Vsetín – Slavia 2:1 (kon.) | Třinec – K. Vary 1:0 (po pr.) | Jihlava – Chomutov 5:3 (kon.)
Havířov – Motor ČB 3:2 (po s.n.) | Hr. Králové – HC Litvínov 5:2 (kon.) | Olomouc – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
Přerov – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Písek 3:4 (kon.) | Zlín – Sparta 7:2 (kon.)
Vítkovice – HC Plzeň 4:3 (po pr.) | Liberec – HC Kladno 8:4 (kon.) | Pardubice – Letňany 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
8:4 (3:0, 3:3, 2:1)
HC Kladno
Sobota 02.02.2013, 13:00Extraliga staršího dorostu

Dnešní zápas je u konce. Přestřelku, která se strhla, zvládl lépe domácí Liberec a po včerejší výhře si připisuje další body do tabulky. Velkou zásluhu má jistě útočník Filip Chlapík, jenž tři branky vstřelil a u další asistoval. To je dnes z Liberce vše. (15:04:23)

60:00

59:40
    Belovič zatáhl puk do pásma a drží ho v rohu.

59:05
    Už je nejspíše hotovo. Liberec drží puk a Kladno nevypadá, že by se hnalo do napadání.

58:25
    Hlasatel před okamžikem ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny a u kotouče jsou v útočném pásmu Kladenští.

57:51
    Chlapík pronikl do útočného pásma, podržel puk v rohu a poté ho posla na modrou. Tvrdou Šírovu střelu pak Kaňka zastavil lapačkou.

57:28
    Tlak hostů už opadl a v současné chvíli vidíme hlavně boj o střední pásmo s tím, že domácí už se moc dopředu neženou.

56:40
    Stačila ale malá nepozornost a Tygři málem skórovali. Lakatoš byl úplně zapomenut na hranici brankoviště, ovšem letící kotouč ze vzduchu nesklepl.

55:45
    Skutečně po několika minutách jsou Tygři po delší časový úsek u kotouče. Belovič se dostal až před branku, ale Kaňka zakročil betonem.

54:39
    Tlak Středočechů je opravdu nevídaný. Ani si nepamatuji, že bych liberecký starší dorost viděl hrát s takovými problémy.

53:20
    Jestliže některé kladenské přesilovky přesilovku nepřipomínaly ani vzdáleně, teď to vypadá na několikaminutovou početní výhodu. Zatím ale bez gólového vyjádření.

52:40
    Převaha hostů z Kladna už trvá několik minut a nezabránilo jí ani zlepšení pohybu liberecké sestavy.

51:58
    Trochu zbrklosti kladenských obránců končí zakázaným uvolněním.

51:14
    Kladno přesto ovládá kotouč a tlačí Liberec v jeho třetině.

50:10
    Tygři si zřejmě uvědomili, že by ještě mohly nastat potíže a znovu výrazně přidali.

48:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Za ležérní styl hry přichází trest. Křepelka prohodil kotouč podél mantinelu a vyslal Literu do úniku. Ten si všiml dojíždějícího PETRA JANEČKA a adresoval mu puk. Janeček puk podržel, nechal Hosnedla jít na led a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Petr Litera a Petr Křepelka.

47:34
    Až nyní se dostal z pásma a chvíli byl v pásmu útočném. Kladenská defenziva ale nedala Tygrům prostor.

46:20
    Tento trend pokračuje. Liberec jakoby byl uspokojen výrazným vedením.

45:40
    Kladenské ale osmá branka, zdá se, nepoložila. Drží se v útočném pásmu a vířivým pohybem dělají útočníci obraně potíže.

44:46
    Liberec právě vstřelil branku!
    A osmý gól přichází. Kalfiřt si všiml osamoceného FILIPA CHLAPÍKA a tentokrát na něj jeho pas prošel. Chlapík se nerozpakoval, vystřelil z první a dovršil hattrick. Asistence: Jakub Kalfiřt.

44:00
    Liberec jde hodně tvrdě za další brankou. Čtyři jeho hráči teď byli naskládáni na brankovišti a snažili se dorážet.

