Washington – Philadelphia 3:2 (kon.) | Carolina – Ottawa 1:0 (kon.) | Tampa – Winnipeg 8:3 (kon.)
Detroit – St. Louis 5:3 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (po s.n.) | Anaheim – Minnesota 3:1 (kon.)
Vancouver – Chicago 2:1 (po s.n.) | Pittsburgh – New Jersey 5:1 (kon.) | Montreal – Buffalo 6:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 3:1 (kon.)
Montreal Canadiens
6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Buffalo Sabres
Sobota 02.02.2013, 20:00 • Bell Centre • NHL

Tímto bych se s Vámi chtěl rozloučit a popřát Vám dobrou noc. (22:49:49)

Hvězdy zápasu:

1 - Alex Galchenyuk (0+2)

2 - Rene Bourque (2+0)

3 - Carey Price (30 zásahů)

Montreal svého soupeře přehrál i ve třetím dějství a v celkovém souhrnu vítězí vysoko 6:1, když podal velmi dobrý výkon oproti Buffalu, kterému se dnes vůbec nedařilo.

60:00

59:35
    Domácí kombinují ve své třetině a čekají na konec zápasu.

58:30
    Zápas už se spíše jen dohrává, když domácí si hlídají průběh hry.

57:00
    Překvapit Price se snažil Stafford, ale jeho střela z úhlu nebyla přesná.

56:21
    Price předvedl dobrý zákrok proti Hodgsonovi, kterého dobře vybruslil a betonem vykopl puk.

55:01
    Subban tvrdě vystřelil a trefil jednoho z bránících hráčů.

54:15
    Hosté vypadají velmi zoufale, když jejich další rozehrávka skončila zakázaným uvolněním.

52:43
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru, když střelu Subbana dorazil do branky DAVID DESHARNAIS. Asistence: P.K. Subban, Lars Eller.

52:02
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale zatím bez ohrožení branky.

51:24
    Scott je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

51:07
    Vaněk nahodil puk na Price a ten jej raději podržel.

50:32

49:03
    Plekanec se objevil sám před Enrothem, ale toho překonat nedokázal.

48:32
    Domácí jsou vyloučeni za mnoho hráčů na ledě.

48:03
    Subban napřáhl a od modré čáry trefil tyč.

47:38
    Desharnais je vyloučen na 2 minuty za držení hole.

47:34
    Leopold je vyloučen za vražení na hrazení a hosté budou hrát ve třech.

47:19
    Gallagher se snažil skórovat, ale Enroth předvedl dobrý zákrok.

47:08
    Pominville je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění brankáři.

45:56
    Galchenyuk ujel hostující obraně a mohl skórovat, ale po kličce do forhendu branku vůbec netrefil.

44:59
    Tvrdou střelou se prezentoval Ennis, který ale branku netrefil.

44:15
    Domácí už nehrají v takovém tempu a tak se do hry dostávají také hosté.

43:00
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí obraně ujel v oslabení THOMAS VANĚK, který se štěstím prostřelil Price, kterému tak bere čisté konto. Asistence: Marcus Foligno.

41:50
    Domácí zatím nehrají přesilovou hru podle představ, když se nedokáží dostat do útočného pásma.

41:23
    Bitka mezi Prustem a Ottem nám vítěze nepřinesla. Domácí hokejista dostává 5 minutový trest. Hostující hráč to samé + 2 minuty za vyprovokování bitky.

41:22
    Tomáš Plekanec vybojoval puk, který předložil RENEMU BOURQUEOVI a ten střelou z první překonal Enrotha. Asistence: Tomáš Plekanec.

40:45
    Ennis se snažil obkroužit okolo branky a vystřelit, to se mu ale nepodařilo.

40:01
    Millera nahradí v brance Sabres Enroth.

40:01

Další třetina začne přibližně v 22:05.

Druhá třetina patřila jednoznačně domácím, kteří předvedli drtivý tlak a svého soupeře přehráli. A jelikož dokázali vstřelit tři branky, tak udělali velký krok k vítězství v dnešním zápase. Buffalo dnes nepodává dobrý výkon, takže se tomuto výsledku nemůže divit.

40:00

39:54
    Eller se ještě snažil najít skulinku ve výstroji Millera, ten ji tam ale neměl.

39:08
    Domácí nevyšla rozehrávka, která skončila zakázaným uvolněním.

38:25
    Hecht se snažil přejít přes Subbana, ale marně. Domácí obránce jej přišpendlil na mantinel.

