Dallas – Anaheim 3:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Detroit – Edmonton 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 0:1 (kon.) | San Jose – Arizona 0:1 (po s.n.)
Detroit Red Wings
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Edmonton Oilers
Sobota 09.02.2013, 20:00 • Joe Louis Arena • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:00.

Dobrý večer u kvalitního ledního hokeje. Zkrácená sezóna zámořské NHL pokračuje dalším kolem, což mimo jiné znamená, že Detroit Red Wings v Joe Louis aréně přivítá Edmonton Oilers.

Detroit Red Wings:

Domácí Red Wings jsou po deseti odehraných zápasech se ziskem 11 bodů v Západní konferenci na 7. místě a v Centrální divizi okupují předposlední 4. příčku. Skóre týmu činí 28 vstřelených branek a 29 inkasovaných.

V minulém zápase, který se odehrál v noci ze čtvrtka na pátek, si hokejisté Detroitu snadno poradili se St. Louis Blues v poměru 1:5. Druhou hvězdou utkání se stal český brankář Petr Mrázek.

Početná marodka trápí hlavního kouče Mika Babcocka. Do zápasu kvůli zranění nejspíše nezasáhne hned šestice hráčů – obránci Carlo Colaiacovo a Brendan Smith, křídelníci Mikel Smuelsson a Jan Mursak, brankář Jonas Gustavsson a centr Darren Helm.

Edmonton Oilers:

Olejáři ze středu Kanady na tom nejsou o moc hůř, než jejich dnešní soupeř. Se stejným počtem bodů, tedy s 11, okupují v Západní konferenci 8. pozici, ještě zajišťující účast v play-off. V Severozápadní divizi je Edmonton momentálně na 2. místě.

Předchozí kolo odehráli svěřenci Ralpha Kruegera proti týmu Jaromíra Jágra Dallas Stars. Když zápas po šedesáti minutách skončil nerozhodně 2:2, muselo rozhodovat prodloužení a po té i samostatné nájezdy, ve kterých dominovali hráči Dallasu. Edmonton si po tomto duelu polepšil v tabulce o jeden bod a po samostatných nájezdech prohrál 2:3.

I trenér Krueger se bude muset obejít bez několika hráčů, kteří s velkou pravděpodobností k zápasu nenastoupí. Zraněná jsou levá křídla Ben Eager a Ryan Jones, obránce Andy Sutton a centr Shawn Horcoff.

Detroit Red Wings: Howard(Mrázek) - Kronwall, Lashoff, Brunner Zetterberg "C", Franzen - Ericsson, White, Tatar, Datsyuk, Filppula - Quincey, Kindl, Eaves, Abdelkader, Cleary - Miller, Emmerton, Tootoo

Edmonton Oilers: Dubnyk(Khabibulin) - J. Schultz, N. Schultz, Eberle, Nugent-Hopkins, Hall - Petry, Šmíd, Hemský, Gagner, Yakupov - Fristric, Potter, Petrell, Smyth, Hordichuk - Paajarvi, Lander, Hartikainen

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Steve Kozari - Brad Lazarowich, Andy McElman .

Omlouváme se, ale začátek utkání se z neznámých důvodů zdržel.

Teď už jsou ale hráči včetně rozhodčích na ledové ploše, vše je tak konečně připraveno.

00:01

00:06
    Úvodní buly vyhráli hráči Detroitu.

00:56
    Edmonton na chvíli uzavřel svého soupeře ve svém obranném pásmu, tomu se však podařilo osvobodit.

02:38
    Hosté zakládají útočnou akci ve středním pásmu.

02:52
    Tu zastavila pozorná obrana Detroitu.

03:06
    Vhazování před brankou Edmontonu.

03:14
    Olejáři se vysvobodili a ženou se ku předu.

03:33
    I nyní však v obranném pásmu Red Wings dominovala domácí obrana.

04:48
    Ofsajd, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

04:55
    Detroit se snaží dostat protivníka pod tlak, ale usadit se ve svém útočném pásmu se mu nedaří.

05:56
    Domácí aktivně napadají, uvidíme, zda jim to časem přinese tížený úspěch v podobě branky. Zatím to tak ale nevypadá.

07:04
    Edmonton s pukem ve středním pásmu zakládá útok.

07:30
    Vidíme souboj o puk v rohu kluziště, který vyhráli ve svém obranném pásmu hokejisté Detroitu.

09:00
    Hemský šel se svým spoluhráčem na jednoho obránce, kterému však na pomoc přispěchali další hráči křídel, a tak snažení Olejářů zmařili.

09:35
    Za brankou si zahraje i gólman Howard.

10:56
    Vhazování před Howardovou bránou.

10:59
    Buly vyhráli hráči Edmontonu, kteří se pokusí sevřít obranu Detroitu.

