Dallas – Anaheim 3:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Detroit – Edmonton 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 0:1 (kon.) | San Jose – Arizona 0:1 (po s.n.)
Detroit Red Wings
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Edmonton Oilers
Sobota 09.02.2013, 20:00 • Joe Louis Arena • NHL

59:35
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a vhazovat se bude v obranném pásmu Edmontonu. Navíc domácí jsou již v plném počtu a k tomu všemu si Detroit zahraje přesilovou hru.

54:48
    Zetterberg ujel všem svým pronásledovatelům a ocitl se tváří v tvář proti Chabibulinovi! V tomto souboji však vyšel jako úspěšnější brankář Edmontonu.

52:31
    Dvouminutový trest si za hákování odpyká hráč Detroitu.

46:14
    Detroit právě vstřelil branku!
    Po nepřesné střele Zetterberga vrátil puk na modrou čáru Pavel Dacjuk, kde už číhal napražený NIKLAS KRONWALL, jenž využívá přesilovou hru a dostává svůj tým do vedení! Asistence: Pavel Dacjuk, Henrik Zetterberg.

45:34
    VandeVelde odjíždí na trestnou lavici, početní výhodu tak budou mít hokejisté Detroitu.

42:44
    Po faulu Jakub Kindla si Oilers zahrají přesilovku 5 na 3.

41:51
    Vyloučení na domácí straně, Edmonton tak bude mít příležitost ke vstřelení vedoucí branky.

37:45
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přesilovou hru využívají také hokejisté Edmontonu! Po přijaté přihrávce si v útočném pásmu popojel blíž k brance JUSTIN SCHULTZ, který tvrdou střelou překonává brankáře Howarda! Asistence: Jordan Eberle.

36:37
    Vidíme další vyloučení, dvě minuty si tentokrát odsedí za hákování Zetterberg.

34:14
    Počet hráčů na ledě se nám vyrovná. za podražení dostává menší trest Hall.

33:14
    Za hákovaní odchází na trestnou lavici Detroitský Abdelkader.

31:20
    Edmonton teď na chvíli sevřel soupeře, jeho nátlak zakončil tvrdou střelou jeden z hráčů z prostoru mezi kruhy. Howard je ale zatím stoprocentní.

28:33
    Domácí hokejisté využívají početní výhodu! Brunner nahodil puk před Chabibulinovu bránu, kde ho chytře tečoval kapitán křídel Zetterberg, čímž se dostal až k PAVLU DACJUKOVI, který z blízka dostává kotouč za záda brankáře Edmontonu!

28:04
    Vyloučen je další hráč Edmontonu, a my tím pádem budeme svědky přesilové hry 5 na 3.

26:19
    Domácí dostávají pomalu ale jistě soupeře pod tlak, důkazem toho je vyloučení Whitneyho. Detroit si tak zahraje další přesilovou hru.

20:38
    Tootoo odchází na trestnou lavici, Edmonton si tak čtyři vteřiny zahraje přesilovku 5 na 3.

18:43
    Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Daniel Cleary. Jaké je to hrát proti čtyřem si tím pádem dnes vyzkouší i Edmonton.

14:48
    Máme tu první vyloučení zápasu. Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Ryan Smith, domácí si tak zahrají první přesilovku v tomto zápase. Dokáží něco vymyslet?

Vít Derner

Branky a nahrávky: 29. Dacjuk (Zeterberg, Brunner), 47. Kronwall (Dacjuk, Zetterberg) - 38. Schultz J. (Eberle)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) - Kronwall, Lashoff, Brunner Zetterberg "C", Franzen - Ericsson, White, Tatar, Dacjuk, Filppula - Quincey, Kindl, Andersson, Abdelkader, Cleary - Miller, Emmerton, Tootoo
    Edmonton Oilers: Chabibulin (Dubnyk) - J. Schultz, N. Schultz, Eberle, Hall-Hopkins, Hall - Petry, Šmíd, Hemský, Gagner, Jakupov - Whitney, Potter, Petrell, Smyth, NadeVelde - Paajarvi, Eager, Hartikainen

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Steve Kozari - Brad Lazarowich, Andy McElman