Winnipeg – Ottawa 1:4 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 1:3 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.)
Tampa – Washington 6:3 (kon.) | Boston – NY Rangers 3:1 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (kon.)
Florida – Carolina 5:1 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (kon.) | Nashville – Columbus 2:3 (po s.n.)
St. Louis – Detroit 6:0 (kon.) | Minnesota – Colorado 4:2 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:7 (kon.)
Buffalo – Philadelphia 5:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Washington Capitals
Neděle 20.01.2013, 01:00 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Je to tady! Po dlouhé výluce, díky které jsme přišli o více než polovinu základní části to konečně vypukne! V rámci velké várky zápasů hned na úvod vám nabídneme přehled nejdůležitějších momentů ze zápasu v Jihovýchodní divizi Tampa Bay Lightning a Washington Capitals.

Blesky vstupují do nové sezóny jako mírný outsider, předpoklady odborníků je pasují na boj kolem hrany postupové osmičky, ale třeba parta kolem největších hvězd Stamkose a Lecavaliera překvapí. Během výluky se v Evropě představil hned půl tucet hráčů, z nichž stojí za to jmenovat třeba Viktora Hedmana a Anders Lindbäcka.

Loňští semifinalisté z východní konference jdou do boje a všichni fanoušci už se těší na kousky, které bude předvádět největší hvězda týmu, Alexander Ovečkin, který zářil během výluky v mateřském Dynamu Moskva společně se svým kumpánem z útoku Nicklasem Backströmem. Zajímavé bude také, kdo se postaví mezi tři tyče týmu z DC. Budete to loňský objev Braden Holtby a nebo Michal Neuvirth, který si během výluky udělal dobré jméno ve Spartě? Tak na tuto otázku se dozvíme odpověď za nedlouho.

Tampa Bay Lightning: Lindback (Garon) - Brewer, Carle, Hedman, Salo, Lee, Bergeron, - St.Louis, Stamkos, Malone - Conacher, Lecavalier, Purcell - Thompson, Hall, Crombeen - Wyamann, Pyatt, Connolly

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) - Alzner, Carlson, Hamrlík, Green, Erskine, Orlov - Johansson, Backström, Ovečkin - Wolski, Ribeiro, Brouwer - Ward, Laich, Chimera - Fehr, Beagle, Hendricks.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert - Cherrey, Shewchyk.

Arénou nám právě zní hymna USA.

Úvod utkání je veden ve slavnostním duchu, domácí letos slaví dvacet let existence klubu.

00:01

00:28
    Ryan Malone dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

02:28

02:51
    Za hákování dostává dvě minuty domácí obránce Brian Lee.

04:51
    Domácí mají oslabení za sebou, ale hned několikrát zajímavě pálil Alexander Ovečkin a Lindback se měl co ohánět.

06:24
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa se po dvou ubráněných oslabeních dostává do vedení, když se velmi přesně trefuje z mezikruží ERIC BREWER! Asistence: Matt Carle a Martin St. Louis.

06:37
    Za vražení na hrazení vyloučen znovu Brian Lee.

08:25
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku a srovnávají stav. Puk před brankou vybojoval JOEL WARD a zametl ho za padajícího Lindbacka. Asistence: Tom Poti a Mike Ribeiro.

09:09
    Domácí se dostávají do vedení zásluhou svého kapitána VINCENTA LECAVALIERA, který využil prostoru před brankou ke skórování. Asistence: Keith Aulie.

14:01
    Máme tu vyloučení na straně hostů. Za vražení na hrazení vyloučen Troy Brouwer.

16:01
    Přesilová hra nevyužitá, Brouwer skáče zpět na led.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 2:07
    .

Střely na branku v první třetině
    Tampa Bay 8 - Washington 17

Je za námi první vyrovnané dějství, které ale s pohledem na skóre vyšlo lépe domácím. Ti se dostali do vedení, o které je ale obrali hosté v přesilovce, následně však kapitán Blesků Vincent Lecavalier vrátil vedení opět domácím. V dalších minutách se máme určitě na co těšit.