12:01
    Střela tahem z prostoru mezi kruhy nenadělala Howardovi sebemenší problémy.

12:38
    Nyní je to Detroit, kdo se snaží vytvořit si nějakou šanci v útočném pásmu.

13:08
    To se jim ale nedaří a po icingu se bude opět vhazovat před Howardem.

13:42
    Týmy se střídají v držení puku, žádné mužstvo si jej neužije na tak dlouho, aby mohlo založit kloudnou útočnou akci.

14:05
    Ofsajd Edmontonu, následovat bude vhazování ve středním pásmu.

14:40
    Hosté se snaží svým napadáním získat puk, ale Detroit si ho nenechá vzít lacino.

14:48
    Máme tu první vyloučení zápasu. Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Ryan Smith, domácí si tak zahrají první přesilovku v tomto zápase. Dokáží něco vymyslet?

15:49
    Kromě ofsajdu to zatím na nic jiného ale nevypadá.

16:18
    Kindl pálil od modré, střele však chyběla razantnost.

17:06
    Hosté již hrají v plném počtu.

17:15
    Franzen boj v rohu útočného pásma o puk prohrál, hosté útočí.

17:57
    Po střele Eberleho musel zasahovat Howard. Vhazovat se tedy bude před domácím gólmanem.

18:43
    Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Daniel Cleary. Jaké je to hrát proti čtyřem si tím pádem dnes vyzkouší i Edmonton.

19:18
    Tato přesilová hra pochopitelně zasáhne i do druhé periody.

19:37
    Hosté zakládají nejspíše poslední akci této třetiny.

20:00

Skončila nám první třetina, ve které jsme bohužel branku neviděli. Utkání doposud nenabídlo ani mnoho zajímavých příležitostí, i když lehce blíž ke gólu měl domácí Detroit. Uvidíme co nabídne druhá dvacetiminutovka, která začne přibližně ve 21:03.

Zásahy brankářů:

Jimmy Howard - 8
    Nikolaj Chabibulin - 9

20:01

20:38
    Tootoo odchází na trestnou lavici, Edmonton si tak čtyři vteřiny zahraje přesilovku 5 na 3.

24:17
    Edmonton vyváží kotouč ze svého pásma.

24:45
    Vhazovat se bude před Howardem.

24:56
    Detroit zabránil možnému tlaku a nyní už je ve svém útočném pásmu.

25:26
    Hokejisté Detroitu se teď pokoušeli dostat puk za záda brankáře Chabibulina všemi možnými pokusy. To se jim však nepodařilo, a tak uvidíme další vhazování před tímto brankářem.

26:19
    Domácí dostávají pomalu ale jistě soupeře pod tlak, důkazem toho je vyloučení Whitneyho. Detroit si tak zahraje další přesilovou hru.

26:59
    Teď to však byli právě křídla, kdo málem inkasovali. Naštěstí obrana ve spolupráci s Howardem vše zažehnala.

28:04
    Vyloučen je další hráč Edmontonu, a my tím pádem budeme svědky přesilové hry 5 na 3.

28:33
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté využívají početní výhodu! Brunner nahodil puk před Chabibulinovu bránu, kde ho chytře tečoval kapitán křídel Zetterberg, čímž se dostal až k PAVLU DACJUKOVI, který z blízka dostává kotouč za záda brankáře Edmontonu!

31:20
    Edmonton teď na chvíli sevřel soupeře, jeho nátlak zakončil tvrdou střelou jeden z hráčů z prostoru mezi kruhy. Howard je ale zatím stoprocentní.

33:14
    Za hákovaní odchází na trestnou lavici Detroitský Abdelkader.

33:36
    Postavení mimo hru, proti pravidlům se provinili hostující hráči.

34:14
    Počet hráčů na ledě se nám vyrovná. za podražení dostává menší trest Hall.

35:33
    Abdelkader si odseděl trest, Detroit si chvíli zahraje přesilovou hru.

36:29
    Nyní je už i Edmonton v plném počtu, hraje se opět 5 na 5.

36:37
    Vidíme další vyloučení, dvě minuty si tentokrát odsedí za hákování Zetterberg.

37:37
    Edmonton je ve svém útočném pásmu, kde si zatím úspěšně přihrává.

37:45
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přesilovou hru využívají také hokejisté Edmontonu! Po přijaté přihrávce si v útočném pásmu popojel blíž k brance JUSTIN SCHULTZ, který tvrdou střelou překonává brankáře Howarda! Asistence: Jordan Eberle.

39:35
    Icing, vhazovat se bude před Howardem.

39:38
    Buly vyhráli domácí hráči a už se ženou ku předu.