42:23
    Liberečtí se znovu dostávají na rozdíl čtyř branek. JAKUB KALFIŘT zavezl kotouč po pravém křídle do třetiny a nahrával Chlapíkovi. Přihrávka ale byla zablokována a puk se dostal zpět k němu. Dezorientovaný Kaňka neměl moc šancí zasáhnout. Asistence: Filip Chlapík.

40:59
    Liberec pojede druhé trestné střílení v zápase. Bunda zahákoval unikajícího Ordoše a gesto sudího je jasné. Liberecký Jan Ordoš se rozhodl pro kličku do bekhendu, avšak neproměnil.

40:49
    Hodně nepříjemná situace na straně Liberce. Po jednom ze soubojů se totiž nezvedá jeden z jeho hráčů. Nejspíš se jedná o Matúše Beloviče, avšak s jistotou to nevím. Na střídačku se ale dostává jen za pomoci dvou spoluhráčů.

40:49
    Domácí jsou v plném počtu.

40:10
    První vhazování třetí třetiny získali na svou stranu Liberečtí a okamžitě vyhazují.

40:01

Závěrečných dvacet minut základní hrací doby začne přibližně v 14:34.

U konce je i druhá třetina dnešního zápasu. V ní se hra o poznání vyrovnala, ovšem i přesto přinesla velké množství branek. Tentokrát se třikrát radovaly oba celky. Liberečtí Bílí Tygři si tak i do třetí třetiny ponesou tříbrankový náskok.

40:00

39:38
    Kladno neuvěřitelným způsobem tlačí libereckou čtyřku v jejím pásmu. Zatím ale nepřichází žádná lepší střela.

39:00
    Právě začala poslední minuta druhé třetiny.

38:41
    A další přesilová hra pro Kladno. Dominik Hrníčko (LIB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

37:49
    Šťáva si sjel z modré čáry mezi kruhy a dostal puk přesně na hokejku. Jeho tvrdá rána ale trefila jen zadní mantinel.

36:18
    Hosté nabídnutou výhodu využili. Hulcr si na pravé straně vyměnil kotouč s Kaprálem a poslal ho na levé křídlo DAVIDU SKLENIČKOVI. Ten si srovnal puk a trefil přesně na bližší tyč. Asistence: Lukáš Hulcr a Jakub Kaprál.

35:27
    Svůj podíl na tom ale měl i Filip Chlapík (LIB), který dostává dvě minuty za sekání.

35:27
    Tutovka hostujícího celku. Kaprál dostal kotouč téměř před prázdnou branku, avšak Hosnedla nepřekonal.

35:08
    Kladno toto oslabení přestálo bez újmy a je zpět s pěti hráči v poli.

34:00
    Liberec se v přesilovce drží v útočném pásmu a kombinuje, ovšem ke střelám moc často nesahá.

33:03
    Přesilovku si zahrají také Tygři. Walter Christl (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

32:47
    Kladenští v přesilovce ostřelovali Hosnedla a nakonec se dočkali. Hulcrovu střelu vyrazil liberecký gólman jen před sebe, kde číhal DAVID SKLENIČKA a přidal druhou branku Kladna. Asistence: Lukáš Hulcr a Petr Křepelka.

31:55
    Na Liberec čeká další oslabení. Dominik Lakatoš (LIB) je potrestán za napadení.

31:27
    Lakatoš a Gecko si chtěli vyšperkovat akci dvou na brankáře brankou do prázdné branky. Avšak celou situaci poněkud překombinovali a z šance tak nebylo prakticky nic.

30:31
    Kladno už je po několik desítek vteřin pod drtivým tlakem domácího týmu.

29:42
    Nepovedená rozehrávka Kladna končí na zakázaném uvolnění.

29:03
    Liberec je v pěti a s kotoučem u branky Kladna.

28:26
    Přestože Kladno hraje proti čtyřem, na ledě to tak moc nevypadá. Většina akce se odvíjí ve středním a obranném pásmu Kladna.

27:42
    Liberečtí se v oslabení utrhli do úniku. Chlapík ale najel až příliš k brance a neměl moc šancí na umístění kotouče.

27:23
    Hosnedl teď nechal zazářit svou lapačku, poté co klasickým semaforem zastavil Hulcrovu střelu od modré.

27:00
    Další početní výhoda Kladna. Jiří Kratochvíl (LIB) odpyká trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

26:36
    Kladno se snaží odpovědět, ovšem jeho snaha končí vždy hodně rychle.

25:37
    Další zásah Bílých Tygrů, teď už to s Kladnem vypadá hodně zle. Rychlá kombinace po trase Ordoš - Zacha - DOMINIK HRNÍČKO končí pukem v brance. Asistence: Pavel Zacha a Jan Ordoš.

24:24
    A pozor! Za faul Skleničky je nařízeno trestné střílení. K jeho provedení se postavil faulovaný Vojtěch Havlas. Klička do bekhendu se mu ale vůbec nepovedla a skóre se tak nemění.

23:37
    Přichází ale hodně studená sprcha. FILIP CHLAPÍK získal kotouč ve středním pásmu, protáhl se podél mantinelu a vrátil Tygrům čtyřbrankové vedení. Bez asistence.

23:30
    Kladnu po vstřelení branky snad narostly křídla. Hráči jsou první ve všech soubojích a dělají potíže liberecké obraně.

22:48
    Kladno přesilovku celkem rychle využívá. DANIEL KRUŽÍK sebral ze vzduchu vyhazovaný kotouč a rychlou střelou překonal Hosnedla. Bez asistence.

22:30
    Hosté si zahrají v přesile. Tomáš Zedek (LIB) dostává dvě minuty za hákování.

21:15
    Ale branka přichází a stačila jedna přihrávka napříč pásmem. Ta našla hokejku FILIPA CHLAPÍKA, ten si srovnal kotouč a střelou pod ruku se prosadil. Asistence: Vojtěch Havlas a Ondřej Šťáva.

21:05
    Tato přesilovka se Tygrům zatím nijak výrazně nedaří. Jsou sice v pásmu, ale kombinují hlavně v rozích.

20:20
    Liberec získal úvodní buly a zakládá přesilovkovou akci.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 13:45.

Máme za sebou prvních dvacet minut dnešního duelu starších dorostenců. V nich byli jasně lepší domácí Bílí Tygři a projevilo se to i na skóre.

20:00

19:48
    Krátce před koncem třetiny se ještě bude vylučovat. David Sklenička (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

19:39
    Největší kladenská šance dosavadního průběhu. Liberecký obránce rozehrál přímo na hůl Daniela Kružíka, jenž orazítkoval tyč.

19:22
    V útočném pásmu Kladno.

19:00
    Právě začala poslední minuta první třetiny.

17:55
    V signalizované výhodě se Tygři prosazují. Kratochvíl našel napříč pásmem JANA HEŘMÁNKA, který z první překonal Kaňku. Asistence: Jiří Kratochvíl.

17:30
    Až nyní se Kladno dostává z vlastního pásma, avšak kotouč znovu sbírají Liberečtí.

17:17
    Hosté už jsou v pěti, liberecký tlak ale pokračuje.

16:50
    Kladno znovu vyhazuje. Ovšem liberecká přesilovka je hodně nebezpečná.

16:10
    Tygři se celou první minutu drželi v pásmu a stříleli. Ovšem jen jediná střela prošla až na branku. Nyní Kladno vyhazuje.

15:10
    Přesilovku si zahrají i Tygři. Za hákování dostává dvě minuty Albert Janele (KLA).

14:43
    Tečovaná střela Kaprála končí až v ochranné síti.

13:56
    Liberec nakonec celé oslabení přestál a na ledové ploše má znovu pět bruslařů.

13:42
    Přesilovka Kladna není ani ve své druhé minutě nijak vydařená.

