Havířov – Prostějov 1:2 (po s.n.) | Břeclav – Kolín 5:3 (kon.) | SHK Hodonín – Pelhřimov 8:2 (kon.)
Tábor – Děčín 6:3 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Přerov – Karviná (Baník) 5:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 5:3 (kon.) | Bílina – Klášterec nO 3:2 (po pr.) | Sokolov – Jablonec n/N 6:2 (kon.)
Klatovy – Řisuty 3:2 (po pr.) | Vsetín – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Kobra – Milevsko 8:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
HK Nový Jičín
Sobota 02.02.2013, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • 2. liga skupina Východ

Zápas končí vítězstvím Vsetína, který se na konci utkání ještě bál o výsledek, ale vsetínští to zvládli a slaví zasloužené vítězství 3:2.

Zásahy brankářů ve třetí třetině:

Plšek (VSE) – 8
    Šrámek (NJI) – 8 (19:59:34)

60:00

59:57
    Ještě jedno vhazování před Plškem, oddechový čas pro hosty.

59:36
    Hosté hrají bez brankáře!

59:28
    Puk v obranném pásmu Jičína, Vsetín už to asi zvládne.

58:30
    Jičín ve velkém tlaku, Vsetín se zuby nehty brání!

56:10
    Vsetínu se nedaří střílet, Jičín se zatím brání docela v pohodě.

54:55
    Michal Horák (NJI) dostává dvě minuty za podražení, poté na trestné lavici zlomil hokejku a dostal osobní trest 10 min, takže Horák jde do kabin. Jeho dvouminutový trest odsedí Tomášek.

54:54
    Brynecký z úhlu zkusil prostřelit Plška, ale domácí brankář chytá a nechává přerušit hru.

54:35
    Nový Jičín je momentálně lepším týmem a snaží se srovnat stav hry.

53:09
    Oddechový čas pro domácí.

53:09
    Vsetín byl pod tlakem a Adam Mikšovský raději vyhodil na zakázané uvolnění.

51:28
    Mário Brezáni si sjel před Šrámka, ale nebylo tam moc místa na zakončení, Šrámek dobře pokryl volný prostor.

50:47
    Báchor pálil od modré a Zúbek tečoval před Šrámkem, ale mimo dosah hostující branky.

49:53
    Ožili jak hráči, tak i fanoušci Jičína. Dříve zmiňované neproměněné brankové příležitosti Vsetína z úvodu třetiny teď domácí musí mrzet.

49:06
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Závěr utkání bude ještě dramatický, hosté snižují na rozdíl jediné branky! Andrýsek přihrál na modrou PETROVI GULDOVI, který tvrdou ranou našel mezírku mezi rukou a betonem Plška a propálil jej. Asistence: Martin Andrýsek.

47:46
    Novému Jičínu se přesilovka vůbec nevydařilo a domácí jsou v pěti.

46:39
    Vsetín se dobře brání, hosté se ještě nedokázali usadit v útočném pásmu.

45:46
    Nový Jičín zlepšil svou hru a Vsetín musel faulovat. Petr Hruška (VSE) dostává dvě minuty za hákování.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 9. Mikšovský (Vaněk, Báchor), 16. Báchor (Vrba, Vaněk), 24. Hoďa (Kajaba) - 10. Uhlár (Brynecký, Hradil), 50. Gulda (Andrýsek)

VHK ROBE Vsetín: Plšek – Žabčík, Vrba, Báchor, Tichý, Vodák, Tesařík, Hoďa – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Hruška P., Hruška O., Vítek – Brezáni, Holík, Kajaba, Bajtek, Kubo, Šiafutdinov.
    HK Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Hradil – Kabeláč, Brynecký, Hruška J., Skaloš, Martinčík, Tomášek, Macháček, Škumát, Zedník, Chvostek, Uhlár.

Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek