Dallas – Anaheim 3:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Detroit – Edmonton 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 0:1 (kon.) | San Jose – Arizona 0:1 (po s.n.)
Dallas Stars
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Anaheim Ducks
Sobota 09.02.2013, 02:30 • American Airlines Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Vítám tady všechny hokejové fanoušky, kteří se těší na dnešní zápas české hokejové legendy Jaromíra Jágra, jehož Dallas Stars dnes na svém ledě vyzve Anaheim Ducks. Tímto zajímavým zápasem Vás bude svými komentáři provázet Jan Šlapáček.

Dallas se nachází těsně za první osmičkou týmů a náleží mu devátá pozice. Poslední zápasy se ale dostávají hokejisté Stars do dobré formy, když dokázali vyhrát poslední dva zápasy, kdy si poradili s Coloradem 3:2 a v minulém zápase porazili Edmonton 3:2 po prodloužení, kdy zápas přesnou trefou ukončil Jaromír Jágr.

Kačeři jsou příjemným překvapením letošní sezóny, když se nachází na druhé příčce Západní konference. Anaheim momentálně drží sérii čtyř výher v řadě a dnes by jistě tuto sérii prodloužil o jeden zápas, ale dnes to pro Kačery nebude snadné utkání.

Jaromír Jágr x Teemu Selanne

Česká hokejová legenda má na svém kontě 668 přesných zásahů, ale finský veterán českého hokejistů dohání a ztrácí na něj pouhé dva góly, když nastřílel 666 branek. Takže se Jaromír Jágr bude muset v této sezóně hodně činit, aby si udržel status nejlepšího evropského střelce NHL.

Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) - Dillon, Robidas, Rome, Daley, Goligoski, Oleksiak - Jágr, Benn, Morrow - Ryder, Roy, Eriksson - Vincour, Eakin, Smith - Roussel, Fiddler, Nystrom

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) - Beauchemin, Souray, Lydman, Sbisa, Lovejoy, Allen - Perry, Getzlaf, Etem - Selanne, Ryan, Palmieri - Winnik, Koivu, Cogliano - Staubitz, Bonino, Beleskey.

00:01

0:32
    Vincour se snažil dostat před branku po levém křídle, ale zastavil jej Souray.

1:10
    Jágr nahrál mezi kruhy Bennovi a ten z těsné blízkosti přestřelil.

1:53
    Ryan hledal v útočném pásmu přihrávkou Selanneho, ale puk se k finskému útočníkovi nedostal.

2:36
    Aktivita domácích přinesla střelu Erikssona, který branku netrefil.

3:26
    Ke střele přes obránce se odhodlal Eakin, ale Hillera neprostřelil.

4:11
    Dillon nahodil o modré čáry puk na branku a Hiller měl s chycením této střely značné problémy.

4:58
    Perry ujel domácí obraně a dostal se do úniku, který nedokázal gólově zakončit, když trefil jen Lehtonenův beton.

5:30
    Od modré čáry střílel Goligoski a proti jeho pokusu musel Hiller vytáhnout zákrok vyrážečkou.

6:20
    Domácí začali opravdu velmi aktivně a dostávají svého soupeře pod tlak, který nyní Kačeři přerušili, když vyhodili puk na zakázané uvolnění.

6:40
    Hiller si připisuje další zákrok, když kryl nahození Dillona.

7:05
    Vincour se odhodlal ke střele z levého úhlu, ale branku jeho pokus netrefil.

7:36
    Na druhé straně zahrozil Winnik, ale jeho pokus si Lehtonen pohlídal.

8:10
    Lovejoy se dostal ke střele z modré čáry a trefil připraveného Lehtonena.

8:11
    Staubitz je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

8:48
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí početní výhodu využívají, když se od modré čáry dostal ke střele TREVOR DALEY a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Derek Roy, Loui Eriksson.

10:28
    Vyrovnat se snažil Getzlaf, ale jeho střelu a následnou dorážku Lehtonen vychytal.

11:02
    Po vhazování se do sebe pustili Robidas s Perrym a oba obdrželi trest na 5 minut.

11:50
    Roy našel rozjetého Rydera, který z první těsně přestřelil.

12:07
    Hosté se hnali do dobrého přečíslení, které přerušil odpískaný ofsajd.

12:34
    Staubitz předvedl zákeřný zákrok na Dillona a dostává 5 minutový trest + trest do konce utkání.

12:59
    Domácí se v nabídnuté přesilové hře prosazují poprvé, když z velkého úhlu přesně zamířil JAMIE BENN. Asistence: Brenden Morrow, Alex Goligoski.

13:30
    Domácí dostali puk do branky, ale bohužel pro Dallas to bylo již po odpískání.

14:53
    Dallas hraje tuto přesilovou hru velmi dobře, když další branku po Jágrově přihrávce mohl vstřelit Morrow.

15:39
    Od modré čáry tvrdě střílel Dillon a jeho pokus skončil až na hrudi Hillera.

15:55
    Zahrozit dokázali i hosté, když se v oslabení ke střele dostal Getzlaf.

16:30
    Jágr v útočném pásmu nepřesně přihrával a hosté se osvobodili.

17:20
    Eakinova střela byla domácím obráncem zablokována.

17:34
    Hosté již hrají v plném počtu.

18:30
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se zatím nedostávají.

19:01
    Fiddler vybojoval puk a dostal se k průniku po pravém křídle, který zakončil bekhendovou střelou, která skončila ve výstroji Hillera.

19:01
    Na ledě se strhla menší potyčka, po které je vyloučeno hned pět hokejistů. Domácí Fiddler, Nystrom, Roussel. Za hosty je vyloučen Perry a Souray. Všichni hokejisté obdrželi trest na 2 minuty za hrubost. Anaheim tedy bude hrát přesilovou hru.

19:45
    Kačeři se sice usadili v útočném pásmu, ale zatím se k ohrožení branky nedostávají.

20:00

Domácí hokejisté předvedli výborný vstup do utkání a přehrávali svého soupeře, když jim k tomu pomohli i přesilové hry, ve kterých se domácí dokázali prosadit hned dvakrát a po první třetině tak vedou 2:0, když po dobré obranné hře branku neinkasovali.

Další třetina začne přibližně ve 3:40.

20:01

20:01
    Změna v brance Anaheimu. Hillera střídá Fasth.

20:59
    Neuvěřitelnou šanci v oslabení měli domácí, když Eriksson nedokázal zakončit do zcela prázdné branky.

21:01

21:50
    Benn nahodil kotouč do útočného pásma, ale poté se mu jej nepodařilo vybojovat.

22:24
    Vincour se dostával ke střele, než jej o puk připravil Lydman.

22:44
    Rome je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení. Hosté tak budou hrát přesilovou hru.

23:30
    Tvrdá střela Souraye, trefila jen jednoho z bránících hráčů.

24:30
    Dobrý pokus Selanneho skončil nad brankou.

24:44
    Domácí opět v plném počtu.

25:24
    Bonino nahodil puk z poza branky na Lehtonena a ten puk raději přidržel.

26:01
    Palmieri se dostával do úniku, ale dobrým obranným zákrokem se prezentoval Daley, který hostujícímu útočníkovi puk odpálil.

27:12
    Perry se z mezikruží nedokázal prosadit, když branku minul.

28:13
    Koivu se dostal ke střele, ale Lehtonen puk ramenem vyrazil.

28:45
    Po drtivém tlaku se domácí osvobozují, když dostali puk do středního pásma.

29:41
    Palmieri se snažil překvapit Lehtonena z velkého úhlu, ale jeho pokus k brance vůbec neprošel.

30:30
    Slibně rozvíjející akci domácích přerušil ofsajd.

31:20
    Morrow hledal na modré čáře Daleyho, kterému puk utekl do středního pásma a celý tlak Stars tak skončil.

32:09
    Eakin nahodil kotouč na branku a Fasth jej vyrazil betonem.

32:48
    Z levého kruhu vystřelil Roy a jeho pokus skončil až v lapačce Fastha.

33:08
    Své štěstí zkoušel Fiddler, když střílel z vrcholu pravého kruhu.

33:08
    Roussel je vyloučen na 2 minuty za nesportovní chování. Hosté tak budou hrát další přesilovou hru.

33:55
    Hosté zatím nehrají v početní výhodě dobře, když se jim nedaří usadit v útočném pásmu.

34:16
    Až nyní měl velkou šanci Ryan, když se mu nepodařilo dorazit do branky střelu Koiva.

35:00
    Lehtonen s velkou dávkou štěstí dokázal zasáhnout proti pokusu Selanneho.

35:08

35:23
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hned po skončení přesilové hry se dokázali hosté přece jen prosadit, když střelu Sbisy do branky usměrnil NICK BONINO. Asistence: Luca Sbisa, Corey Perry.

36:25
    Daley zahrozil od modré čáry, když zaměstnal Fastha.

36:35
    Lehtonen předvedl výborný zákrok lapačkou proti střele Winnika.

37:18
    Tvrdě od modré čáry střílel Allen, ale jeho pokus neměl potřebnou přesnost.

38:03
    Další šanci na straně hostí měl Selanne, ale jeho pokus vychytal Lehtonen.

38:55
    Útok domácích zastavilo postavení mimo hru.

39:19
    Jágrova střela byla sražena hostující obranou do ochranné sítě.

39:50
    Ryderova individuální akce branku nepřinesla, když domácí útočník přišel v útočném pásmu o puk.

40:00

Druhá třetina patřila Anaheimu, který i díky přesilovým hrám svého soupeře přehrával a dokonce se mu podařilo i snížit, když se ve 36, minutě dokázal prosadit Bonino. Po druhé třetině vede tedy Dallas nad Anaheimem 2:1.

Další třetina začne přibližně ve 4:30 .

40:01

40:30
    Hosté začali třetí dějství velmi aktivně a hned od modré čáry střílel Souray.

40:58
    Další střelu má na svědomí Sbisa, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

41:23
    Jágr hledal dobrým pasem Benna, ale tomu se nepodařilo zakončit.

42:43
    Smith nahodil puk na Fastha a ten jej raději podržel.

43:39
    Palmieri se dostal do úniku, který zakončoval střelou, která šla vedle branky. Poté najel hrubě do Lehtonena.

43:39
    A také Palmieri za tento počin dostává 2 trestné minuty.

44:01
    Domácím se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

44:59
    Perry se snažil o střelu přes obránce, ale jeho snahu ukončil Goligoski, který mu puk sebral.

45:39

46:03
    Winnik je vyloučen na 2 minuty za sekání.

46:23
    A Dallas nezačal ani tuto přesilovou hru dobře, když se hostům podařilo hned po vhazování dostat puk do středního pásma.

47:12
    Domácí se sice usadili v útočném pásmu, ale zatím se k ohrožení branky nedostali.

48:00
    Jágr si vyjel mezi kruhy a střelou zápěstím těsně minul.

48:03
    Winnik naskakuje na led a to znamená, že hosté jsou již kompletní.

49:30
    Morrow vystřelil z pravého kruhu nad branku.

50:45
    Lovejoy nahodil puk na Lehtonena, který jej nedokázal udržet a měl velké štěstí, že kotouč neskončil v brance.

51:36
    Getzlaf se probil ke střele, ale branku vůbec netrefil.

52:35
    Oleksiakova střela od modré čáry byla sražena do rohu kluziště.

52:46
    Domácí znova odskakují Anaheimu na rozdíl dvou branek, když se po přihrávce od Roye prosadil střelou pod břevno LOUI ERIKSSON. Asistence: Derek Roy, Alex Goligoski.

53:56
    Palmieri se snažil projít do útočného pásma po pravém křídle, ale to se mu nepodařilo.

54:43
    Hosté se snaží vstřelit kontaktní branku, ale domácí pozorně brání.

55:26
    Goligoski vystřelil na Fastha a ten raději podržel kotouč.

56:08
    Jágr se dostal k další střele zápěstím, ale trefil jen jednoho z bránících hráčů.

56:55
    Domácí kontrolují hru a snaží se hrát co nejdále od své branky.

57:06
    Benn vystřelil z pravého kruhu a jeho pokus skončil v lapačce Fastha.

57:41
    Ryan si vybruslil do dobré pozice pro střelu, ale jeho pokus branku netrefil.

58:30
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

58:45
    Prázdnou branku se snažil trefit Vincour, ale jeho pokus před brankovou čárou zastavil jeden z obránců.

59:22
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Roy se pokoušel trefit branku ze středního pásma, ale jeho pokus srazil mimo branku jeden z bránících hráčů.

59:41
    Nepřesná rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním. Fasth se vrací do branky.

60:00

Dnešní zápase je u konce! Dallas prodlužuje svojí vítěznou šňůru na tři výhry za sebou, když dnes předvedli domácí zodpovědný výkon a hlavně díky první třetině dokázali dnes vyhrát 3:1. To Anaheim dnes nepředvedl zrovna kvalitní výkon, když se dokázal prosadit pouze jednou a to na body nestačilo.

Hvězdy zápasu:

1 - Trevor Daley (1+0)

2 - Kari Lehtonen (20 zásahů)

3 - Jamie Benn (1+0).

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám již pěkné ráno. (05:14:00)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 9. Daley (Roy, Eriksson), 13. Benn (Morrow, Goligoski), 53. Eriksson (Roy, Goligoski) - 36. Bonino (Sbisa, Perry)

Anaheim Ducks: Hiller (21. Fasth) - Beauchemin, Souray, Lydman, Sbisa, Lovejoy, Allen - Perry, Getzlaf, Etem - Selanne, Ryan, Palmieri - Winnik, Koivu, Cogliano - Staubitz, Bonino, Beleskey

Rozhodčí: Dennis LaRue, Wes McCauley - Pierre Racicot, Vaughan Rody