12:51
    A dokonce se v něm dostávají do dvoubrankového náskoku. Ordošovo vyhození zachytil ve středním pásmu PAVEL ZACHA a střelou pod horní tyč překonal Kaňku. Asistence: Jan Ordoš.

12:42
    Bílí Tygři zatím oslabení zvládají bez potíží. Často vyhazují a drží tak Kladno mimo dostřel.

11:56
    Uvidíme první přesilovku v zápase. Matúš Belovič (LIB) dostává dvě minuty za sekání.

10:40
    Liberec se drží u puku a také v útočném pásmu.

09:54
    Krátce po buly zkoušel štěstí Král. Jeho pokus ale zamířil přímo do Kaňkovy lapačky.

09:47

08:49
    Gólovka Beloviče. Ten dostal puk od Ordoše před prázdnou branku, avšak příliš pod nohy. Nemohl tak pořádně zacílit a puk branku minul.

08:11
    Obdobný problém jako mělo Kladno, zažívá LIberec. Tomu se nedaří projít přes střední pásmo a nahozené kotouče sbírají Kladenští.

07:26
    Ono napadání málem přineslo ovoce. Chlapík vystihl rozehrávku a nebýt toho, že kotouč stál na hraně, možná by se skóre znovu měnilo.

06:20
    Pro diváka ne zrovna záživná pasáž. Kotouč se totiž pohybuje hlavně za brankou Kladna mezi jeho obránci. Vysoko postavení útočníci domácích totiž nedávají prostor na rozehrávku.

05:30
    Liberec pokračuje v aktivní hře, přestože občas kotouč ztratí, rychlým napadáním jej vybojuje zpět.

04:27
    Ohromná šance Hrníčka. Ten se dostal k odraženému kotouči a byl téměř osamocen před Kaňkou. Ten ale jeho blafák vystihl a přikryl kotouč.

04:11
    Poslední vteřiny už patří domácímu celku. Ten kombinuje v útočném pásmu, ale do střeleckých pozic se moc nedostává.

03:40
    Po delší době šance Tygrů. Kratochvíl obelstil v rohu protihráče a rychlým vytočením prověřil Kaňku. Ten přitlačil beton dostatečně k přední tyči.

03:15
    Kladenští mají i nadále kotouč častěji ve svém držení. Avšak napadající Tygři je nepouštějí přes polovinu.

02:20
    Po inkasované brance je častěji u kotouče Kladno. Jeho útočné snahy ale končí prakticky pokaždé ve středním pásmu. Až teď se ke střele dostal Vendis.

01:06
    Tygří smečka se rychle ujala vedení. Havlín poslal podél modré čáry kotouč na parťáka z obrany ONDŘEJE ŠŤÁVU, který tvrdou ranou prostřelil Kaňku. Asistence: Tomáš Havlín.

00:21
    Úvodní vhazování získal Liberec a okamžitě se pouštěl do útoku. Kalfiřtovi ale kotouč utekl.

00:01

Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše a jen chvilky nás dělí od úvodního vhazování.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) - Šťáva, Kalfiřt, M. Šír, Hrníčko, Belovič, Klinger, F. Chlapík, Beránek, Havlín, Král, Gecko, Kratochvíl, Lakatoš, Ordoš, Zedek, Divila, Havlas, Zacha.

HC Kladno: Kaňka - Matula, Janele, Vendis, Bunda, Sklenička, Křepelka, Kružík, Christl, Doudera, Litera, Macháček, Vojík, Paták, Havlůj, P. Janeček, Hulcr, Kaprál, Hoffmann, V. Janeček.

Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 2. Šťáva (Havlín), 13. Zacha (Ordoš), 18. Heřmánek (Kratochvíl), 22. F. Chlapík (Havlas, Šťáva), 24. F. Chlapík, 26. Hrníčko (Zacha, Ordoš), 43. Kalfiřt (F. Chlapík), 45. F. Chlapík (Kalfiřt) - 23. Kružík, 33. Sklenička (Hulcr, Křepelka), 37. Sklenička (Hulcr, Kaprál), 49. P. Janeček (Litera, Křepelka)

Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil.