MHK Spartak – K. Vary 2:0 (kon.) | MHK Chimik – Patriot Budapešť 0:0 (zruš.)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 20.01.2013, 09:00 • Ledovyj Dvorec "Sokolʹniki" • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Mládežnická hokejová liga dnes pokračuje 45. kolem, my pro Vás dnes budeme sledovat souboj moskevského Spartaku a karlovarské Energie. A rozhodně se bude na co koukat. Jedná se totiž o souboj aktuálně druhého a třetího celku Západní konference MHL.

Západočeši se do Moskvy přesunuli z nedalekého Voskresensku, kde se jim povedlo zvítězit v obou zápasech s místním Chimikem, byť v tom druhém až po nájezdech. Do tabulky si tak připsali celkem 5 bodů a opět se vrátili na vítěznou vlnu.
    Energetici se mohou chlubit druhou nejlepší obranou celé ligy, v čele s brankářem Vladislavem Habalem, který má na kontě již deset vychytaných nul.

Spartak si v novém roce připsal ze čtyř utkání 3 vítězství, naposledy to odnesl debaklem 0:6 Lokomotiv Jaroslavl.
    Moskevští sice nemají žádné hráče na špici individuálních statistik, jejich síla je však rozložená na více hráčů. Důkazem jest vyrovnaná trojice brankářů či hned osm hráčů, kteří nasbírali v sezoně 20 a více bodů.

Ve vzájemných zápasech mají lepší bilanci domácí, kteří v úvodních střetnutích na ledě Karlových Varů vybojovali hned 5 bodů. Nutno však podotknout, že oba zápasy skončily vždy nejtěsnějším možným rozdílem a tak můžeme vyrovnanou bitvu očekávat i dnes.

MHK Spartak Moskva: Šestjorkin (Kondrašov) - Kozlovskij, Zemčjonok, Sorokin, Kulik, Demidov, Solovjov, Alexejev - Denežkin, Batrak, Pešechonov - Kučerkov, Pugolovkin, Chacej - Boldin, Pavljukov, Nekolenko - Ipatov, Tkačuk, Grecov.

Hl. trenér: Vladimir Tjurikov

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Fečo) - Klimíček, Troška, Dvořák, Schusser, Šik, Gombár, Chalupa - Flek, Kverka, Tomeček - Novák, Jurák, Zadražil - Švec, Sýkora, PIskoř - Harkabus, Vrána, Kohout.

Hl. trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Gamalej - Matjuchov, Poljakov.

00:01

00:30
    První šance hostí. Flek nahazoval od hrazení, Šestjorkin na místě.

01:57
    Na vyýlet do útočného pásma se vydal Solovjov, jeho dvě střely ale Habal kryje.

02:31
    První vyloučení zápasu. Lukáš Vrána (KVA) potrestán dvěma minutami, jelikož držel protihráčovu hůl.

02:57
    Střelu Kozlovského Habal vyráží.

04:31
    Energie je kompletní. Domácí krom pár pokusů z uctivé vzdálenosti nic kloudného nevymysleli.

05:15
    Rychlý protiútok karlovarských vedl Flek, jeho rána prolétla vedle tyče domácí branky.

05:44
    Rychlý kontr domácích. Přečíslení dvou na jednoho vyřešil střelou Boldin, stav utkání se ale nemění.

06:10
    Jurákova střela míjí branku.

06:40
    Piskoř střílí z levé strany, Šestjorkin jeho ránu kryje.

07:51
    Druhá přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici opět usedá Lukáš Vrána (KVA), dvě minuty za hákování.

08:12
    Sorokin předal puk Kulikovi, který střelou od modré čáry míjí pravou tyč Habalovy svatyně.

08:55
    Od modré pálí také Demidov, jeho střelu ale nikdo ze spoluhráčů netečoval a letí vedle.

09:51
    Energetici i druhé oslabení zvládli.

11:20
    Pešechonov to zkouší ze střední vzdálenosti, Habal je však připraven.

12:15
    Zadražil nabruslil ze strany do útočné zóny a vyslal přihrávku na Švece stojícího mezi kruhy, Šestjorkin úspěšně zasahuje.

12:30
    Denežkin našel pasem zpoza branky volného Boldina, jeho nebezpečná střela ale netrefuje branku.

13:10
    Sýkora od pravého kruhu, puk však míjí branku.

13:45
    Vrána vybruslil zpoza branky a střelou z úhlu se pokoušel překvapit domácího brankáře, Šestjorkin je pozorný.

14:10
    Vrána to zkouší dál, jeho další ránu Šestjorkin opět kryje.

14:37
    Početní výhoda pro Vary. Denežkin (MHK) a menší trest za vysokou hůl.

15:08
    Harkabus z ostrého úhlu trefuje Šestjorkina pouze do masky.

15:28
    Spartak právě vstřelil branku!

Kučerkov ve vlastním oslabení ujel hostujícím obráncům, Habala ale nepřekonal. K dorážce se dostal ARSENIJ CHACEJ a ten už puk do branky dostal.

Asistence: Arkadij Kučerkov.

16:08
    Problémy Energie pokračují, nuceně vyhazují až na zakázané uvolnění.

16:37

17:19
    Batrak našel zadovkou Zemčjonoka, ten trefuje pouze golmana hostí.

17:50
    Kulikovu ránu od modré blokuje Harkabus, Habal nemusí zasahovat.

19:20
    Demidov se dlouhým pasem pokoušel najít volného Nekolenka, k tomu se puk už nedostal.

20:00

Po první třetině odcházejí do kabin veselejší domácí hokejisté, jednobrankové vedení jim zajistil ve vlastním oslabení Chacej. Jak se utkání bude vyvíjet dál pro Vás budeme sledovat opět již za pár minut, pokračujeme přibližně v 09:43

Statistiky 1. třetiny:

- Střely na branku: 8 - 12
    - Vhazování: 9 - 9
    - Tresty (min.): 2 - 4

20:01

20:20
    Domácí se hned od úvodu druhé periody tlačí do zakončení, vhazovat se bude před Habalem.

20:45
    Schusser pálí od modré čáry, Sorokin jeho ránu zblokoval tělem.

22:16
    Hosté mají šanci srovnat v přesilové hře. Vyloučen Archip Nekolenko (MHK) za hákování.

23:45
    Energii se v přesilovce zatím vůbec nedaří.

24:16

24:45
    Tyč zachránila domácí od inkasované branky po ráně Dvořáka od modré čáry!

25:11
    Tkačuk ujížděl hostující obraně, Habala ale zblízka nepřekonal.

25:42
    Domácí jdou do čtyř. Za nedovolené bránění potrestán dvěma minutami domácí Denežkin (MHK).

27:03
    Energie i nadále bezzubá v početní převaze. Navíc vyloučen Patrik Novák (KVA) za hákování a síly na ledě se srovnají.

27:06
    Hned po buly střílí od modré Zemčjonok, trefuje ale jen Habala.

27:42
    Spartak kompletní a začíná jeho zkrácená přesilovka.

28:33
    Šestjorkin špatně rozehrál a hosté se řítili ve dvou jen proti domácímu brankáři. Naštěstí pro něj si nedokázali dobře přihrát a celá akce končí neúspěchem pro hosty.

29:00
    Další chyba domácích v rozehrávce a na branku ujížděl osamocený Jakub Flek, jeho střela však končí mimo tři tyče!

29:03

30:35
    Tempo hry po předchozích akcích energetiků trochu zvolnilo, iniciativu však převzalo mužstvo hostí a nadále se tlačí do útoku.

30:40
    Sýkora se protlačil středem do útočného pásmu, obránci Spartaku u něj ale byli včas a znemožnili mu zakončit.

31:40
    Kozlovskij přenechal puk za brankou Pešechonovi, ten s ním ale nic kloudného nevymyslel.

34:15
    Parádní zákroky teď předvedl Šestjorkin. Nejprve betony vyrazil ránu Tomečka, následně pokryl i tvrdou střelu od modré jednoho z hostujících beků!

34:30
    V následném protiútoku trefuje Boldin pouze připraveného Habala.

35:23
    Spartak zůstal v útočném pásmu. Nekolenko našel pasem volného Solovjova, jeho rána ale končí mimo.