37:50
    Další střela Hodgsona a znova dobrý zákrok Price, který když je potřeba, tak podrží svůj tým.

37:30

36:36
    Hodgson vystřelil přes obránce a Price musel vytáhnout dobrý zákrok betonem.

36:00
    Hosté se nedokáží udržet v útočném pásmu, když domácí dobře brání.

35:30
    Eller je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

35:16
    Scott se snažil nahodit puk na branku, ale tu vůbec netrefil.

34:30
    Snížit se snažil Vaněk, ale jeho střela přes domácí obranu neprošla.

33:19
    Hosté musí čelit velkému tlaku a nyní se raději osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

32:00
    Možnost vstřelit další branku měl Callagher, ale jeho pokus si Miller pohlídal.

31:34
    Domácí pokračují v silném tlaku.

30:36
    A je to o čtyři branky, když z pravého kruhu vystřelil LARS ELLER a jeho střela skončila až v brance. Asistence: Alex Galchenyuk, Tomáš Kaberle.

30:08
    Domácí ujeli do přečíslení, které střelou k tyči úspěšně vyřešil DAVID DESHARNAIS. Asistence: Lars Eller.

29:43

29:20
    Šanci vystřelit měl Pominville, ale puk mu v poslední fázi přeskočil hůl.

28:35
    Hosté v plném počtu. Zahrají si krátkou přesilovou hru.

28:10
    Hra čtyři na čtyři zatím vyhovuje více hostům, když se do šance dostal Vaněk, který Price neprostřelil.

27:43
    Subban je vyloučen na 2 minuty za sekání.

27:40
    Hodgson ujel domácí obraně, ale na Price kličkou do bekhendu neuspěl.

27:00
    Domácím se zatím přesilová hra vůbec nedaří, když se nedokáží usadit v útočném pásmu.

26:35
    Ehrhoff je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

25:36
    Gallagherova střela z levého kruhu skončila vedle branky.

24:27

24:00
    Domácí měli nyní velké štěstí, že Hodgson nedokázal trefit odkrytou branku.

23:36
    Vaněk zkoušel štěstí z velkého úhlu, když nahazoval puk na Price, který si tuto situaci pohlídal.

23:00
    Ehrhoff střílel z pravého kruhu nepřesně.

22:27
    Jemelin je vyloučen na 2 minuty za podražení.

22:03
    Nyní si velkou smůlu vybral hostující obránce Ehrhoff, který si smolně srazil do vlastní sítě přihrávku BRENDANA CALLAGHERA, který je označen jako střelec branky. Asistence: Alex Galchenyuk.

21:40
    Ke střele přes obránce se dostal Grigorenko, ale zamířil pouze do prostředka branky.

20:52
    Hodgson obdržel přesnou přihrávku a vystřelil. Price si se střelou poradil.

20:20
    Hned z kraje třetiny měl možnost na vyrovnání Vaněk, ale jeho střela byla sražena nad branku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 21:10.

Domácí byli v první třetině lepším týmem a zaslouženě se před třetiny dostali do vedení. Hosté budou muset svůj výkon zlepšit, chtějí-li přemýšlet o vítězství.

20:00

19:52
    Domácí jdou těsně před koncem první třetiny do vedení, když Brian Gionta přihrál před branku, kde byl připravený RENE BOURQUE a ten z první překonal Millera. Asistence: Brian Gionta, Tomáš Plekanec.

19:15
    Hosté se dostali po dlouhé době k puku a vyhodili jej do středního pásma.

18:45
    Před Markovem se otevřela cesta k brance a domácí obránce toho využil a popojel si k brance a tvrdou střelou vyprášil Millerovi betony.

18:15
    Foligno je vyloučen na 2 minuty za hákování.

17:59
    Bourque se dostal před Millera, ale hostující brankář dokázal zasáhnout.

17:23
    Buffalo předvedlo dobré napadání a nenechalo domácí rozehrát.

16:39
    Hodgson se po pravém křídle do šance nedostal.

15:41
    Subban předvedl dobrou poziční hru a dokázal zachytit rozehrávku hostí.

14:30
    Grigorenko se snažil probít přes obranu a dostat se ke střele, ale na Markova si nepřišel.

13:15
    Domácí mají v první třetině jasně navrch a hosté se teď raději osvobozují zakázaným uvolněním.

12:30
    Cole vyslal z pravého kruhu přízemní střelu, kterou Miller vyrazil betonem.

