Washington – Philadelphia 3:2 (kon.) | Carolina – Ottawa 1:0 (kon.) | Tampa – Winnipeg 8:3 (kon.)
Detroit – St. Louis 5:3 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (po s.n.) | Anaheim – Minnesota 3:1 (kon.)
Vancouver – Chicago 2:1 (po s.n.) | Pittsburgh – New Jersey 5:1 (kon.) | Montreal – Buffalo 6:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 3:1 (kon.)
Colorado Avalanche
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Edmonton Oilers
Sobota 02.02.2013, 21:00 • Pepsi Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer u NHL. Ta pádí rychlým tempem v sobotním programu se uskuteční zápas mezi týmy Colorado Avalanche a Edmonton Oilers. Jedná se tak o souboj dvou týmů Severozápadní divize Západní konference.

Colorado je zatím na čtvrté příčce se šesti body za tři výhry a čtyři porážky. Poslední zápas se "Lavině" podařil, na ledě Calgary Flames vyhrál 6:3. Střelecky se dařilo triu Mitchell, Parenteau, Stastny, když všichni dali po dvou gólech.

Prozatímní divizní lídr Edmonton tak úspěšný nebyl, ale s prázdnou z ledu stoprocentního San Jose také neodjel. Sharks sice vedli 2:0, ale Gagner a poté Hall zařídili prodloužení a samostatné nájezdy. V těch se ale Gagner a Nugent-Hopkins netrefili a tudíž zápas skončil 3:2 pro San Jose a na "Olejáře" tak zbyl jeden bodík.

Utkání v Pepsi Center začíná ve 21 hodin a všichni hokejoví fanoušci jsou k našemu onlajnu co nejsrdečněji zváni.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) - Wilson, Johnson, Hejda, O´Byrne, Barrie, Zanon - Parenteau, Duchene, Olver - Van Der Gulik, Stastny, McGinn - Hejduk, Mitchell, Kobasew - Bordeleau, Sgarbossa, McLeod.

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) - J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Fistric, Whitney - Eberle, Nugent-Hopkins, Hall - Hemský, Gagner, Jakupov - Petrell, Lander, Smyth - Hordichuk, Belanger, Hartikainen.

Rozhodčí: Charron, Rooney - Cvik, Pancich.

00:01

00:30
    Hosté začínají velmi aktivně a cpou se před Varlamova.

00:58
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Tak to je ostrý začátek. Hemský si nabruslil po pravé straně, naservíroval přihrávku na NAILA JAKUPOVA a ten už střílel do odkryté branky. Asistence: Aleš Hemský, Sam Gagner

02:10
    Vstřelený gól vlil hostům další energii a zatím vůbec nepouští Colorado do nějaké akce.

03:40
    Hemský s Gagnerem byli opět před Varlamovem, ale ani jeden nemířil přesně.

04:50
    Domácí poprvé déle před Dubnykem, hráči Edmontonu je však vytlačili za branku.

05:02
    Dubnyk si připisuje první vážnější zákrok, střílel Stastny.

06:01
    Hejdův pokus z dálky, Dubnyk vyráží.

06:32
    Je tu první vyloučení, za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Marc Fistric. Colorado má dobrou příležitost ke srovnání.

06:38
    Hostům se ihned po buly podařilo získat puk a vyhodit přes všechny čáry.

07:14
    A opět. Dubnyk vyrazil teč Parenteaua a pak už šel puk do středního pásma.

08:39
    Eberle zavezl puk do pásma Colorada, vzápětí střílel Hall - Varlamov ale vyrazil do rohu.

09:42
    Domácí se dostali do rychlého brejku tří na jednoho, ale Dubnyk uzamkl svou bránu!

09:42
    Navíc se píská faul domácích, na trestnou míří Patrick Bordeleau za nedovolené bránění.

10:40
    Po menším tlaku Edmontonu vyhazuje Kobasew přes všechny čáry.

11:03
    Eberle čekal na středu pásma na puk, jenže domácí přerušili kombinaci a opět vyhodili.

11:29
    Hall na pravé straně hledal před brankou Hartikainena, Varlamov si se závarem před svým brankovištěm ale poradil.

11:42
    Colorado se ubránilo a hraje v pěti.

12:19
    Střela Ducheneho přes obránce končí na chráničích gólmana Dubnyka.

13:21
    Rychlá kombinace Edmontonu, na brankovišti stál Eberle, jenže zblízka minul!

14:21
    Kobasew vystihl rozehrávku Edmontonu, už mohl sám střílet, ale ještě hledal Mitchella. Ten byl z úhlu, takže mu jeho pokus Dubnyk v klidu vykryl.

15:23
    Teemu Hartikainen podrazil Hejdu a dostává za to dvě minuty. Je tu přesilovka Colorada.

15:29
    Johnsonova bomba končí u Dubnyka, domácí se uhnízdili v pásmu.

15:58
    Teď už to ale neplatí, Šmíd totiž vyhodil.

16:28
    Stastny pálil od modré, Dubnyk ale měl výborný výhled a bez problémů kryl.

16:41
    Puk je mimo pásmo Edmontonu.

17:00
    Hejdukovu střelu kryje Dubnyk jen s velkou dávkou štěstí.

17:23
    Edmonton je opět v pěti, ubránil i druhé oslabení.

18:13
    Stastny zavezl puk do pásma, ale Olver s ním skončil pouze za brankou.

19:00
    Duchene byl blízko přesné dorážky, Dubnyk ale zasáhl svými chrániči.

19:34
    Zakázané uvolnění Edmontonu, Avalanche mají možná poslední příležitost srovnat ještě před přestávkou.

19:45
    Hemský se uvolnil od Kobasewa a mohl zblízka zakončit. Na Varlamova si však nepřišel.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli pouze jedinou branku a to hned na startu. Autorem byl Jakupov, který jen zakončil Hemského rychlý výpad. Domácí nevyužili dvě přesilovky, ve kterých poctivě ostřelovali Dubnyka, ten je ale zatím naprosto spolehlivým strážcem branky Olejářů.

20:08
    Hned po osmi vteřinách hry tu máme zakázané uvolnění Colorada.

21:03
    Parenteau střílel z levého křídla, ale byl příliš z úhlu a Dubnyk byl u tyčky pozorný.

21:38
    Hejduk si najel do prostoru mezi kruhy a Dubnyk jen tak tak vyrazil!

22:27
    Od levého mantinelu střílel Smyth a Varlamov pro jistotu skryl puk ve své lapačce.

23:01
    Zprava pálil Johnson a Dubnyk chvíli nevěděl, kde má puk. Ten se nakonec vykutálel u levé tyčky.

24:25
    Hosté kroužili pásmem Colorada, Eberle s Hallem si několikrát vyměnili přihrávku, ale nakonec skončili ve středním pásmu.

24:54
    Šmídova rána od modré končí mezi chrániči Semjona Varlamova.

25:08
    Hemský se vřítil do pásma, ale u mantinelu byl zastaven tvrdým Hejdovým hitem.

27:00
    Hemský jezdí jako utržený z řetězu, teď si najel před Varlamova, ale těsně minul.

28:34
    Colorado si zahraje třetí přesilovou hru. Za držení si jde odpočinout Aleš Hemský.

29:02
    První minuta se Coloradu nedaří, hraje se buď v rohu, nebo dokonce ve středním pásmu.

29:28
    Konečně střela a to z hole Johnsona. Dubnykova lapačka byla ve střehu a dokonale lapila puk.

30:04
    Edmonton jde do tří! Za podražení je totiž vyloučen Anton Lander.

30:24
    Rychlá kombinace Colorada, na konci byl Stastny, Dubnyk reflexivně vyrazil.