20:01

21:59
    Washington podruhé dnes srovnává stav a podruhé je to ten stejný hráč! JOEL WARD se prosazuje opět z prostoru před brankou. Bez asistence.

24:06
    Dvě minuty za držení pro hostujícího útočníka Wojteka Wolskiho.

25:11
    Domácí využívají přesilovku a vrací se znovu do vedení! Lecavaleier našel svého dvorního parťáka MARTINA ST. LOUISE, který tvrdě pálil zápěstím z prostoru před brankou! Asistence: Vincent Lecavalier.

26:59
    Dvě minuty za hrubost dostává hostující Jason Chimera, který si během výluky zahrál i za Chomutov.

28:59
    Washington tentokráte ustál oslabení bez ztráty kytičky.

37:26
    Domácí obránce Salo vyloučen za držení Alexandra Ovečkina, který dostává také trest za nafilmovaný pád.

38:15
    Ribeiro se dostal k odraženému puku, který se snažil zavést před branku, což se mu povedlo z poloviny. Dostal ho přímo na hůl WOJTEKA WOLSKIHO, který se v prvním zápase za Capitals prosazuje z dorážky do odkryté branky! Asistence: Mike Ribeiro a Tom Poti.

39:26
    Oba týmy hrají v plném počtu.

40:00

V Tampě nám zatím pokračují gólové hody a příděl tří branek na třetinu. V té druhé se povedlo hostů brzy srovnat, jenže poté přišel faul a proměněná přesilovka Blesků. Hosté se nakonec znovu dočkali vyrovnání ve hře čtyři na čtyři. Loni vetšinou vzájemné zápasy rozhodovalo až prodloužení, jak tomu bude dnes? To se dozvíte, když budete sledovat třetí část, která začne přibližně ve 3:08.

40:01

43:18
    Za podražení vyloučen hostující Mathieau Perreault.

44:22
    A bude tu necelá minuta ve třech pro Capitals, jelikož na trestnou usedá taktéž za podražení Nicklas Backstrom.

44:57
    Domácí využívají nabídnutou dvojitou výhodu, když se podruhé dnes trefuje z mezikruží MARTIN ST. LOUIS! Asistence: Steven Stamkos a Teddy Purcell.

47:04
    Za držení vyloučen domácí Tom Pyatt.

49:04
    Hosté přesilovku nevyužili, vlastně jedinkrát vystřelili na branku.

53:24
    Tampa přidává pátou branku a zdá se, že to bude asi branka zlomová. Autorem branky je CORY CONAHCER! Asistence: Teddy Purcell.

55:42
    Za hrubost vyloučen hostující Matt Hendricks.

56:42
    DOmácí přidávají další branku a znovu je to využitá přesilová hra. O to se zasloužil ERIC BREWER! Bez asistence.

58:50
    Utkání už se dohrává téměř bez přerušení.

60:00

Tak i třetí část nám nezůstala nic dlužna a viděli jsme tři branky, které ale tentokráte vstřelili všechny domácí hráči, když hned dvakrát využili přesilovou hru zásluhou dvougólových střelců St.Louise a Brewera. Hosté ve třetí třetině prakticky nepředvedli žádnou zajímavější akci, která by mohla být gólová. (03:52:52)

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 7. Brewer (Carle, St. Louis), 10. Lecavalier (Aulie), 26. St. Louis (Lecavalier), 45. St. Louis (Stamkos, Purcell), 54. Conahcer (Purcell), 57. Brewer - 9. Ward (Poti, Ribeiro), 22. Ward, 39. Wolski (Ribeiro, Poti)

Tampa Bay Lightning: Lindback (Garon) - Brewer, Carle, Hedman, Salo, Lee, Bergeron, Aulie - St.Louis, Stamkos, Malone - Conacher, Lecavalier, Purcell - Thompson, Hall, Crombeen - Pyatt, Pouliot
    Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) - Alzner, Carlson, Hamrlík, Green, Poti, Hillen, Schultz - Johansson, Backström, Ovečkin - Wolski, Ribeiro, Brouwer - Ward, Beagle, Chimera - Perreault, Hendricks.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert - Cherrey, Shewchyk