Dallas – Anaheim 3:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Detroit – Edmonton 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 0:1 (kon.) | San Jose – Arizona 0:1 (po s.n.)
New Jersey Devils
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 09.02.2013, 19:00 • Prudential Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V dnešním utkání budeme sledovat souboj domácích "ďáblů" z New Jersey proti "tučňákům" z Pittsburghu.

Pittsburgh Penguins je aktuálně lídrem Východní konference NHL se 16 body, které získal za vítězství v 8 z 11 zápasů. V současné době se veze na vítězné vlně, když vyhrál posledních pět utkání za sebou. Tahouny týmů jsou podle očekávání Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, dohromady nasbírali již 32 bodů, za osm branek a čtyřiadvacet nahrávek. Neméně zdatně si však letos vede i zkušený levý křídelník Chris Kunitz, jenž si také drží v průměru víc než bod na zápas. Českou stopu v pensylvánském týmů zastupuje karlovarský rodák Tomáš Vokoun, jehož angažovalo vedení Pittsburghu před touto sezonou, aby ulevil brankářské jedničce týmu Marc Andre Fleurymu.

New Jersey Devils má jen o jediný bod méně než jeho dnešní soupeř. Případným dnešním vítězstvím se tak může vyšvihnout do čela východní části soutěže. Ďáblům se daří především na domácím kluzišti, na kterém v pěti duelech neodešli ještě ani jednou poražení v normální hrací době. Největšími hvězdami mužstva jsou ruský kanonýr Ilja Kovalčuk a v letošní sezoně prozatím nejproduktivnější hráč Patrik Eliáš, který společně s pravým křídlem Davidem Clarksonem posbírali každý 13 bodů. Druhým českým zástupcem je zkušený zadák Marek Židlický.

V jediném letošním vzájemném utkání hraném přesně před týdnem na ledě tučňáků se z výhry v poměru 5:1 radovali domácí hokejisté. Ďáblové tak mají svému soupeři dnes co vracet. Jak se jim bude dařit budeme sledovat společně od 19:00.

00:01

00:15
    Clarkson zprava prověřil pozornost Fleuryho.

00:44
    David Clarkson (NJD) podrazil Malkina a je z toho přesilovka pro Pittsburgh.

01:23
    Pittsburgh právě vstřelil branku!

BRANDON SUTTER před brankou tečuje tvrdou ránu Desprese od modré a posílá tučňáky do vedení!

Asistence: Simon Despres, Tyler Kennedy.

03:55
    Kovalčukova tvrdá střela míří vedle branky.

05:05
    Po icingu vhazování po Fleuryho pravici.

05:16
    Menší roztržka se strhla u Fleuryho branky, vylučovat se ale nebude.

05:27
    Brodeur rozehrával od branky, puk přeletěl mantinel, ale vylučovat se nebude, jeden z hráčů Pittsburghu tečoval.

06:07
    Jevgenij Malkin (PIT) potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

07:07
    Domácím se zatím nedaří vytvořit si souvislejší tlak, hosté vyhazují.

08:07
    Malkin zpátky na ledě, hosté kompletní.

08:15
    Malkin ujel po pravé straně a hledal přihrávkou někoho ze spoluhráčů, ale neuspěl.

08:40
    Na středovém kruhu tvrdá bitka mezi domácím Barchem a hostujícím Engellandem.

08:40
    Barch i Engelland inkasují oba po pěti minutách, pokračuje se i nadále v pěti hráčích na obou stranách.

09:20
    Joe Vitale (PIT) tvrdě sestřelil Faynea na mantinel a vysloužil si dvě minuty za vražení na hrazení.

09:50
    Domácí stejně jako v předchozí početní převaze těžko nachází cestu do útočného pásma.

11:20

11:32
    Gionta trefil pouze boční síť Fleuryho branky.

12:41
    Fleury vyráží i další střelu domácích, tentokrát v podání Matteaua.

13:32
    Souběžné vyloučení domácího Adama Henriqua a hostujícího Roberta Bortuzza, oba menší trest za hrubost. ZA hrubost navíc vyloučen i pittsburghský Pascal Dupuis, což znamená přesilovku pro domácí.

15:26
    Eliáš kombinuje s Kovalčukem na modré čáře, žádná větší akce z toho ale není. Pittsburgh se i v tomto oslabení brání víc než dobře.

15:32

16:31
    Dobrá půlminuta hostí v útočném pásmu, na Brodeurovi si však postupně vylámali zuby Malkin, Engelland i Bortuzzo.

18:10
    Po Zajacově pokusu vhazování před Brodeurem.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:15
    Z pravé strany to zkusil Eliáš, jeho střelu Fleury vyráží.

19:50
    Bernier se protlačil až k brance, kde ještě hledal lépe postaveného Cartera, tomu už se puk za záda Fleurymu protlačit nepodařilo.

20:00

Po první periodě vedou hosté z Pittsburghu o jednu branku, když se o vedení zasloužil Brandon Sutter, který tečoval tvrdou Despresovu střelu od modré. Další průběh utkání sledujte opět za chvíli.

20:01

20:16
    Dupuis sám mezi kruhy pálí jen vedle Brodeurovy branky.

21:22
    Fleury vyráží střelu S. Matteaua.

21:56
    Deryk Enegelland (PIT) vyloučen za nedovolené bránění.

22:05
    Tvrdou ránu Kovalčuka od modré vyráží Fleury ramenem.

22:33
    Židlický také střílí od modré, Fleury opět zasahuje.

23:56

26:03
    Po krátké pauze se opět hraje. Na vhazování Vitale a Zajac.

26:48
    Fleury drží čisté konto i po pokusu Faynea.

27:10
    David Clarkson (NJD) krosčekoval Orpika a už usedá na trestnou lavici.

27:27
    Gionta vyhazuje.

27:49
    Sidney Crosby pálí tvrdě, Brodeur ale domácí podržel.

28:26
    Z levé strany sjížděl Kovalčuk, jeho střelu Fleury vyráží.

28:35
    Fayne zkouší pozornost Fleuryho, ďáblové jsou ve vlastním oslabení hodně aktivní směrem dopředu.

29:10

29:40
    Joe Vitale (PIT) narazil Greena na mantinel, trestem jsou dvě minuty za vražení na hrazení.

30:09
    Backhandový pokus Clarksona brankář hostí chytá.

30:57
    Fleury ve velké permanenci. O branku se pokoušel ranou Marek Židlický, ani on si však na golmana hostí nepřišel.

31:43
    Pokusy Henriqua i Butlera končí mimo tři tyče Fleuryho branky.

33:18
    Jevgenij Malkin se prokličkoval až před Brodeura, tam však za záchrannou brzdu v podobě podražení zatáhl Mark Fayne (NJD) a domácí budou hrát oslabení. Hosté se ještě marně dožadují trestného střlení, bude z toho "pouze" přesilovka.

34:28
    Tvrdou Malkinovu střelu z pravého kruhu Brodeur chytá betonem.

35:18
    Domácí jsou kompletní. Ve stejné době se dopředu tlačil Patrik Eliáš, jeho střelu ale zblokoval bránící Despres.

36:31
    Devils právě vstřelili branku!

Tvrdou střelu Greena z hranice levého kruhu vyráží Fleury pouze k volnému STEFANU MATTEAUOVI a ten pohodlně doráží do odkryté branky!

Asistence: Andy Greene, Adam Larsson.

37:01
    Crosby netrefuje domácí branku.

38:15
    Ryan Carter (NJD) nedovoleně bránil Boychuka, přesilovka pro Pittsburgh.

38:38
    James Neal nadvakrát nepřekonává Brodeura v domácí brance.

38:49
    Další pokus Neala.

39:25
    Velké štěstí pro domácí teď. Brodeur si do rohu kluziště sjel pro kotouč, ten se mu záhadným způsobem dostal snad pod beton a zmatený Brodeur si ho málem zametl do branky, tyč mu byla nápomocna.

40:00

Ve druhé třetině se domácím zásluhou Stefana Matteaua povedlo vyrovnat skóre. Nutno říci, že vyrovnán zcela zasloužené, neboť hosty ve druhé části jednoznačně přehráli. Pokračování utkání sledujte opět za pár minut.

40:01

40:13
    Rychlou střelu Kunitze domácí golman kryje.

40:15

41:38
    Po sérii nepřesností na obou stranách vyhazují domácí na icing, vhazování před Brodeurem.

42:26
    Greene v menší strkanici s Malkinem. Oba už putují na trestnou lavici.

43:10
    Trevor Zajac těsně před Fleurym tečoval střelu jednoho ze spoluhráčů, Fleury na poslední chvíli chytá.

46:30
    Malkin vystihl domácí rozehrávku na modré čáře, k přihrávce či střele se ale nedostal.

46:53
    Ilja Kovalčuk střílí na Fleuryho, další závar před brankou hostí obránci Pittsburghu na poslední chvíli vyřešili vyhozením.

47:24
    Zajac to zkouší backhandem, Fleury kryje.

49:20
    Po Glassově vyhození přes všechny čáry následuje vhazování po Fleuryho pravici.

49:48
    Židlický nejprve tvrdě pálil od modré, poté co se k němu puk dostal znovu vybruslil až před Fleuryho, kde ho faulem zastavil Tanner Glass (PIT), přesilovka pro New Jersey.

50:20
    Matt Cooke nastřádal cenné vteřinky pobytem v obranném pásmu domácích.

50:56

Butler pálí z pravého kruhu pouze do břevna hostující branky, od toho se však puk odráží před zcela volného ADAMA HENRIQUA, který nemá se zakončením do prázdné branky sebemenší problém!

Asistence: Bobby Butler, Ilja Kovalčuk.

51:15
    Další početní výhoda pro Devils. Vyloučen Jevgenij Malkin (PIT) za podražení.

51:36
    David Clarkson pálí do Fleuryho.

53:08

Andy Greene křižnou přihrávkou nachází na pravém kruhu volného BOBBYHO BUTLERA a ten střelou k pravé tyči nedává Fleurymu šanci!

Asistence: Andy Greene, Ilja Kovalčuk.

54:15
    Série vyloučení pokračuje. Tentokrát si početní výhodu po faulu Marka Faynea (NJD) vyzkouší hosté, dvě minuty za hákování.

54:26
    Hostující přesilovka trvala pouze 11 vteřin. James Neal svým faulem oslabuje Pittsburgh a další téměř dvě minuty se bude hrát ve čtyřech.

54:59
    Velká šance pro ďábly definitivně rozhodnout utkání. Paul Martin (PIT) podržel domácího Zajace a domácí mají k dispozici přesilovku 4 na 3.

55:16
    V šanci však na druhé straně Craig Adams, stav utkání se ale nemění.

56:26
    Tahle přesilovka se domácím nevyvedla. Fayne i Neal už jsou na ledě, následuje krátká výhoda pěti proti čtyřem.

56:58
    A další vyloučení. Menší trest pro Jamese Neala (PIT) za nesportovní chování.

57:34
    Greenovu střelu Fleury vyráží.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:18
    Mark Fayne (NJD) nedovoleně bránil Glasse. Fleury mizí na střídačku a tak hosté hrají v poli v 5 proti 4.

59:03
    Skvěle se teď Brodeur přesunul k pravé tyči a zabránil tak Malkinovi ve snížení!

59:15
    Malkin zleva nahazuje před branku, Brodeur v klidu řeší.

Diváci: 17.625

Z dnešního utkání se z výhry radují domácí ďáblové, když zvítězili díky zlepšenému výkonu ve druhé a třetí části hry. Skóre dnešního utkání otevřel již ve druhé minutě využitou přesilovkou hostující Sutter, domácí však přidali a po zásluze srovnali v polovině 37.minuty zásluhou Matteaua. Skóre pak domácí otočili ve třetí třetině v přesilových hrách, nejprve Henrique a následně Butler rozhodli o tom, že dva body za vítězství si připíší do tabulky domácí Devils.

Přeji pěkný zbytek večera! (21:45:50)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 37. Matteau (Greene, Larsson), 51. Henrique (Butler, Kovalčuk), 54. Butler (Greene, Kovalčuk) - 2. Despres (Kennedy, Reese)

New Jersey Devils: Brodeur (Hedberg) - Volčenkov, Židlický, Fayne, Salvador, Greene, Larsson - Bernier, Carter, Gionta - Kovalčuk, Matteau, Zajac - Clarkson, Eliáš, Henrique - Butler, Josefson, Barch.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) - Orpik, Martin, Engelland, Bortuzzo, Despres, Reese - Kunitz, Crosby, Dupuis - Neal, Malkin, Boychuk -Cooke, Sutter, Kennedy - Glass, Vitale, Adams

Rozhodčí: Lee, Dwyer - MacPherson, Nansen