Kadaň – Hr. Králové 3:6 (kon.) | Benátky n/J – Jihlava 2:0 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 3:6 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Šumperk – Třebíč 0:3 (kon.) | Most – Olomouc 2:3 (kon.)
Beroun – Písek 2:0 (kon.)
Medvědi Beroun 1933
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
IHC Králové Písek
Sobota 16.02.2013, 17:301. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dnešní utkání v rámci předposledního 51. kola první české hokejové ligy bude mít velmi zajímavý náboj, neboť se utkají týmy ze samého dna tabulky. Předposlední Beroun přivítá na svém ledě poslední Písek.

Situace v dolní polovině tabulky se má takto:
    Mezi oběma dnešními týmy je rozdíl pěti bodů. Medvědi získali prozatím 41 bodů a jihočeský Písek disponuje 36 body. Před Berounem je navíc v těsné blízkosti severočeský Most, který má 44 bodů.

Beroun bude chtít určitě dnes přerušit sérii nelichotivých posledních výsledků, kdy se Medvědi utkali postupně proti týmům z čela tabulky. Naposledy se hráči Berouna radovali z vítězství ve 45. kole, ve kterém doma porazili Kadaň 2:1. Od té doby získali v pěti zápasech jen dva bodíky za dvě prohry v prodloužení. V posledním utkání vybojovali Medvědi cenný bod za prohru v prodloužení 2:3 proti Mladé Boleslavi.

IHC Písek
    Písek má v poslední době velmi špatnou formu. Svěřenci trenéra Jindřicha Setikovského se radovali z vítězství naposledy stejně jako Medvědi ve 45. kole, ve kterém Písek zdolal na svém ledě Kadaň 3:2 po samostatných nájezdech. V dalších utkáních šel Písek již jen od porážky k porážce. Přesto dokázal někdy překvapit, v domácím prostředí sebral Písek jeden bod silné Boleslavi.

00:01

00:02
    Písek vyhrál úvodní buly a může jít dopředu.

01:02
    Beroun se nyní usadil na chvíli ve třetině hostů, ale Halmočiho domácí neohrozili.

01:17
    Písek bude hrát přesilovku. Vyloučen je brankář Vojtěch Sedláček, který podrazil soupeře. Trest za něj musí odpykat jeden ze spoluhráčů.

01:45
    Písek kombinuje v útočném pásmu, ale Sedláček zůstal prozatím bez práce.

02:14
    Ruprecht nahodil od modré puk na branku, ale brankář Sedláček ji bez potíží chytil so dvé lapačky.

03:06
    Závar před brankou vyřešil až brankář Medvědů, který ukryl touš pod svoji lapačku.

03:17
    Domácí hrají v plném počtu.

04:12
    Kadlec se skvěle dokázal prodrat podél manitelu do pásma hostů a vystřelit, jeho pokus vyrazil betonem do bezpečí Brankář Halmoši. Následně si ale pomohol faulem Kotrla a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

04:59
    Beroun je nastěhován v pásmu Písku, ale kromě několika nahození zatím brankáře Halmošiho neohrozili.

06:10
    Krejčí napálil z voleje puk od modré. Brankář Halmoši musel jeho střelu vykounpout betonem mimo svoji svatyni.

06:12
    Písek hraje v plném počtu.

07:26
    Obě dvě mužstva zatím hlavně pozorně brání a snaží se neudělat chybu.

07:45
    Brankář Halmoši se dobře zorientoval ve svém brankovšti a včas objevil puk mezi hráči a odehrál ho pryč.

08:15
    Beroun se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

08:34
    Další závar před píseckým gólmanem. Několik berounských hráčů se snažilo prodrat se k volnému kotouči, ten však uzmul do své moci včas brankář Halmoši.

09:18
    Beroun má v poslední minutě více ze hry a uzavřel hosty v jejich pásmu.

09:30
    Berounští si dělají s hosty momentálně co chtějí.

10:05
    Až teď se Písek vymaňuje z velkého tlaku. Petruška přenesl hru alespoň do středního pásma.

10:43
    Hošťálek dostal nádhernou přihrávku od Kalába a šel sám na Halmošiho. Jeden z obránců Písku ho ale fauloval. Nařízeno je tak trestné střílení!

10:43
    Útočníka Berouna fauloval Jakub Ruprecht, který si ale nepůjde sednout na trestnou lavici, ale vytrpí si trestné střídání Medvědů.

10:43
    Beroun právě vstřelil branku!

Beroun se ujímá vedení. ONDŘEJ HOŠŤÁLEK se rozjel k trestnému střílení a z velkou dávkou štěstí ho proměnil. Puk mu totiž před hostujícím gólmanem ujel přesně mezi jeho nohy a zastavil se až v síti!

11:35
    Beroun pokračuje v aktivní hře a přehrává soupeře.

12:04
    Hra se teď po delší době přenesla až před brankáře Sedláčka.

12:54
    Puk teď skončil až v ochranné v síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:30
    Ruprecht podrazil jednoho z berounských hráčů a půjde si odpočinout na trestnou lavici. Přesilovka pro Beroun.

13:53
    Radan Lenc se po souboji se soupeřem je velmi otřesen a těžce se zvedá z ledu.

14:01
    Pavel Klhůfek neudržel nervy na uzdě a asi něco pronesl směrem k jednomu z hlavních rozhodčích. Jde si tak sednout na 10 minut za nesportovní chování.

14:37
    Beroun bude hrát přesilovku 5 proti 3. Na trestnou lavici si jde sednou za držení Dominik Boháč

15:30
    Písek již hraje ve čtyřech.

15:56
    Písek si zatím počíná v oslabení v obraně velmi dobře a nepouští Medvědy do zakončení.

16:15
    Makovský vyhodil puk až k Sedláčkovi a osvobodil svůj tým ze sevření.

16:37
    Beroun v přesilovce brankář Halmošiho skoro vůbec neohrozil a nyní je již Písek v plném počtu.

17:07
    Písek si zahraje přesilovku. Odpočinout si jde za krosček Daniel Krejčí.

17:59
    Od modré střílel Dvořák, Vojtěch Sedláček byl připraven a vyrážečkou zneškodnil jeho pokus.

18:20
    Další úspěšný zákrok brankář Berouna. Vhazovat se bude po jeho pravice.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:07
    Beroun hraje v plném počtu.

19:46
    Polodna se prodral až do střelecké pozice mezi kruhy a vystřelil. Jeho pokus vyrazil mimo svoji branku gólman Vojtěch Sedláček.

20:00

Beroun se v první třetině zásluhou Ondřeje Hošťálka, který proměnil nařízené trestné střílení, ujal vedení a v souboji dvou týmů ze zdola tabulky je na tom tak lépe. Lepším týmem byl prozatím Beroun, který si dokázal vypracovat několik solidních příležitostí, ale brankář Halmoši zatím chytá velmi dobře a drží svůj tým.

Druhá třetina začně přibližně v 18:15.

20:01

20:45
    Počátek druhé třetiny začal velmi opatrně. Obě dvě mužstva se kupředu příliš nehrnou.

21:31

Beroun vede již o dvě branky! MICHAL PLICHTA se výborně dokázal dostat od mantinelu před brankáře Halmošiho a nsáledně precizním beckhendovým blafákem ho překonal. Asistence: Tomáš Doležal.

22:04
    Písek je po velkým tlakem a musí se těžce bránit nájezdům Medvědů.

22:35
    Sedláček si počkal na nepovedenou střelu Heřmana a radšji ukryl míč pod svoji lapačku.

22:56
    Robin malý nastřelil kotouč pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:21
    Sedláček raději ukryl touš pod svoji lapačku a zastavil tak akci Písku.

23:37
    Písek přitalčil domácí tým do jejich třetiny a brankář Sedláček je pod neustálou palbou od píseckých hokejistů.

24:30
    Beroun bude mít k dispozici přesilovku. Na trestnou lavici si jde odpočinout Kříž.

26:10
    Kotrla unikl v oslabení a mířil na brankář Sedláčka. Ten nakonec nemusel zasahovat, protože Kaláb se včas vrátil a odzbrojil útočníka Písku.

26:27

26:52
    Špatná rozehráka Krejčího vyústila v šanci pro Polodnu, johož střelu z výborné pozice zblokoval do ochranné sítě jeden z domácích beků.

27:17
    Z velkého závaru před brankářem Halmošim se puk odrazil k Hošťálkovi, který ve výborné pozici nedokázal puk dostat do poloopuštěnné klece!

27:42
    Krejčí dobře zapracoval v obraně a zblokval nebezpečnou střelu Daleckého.

28:32
    Vlček obkroužil velmi dobře branku Berouna, ale přes chumel hráčů se jeho střela k Sedláčkovi nedostala.

29:28
    Obě dvě musžtva hrají nyní velmi útočné a hra se přelévá z jedné strany na druhou.

30:10
    Videlka se rychle obtočil okolo obránce Písku, ale zamířil z dobré pozice mimo branku.

30:46
    Beroun hrál v šesti hráčích. Trest za hráčskou lavici odpyká Kadlec.

31:20
    Písek se až nyní dokázal dostat do pásma domácích.

31:39
    Vojtěch Sedláček si teď vedl velmi dobře a výtečnými zákroky zneškodnil šance hostujících hráčů.

31:39
    Písek bude mít k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Radan Lenc držel protihráče a půjde si sednout na trestnou lavici.

32:10
    Pěknou kombinaci písku zkazil Kubeš, který ve výborné pozici nedokázal vůbec trefit puk.

32:30
    Sedláček hned dvakrát dobře zasáhl a drží dvougólové vedení Berouna.

32:46
    Beroun ve čtyřech.

33:00
    Kotrla měl před sebou prázdnou branku, ale nepochopitelně vystřelil mimo branku!

33:25
    Střelu Kužela od modré ukryl výborně chytající Sedláček do své výstroje.

33:39
    Beroun se ubránil a hraje v plném počtu.

34:11
    Písek stále pkračuje v tlaku, ale obrana Berouna je zatím pevná a drží hosty na odstupu od své branky.

35:00
    Heřman střílel z velkého úhlu. Brankář Sedláček byl připraven a nenchal u tyčky ani kousíček místa.

35:58
    Jonáš přihrál puk spoluhráči rukou a hra se tak přesune do středního pásma.

36:31
    Knesl vyhodil puk přes všechny tři čáry. Vhazovat se bude před Sedláčkem.

37:10
    Kužel ihned po vyhraném buly vystřelil. Brankář Vojtěch Sedláček byl však znovu připraven a jeho střelu chytil.

37:37
    Další zakázané uvolnění Medvědů.

37:55
    Obránce Kříž střílel od modré. Jeho střelu brankář Sedláček dobře viděl a chytil ji do své lapačky.

38:01
    Písek bude hrát přesilovku. Na trestnou lavici si jde za podražení sednout berounský Jonáš Fidler.

38:52
    Dalecký dostal dobrou přihrávku od Kužela a z voleje ze strany vystřelil. Jeho tvrdý projektil šel jen těsně vedle branky Sedláčka.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Nahození Kužela tečoval Marek před brankářem jen těsně vedle jeho branku.

39:59
    Brankář Sedláček viděl Polodnovu střelu až na poslední chvíli, ale i přesto výborně zasáhl a zachránil tak svůj tým.

40:00

Ve druhé části Beroun navýšil své vedení zásluhou Plichty, který se prosadil po pěkné samostané akci. Písek měl k dispozici několik přesilovek, včetně jedné dvojnásobné. Brankář Vojtěch Sedláček však výborně chytal a v krizových situacích podržel svůj tým.

Druhá třetina začne přibližně v 19:15.

40:01

40:01

40:55
    Písek má zatím více puk na hokejkách, ale přes pozornou obranu se hostující hráči zatím nemohou prosadit.

41:50
    Halmoši si připsal další úspěšný zákrok proti střele Plichty.

42:15
    Sedláček na druhé straně ukryl nahození soupeře raději do své lapačky.

42:48
    A znovu brankář Sedláček musel zasahovat. Vhazovat se bude po jeho pravici.

43:40
    Beroun se od začátku druhé třetiny soustřeďuje hlavně na bránění.

44:14
    Daleckého střelu beckhendem ukryl mezi betony brankář Vojtěch Sedláček.

45:00
    Plichta bojoval u mantinelu a alespoň na nějaký čas udržel puk ve třetině Písku

45:23
    Písek bude hrát další přesilovku. Na trestnou lavici si jde sednou za vysokou hůl Tomáš Doležal.

46:12
    Šulc osvobozuje svůj tým vyhozením puku až k brankáři Halmošimu.

47:01
    Brankář Sedláček znovu dobře zasáhl a střelu Daleckého chytil do své lapačky.

47:23
    Domácí tým hraje v plném počtu.

47:40
    Vanič vjel příliš rychle do pásma a Písku je tak odpískán ofsajd.

48:20
    Písek má v posledních minutách velký tlak a přišpendlil Medvědy u jejich branky.

48:54

49:24
    Medvědi jsou stále pod velkým tlakem. Momentálně pouze zvládají vyhazovat puky.

49:30
    Radan Lenc se ujal puku a alespoň ho na chvíli vyvezl ze svého obranného pásma.

49:54
    Icing Berouna. Vhazovat se bude před Sedláčkem.

50:30
    Písek bude mít k dispozici přesilovku. Pavel Klhůfek si jde sednout za sekání.

51:25
    Beroun si počíná v oslabení zatím velmi dobře a drží Písek na odstupu od své svatyně.

52:05
    Šulc výborně bránil a zblokoval nyní střelu Kotrli z dobré pozice.

52:30

53:45
    Tlak Písku neustále pokračuje. Berounští obránci nevědí kam dříve skočit.

54:11
    Beroun se osvobozuje znovu pouze jen za cenu zakázaného uvolnění.

55:10
    Radan Lenc se snažil před brankářem Halmošim dostat k volnému puku, ale obrana Písku včas zasáhla.

55:51
    Klhůfek jel ze strany sám na gólmana. Brankář Halmoši však skvěle zasáhl proti jeho pokusu a udržel tak svůj tým ve hře.

56:09
    Šulc poslal puk alespoň do středního pásma.

56:30
    Brankář Sedláček ukryl střelu Daleckého bezpečně do své lapačky.

56:30
    Oddechový čas pro domácí.

57:04
    Medvědi se po delší době usadili ve třetině hostů a snaží se tam vydržet co nejdelší dobu a nechat tak plynout čas.

57:28
    Oddechový čas pro Písek.

57:28
    Písek bude mít k dispozici přesilovku. Na trestnou lavici si jde za nedovolené bránění sednout Tomáš Doležal.

57:28
    Písek hraje bez brankáře!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:10
    Písek je nastěhován v pásmu Berouna.

58:20
    Závar před brankou vyřešil brankář Sedláček, který našel puk a ukryl ho pod svoji výstroj.

58:52
    Vyhození Jebavého jen těsně minulo prázdnou branku Písku.

59:00
    Písek se nemůže nyní dostat do pásma soupeře.

59:26
    Po závaru před Sedláčkem se strhla menší šarvátka. Uvidíme zda rozhodčí někoho pošlou na trestnou lavici.

59:26
    Na trestnou lavici odcházejí Padělek a Petruška. Oba dva jsou vyloučeni za hrubost.

59:26
    Písek stále pokračuje ve hře bez brankáře.

59:28
    Beroun je v plném počttu.

60:00

Beroun dokázal ve třetí třetině ubránit dvoubrankové vedení a připisuje si tak další důležité tři body do tabulky proti poslednímu Písku. (20:11:20)

Branky a nahrávky: 11. Hošťálek (pen.), 22. Plichta

Medvědi Beroun 1933: Sedláček (Mastík) - Beneš, Jebavý, Kopec, Krejčí, Šulc, Kaláb, Knesl, Malý - Kadlec, Plichta, Jonáš, Videlka, Fiedler, Loskot, Doležal, Hošťálek, Čurda, Lenc, Klhůfek, Padělek
    Hlavní trenér: Petr Novák

IHC Králové Písek: Halmoši (Mazuch) - Kužel, Dvořák, Pavlíček, Boháč, Růžička, Kříž, Ruprecht, Makovský - Polodna, Vlček, Slavík, Kučera, Heřman, Vaniš, Marek, Kubeš, Kotrla, Ferebaurer, Dalecký, Petruška
    Hlavní trenér: Jindřich Setikovský

Rozhodčí: Jílek, Pešina - Suchánek, Blecha