30:34
    Edmonton přežil to nejhorší, je ve čtyřech.

31:18
    Edmonton posunul hru do středního pásma a při pokusu o rychlý návrat se domácí dostali do ofsajdu.

31:37
    Puk je až u Varlamova.

32:07
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Edmonton už byl v pěti, ale než se Lander stačil vrátit do hry, nahodil od modré Wilson a P. A. PARENTEAU jemně tečoval za Dubnykova záda. Asistence: Ryan WIlson, Jan Hejda.

33:23
    Colorado si vybírá oddechový čas.

33:24
    Z pravého křídla střílel Hemský, ale pouze do postoje brankáře Varlamova.

33:26
    Přesilovka pro Edmonton, za hákování jde na trestnou lavici David Van Der Gulik.

34:42
    Obrovský závar před Varlamovem, nejvíce se snažil Nugent-Hopkins, ale nakonec vyhodil Zanon.

35:20
    Hemského průnik byl zastaven ještě před střelou.

35:26
    Domácí jsou v plném počtu.

35:36
    Sotva domácí ubránili oslabení, vrhli se dopředu. Duchene potáhl po pravé straně, přihrál na střed na zcela volného JAMIEHO McGINNA a ten jen nastavil hůl a nasměroval puk do brány. Asistence: Matt Duchene.

36:10
    Najednou jsou to domácí, kdo jsou na koni a řídí tempo hry.

36:37
    Parenteau vystrašil Dubnyka další střelou, puk končí v rohu.

37:30
    Hemský posunul na Gagnera, s jeho střelou si hravě poradil Varlamov.

38:29
    Kobasew vybojoval na útočné modré puk, najel si před branku a jeho bekhendový pokus jen těsně minul Dubnykovu svatyni. V hledišti to jen zahučelo.

39:16
    Eberle získal puk, ale díky tomu, že mu neposedně poskakoval na holi, vystavil se do ofsajdu.

39:39
    Eberle zůstal na ledě a pokusil se bleskurychle objet branku a zasunout za Varlamova. Ten byl u tyčky včas a skóre se tak nemění.

40:00

Po dvou třetinách je to už zajímavější pro Colorado, neboť dvěma góly se dostalo do vedení. Nejprve jemnou tečí vyrovnal Parenteau a poté po ubráněném oslabení ujel Duchene a naservíroval ideální přihrávku na volného McGinna. O dramatickou zápletku do třetí třetiny je tak postaráno.

40:09
    Domácí se ihned nastěhovali do pásma a Dubnyk před Stastnym raději schoval puk pod lapačku.

40:52
    Krásné sólo Ducheneho takřka přes celé kluziště, střelu z levé strany mu ale Dubnyk vykryl svým dobrým postavením.

42:07
    McLeod si najížděl po pravém křídle, drobné uhnutí v jízdě však znamená ofsajd.

43:53
    Eberle se zničehonic objevil před Varlamovem, ale nedokázal ho zblízka prostřelit.

44:58
    Kobasew na levém křídle nahodil vyšší rychlostní stupeň, ale dále, než do rohu kluziště to nedotáhl.

45:51
    Hejduk se prodíral mezi dvěma hráči Edmontonu, nepodařilo se mu však zakončit a puku se ujal Hemský.

47:03
    Další dobrý Dubnykův zákrok. McGinn si vybojoval puk, po levém křídle si nabruslil do střelecké pozice, ale hostující gólman vytáhl těžký zákrok lapačkou.

47:27
    Přesilovka pro Colorado. Duchene si najížděl před Dubnyka, když byl přidržen Ladislavem Šmídem, který za to po zásluze pyká.

47:56
    Hosté se osvobodili.

48:21
    Duchene sice udržel obětavým zákrokem puk na modré čáře, ten ale nakonec opustil hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.

48:54
    Hejdukovu střelu zápěstím vyrazil Dubnyk pravým betonem.

49:27
    Hosté jsou opět v plném počtu.

49:48
    Kobasew napřahoval ke střele, na poslední chvíli mu ji zblokovali hostující obránci a velice tak Dubnykovi ulehčili práci.

50:16
    Na gólmana Oilers teď létají střely ze všech koutů, Johnsonovu ránu už raději schoval ve své výstroji.

50:16
    Probíhá nám oprava uvolněného dílu plexiskla, takže tu máme malé zdržení.

51:16
    Hemský pouze nahodil do útočného pásma, jenže jeho spoluhráčům scházela potřebná rychlost.

52:02
    Kobasewova střela zápěstím byla zblokována ještě před Dubnykem.

52:46
    Varlamov si připsal dva důležité zákroky. Nejprve vyrazil Hartikainenovi střelu zápěstím a poté zlikvidoval i pokus o objetí branky v podání Smythe.

52:58
    Nugent-Hopkins stál sám před Varlamovem, ten jeho střelu zázračně lapil!

53:09
    Přesilovka pro Avalanche. Za držení dostal menší trest Justin Schultz.

53:31
    Duchene a Parenteau doráželi u pravé Dubnykovy tyče, ten drží šance Edmontonu na bodový zisk nad vodou.

54:07
    Hosté i v oslabení vyrazili ve třech do útoku, Varlamov vykopl Gagnerovu střelu.

Edmonton vyhazuje přes všechny čáry.

55:09
    Oilers jsou opět v plném počtu.

55:47
    Duchene se snažil vyjet zpoza branky před Dubnyka, puk mu ale ujel a hosté mohou vyrazit do útoku.

56:17
    Jakupov při nápřahu zlomil hůl a okamžitě pádí pro novou.

56:22
    Bomba Šmída pouze proletěla kolem Varlamovovy branky.

56:43
    Bude se vylučovat, Edmonton si zahraje přesilovku. Paul Stastny dostal dvě minuty za zdržování hry.

57:10
    Nugent-Hopkins letos nemůže najít střeleckou formu, i tentokrát ztroskotal na Varlamovovi.

57:46
    Hosté odvolali brankáře, hrají v šesti proti čtyřem.

58:37
    Hemského bomba skončila na Varlamovovi!

58:50
    Je rozhodnuto. Mitchell získal ve vlastním pásmu puk, posunul ho na unikajícího PAULA STASTNEHO a ten ho dovezl do opuštěné branky. Asistence: John Mitchell, Matt Duchene.

59:00
    Hosté to stále zkouší v šesti, ale času je už málo.

59:41
    Vhazuje se ve středním pásmu, Dubnyk se tak vrací do své branky.

60:00
    Zároveň se sirénou končí puk v brance Edmontonu, ale tohle už nebude uznáno. Vzápětí se za brankou strhla menší šarvátka mezi Duchenem a Jakupovem a Šmídem s McLeodem. Vylučovat se už ale nebude.

60:00

Je za námi velice napínavé bojovné utkání mezi Coloradem a Edmontonem. Z výhry se mohou těšit domácí hokejisté, kteří ve druhé třetině otočili nepříznivý stav a definitivu na body dali při power play Oilers, když do prázdné branky skóroval Stastny.

Utkání sledovalo 16 119 diváků.

Třetí hvězdou zápasu je vyhlášen: MATT DUCHENE (COL)
    Druhou hvězdou se stal: P. A. PARENTEAU (COL)
    První hvězdou utkání se stal: JAMIE McGINN (COL)

To je z tohoto utkání vše, ale NHL pokračuje dalšími zápasy, ze kterých Vám také přineseme zpravodajství. U dalších utkání se budu těšit na shledanou. (23:43:58)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 33. Parenteau (Wilson, Hejda), 36. McGinn (Duchene), 59. Stastny (Mitchell, Duchene) - 1. Jakupov (Hemský, Gagner)

Rozhodčí: Charron, Rooney - Cvik, Pancich

Diváci: 16 119