40:00

Druhá perioda je za námi. Dočkali jsme se hned dvou vstřelených branek po jedné na každé straně. Nejprve se z gólu radoval Pavel Dacjuk, za Edmonton se pak prosadil Justin Schultz. Hra se nám o proti první třetině příliš nezměnila, obě mužstva se stále střídají v držení puku, i když nutno dodat, že gólových příležitostí jsme viděli přeci jenom víc.

Jimmy Howard - 17
    Nikolaj Chabibulin - 21

40:01

41:51
    Vyloučení na domácí straně, Edmonton tak bude mít příležitost ke vstřelení vedoucí branky.

42:44
    Po faulu Jakub Kindla si Oilers zahrají přesilovku 5 na 3.

42:44
    Oddechový čas pro domácí.

42:44

42:54
    Na buly byl úspěšnější hráč Edmontonu, počkejme si, zda si hosté dokážou vytvořit gólovou příležitost.

43:35
    Detroitu se podařilo dvakrát po sobě vyhodit kotouč z obranné třetiny.

44:14
    Detroit hraje již ve čtyřech.

44:45
    A nyní je to už 5 na 5. Edmonton tuto velkou příležitost využít nedokázal.

45:04
    Zakázané uvolnění, hra se přesune před Howarda.

45:34
    VandeVelde odjíždí na trestnou lavici, početní výhodu tak budou mít hokejisté Detroitu.

46:14
    Po nepřesné střele Zetterberga vrátil puk na modrou čáru Pavel Dacjuk, kde už číhal napražený NIKLAS KRONWALL, jenž využívá přesilovou hru a dostává svůj tým do vedení! Asistence: Pavel Dacjuk, Henrik Zetterberg.

48:01
    Vhazování v útočném pásmu vyhráli domácí. Ke střele se vzápětí dostal Kindl, ale jeho pokus šel mimo.

48:39
    Oilers se ocitli v útočném pásmu, ale obraně křídel se podařilo vyhodit. Zakázané uvolnění to však nebude.

49:45
    Domácí nahazují puk do útočné třetiny, tam se jim ale usadit nepodařilo a nyní se musejí dokonce bránit.

50:27
    Hra je přerušena, vhazovat se bude opět před Howardem.

50:35
    Na buly tentokrát úspěšnější hosté, po ztrátě puku se ale musí bránit.

52:31
    Dvouminutový trest si za hákování odpyká hráč Detroitu.

53:35
    Dacjuk získal puk a řítil se směrem k soupeřově brance, jeho tvrdou střelu z dálky ale Chabibulin vyrazil a následná dorážka Dacjukova spoluhráče byla nepřesná.

54:48
    Zetterberg ujel všem svým pronásledovatelům a ocitl se tváří v tvář proti Chabibulinovi! V tomto souboji však vyšel jako úspěšnější brankář Edmontonu.

54:52
    Detroit je již v plném počtu.

Hlavní sudí přerušuje hru, uvidíme vhazování před Chabibulinovou svatyní.

57:04
    Domácí na chvíli drželi svého soupeře pod tlakem, ale víc než na pár nepřesných střel se nezmohli, a nyní se musejí bránit.

57:27
    Tak to bude ještě hodně napínavé, za faul totiž na trestnou lavici odjíždí Franzen.

58:35
    Jedné střele za druhou musel čelit brankář Howard, Detroitu se naštěstí podařilo vysvobodit.

59:35
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a vhazovat se bude v obranném pásmu Edmontonu. Navíc domácí jsou již v plném počtu a k tomu všemu si Detroit zahraje přesilovou hru.

60:00

Jimmy Howard - 23
    Nikolaj Chabibulin - 28

Je dobojováno. Třetí třetinu ovládla křídla hlavně díky Niklasu Kromwallovi, který svou trefou zařídil výhru Detroitu Red Wings nad Edmontonem Oilers. Domácí si tak v Západní konferenci polepšili o dva body a dokonce poskočili na pěkné 6.místo, zatímco Edmonton se propadl až na nepostupující 9. pozici. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám dobrou noc. (22:51:09)

Vít Derner

Branky a nahrávky: 29. Dacjuk (Zeterberg, Brunner), 47. Kronwall (Dacjuk, Zetterberg) - 38. Schultz J. (Eberle)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) - Kronwall, Lashoff, Brunner Zetterberg "C", Franzen - Ericsson, White, Tatar, Dacjuk, Filppula - Quincey, Kindl, Andersson, Abdelkader, Cleary - Miller, Emmerton, Tootoo
    Edmonton Oilers: Chabibulin (Dubnyk) - J. Schultz, N. Schultz, Eberle, Hall-Hopkins, Hall - Petry, Šmíd, Hemský, Gagner, Jakupov - Whitney, Potter, Petrell, Smyth, NadeVelde - Paajarvi, Eager, Hartikainen

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Steve Kozari - Brad Lazarowich, Andy McElman