divize, který vše zatrhl minutu před koncem třetí třetiny. Po tomto nezdaru se Plameny propadly na třetí příčku a po dnešní výhře Techniky ztrácí právě na vysokoškoláky z Brna pět bodů. Nyní však musí bránit Bouchalky proti čtvrtému Nymburku, který si již brousí zuby na třetí příčku.

V domácí brance dostává v poslední době přednost Jiří Sláma, který si ve dvanácti odchytaných zápasech připsal již 91,58% úspěšnost zákroků. Plameny spoléhají na kolektivní výkon, a proto také statistiky všech hráčů jsou velmi vyrovnané. Přesto útočnou vlnu většinou řídí duo Plachý, Kaňka, kteří si již dohromady připsali 53 kanadských bodů.

Nejproduktivnější hráči:
    Jiří Plachý (15+14)
    Ondřej Březina (13+11)
    Michal Kaňka (9+15)

NED HOCKEY NYMBURK:
    Oba aktuální protivníci mají v letošní sezóně hodně společného. V domácích zápasech si počínají opravdu suveréně. Proto nedělní výhoda vlastního obecenstva je na straně Žďár. Ovšem také Nymburk dokázal v soutěži vybojovat několik cenných bodů z kluzišť soupeřů.

Přemysl Sedlák (10+13)
    Jan Stehlík (12+9)
    Filip Velechovský (8+11)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 1. Plachý (Ježek), 24. Kolda (Smejkal), 46. Kunstmüller (Březina, Dítě), 47. Plachý (Kaňka, Střecha), 55. Ježek (Staněk, Kaňka) - 40. Šimek (Sirotek), 40. Šimek (Malinský)

Rozhodčí: Slavka - Kolda, Samuel