Vsetín – Slavia 2:1 (kon.) | Třinec – K. Vary 1:0 (po pr.) | Jihlava – Chomutov 5:3 (kon.)
Havířov – Motor ČB 3:2 (po s.n.) | Hr. Králové – HC Litvínov 5:2 (kon.) | Olomouc – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
Přerov – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Písek 3:4 (kon.) | Zlín – Sparta 7:2 (kon.)
Vítkovice – HC Plzeň 4:3 (po pr.) | Liberec – HC Kladno 8:4 (kon.) | Pardubice – Letňany 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
8:4 (3:0, 3:3, 2:1)
HC Kladno
Sobota 02.02.2013, 13:00Extraliga staršího dorostu

Dnešní zápas je u konce. Přestřelku, která se strhla, zvládl lépe domácí Liberec a po včerejší výhře si připisuje další body do tabulky. Velkou zásluhu má jistě útočník Filip Chlapík, jenž tři branky vstřelil a u další asistoval. To je dnes z Liberce vše. (15:04:23)

60:00

59:40
    Belovič zatáhl puk do pásma a drží ho v rohu.

59:05
    Už je nejspíše hotovo. Liberec drží puk a Kladno nevypadá, že by se hnalo do napadání.

58:25
    Hlasatel před okamžikem ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny a u kotouče jsou v útočném pásmu Kladenští.

57:51
    Chlapík pronikl do útočného pásma, podržel puk v rohu a poté ho posla na modrou. Tvrdou Šírovu střelu pak Kaňka zastavil lapačkou.

57:28
    Tlak hostů už opadl a v současné chvíli vidíme hlavně boj o střední pásmo s tím, že domácí už se moc dopředu neženou.

56:40
    Stačila ale malá nepozornost a Tygři málem skórovali. Lakatoš byl úplně zapomenut na hranici brankoviště, ovšem letící kotouč ze vzduchu nesklepl.

55:45
    Skutečně po několika minutách jsou Tygři po delší časový úsek u kotouče. Belovič se dostal až před branku, ale Kaňka zakročil betonem.

54:39
    Tlak Středočechů je opravdu nevídaný. Ani si nepamatuji, že bych liberecký starší dorost viděl hrát s takovými problémy.

53:20
    Jestliže některé kladenské přesilovky přesilovku nepřipomínaly ani vzdáleně, teď to vypadá na několikaminutovou početní výhodu. Zatím ale bez gólového vyjádření.

52:40
    Převaha hostů z Kladna už trvá několik minut a nezabránilo jí ani zlepšení pohybu liberecké sestavy.

51:58
    Trochu zbrklosti kladenských obránců končí zakázaným uvolněním.

51:14
    Kladno přesto ovládá kotouč a tlačí Liberec v jeho třetině.

50:10
    Tygři si zřejmě uvědomili, že by ještě mohly nastat potíže a znovu výrazně přidali.

48:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Za ležérní styl hry přichází trest. Křepelka prohodil kotouč podél mantinelu a vyslal Literu do úniku. Ten si všiml dojíždějícího PETRA JANEČKA a adresoval mu puk. Janeček puk podržel, nechal Hosnedla jít na led a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Petr Litera a Petr Křepelka.

47:34
    Až nyní se dostal z pásma a chvíli byl v pásmu útočném. Kladenská defenziva ale nedala Tygrům prostor.

46:20
    Tento trend pokračuje. Liberec jakoby byl uspokojen výrazným vedením.

45:40
    Kladenské ale osmá branka, zdá se, nepoložila. Drží se v útočném pásmu a vířivým pohybem dělají útočníci obraně potíže.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 2. Šťáva (Havlín), 13. Zacha (Ordoš), 18. Heřmánek (Kratochvíl), 22. F. Chlapík (Havlas, Šťáva), 24. F. Chlapík, 26. Hrníčko (Zacha, Ordoš), 43. Kalfiřt (F. Chlapík), 45. F. Chlapík (Kalfiřt) - 23. Kružík, 33. Sklenička (Hulcr, Křepelka), 37. Sklenička (Hulcr, Kaprál), 49. P. Janeček (Litera, Křepelka)

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) - Šťáva, Kalfiřt, M. Šír, Hrníčko, Belovič, Klinger, F. Chlapík, Beránek, Havlín, Král, Gecko, Kratochvíl, Lakatoš, Ordoš, Zedek, Divila, Havlas, Zacha.
    HC Kladno: Kaňka - Matula, Janele, Vendis, Bunda, Sklenička, Křepelka, Kružík, Christl, Doudera, Litera, Macháček, Vojík, Paták, Havlůj, P. Janeček, Hulcr, Kaprál, Hoffmann, V. Janeček.

Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil.