Přerov – Vsetín 2:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 1:4 (kon.) | Opava – Havířov 1:2 (kon.)
Karviná (Baník) – Nový Jičín 6:1 (kon.) | Technika Brno – Kolín 2:3 (kon.) | Milevsko – Klatovy 3:1 (kon.)
Řisuty – Kobra 4:2 (kon.) | Tábor – Sokolov 10:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Nymburk 3:5 (kon.)
Jablonec n/N – Klášterec nO 4:3 (kon.)
HK Baník Karviná
6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
HK Nový Jičín
Sobota 16.02.2013, 17:00 • ZS Karviná - Fryštát. • 2. liga skupina Východ

Pro dnešek se s Vámi loučím a těším se s Vámi někdy příště opět na příjemnou počtenou.

V poslední třetině se z brankami roztrhl na domácí straně pytel a Baník tak může slavit zasloužené vítězství. Jelikož v dalším zápase porazila Poruba Valašské Meziříčí 1:4 je také jasné,že první zápas čtvrtfinále play-off odehraje Flašarova družina na venkovním kluzišti. Konkrétní soupeř Baníku však bude znám až po středečním kole, kterým se uzavře základní část druhé hokejové ligy skupiny Východ.

60:00

59:58
    Samostatný nájezd Horáka Iláš za svá záda nepropustil.

59:13
    Karviná právě vstřelila branku!
    Další hřebík do novojičínské hokejové rakve zatloukl DAVID SAMIEC po pohledné kombinaci členů třetího útoku. O konečném výsledku dnešního zápasu je tak patrně definitivně rozhodnuto.

58:54
    Další samostatný nájezd Ivana skončil pod betony pozorného Kozáka.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Sznapka střílí vysoko nad.

56:25
    Náznak potyčky mezi Zajacem a Kabeláčem již v zárodku ukončili čároví a hlavní arbitr poslal oba hříšníky vychladnout na trestnou lavici. Jsou z toho dvě + dvě minuty pro oba za hrubost. Oba týmy pokračují v pěti hráčích na ledové ploše.

55:17
    Saliji prověřil Kozáka svižnou střelou z prostoru mezi kruhy.

54:49
    Kowalczyk střílel ze své oblíbené pozice na modré čáře, hostujícího gólmana však tentokrát nepřekvapil.

53:33
    Další vyloučení na straně hostí. Kabeláč vykázán na trestnou lavici za podražení.

52:54
    Učebnicové rozebrání hostující obrany při přesilové hře! Na konci stál DAVID SAMIEC a svou práci, spočívající v dopravení puku do prázdné klece, provedl nejlépe jak mohl.

52:18
    Vyloučen hostující Uhlár za sekání.

52:17
    Famózní zákrok Kozáka! Proti střele Luky vytáhl zásah vykopnutým betonem, i když se zdálo, že střela karvinského hráče je nechytatelná.

51:25
    Hosté se nyní rozestavili do přesilovkového lichoběžníku, vážná šance z toho ovšem nerezultovala.

50:57
    Domácí rozhodně nikam nespěchají vědomi si svého náskoku.

50:20
    Hosté vystrčili útočné růžky! Skaloš ani Macháček po opakovaných střelách ovšem na Iláše nevyzráli.

49:37
    Vyloučen domácí Kowalczyk na dvě minuty za nejčastější přestupek dnešního máče a to hákování.

48:45
    Krásný ťukec mezi MARTINEM ZAJACEM a jeho jmenovcem Badžem. Oba si mezi sebou několikrát přihráli až prvně jmenovaný obdržel přihrávku zpoza brány mezi kruhy a odtud prostřelil Kozáka.

47:20
    Velmi kuriózní branka! Střela navrátilci z trestné lavice VLADIMÍRU LUKOVI opravdu nesedla, ale plachtící puk nakonec skončil za zády Kozáka, což na zimním stadionu nečekal opravdu nikdo.

47:17
    Zakázané uvolnění hostí.

46:03
    Až nyní! Moravec se pěknou sérií kliček dostal před Kozáka, toho však nakonec přestřelil.

45:39
    Na přesilovou hru domácích to tedy rozhodně nevypadá. Baník ještě neohrozil Kozáka jakoukoliv kombinací.

45:01
    Skaloš se snažil ve vlastním oslabení proháčkovat do útočného pásma, domácí obrana byla ovšem proti.

44:06
    Tomášek usedá na lavici hanby. Obdržel dvě minuty za sekání.

43:42
    Ivan se natahoval po Rosůlkově přihrávce, ovšem nakonec na ni nedosáhl.

42:49
    Andrýskova pecka od modré zaduněla o Ilášovy betony.

42:19
    Ofsajd Baníku.

41:46
    Sznapkovu střelu od modré Kozák viděl i vyrazil.

40:54
    Na Mikšanovu hůl se dostal kotouč sražený jedním z hostujících beků, ale domácí ostrostřelec měl tentokrát špatně seřízená mířidla.

40:28
    Badžo střílel z ostrého úhlu a zasáhl betony pozorného Kozáka.

40:01

Luka odjíždí na trestnou lavici odpykat si zbytek svého desetiminutového trestu.

První polovina druhé třetiny se nesla v duchu nepřesností, jejichž jsme byli svědky v první části zápasu. Od třicáté minuty se však hra zpřesnila a výsledkem byla škála zajímavých situací na obou koncích hrací plochy. Nutno také poznamenat, že narostla řada vyloučených v obou týmech a za sebe mohu konstatovat, že ne všichni hráči obdrželi své tresty zaslouženě. Každopádně však šťastnější nadále zůstávají domácí, kteří vedou o jednu branku.

40:00

39:32
    Ivan dostal hezkou zadovku od Mikšana, střela mu ovšem hrubě nevyšla a skončila zcela mimo brankoviště hostujícího gólmana.

39:07
    Kozák nahození ze středního pásma raději ukryl do své lapačky.

38:32
    A nyní veliká příležitost Baníku! Ivan ovšem nedotáhl blafák do úspěšného zakončení.

37:25
    Obrovská šance hostí! Andrýsek ani Kabeláč však nedokázali trefit odkrytou Ilášovu klec. Brankář domácích vše nakonec zachránil a skokem hodným lva puk přikryl pod svým tělem.

35:18
    Domácí Sznapka obdržel dvě minuty za sekání.

34:12
    Po střele z buly vypíchl Ivan puk Kozákovi, který jej ještě nekontroloval , z pod lapačky, ten se dostal k volnému LUMÍRU ROSULKOVI a ten jej zametl do zcela prázdné brány.

34:10
    Luka inkasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

34:10
    Ivan společně s Lukou si na něco hlasitě stěžují u hlavního sudího. Patrně v tom bude jeden z předchozích zákroků na jednoho z nich. Pan Šutara však odmítá diskutovat o svých rozhodnutích.

34:10
    Moravec se dostával do zajímavé pozice, čároví však odpískali ofsajd.

33:30
    Sznapkův projektil byl značně nepřesný a skončil vysoko v ochranné síti.

33:13
    Flašar ve vlastním obranném pásmu zalehl puk. Vhazuje se po pravici Iláše.

33:01
    Krausova žabička opět doskákala do lapačky Kozáka.

32:17
    Další vzájemné vyloučení! Domácí Rosůlek vykázán na trestnou lavici na dvě minuty za držení protihráče a hostující Vašut na tutéž dobu za držení hole. Pokračuje se ve čtyřech hráčích na obou stranách.

31:38
    Puk skončil na zadní síti brány střežené Ilášem. Vhazovat se bude po jeho levici.

31:23
    Ofsajd hostí.

31:10
    Krausova střela švihem z pozice pravého křídla skončila v lapačce Kozáka.

30:30
    Skvělý Ilášův zákrok skluzem proti nebezpečné dorážce Zedníka!

Oba týmy jsou v plném počtu.

29:52
    Pozorný Kozák vyrazil betonem střelu Kowalczyka.

29:04
    Střela Zajace se zastavila o holenní chrániče některého z hostujících hráčů.

28:13
    A znovu se vylučuje a opět na obou stranách! Za hosty to je Zedník za hákování, za domácí Ivan za nafilmovaný pád. Pokračovat se bude ve čtyřech hráčích na obou stranách.

27:34
    Pěkná Lukova rána po příhře Moravce zaduněla o zadní mantinel.

26:59
    Gulda dlouho kroužil kolem Ilášovy brány. Puk mu nakonec vypíchl Moravec a vyhodil jej na zakázané uvolnění.

26:33
    Zakázané uvolnění domácích.

25:52
    Přesilovka však netrvala dlouho. Flašar byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

25:40
    Domácí si přeci jen zahrají přesilovou hru, Umožní jim to Tomášek , který obdržel dvě minuty za nafilmovaný pád.

24:20
    Vzájemné vyloučení. Škumát za napadení a Ivan za hákování. Oba týmy budou pokračovat v pěti hráčích na ledové ploše.

24:15
    Ivan vypíchl puk jednomu z novojičínských a řítil se na Kozáka v samostatném úniku. K jeho zakončení mu však chyběl dostatek klidu.

23:04
    Novojičínští tlačí, obrana Baníku však prozatím pevně drží.

22:29
    A domácí jsou opět ve čtyřech! Samiec si odpyká menší trest za hákování.

21:50
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Zároveň s návratem Blatoně na led hosté vyrovnávají. Po ukázkovém uvolnění předložil M. Škumát puk před prázdnou bránu MARTINU KABELÁČOVI a ten nemohl minout.

20:48
    Zmatků v karvinské obraně se snažil využít Chvostek, puk jej však neposlechl a odskočil od jeho hole.

20:19
    Zakázané uvolnění hostů.

20:01
    Karviná je ve čtyřech.

20:01

V první periodě jsme byli svědky poměrně nepřesné hry a to na obou stranách. Prozatím jsou šťastnější domácí, kteří dokázali využít přesilovou hru. Možnost oplatit stejnou mincí budou míti však i hosté, i když jejich výhoda převahy dvou mužů v poli vyprší uplynutím první vteřiny druhé třetiny. Na ni však plynule naváže klasická výhoda pěti proti čtyřem. Uvidíme, zda se jim tuto herní situaci podaří přetavit ve vyrovnávající branku.

20:00

19:49
    Domácí jdou do tří! Potrestaným hráčem je Blatoň, konkrétně za hákování.

18:41
    Javín tak nešikovně tečoval nahazovaný puk, že ten málem skončil v domácí brance!

18:01
    Domácí Sznapka vyloučen za držení.

17:55
    Zedník vyslal jemnou střelu z levé strany. Ta však Iláše nemohla překvapit.

16:53

16:28
    Flašar tvrdě, ale čistě zastavil tělem pronikajícího Skaloše.

16:20
    Baník se prohřešil postavením mimo hru.

15:34
    A domácí využívají nabízenou výhodu. Po rychlé kombinaci mezi Moravcem a Lukou se přihrávka dostala až k MARKU IVANOVI a ten zavěsil touš pod víko Kozákovy svatyně.

15:21
    Hostující Gulda sekal a je vyloučen.

15:21
    Sznapka střílí příklepem, Kozák je pozorný.

14:56
    Blatoň krásně individuálně prošel do útočného pásma, tam však neobjevil žádného spoluhráče.

14:21
    Lukovu střelu bezprostředně po buly vytlačil hostující gólman mimo střežený prostor vyrážečkou.

14:07
    Kowalczykova rána od modré orazítkovala tyč Kozákovy brány!

13:43
    Dvojnásobný Javínův pokus od modré vždy minul hostující klec o pověstnou píď!

13:06
    Zajac mohl jet po návratu z trestné sám na gólmana, puk mu ovšem přeskočil hůl.

12:13
    Hráči Nového Jičína se před soupeřovu branku příliš nehrnou.

11:29
    Skaloš nahodil puk do útočné třetiny vysokým lobem, ovšem jeho úmysl zůstal u spoluhráčů nepochopen.

11:00
    Zajac odjíždí na trestnou lavici. Inkasoval dvě minuty za držení.

10:51
    Pěkná Guldova jedovka švihem skončila po efektním zákroku v Ilášově lapačce.

10:01
    Saliji vyslal dělovku z ideální pozice mezi kruhy, bránu ovšem netrefil!

08:59
    Sérii nepřesných přihrávek ukončil Ivan, který hru uklidňuje a hledá některého ze spoluhráčů.

08:13
    Moravec byl natlačen na Iláše. Hlavní sudí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

07:38
    Hradil čeká za vlastní brankou na vhodnou příležitost k rozehrání.

06:58
    Saliji hledal pasem Blatoně, jeho přihrávka ale byla příliš prudká.

06:10
    ...ale hosté znovu vyhazují.

05:55
    Už se usadili ve svém útočném pásmu...

05:22
    Domácím se kombinace nedaří. Hra se odehrává ve středním pásmu.

04:40
    Novojičínští se zachraňují vyhozením přes všechny čáry.

04:15
    Hostující Gulda inkasoval menší trest za hákování.

04:05
    Kowalczykova pumelice Kozáka neohrozila, měl odkrytý výhled.

03:52
    Macháček se společně se Skalošem snažili došťouchat puk za Iláše, ovšem bez úspěchu.

03:37
    Andrýsek střílel už zpoza modré čáry. Ofsajd posouzen jako úmyslný.

03:29
    Opět zakázané uvolnění, na vině je znovu Baník.

03:32

02:41
    Blatoň a poté Samiec ohrožovali hostující branku, úspěchu v podobě vstřelené branky ovšem nedosáhli.

02:20
    Blatoň hezky prochází po pravé straně a hledá spoluhráče. Neúspěšně.

01:42

01:35
    Tvrdá střela Luky zaduněla o mantinel za Kozákem.

01:16
    Luka kombinoval ve středním pásmu, puk mu ovšem vypíchl jeden z hostujících beků.

00:32
    Zajac hledal Moravce, jeho přihrávka ovšem neprošla.

00:01

K úvodnímu buly se staví Moravec a za hosty Macháček.

Zdravím všechny příznivce druholigových hokejových bojů z fryštátského zimního stadionu. Po ledové ploše právě krouží rolba a to je neklamné znamení toho, že rozbruslení již skončilo a hráči v kabinách přijímají od trenérů poslední taktické pokyny. Za pár minut budou mít příležitost přetavit tyto rady do dění na kluzišti.

Pro tuto chvíli je to ode mě vše, přihlásím se vám opět těsně před vypuknutím zápasu.

Jako hlavní rozhodčí byl pro toto utkání nominován pan V. Šutara, kterému budou na čarách vypomáhat V. Bojda a T. Mikler.

Nejproduktivnější čtveřice domácích:
    1. David MIKŠAN, 40 z., 37 b. (16 + 21)
    2. Vladimír LUKA, 23 z., 30 b. (12 + 18)
    3. Libor PAVLIŠ, 17 z., 26 b. (16 + 10)
    4. Marek IVAN, 21 z., 23 b. (15 + 8).

Nejproduktivnější čtveřice hostí:
    1. Adam UHLÁR, 37 z., 29 b. (16 + 13)
    2. Petr MACHÁČEK, 37 z., 28 b. (10 + 18)
    3. Martin KABELÁČ, 39 z., 24 b. (13 + 11)
    4. Daniel BRYNECKÝ, 36 z., 22 b. (9 + 13).

Vzájemná bilance v této sezoně:
    Na skóre: 10:10
    Na vítězství: 1:2
    Na body: 4:5.

Pohled do vzájemného potýkání obou klubů v letošní sezóně naznačuje mírnou převahu na misce novojičínských vah. Sobotní soupeř Karviné vyhrál totiž obě utkání, která se odehrála na jeho ledě, byť to první až po samostatných nájezdech (3:2 s. n., 4:2). Baník si naopak spravil chuť ve druhém utkání v pořadí, kdy v domácím prostředí bral všechny body (6:3).

Snažení Baníku v posledních pěti zápasech je orámováno třemi porážkami, konkrétně 4:2 v Opavě, 5:3 v Přerově a 2:5 s Porubou. Lepších výsledků dosáhli svěřenci Aleše Flašara s Valašským Meziříčím, které na domácím ledě odstavili v poměru 7:4, ale především v posledním kole při výjezdu do Havířova, jenž dokázali porazit 3:5, především zásluhou hattricku Marka Ivana a čtyř bodů ofenzivně laděného beka Pavla Kowalczyka.

V posledním kole minulou sobotu se jim podařilo porazit Frýdek-Místek 4:3 a ukončit tak sérii čtyř porážek (v Porubě 6:1, s Havířovem 0:3, ve Vsetíně 3:2 a v Prostějově 5:2), která vystřídala předchozí šňůru devíti (!) výher a je tedy otázkou, zda šlo pouze náhodu či náznak zlepšující se formy před vyřazovacími boji.

Do Karviné v sobotu zajíždí tým HC Nový Jičín, který je sedmý a na šestý Baník ztrácí pouhý bod. Novojičínští byli sice před sezonou pasováni do role černého koně soutěže, ale v základní části toto postavení nepotvrdili. Doplatili zejména na černou listopadovou sérii, kdy nedokázali vyhrát ani jeden z osmi zápasů. V nevyzpytatelném play-off však může být vše jinak a při vyrovnanosti letošního ročníku se klidně může stát, že svěřenci Davida Handla na nejvyšší příčky zaútočí.

Jisté je zatím jen to, že Prostějov skončí třetí, Valašské Meziříčí poslední (bude tedy hájit svou druholigovou příslušnost v náročné baráži) a ze hry o vyřazovací boje vypadl i Frýdek – Místek, který na osmou příčku ztrácí čtyři body, ale zásluhou předehrávky s Prostějovem už má šanci získat pouze tři. Naopak příjemné starosti mají Havířov s Přerovem, jenž si to na dálku rozdají o první místo. Zbytek ligy se bude prát o co nejvýhodnější postavení v rozmezí čtvrtého až osmého místa.

Čas se krátí, play-off se nezadržitelně blíží a kluby zbrojí do bojů o posledních šest bodů. Účast ve vyřazovacích bojích už první osmičce sice nikdo nevezme, ale stále se hraje o co nejvýhodnější výchozí pozici do této nejnáročnější části sezony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jiří Dominec

Branky a nahrávky: 16. Ivan (Moravec, Luka), 35. Rosůlek (Ivan), 48. Luka (Ivan), 49. Zajac (Badžo, Moravec), 53. Samiec (Javín), 60. Samiec (Saliji, Blatoň) - 22. Kabeláč (Škumát, Horák)

HK Baník Karviná: Iláš (Smolka) - Javín, Kowalczyk, Flašar P., Zajac, Vnenk, Sznapka - Moravec, Luka, Badžo - Ivan, Mikšan, Rosůlek - Samiec, Blatoň, Saliji - Nystedt, Miczek, Zuber.
    HK Nový Jičín: Kozák (Šrámek) - Andrýsek, Vašut, Gulda P., Horák, Chvostek F., Gulda, Hradil - Chvostek M., Macháček, Skaloš – Kabeláč, Škumát, Hruška - Uhlár, Zedník, Brynecký - Martinčík, Tomášek,

Rozhodčí: V. Šutara - V. Bojda, T. Mikler