35:48
    Denis Grecov (MHK) zasáhl holí v obličeji Tomáše Sýkoru a jsou z toho 4 minuty za vysokou hůl. Velká šance pro Vary vyrovnat.

36:27
    A teď to bude ještě hodně zajímavé. Za hrubost potrestán menším trestem domácí Pešechonov (MHK) a karlovarští si zahrají přesilovku 5 proti 3.

37:26
    Češi zamkli svého soupeře před Šestjorkinem. Jak střelu Tomečka, tak dvě rány Klimíčka však blokuje obránce Sorokin!

38:01
    Klimíček (KVA) bránil Zemčjonoka tak důkladně, až bude potrestán. Dvě minuty za podražení pro hostujícího obránce.

39:48
    Domácí přežili oslabení bez inkasovaného gólu a po delší době si opět zahrají v plném počtu.

40:00

Po druhé třetině jsou i nadále ve vedení hokejisté domácího Spartaku. Hostům nepomohlo k vyrovnání ani množství přesilových her, včetně dvouminutové 5 na 3.

40:55
    Energie začala třetinu v dobrém nasazení a donutila domácí vyhodit až na icing. Vhazovat se bude před Šestjorkinem.

41:00
    Patrik Novák trefuje tyč domácí branky!

43:18
    Denežkinova střela těsně míjí tyč branky, kterou střeží Vladislav Habal.

44:19
    Domácí mají šanci zvýšit skóre utkání v přesilové hře. Dvě minuty pro Tomáše Dvořáka (KVA) za vysokou hůl.

44:56

JEVGENIJ KULIK posílá Spartak do dvoubrankového vedení, když jeho rána od modré skončila až za Habalovými zády!

Asistence: Arťom Pugolovkin

46:22
    Spartak má však i po vstřelené brance problémy najít cestičku do obranného pásma karlovarských.

46:55
    Klimíček nahazoval z levé strany, Šestjorkin zasahuje.

47:24
    Protiútok Spartaku. Denežkin nabruslil do pásma, předal na levou stranu najíždějícímu Pešechonovovi, ten si šikovně odstavuje obránce, ale míří vedle.

47:50
    Klimíčkovu ránu od modré blokuje jeden z domácích beků.

49:16
    Blízko třetí branky byli domácí hokejisté, Boldinův pokus kryje pozorný Habal.

50:36
    Pugolovkin pasem zpoza hostující branky vybídl ke skórování Ipatova, jeho slabá rána ale Habala z míry nevyvedla.

52:10
    Šestjorkin chytá tvrdou střelu Adama Schussera!

53:46
    Velké šance domácích. Nejprve střílel Pešechonov a k dorážce se dostal Batrak, ten ale nedokázal zakončit do odkryté branky. Další ránu Zemčjonoka už vykryl připravený Habal

55:00
    Pavlukov nebezpečně střílel a Habal měl co dělat, aby neinkasoval potřetí.

56:03
    Pugolovkin už už ujížděl k hostující brance, na poslední chvíli mu však puk vypíchl Dvořák.

56:45
    Tak ještě možnost pro Energii se zápasem něco udělat. Do oslabení posílá domácí svým faulem Kozlovskij (MHK), dvě minuty za hákování.

56:45
    Hosté museli přistoupit ke krátkodobé výměně brankáře, neboť Habal odjel ke své střídačce bez svolení hlavního rozhodčího. Do hry se tak dostává David Fečo.

57:20
    V brance je opět Habal.

57:30
    Hosté se zatím ke gólu nedopracovali. Spolehlivě teď hraje domácí obrana v čele s brankářem Šestjorkinem.

58:45
    Domácí v plném počtu a už jen 75 vteřin je dělí od vítězství v dnešním zápase.

60:00

Z vítězství v dnešním vyrovnaném utkání se nakonec radují domácí hokejisté, kteří obou svých branek dosáhli v nestandartním počtu hráčů na ledě. Skóre utkání otevřel ve vlastním oslabení ARSENIJ CHACEJ, pojistku na vítězství Spartaku přidal v početní výhodě JEVGENIJ KULIK. Odveta je na programu již zítra a my budeme opět u toho, začátek je naplánován na 14:00.