11:50
    Nepřesná rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním.

11:15
    Plekanec nabral rychlost a snažil se zasunout kotouč za Millera, ale hostující brankář si tuto situaci pohlídal.

10:45
    Dobře na brankovišti zapracoval Prust, který ohrozil Millera.

10:15
    Na modrou čáru dostal přihrávku Bouillon, který z první trefil pouze Millera.

9:40
    Cole se snažil nahrát před branku, to se mu také povedlo, jenže k puku se dostali obránci Buffala.

9:12
    Hosté v plném počtu. Vaněk se vrací na led.

8:36
    Subbanova střela branku netrefila a podél mantinelu puk vyletěl do středního pásma.

7:56
    Galchenyukova střela skončila v náručí připraveného Millera.

7:12
    Vaněk vyloučen na 2 minuty za hákování.

7:12
    Plekanec měl další střeleckou možnost, ale tentokrát branku netrefil.

6:48
    Vaněk našel Pominvilla a ten střelou z první branku minul.

6:01
    Domácí uzamkli Buffalo v jeho pásmu, ale ke střele se jim nedaří propracovat.

5:15
    Grigorenkova střela od modré čáry v brance neskončila.

4:25
    Vaněk obdržel na levý kruh dobrou přihrávku, ale vystřelit se mu nepodařilo.

3:34
    Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilová hra.

3:30
    Subban přihrál Plekancovi, který z velkého úhlu Millera neprostřelil.

2:40
    Desharnais vyloučen na 2 minuty za držení. Přesilová hra domácích tedy končí.

2:06
    Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

1:34
    Ennis je vyloučen na 2 minuty za podražení. Domácí budou hrát přesilovou hru.

0:48
    Gionta se dostal ke střele přes obránce a trefil lapačku Millera.

0:30
    Od modré čáry zkoušel štěstí Markov, ale jeho střela branku netrefila.

00:01

Hráči jsou již nastoupeni na modré čáře, aby vyslechli americkou a kanadskou hymnu.

Následují je i hokejisté Buffala.

Domácí hokejisté právě nastupují na ledovou plochu.

Na ledě už jsou přítomni rozhodčí dnešního zápasu.

V Bell Centru probíhá světelná show a už se jen čeká na aktéry dnešního zápasu.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Jemelin, Markov, Diaz, Kaberle, Bouillon, Subban - Cole, Desharnais, Eller - Gionta, Plekanec, Bourque - Gallagher, Galchenyuk, Prust - Armstrong, Moen

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Myers, Weber, Sulzer, Ehrhoff, Sekera, Leopold - Pominville, Hodgson, Vaněk - Stafford, Ennis, Ott - Hecht, Grigorenko, Foligno - McCormick, Ellis, Scott

Rozhodčí: .

Buffalo po dobrém začátku sezóny mělo menší herní krizi, když prohráli čtyři zápasy za sebou a také kvůli tomu se v tabulce propadli až na deváté místo ve Východní konferenci. Tato špatná série ale skončila v minulém zápase, když dokázalo Buffalo vyhrát v Bostonu, který porazilo 7:4.

Montreal nezačal zkrácenou sezónu vůbec špatně, když z šesti zápasů čtyři vyhrál a díky tomu se nachází na sedmém místě Východní konference. V posledním zápase se sice domácím nevedlo, když prohráli v Ottawě vysoko 1:5, ale i to může být motivace pro dnešní utkání, aby podal celý tým lepší výkon.

Přeji příjemný sobotní večer a vítám Vás u sledování komentovaného zápasu NHL, kde Montreal Canadiens na svém stadionu přivítá Buffalo Sabres. Tímto zápasem Vás bude svými komentáři provázet Jan Šlapáček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 20. Bourque (Gionta, Plekanec), 23. Callagher (Galchenyuk), 31. Desharnais (Eller), 31. Eller (Galchenyuk, Kaberle), 42. Bourque (Plekanec), 53. Desharnais (Subban, Eller) - 43. Vaněk (Foligno)

Buffalo Sabres: Miller (41. Enroth) - Myers, Weber, Sulzer, Ehrhoff, Sekera, Leopold - Pominville, Hodgson, Vaněk - Stafford, Ennis, Ott - Hecht, Grigorenko, Foligno - McCormick, Ellis, Scott

Rozhodčí: Marc Joannette, Greg Kimmerly - Ryan Galloway, Brian Murphy

Diváci: 21,273